1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יעוץ לגבי תופעות הלוואי של העישון וכן לגבי שילוב עם תרופה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י דני, ‏22/4/14.

1. דני

דני חבר חדש

לייקים:
    0
    הי חברים,
    אני בן 27 ומעשן מעל שנה בעיקר בסופ"שים, אני מעשן לפעמים חום ובעיקר ירוק בג'וינטים ומערבב את זה עם טבק ללא ניקוטין (פרי טבק) כי אני לא מעשן סיגריות רגילות.
    הסיבות שאני מעשן הן בגלל שזה מרגיע אותי, הופך את הסקס לארוך וכיפי בהרבה ובאופן כללי מכניס אותי לעולם אחר :)

אני רוצה להתייעץ איתכם לגבי מספר דברים שמפריעים לי:

* בתקופה האחרונה אני מרגיש יותר ויותר כמיהה לסם ומחכה כל השבוע לסופ"ש כדי לעשן..
    אני מוצא את עצמי מעשן לבד, דבר שלא הייתי נוהג לעשות
    קראתי לא מעט על הצמח והבנתי שהוא לא ממכר. אבל פעם ראשונה שאני מרגיש שאני לא יכול לדמיין את חיי בלי זה.
    האם יתכן שאני מכור לזה? אפילו אם זו רק התמכרות נפשית זה מעצבן אותי לדעת שאני תלוי במשהו (וזה שזה לא חוקי וקשה להשגה לא מוסיף)

* השפעות שליליות של הסם- כשאני מעשן בחברה אני לפעמים מדבר ממש שטויות (ואני בן אדם מאוד שנון), אני מאבד הרבה מילים מהאוצר מילים שלי.. בקיצור אני מרגיש קצת עילג (אגב, כשאני שותה אלכוהול אני דווקא די חד ובמיטבי אבל מאז שאני מעשן אני פחות שותה ואלכוהול זה כבר לא כוס התה שלי).
    האם זה רק אצלי? או שאלו תופעות מוכרות?

*הדבר שהכי מפריע לי (וזה נראה לי לא רגיל) זו העייפות והחוסר פוקוס בהם אני שרוי כיומיים לאחר העישון! ז"א שאם עישנתי ג'וינט בשבת בצהריים אז ביום ראשון ושני אני לא אהיה מסטול אבל אני בהחלט מרגיש כבדות ועייפות יתר, אני פחות חד ופחות מפוקס,
    הדבר די מפריע כשאני לומד או עובד...
    (אגב, אם אני מעשן לילה ליפני יום עבודה אני ממש מרגיש סמרטוט באותו יום וזו הסיבה שאני לא מעשן באמצע השבוע)
    האם יש מישהו שגם נתקל בתופעה הנ"ל?
    האם יש דרך (תרופה מסוימת) להעביר את ההשפעה השלילית הנ"ל?

* דבר אחרון וחשוב- אני נוטל באופן קבוע מ"ג וחצי של "קלונקס" ביום (אני סובל מטורט וזו התרופה היחידה שעוזרת לי)
    וכן טבליה של "פרופסיה" (לשיער)
    האם ידוע לכם על השפעה שלילית או סכנה כלשהי כשמשלבים עישון יחד עם התרופות הנ"ל?

תודה רבה והמשך יום נעים

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    27 וכבר לוקח פרופסיה?
    מדובר בהורמון אנושי ואחת מתופעות הלוואי יכולה להיות אימפוטנציה.

התופעות שאתה מתאר מוכרות.
    למרות שאני לא הייתי מחשיב זאת כתופעות שליליות.
    הכל תלויבאיך אתה לוקח את ההשפעה ומה אתה עושה איתה.

3. דני

דני חבר חדש

לייקים:
    0
    אתה חי במדינה שאנשים בגיל צבא מתחילים להקריח..
    לי דווקא יש שיער כמעט מלא, אבל אני לא רוצה להצטרף לסטטיסטיקה.

