1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס - לא לכל אחד ..

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י psyh8x, ‏17/5/14.

1. psyh8x

psyh8x חבר חדש

לייקים:
    0
    http://www.camoni.co.il/index.php?idr=400&p=208497
    לא הכל ורוד בשדה המריחואנה
    קנביס רפואי מסופק לחולים ללא עלון לצרכן. ד"ר רות גור, רופאת כאב שרושמת קנביס למטופלים, מספרת על תופעות הלוואי
    מאת : ד"ר רות גור
    (צילום: Shutterstock)

(צילום: Shutterstock)

קנביס רפואי (מריחואנה רפואית) הוכנס בשנים האחרונות לטיפול רפואי בארץ, בין השאר בהתוויה של כאב. הכנסת החומר לשימוש רפואי לוותה ב"סרטי תדמית" ו"כתבות תחקיר", מהן יצא הרושם המוטעה לחלק מהאנשים שמדובר ב"משהו טבעי", "חסר תופעות לוואי" ו"בריא", שהינו הפתרון המיטבי לכל תחלואי האדם. כתוצאה, היחס שחלק מהציבור מגלה לטיפול דומה ליחס לטיפול בפרחי באך או בהומיאופתיה. אולם לא כך הדבר: הקנביס מכיל קבוצת חומרים פעילים במינונים וריכוזים גבוהים והוא ממש אינו טיפול משלים. יש דברים שכדאי לדעת על הצד השלילי של מריחואנה.

ידוע כי קנביס נצרך באופן בלתי חוקי על-ידי רבים. רוב האנשים שצורכים קנביס באופן בלתי חוקי לא עושים זאת על בסיס קבוע, וגם עושים זאת במינונים נמוכים – למשל צעירים שמעבירים סיגריה כזו בין כמה חברים במסיבה, או אנשים שמשתמשים בחומר ליצירת שינוי מנטאלי באירועים מסוימים, ולרוב חולקים אותו עם אנשים אחרים.

למה הזכרתי את השימוש הבלתי חוקי? ראשית - אנשים שמשתמשים בחומר באופן לא חוקי מהווים כר נרחב למחקרים שמוכיחים את נזקי החומר. שנית - אנשים שצורכים את החומר למטרה רפואית מעשנים אותו באופן קבוע על בסיס יומיומי, לעיתים כמה פעמים ביום, וצורכים את כל המנה לבד. זה מעלה את הסיכון לתופעות לוואי פי עשרות מונים ממשתמשים אחרים.

קנביס – מה יש בו?

הקנביס הוא צמח וככזה יש לו מחזור צמיחה ופריחה וכמו כל צמח אחר הוא מושפע מאיכות הקרקע, ההשקיה, טמפרטורות ותאורה. החומרים הפעילים בהם הרפואה נעזרת הינם בעיקר THC ו-CBD. את החומרים ניתן להפיק באופן מלאכותי, אולם בייצור התעשייתי החומר משנה מעט את פעילותו ויעילותו, ולכן עדיין משתמשים בארץ בקנביס הצמחי.

בצמח הקנביס אותרו כ- 60 חומרים פעילים רפואית שהשפעתם ויחסי הגומלין ביניהם עדיין לא נהירים עד תום לרפואה, בהם למשל דלתא 8 ודלתא 9, טטרה-הידרו-קנבינולים שמהווים חומר מכווץ כלי דם ועוד.

התרופה מאושרת היום בעיקר לחולי סרטן, לחולי איידס, לטרשת נפוצה למחלות מעי דלקתיות ולסוגים מסוימים של כאב.

על ההשפעות של החומר

לקנביס תכונות טבעיות רבות בהן: שינויים בהתנהגות, שינויים בזיכרון (בעיקר פגיעה בזיכרון לטווח קצר על-ידי פגיעה בתאי האסטרוציטים באזור היפוקמפוס במוח ופירוק של הקשרים בין תאי העצב באזור האחראי על זיכרון), בתפישת הרגשת כאב (באונה המצחית של המוח על-ידי השפעה ישירה על הנוירונים), ברמת התנועתיות ורמת הניידות. יש לו גם השפעה על התיאבון. בנוסף, הוא מוריד את פעילות המערכת החיסונית וכך מקל על מחלות דלקתיות של מערכת העיכול.

