1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מגדל חדש - HELP!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י אוריקו, ‏2/2/22.

1. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    ובכן, היום החדר נפתח למעקב ו...הוא דיי מפוצץ, מלבד הצמחים הישנים - ניתן לראות למטה את השתילים האוטומטיים שפורחים כמובן מהר יותר. הם כנראה יעברו בינתיים לחדר אחר מכיוון שהם לא ממש תלויים בשעות האור וכל סנטימטר בחדר חשוב...

תמונה:

בראיה לאחור כנראה שהיה צריך להיות עדין יותר ולשתול הרבה פחות, כל השקיה צריך לעשות שמיניות באווירעל מנת להגיע לכולם...

#61 אוריקו, ‏3/5/22
    נערך לאחרונה ב: ‏3/5/22
  2. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    תראה לפי איך שסידרת שם נראה שיש לך ידיים טובות וגם יודע לקמבן כל מיני דברים אבל חלאס להעביר את הצמחים כל פעם אתה בפריחה אם תמשיך ככה הם יקבלו שוק חבל עליהם אתה מאט להם את הגדילה או חלילה הם עלולים למות.
    בקשר להשקיה אני יתן דוגמא תנסה לחשוב לפי זה ותנסה לפתח צורה של השקיה שתקל עליך.
    עוד שבוע בערך אולי קצת יותר הצמחים יכפילו את עצמם בגובה ויהיה לך גישה יותר נוחה להשקות אז תוכל להניח נגיד צינור גמיש קצת עבה על העציץ ומעל כל עציץ תעשה חור בצינור ותיצור מערכת השקייה
    משהו בסגנון טפטפות רק עם צינור יותר עבה .
    אתה נמצא במקום ויש לך את האפשרות לראות את התמונה הכוללת של המקום הכי טוב אז מאמין שתמצא איך לקמבן משהו .
    חבל שלא בדקת כמה עציצים ובאיזה גודל אפשר לסדר לפני שהעברת לפריחה היית חוסך לעצמך המון בעיות. לא נורא זה חלק מהשכר הלימוד.
    שיהיה בהצלחה

3. R a f

R a f קנאביסט

לייקים:
    21
    נראה מגניב אחי

לגבי ההשקיה יש פתרון זול וקל כדי להגיע לעציצים הפנימים שהגישה להשקייה שלהם קשה

יש בהום סנטר או כל טמבוריה משאבה שנקראת משאבת נפט ידני זה עולה 10 שקלים פלוס מינוס אתה מכין בבקבוקים את המים עם הדשן והכל ואז בעזרת המשאבה שיש לה צינור אתה משקה בקצב שלך בכיף כאילו אתה משקה בגינה עם צינור
    כמובן שאתה שולט בקצב של הזרימת מים אז אין לך מה לדאוג

תמשיך לעדכן אחי זה תמיד כיף לראות יומן גידול

4. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    תודה על התגובות והעצות, עוזר המון!

בקשר להשקיה: עקרונית יש כרגע בחדר מיכל שמים מעורבבים בו עם דישון כל השקיה, מכיוון שהוא מונח גבוה אז ההשקיה נעשית בעזרת גרוויטציה

העניין הוא שמכיוון שהחדר מלא צריך להזיז עציצים ממקום למקום על מנת להגיע עם הצינור לעציצים שממוקמים עמוק בתור החדר, תהליך ההשקיה מתארך ונהיה מעייף.

החלטתי להקל על עצמי ולבנות מערכת השקיה אוטומטית שתקל על הסיפור. אבנה בימים הקרובים ואצלם כמובן.

חג שמח!

5. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    שבוע טוב,

במילה אחת: נכשלתי...

ניסיתי לבסס את מערכת ההשקיה על גרביטציה אבל מסתבר שתיכנון שיפועים מדויקים על פני כמה עשרות עציצים בחדר צפוף זה עניין די מסובך, אז ויתרתי.

הוויתור נעשה כמובן נקודתית כך שלא אתבסס על גרביטציה. אחבר את הצינור המוביל למשאבה ליצירת לחץ מים בצינור שייתר את הצורך בשיפועים. כך גם אוכל להוציא את מיכל המים מחוץ לחדר ולפנות מקום.