ולא הבנתי? אתה בא להגיד לי שכולם מרגישים עייפים ולא מפוקסים כמה ימים אחרי העישון?? נשמע לי לא הגיוני. אני אשמח לראות תגובות של עוד מעשנים

4. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן דני!
    רציתי רק להגיד לך הסר דאגה מליבך, אני ועוד רבים כמונו חווים את התופעות שאתה מתאר.
    הרשה לי לתקן אותך ולומר שהכמיהה היא לא לסם אלא לסטלה, קצת קשה להבין זאת אבל שים לב שאת הסיפוק האמיתי אתה מקבל מהסטלה, גאנג'ה כמו הרבה דברים בעולם היא סם, ההתמכרות היא לא פיזית אלא מנטלית, אין לך מה לדאוג אתה לא "נופל לסם" זו תופעה שמורגשת בקרב כל סטלן מצוי זה בסדר.. אין מה לעשות לכל דבר טוב בעולם יש גם השלכות, זאת כנראה אחת ההשלכות של הגאנג'ה.
    חחחח מצחיק שאתה אומר שנון כי אני הרגשתי את אותו דבר בידיוק לגבי עצמי, כן אחרי הכל אתה שנה מעשן בסופשי"ם אז קצת קשה לך לשלוט בעצמך ולקטוף את הבדיחות והדברים השנונים שטמונים לך במוח, אם הזמן יהיה בסדר, אתה תתרגל לשלב את הפרח הנפלא הזה בחיים שלך ויהיה לך יותר קל לתפקד, לדבר, להצחיק וכל הדברים שנלווים לזה.
    העייפות של היום שאחרי נקראת וויד-אובר זה נפוץ אצל אנשים שמעשנים זו תופעה מוכרת שאין ממש מה לעשות איתה, הדרך היחידה שיש לי לתת לך להתרגל "להשפעות השליליות" היא פשוט להכניס את הפרח לתפקוד היום-יומי שלך, פשוט תשלב את הפרח בחיים וככה פחות תרגיש את ההשפעות השליליות, או שאתה פשוט יכול להמשיך לעשן רק בסופ"שים כדי שלא יפריע לך במהלך השבוע - אין מה לעשות עם התופעה הזאת.
    לגבי התרופות אני לא ממש יכול לעזור לך כי אני לא כלכך מבין בזה, מקווה שעזרתי לך ואל תתבייש לשאול ולהפנות את כל הדברים שאתה לא סגור אליהם לפה - לפורום, בשביל זה אנחנו כאן.
    בהצלחה חבר!

5. דני

דני חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובה המושקעת! הצלחת לעודד אותי אחרי שכתבת שכולם סובלים מאותם דברים פחות או יותר ושזה לא רק אצלי. אני בכל אופן אפנה לרופא ואתיעץ איתו לגבי התרופה ולגבי העייפות, לגבי העייפות מאז שאני זוכר את עצמי תמיד הייתי חסר אנרגיות ביחס לאנשים אחרים. כנראה שעם השימוש בסם התופעה החמירה מעט

#5 דני, ‏23/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏23/4/14
  6. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    זו דעתי:
    קודם כל, אתה מעשן "צעיר" יחסית (שנה) ורק בסופי שבוע, אז ההשפעה עליך יותר חזקה. מבטיח לך שברגע ש"תגביר הילוך" ותעשן באופן תכוף יותר תוך זמן קצר הגוף יבנה סיבולת ותצטרך לעשן יותר בשביל להגיע להשפעות של היום.
    דבר שני, אתה נוטל קלונקס על בסיס יומיומי. חוץ מזה שזה עוזר לך לטורט (שאגב קנאביס זו התרופה המושלמת לטורט בפרט ולבעיות נוירולוגיות בכלל) זה גם מתפקד כסם "מרגיע", יש אנשים שנוטלים את הקלונקס על מנת להירגע-חרדה או לישון טוב. קלונקס הוא סם ככה שאתה בעצם משלב בין בנזודיאזפינים (הקלונקס) לבין הקנאביס וזה בהחלט יכול לגרום לעייפות ולתופעות שאתה מתאר.
    דבר אחרון, יכול להיות שגם לתרופה נגד התקרחות שאתה נוטל יש איזו אינטראקציה עם הקלונקס או הקנאביס וזה גורם לתופעות לואי נוספות. כדאי שתפנה לרופא מומחה שייעץ לך על הנושא הזה בהרחבה