ישנן כמובן תכונות חיוביות נוספות, אולם הללו מוכרות היטב ומוזכרות רבות במקומות אחרים ולכן לא אדון בהן במאמר זה. המאמר יעסוק בהשפעות השליליות של הקנביס – תחום שעד כה הוזנח לחלוטין בכל הפרסומים במדיה, ולדעתי ישנה חשיבות עליונה בידיעתו, שכן הקנביס, למרות שימושיו הרפואיים, מנופק לחולים ללא כל עלון לצרכן. לכל תרופה יש תופעות לוואי וסיכונים וגם הקנביס אינו יוצא דופן מבחינה זו.

שינויים במינונים

אחת הבעיות עם השימוש בקנביס, היא שינויים תכופים בהשפעת החומר, הנובעים משינויים אקלימיים או עונתיים. הקנביס אינו נמצא בפריחה מתמדת וכאשר אינו פורח משתנה הרכב החומרים בעליו ואין בו פרחים בהם מרוכזים עיקר החומרים הפעילים.

אי לכך חולים רבים מדווחים כי יש חודשים בהם הקנביס עוזר להם מאוד ויש חודשים שלא. חולה שהסתגל למינון מסוים עלול למצוא את עצמו כאוב פתאום, או שיתחיל פתאום לסבול מתופעות גמילה, בעוד שבחודשים אחרים הוא עלול לסבול מתופעות לוואי קשות ומרובות ומתופעות של מינון יתר – כל זאת בלי לשנות כלל את הרגלי הצריכה שלו או את המינון. לא תהיה שום אזהרה על התכשיר המתריעה על שינוי זה.

(בצמח הקנביס אותרו כ- 60 חומרים פעילים רפואית. צילום: Shutterstock)

לא לכל אחד

הקנביס לא עוזר לכולם. יתרה מכך, יש אנשים שמתארים התגברות הכאבים מהם סבלו עד רמה בלתי נסבלת. באותם אנשים נמצא כי השפעת החומר לרעה עלולה להמשך עד כדי שבועיים ולעיתים הדבר מביא לאשפוז.

זה ממכר

הקנביס גורם להתמכרות נפשית וגופנית. מההתמכרות הגופנית ניתן לגמול כפי שגומלים מתרופות ממשפחת האופיואידים –ירידה הדרגתית במינון עד סיום השימוש. מהתמכרות נפשית קשה לגמול אם בכלל הדבר אפשרי, וכאשר מסיבה כזו או אחרת האספקה נפסקת החולה עלול למצוא את עצמו עם תופעות גמילה.

המחקרים מראים שצרכני קנביס עסוקים בהשגת החומר, מדגימים צריכה כפייתית, וגמילות ממנו מסתיימות לרוב בחזרה לצריכה.

תופעות גמילה מקנביס כוללות: חוסר שקט, השתוקקות לחומר, סיוטי לילה, הזעות, סחרחורות, רעידות, כאבי ראש, עליות חדות בלחצי דם והפרעות בזיכרון. עלולה גם להתפתח דה-פרסונליזציה קשה (הפרעה פסיכיאטרית) עד כדי אובדנות.

מאידך, בעליה קבועה במינונים עקב תופעת ההתמכרות - ניתן להגיע גם עד מינון יתר בו תתכן ירידה בחום הגוף ובתנועתיות, במקרים נדירים עד כדי שיתוקים.

נזקים לריאות

עישון הקנביס נמצא מזיק לריאות יותר מעישון טבק רגיל. לאדם מעשן זה מכפיל את נזקי העישון, ולאדם לא מעשן זה גורם לנזק כאילו הוא מעשן כבד. השימוש מעלה את הסיכון לדלקות גרון, דלקות סמפונות, דלקות וזיהומי מערכת הנשימה העליונה, התפתחות כרונית של אסתמה ואמפיזמה וסרטן ריאות.