אז בשלוש מילים: מעז יצא מתוק;)

בעיה אחרת שצצה: הצמיחה הפכה למ מ ש מהירה. יומיים אחרי שהמנורה הועלתה למעלה היה צורך להעלות אותה שוב כי העציץ נצמד אליה.

ישנם כמה עציצים גבוהים מאוד, ברמה שתיכף אין לאן להעלות את המנורה (גובה התקרה סטנדרטי), מה אפשר לעשות עם זה? האם לקטום? או שמותר להטות את כיוון הצמיחה עם חוט ברזל?

תודה לכולם!

6. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    ל א א א א לא ולא בלי קיטומים מאוחר מדי.
    תעשה קשירות עם חוט ברזל או חוט רגיל איך שנוח לך(לא חוט דיג) לי יותר נוח עם חוט רגיל . תתחיל קשירות בעדינות עוד 3 ימים הצמח יקבל את הצורה של הקשירה ותנמיך עוד קצת ושוב פעם תנמיך אחרי 3 ימים, ככה תנמיך עד הצורה שתחליט שנוח לך .
    ולא נכשלת לומדים מנסיון וגידול הבא כבר יהיה יותר קל.
    שבוע טוב ובהצלחה.

אוריקו אוהב/ת את זה.
  7. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    כך אעשה,

תודה

לוקו 2 אוהב/ת את זה.
  8. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    שלום לכולם!

אז בהמשך לכישלון מהעדכון הקודם...מערכת ההשקיה האוטומטית חיה ובועטת!

במקום להיעזר באמא טבע (גרוויטציה) הוחלט בלית ברירה ללכת על בטוח ולהשתמש במשאבת מים.

עד כה, בכל השקיה היה צורך להוציא את העציצים שבקדמת החדר על מנת להצליח לגשת לעציצים בסוף, מה שדי הציק. למשקה ולעציץ

מעכשיו החיים קלים. למלא את מאגר המים, להוסיף דישון ללחוץ על מתג המשאבה ולצאת לקפה...

מעבר להשקיה בטוחה של כל העציצים, היתרון הנוסף הוא הוצאת מאגר המים מחוץ לחדר מכיוון שבשלב זה החדר מ פ ו צ ץ

כל עציץ קיבל שתי טפטפות של 8 ליטר בשעה, טפטפת אחת הייתה לוקחת נצח.

שאלה: האם בשלב זה אמור להיות כבר ריח? כי כרגע לעציצים כמעט ואין ריח...

שבת שלום!

9. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    אז בסופו של דבר לא נכשלת פעם אחד לא הצליח ופעם שניה כן, הפקת לקחים וקצת ניסיון מפעם קודמת והכל הסתדר.
    בקשר לריח אם אתה גר באזור מושב או משהו כזה ואין שכנים זה לא בעיה אבל אם אתה גר באזור מגורים אתה עוד תתחנן שלא יהיה ריח כי ריח יהיה והרבה תצטרך פילטר פחם ואולי גם יותר לא יודע להגיד איזה וכמה אף לא גידלתי בחלל כזה אז לא רוצה להטעות אותך.
    יום טוב

R a f אוהב/ת את זה.
  10. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    צודק.

למעשה, אדם שיש לו סבלנות ואמביציה לעולם לא נכשל, מקסימום הוא מתעכב;)

לגבי הריח הרגעת אותי. חשבתי שבשלב הזה כבר אמור להיות ריח ואין כי משהו בגידול לא התבצע נכון...

פילטר פחם הותקן עוד בבניית החדר במפוח היציאה, אז אין בעיה.

תודה על המענה!

R a f אוהב/ת את זה.
  11. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    שבוע טוב חברים!

שבוע חמישי לפריחה...

בחדר ובפרחים עדיין אין ריח.

מצד שני, עלים שלא נושאים פרחים נובלים בקצב, האם תקין? אם לא, מה עושים?