7. דני

דני חבר חדש

לייקים:
    0
    ניסיתי בעבר לקבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי בגלל הטורט, נתקלתי בלא מעט בירוקרטיה והתייאשתי, בנוסף שמעתי שלמי שיש רישיון לעשן המשטרה מודעת לזה
    והבנתי שזה יכול לסכן את רישיון הנהיגה... (ואני עוד עובד כטכנאי שטח מה שאומר שגם את העבודה אני עלול לאבד)
    דבר נוסף זה שכמו שכבר אמרתי גם עם הקנאביס יעזור לטורט זה אומר שאני אצטרך לעשן כל היום! נשמע טוב אבל לא כשאני חייב לכלכל את עצמי ולעבוד.
    בכל אופן קבעתי היום תור לרופא אני אתייעץ איתו ונראה מה יש לו להגיד
    תודה רבה על התגובות :)

8. mrkush

mrkush קנאביסט

לייקים:
    3
    כל הזמן רואה אנשים שמדברים על דאון מגראס ביום אחרי ואני חייב לציין שאף פעם זה לא קרה לי או למישהו שאני מכיר..

9. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    אני מכיר את ההרגשה שאתה מתאר על ההרגשה של יום אחרי
    אני שונא את זה, אני לא מצליח להבין דברים שמסבירים לי ואני לא חד כמו שאמרת
    מצד שני, איכשהו באופן מוזר כשאני מעשן יום לפני מבחן זה ממש עוזר לי במבחן.

10. דני

דני חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על העזרה חברים, קיבלתי תשובה מרופא בפורום אחר ולפי מה שהוא כותב לשילוב של התרופה עם הסם יש בהחלט השפעה...
    התשובה של הדוקטור לשאלתי:

"שלום,

א- גם קלונאזפאם וגם קנאביס הם בעלי השפעה מדכא למערכת העצבים המרכזית ולכן השילוב יכול להביא לאפקט מוגבר
    ב- קנביס ידוע כמעכב חזק של קבוצת אנזימים בכבד שהיא אותה קבוצה שעושה שינוי (מטבוליזם) לקלונזפאם (קלונקס). לכן השילוב עלול לגרום לכך שבימים שאתה משלב את שני החומרים ריכוז קלונקס בדם נשאר גבוהה למשך זמן ארוך יותר מבימים אחרים ולכן התופעות שאתה מרגיש הן מריכוזים גבוהים של קלונזפאם מאלה שאתה רגיל אליהם.
    ג- אני מניח שאת הקנביס את מקבל בהוראת רופא. יש לגשת לרופא/ה המטפל ולדון איתו בתופעות אלו

בברכה
    אליאס"

11. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    מה שניסיתי להגיד לך רק בלי ההסבר הרפואי המדויק כי אני לא רופא חח
    עאלק הוא כותב "אני מניח שאת הקנביס אתה מקבל בהוראת רופא.." פחחחח
    אולי הוא צריך כיוון :)

12. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אם אתה מעשן גראס, למה אתה לוקח קלונקס???
    הגראס ידוע כמדכא תופעות של טורט, ושל דיכאון, אולי תנסה לא לקחת את הקלונקס בימים שאתה מעשן בהם + יום יומיים אחריי ותראה אם זה משנה לך משהו.

ד"א לגבי הוויד אובר שהוזכר פה, אני דווקא מקבל אותו בצורה טובה, אם אני הולך לישון לפני שהפסיקה ההשפעה אני מתעורר בבוקר עם הרגשה נקיה וטובה שנמשכת עד הערב שלמחרת, כאילו שאבו ממני את כל האנרגיות הרעות ונשארתי בן אדם שמח וטוב לב :)

אני מנחש שדווקא התרופות עושות לך רע, והקנביס גורם לך לא להרגיש את ההשפעה השלילית של התרופות, בגלל זה ביומיים שאחרי הגוף שלך מרגיש את התרופות יותר חזק.

אני לא רופא ואני לא מבין בבנזוקאינים למינהם, אבל אני במקומך א' בחיים לא הייתי מסכים לקלונקס, ו-ב' אם כבר יש קנביס אז לקחת אותו במקום הקלונקס

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!