הפרעות נפשיות

אחד הסיבוכים של שימוש בקנביס הוא דיכאון מג'ורי (קליני וקשה) עד כדי אובדנות. נמצא כי קנביס מאיץ את התפתחות ההפרעה וגורם להקדמתה בכמעט עשור. כלומר, אדם שנדון להיות דכאוני אולם ייקח לו עוד כעשר שנים לפתח דיכאון, יפתחו מייד עם השימוש בקנביס.

סיבוך נוסף שתועד הוא פסיכוזות. קנביס מגדיל את הסיכון לפתח פסיכוזות, כאשר בגיל צעיר הסיכון גבוה יותר. בנוסף תוארו הזיות שמיעה וראיה, פרנויה ואשליות.

על כל אלו יש להוסיף מקרים של התפרצות סכיזופרניה עקב השימוש. קנביס מאיץ את התפתחות המחלה וגורם להקדמתה בכשנה וחצי. קנביס מגדיל את הסיכון לפתח סכיזופרניה או הפרעה סכיזואפקטיבית קבועה פי 2 ביחס לאוכלוסיה. תוארו גם תופעות של דה-פרסונליזציה.

בנוסף מינון גבוה עלול לגרום לבלבול, שכחה, אי שקט, התקפי פאניקה וחרדות והפרעה בתפישת המציאות.

פגיעה בתפקוד השכלי

קנביס גורם לפגיעה קוגניטיבית תלוית מינון הכוללת פגיעה בזיכרון, בקשב, בריכוז, בלמידה, ביכולות הארגון הקוגניטיביות וביכולת לבצע אינטגרציה של מידע מורכב - כל אלו תופעות לטווח ארוך ומחמירות ככל שהשימוש מתארך.

ישנם חומרים פעילים בקנביס הפוגעים בתאי הלוואי של מערכת העצבים המרכזית – אסטרוציטים המהווים את שלד המוח ומתחזקים ומחזיקים את תאי העצב. הפגיעה באסטרוציטים באזורי מוח מסוימים גורמת להתפרקות הקשרים בין תאי העצב (סינפסות) ובכך להפרעה בהולכה שמתבטאת באי תפקוד של אותו האיבר.

בשימוש לטווח ארוך נמצאו חדרי מוח מורחבים ביחס לגיל, דבר המעיד על אטרופיה מוחית (מוות מוקדם של תאי המוח). העלמות כזו של רקמת עצב הינה בלתי הפיכה כי תאי עצב אינם מתחלקים ולכן לתא שמת אין תחליף. התוצאה היא פגיעה קבועה בזיכרון, תופעות היפו-מאניות (אובדן שיפוט והתנהגות של קלות דעת) ותוקפנות. בנוסף, נצפתה ירידה בחומר האפור שמשמעותה ירידה בכמות תאי המוח עקב מוות מוקדם שלהם.

(הקנביס לא עוזר לכולם. צילום: Shutterstock)

מיובש בפה עד הפרעות קצב לב

תופעות לוואי כלליות ונפוצות יחסית של שימש בקנביס הן אופוריה (תחושת זחיחות הדעת והפרעה בשיפוט), סחרחורות (עד כדי מעידות וחבלות), ירידה חדה בלחצי הדם ועילפון, יובש בפה, כאבי ראש, שיעול וצריבה בגרון, פרנויה קלה (תחושת רדיפה), נדודי שינה (אם כי יש המדווחים על שיפור באיכות השינה מעצם העלמות הכאב), הרגשת כבדות ותשישות והפרעות ראיה.

יש מספר תופעות לוואי שיש לצפות להן בצריכה ממושכת: תופעות נפשיות בהן חרדות, דיכאון, אפטיה והפרעה בתפישת המציאות, הפרעות בשינה, הפרעות במערכת העיכול, והפרעות במערכות אחרות בגוף. כל ההפרעות הללו יכולות להמשך שבועות וחודשים לאחר הפסקת הצריכה של התרופה.

תופעות לוואי הן ירידה חדה ברמת הגלוקוז עד כדי היפוגליקמיה בעיקר בחולים סוכרתיים או בעלי נטייה לסוכרת, אטקסיה (חוסר שווי משקל), חוסר קורדינציה וטכיקרדיה (הפרעת קצב הכוללת דופק גבוה).