תמונה

תודה רבה ושבוע מצויין לכולם

12. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בוקר טוב.
    תראה אתה יותר מדי מודאג מהריח.
    בקושי יש לך שם פרחים מה שיקרה בשבועיים הקרובים הפרחים יתחילו לגדול מהר אח"כ הצמיחה שלהם תאט(ימשיכו לגדול) אבל הפרחים יתחילו להתנפח ולהיות דחוסים גדולים ויפים (שיהיה כיף לעשן אותם).
    יש פרחים עם כל מיני ריחות, פרחים שבקושי יש להם ריח ועוד שיגעו לשיא הפריחה קשה לי להאמין שיש(לא נתקלתי)
    אז אל תהיה מודאג.

אם החופה ירוקה אל תהיה מודאג.
    תראה יש לך שם יער אז קודם תוריד את כל העלים היבשים והצהובים ולפי מה שנראה בכלל לא עשית לוליפופ העלים האלה מזמן לא היו צרכים להיות על הצמח ויש שם גם באצים קטנים שלא צרכים להיות תעבוד על זה אבל בעדינות.
    העלים היבשים לא מוצאים פרחים מהם יוצא השיפוד שמצמיח פרחים,וטבעי שהם יתייבשו ראשונים הם גם גדלו ראשונים וכנראה הם גם לא מקבלים עכשיו מספיק אור.
    אין מה לעשות איתם וגם עם הצהובים תיפטר מהם וכמה שיותר מהר יותר טוב.
    שבוע טוב

13. R a f

R a f קנאביסט

לייקים:
    21
    אחי אפשר לשאול איזה זן אתה מגדל האם זה זרע נקבה ? אני יגיד לך למה אני שואל כי פעם ראשונה שגידלתי וזה היה מזרע של קססה יצא לי פרחים כאלה דלילים אבל בתוספת ביצים יצא לי צמח הרמי
    ובכללי אחרי הגידול הזה ניסיתי עם זרע גנטיקה נקבה ובשבוע הרביעי כבר הפרחים היו יחסית מלאים ודחוסים ונראים כמו שצריך ואצלך הם ממש ממש דלילים

@לוקו 2 תקן אותי אם אני לא טועה שבוע חמישי לפריחה לא אמור להראות ככה ?

14. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    כייף שאתם פה! כל הכבוד לכם על התשובות המועילות:)

לוקו - צודק, חשבתי שהיעדר הריח מעיד על חוסרים או בעיות.

אכן לא עשיתי לוליפופ, כשבניתי את מערכת ההשקיה קיבעתי באופן רופף את הצינורות לגזע הפרח, אבל לא נורא, בהמשך השבוע אתפנה לזה, אוציא ואעשה לוליפופ.

R a f - הזן הוא Critical Mass.

אגב, אולי רלוונטי - מכיוון שהגיע הקיץ ובגדול...בשבוע שעבר שמתי לב שהטמפרטורות עולות משמעותית, אז הפכתי את התאורה שתדלק בלילה במקום ביום.

אצלם עוד תמונות בהמשך השבוע.

תודה רבה אנשים יקרים

15. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    לפי התשובה שלך אני מבין שהחופה ירוקה אתה לא נשמע מודאג והעלים היבשים רק למטה אז אחלה.
    זה שלב מאוחר להתחיל לוליפופ תעבוד בעדינות.
    כמעט כולם עובדים עם התאורה הפוך בקיץ.

אחי אני בטוח שבחלק העליון יש פרחים הרבה יותר יפים ויש להם לפחות עוד חודש לגדול ולהתנפח. בתמונה רואים רק את החלק התחתון של הצמח.

אוריקו אוהב/ת את זה.
  16. אוריקו

אוריקו חבר חדש

לייקים:
    7
    לוקו - צודק לגמרי.

מצרף תמונות מאתמול: הפרחים מתפתחים והולכים (ריח עדיין אין חח), הצמחים נהיים ממש כבדים אז אצטרך לקשור אותם כי חלקם נופלים הצידה.

מצרף תמונות גם של שני פרחים מרכזיים.

שבוע שישי לפריחה:)

מה דעתכם?

הפוך קצר ו-לוקו 2 אוהבים את זה.
  17. R a f

R a f קנאביסט

לייקים:
    21
    אחי איזה יופי כל הכבוד תשכח ממה שאמרתי לגבי הפרחים חחח

לגבי ריח אמור להיות
    לגבי הזן שלך סצפציפית אין לי מושג
    ושוב כל הכבוד נראה טובבב