קנביס רפואי הוכח כגורם ווסקופולטיות (מחלות דלקתיות של היצרות כלי דם) כולל מחלת ברז'ה (Buerger's disease) שנוצרת עקב פגיעה בכלי דם עורקיים ובורידים בגפיים – עד כדי איסכמיה (חוסר אספקת חמצן) ונמק של האיברים. כאשר המחלה נוצרת בעקבות עישון קנביס, לפי המקרים שתוארו בספרות, הפרוגנוזה לא טובה ובמחצית המקרים הדבר הסתיים בכריתת גפיים.

הטיפול גם פוגע בפריון, עקב פגיעה בקליטת העובר בנשים ופגיעה באיכות הזרע בגברים. קיימת ירידה בגובה ובמשקל בצריכה בגיל צעיר. כמובן שהדבר מתבטא גם בצריכה בעת הריון בתינוק, עם ירידה בכמות החומר האפור במוח, דבר העלול לגרור פיגור שכלי.

תופעות לוואי נוספות שתוארו בחולים שקיבלו קנביס הן התפרצות של טרשת נפוצה, הקאות עד כדי פגיעה באלקטרוליטים והופעת הפרעות קצב לב וזיהומים בדרכי השתן.

מרבית תופעות הלוואי הקשות הן נדירות. אך כמו הסיכונים הכרוכים בניתוחים, למרות שהסיכון הכללי הוא קטן מאוד, עדיין אפשר ליפול לצד הרע של הסטטיסטיקה. לכן אין לזלזל בסיכונים ולשקול אותם בכובד ראש מול היתרונות.

סכנה על הכביש

תחת השימוש בקנביס נגרמת איטיות הולכה חשמלית במוח, דבר שגורם להאטה בתגובות. זה קריטי כשמדובר בנהיגה או עבודות מסוכנות שמחייבות מהירות תגובה. בקנדה מצאו שאחוז המעורבות בתאונות דרכים של אנשים שצרכו קנביס גבוה בהרבה ביחס לצפוי מחלקם באוכלוסייה.

חשוב להדגיש שאין שום הבדל בין קנביס לקנביס רפואי. קנביס רפואי הינו רישיון מטעם המדינה להשתמש בקנביס למרות האיסור בחוק. שימוש הוא שימוש, לא משנה סיבתו.

כעת עדיין לא שוללים את רישיונם של מעשנים, אולם חולים מזומנים לוועדות להפסקת רישוי נהיגה, והתקנות מחייבות להמתין לפחות 6 שעות מהצריכה לפני נהיגה. גם אם האדם נהג בזהירות ולפי התקנות והיה חלילה מעורב כנהג בתאונת דרכים, אם יש עדיין חומר בדמו, הוא נחשב למי שנהג תחת סמים ויורשע במשפט. היות וזמן המצאות התרופה בדם משתנה מעונה לעונה מאדם לאדם ותלוי מינון, לא בטוח לנהוג כלל בתקופת השימוש ולכן ישנה ברירה - להפסיק לנהוג או להפסיק את השימוש בחומר.

ביקורת דרכונים

את התרופה הזו אי אפשר לקחת לחו"ל. זה גורם לאנשים להיות מוגבלים בניידות הבינלאומית ולוותר על חלק מהנאות החיים, דווקא כשהכאב שכח.

סחטנים

קיימת תופעה בה אנשים מגלים את השימוש ומתחילה סחטנות כלפי החולה: החל מקרובים שמתחילים לכרכר סביבו בתקווה "לחגוג" על תרופותיו, וכלה במקרים של תקיפה שארעה במטרה לגנוב את התרופה ממניעים פליליים. חשוב להיות מודעים לכך.

בעיניים פקוחות

מטרת מאמר זה היא להביא לידיעת הציבור שאין מדובר ב"חומר טבעי" שאין כל סיכון או תופעות לוואי בלקיחתו והתוצאות מובטחות. נהפוך הוא - כמות החולים הנהנים מהשימוש בחומר כתרופה הינו פחות ממחצית מאילו שהדבר מוצע להם. כלומר שעל כל שני חולים להם אנו מציעים את הטיפול – רק אחד ייהנה ממנו והשני לא יחוש שום הקלה או שזו תהיה מעורבת בתופעות לוואי בלתי נסבלות שלא יאפשרו לו שימוש בחומר.

קנביס מועיל לחלק מהמטופלים, אבל ישנם חולים בהם נגרם נזק ממשי עקב השימוש – בכך דומה הקנביס לכל תרופה שניתנת לטיפול בחולי כאב.

בתור רופאה שרושמת קנביס למטופלים, הנני תקווה כי מאמר זה ישמש כעלון לצרכן ויעזור לקבל החלטה מושכלת בהתאם למצבו של המטופל ולסיכונים האפשריים - האם מדובר במשהו שכדאי לנסות או לא.

המלצתי תמיד הייתה, ונותרה - לתת טיפול רק לחולים שעומדים בהתוויות, אשר לא נמצא להם מזור אחר יותר קל ופחות מסוכן, ורק תחת לווי של רופא מנוסה המכיר את הטיפול ועובד איתו ותחת השגחה צמודה ובמינון המינימלי האפשרי. זה נכון לכל טיפול או תרופה, והקנביס, למרות אמונות העם, אינו שונה כאן במאום.

2. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    איבדתי עיניין בקנאביס ממכר גופנית... כמה שטויות...

3. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    אותה גברת בשינוי הגברת, הכוונה, הרבה דברים שאמרו ונאמרו בעבר והוכחו כלא נכונים חוזרים פה בשינוי נוסח ובהתאם למושגים החדשים.
    אני מציע לך להניח את המאמר הטפשי הזה מול מר רפאל משולם שאם אישיותו לא היתה נחמדה כמו שהיא אז היה מדביק לכותב סטירת לחי מצפצפת.
    אני לא מאמין או בטוח שאין צריכה מוגזמת של קנאביס או שמאה אחוזים מתכונותיו בריאים, אבל גם לא אומר את אותו הדבר גם על עגבניה.
    אני לא מדען וחוקר אבל להרצאות של מר משולם ומרצים נוספים טרחתי להקשיב ואני שמח על כך.

#3 dwarfskiller, ‏17/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏17/5/14
  4. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    נראה כמו כתבה מ1960 שלא ידעו כלום על הקנאביס או טיעוני חרטא של יאיר גלר..

5. deleted4

deleted4 Banned

לייקים:
    0
    שום דבר לא נכון בכתבה חוץ מהחלק הנפשי שלדעתי הוא מאוד נכון לגבי זנים מסויימים.
    אם לבנאדם יש נפש רגישה וחרדתית, הוא בהחלט יכול לפתח פסיכוזה אם הוא יעשן למשל זנים כמו LSD, Afghan Kush, Dr. Grinspoon.

בתכלס דווקא בשנות ה 60 הקנאביס היה מאוד חלש והסיכוי לפסיכוזה היו ממש חלשים.
    מעניין מה יהיה בעוד 20 שנה בטח בין 35-45 THC זה מה שקורה שמגדלים דורות שלמים של גידולי חממה, בסופו של דבר מקבלים מוצר חזק יותר.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש יותר מידי עובדות לא נכונות.
    המאמר בטוח לא נכתב ע"י איש מקצוע ובאופן כללי מאוד לא אמין.

חסרים מקורות לכל הנאמר בכתבה המקורית.

#6 אגרונום, ‏17/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏17/5/14
  7. psyh8x

psyh8x חבר חדש

לייקים:
    0
    חח אתם חיים בסרט בתור אחד שהיה מעשן יותר מ 10 שנים
    אני מכיר את כל התופעות הנל
    כן כשמפסיקים יש דודה - התמכרות גופנית לגוף לדופמין המופרש יום יום בקצב מהיר
    מה שגורם להזעה וכו וכו
    ואל תגידו לי שלא חוויתם את זה אלא אם כן אתם בקושי מעשנים
    פגיעה בריאות - תעשנו באנגים כל היום ונראה אם אין שיעולים תפסיקו לזיין תשכל
    הפרעות נפשיות - ודאי שיש , רוב מעשני הקנאביס פרנואידים ובכלל לא מודעים לכך
    פגיעה בזכרון - תכף תגידו לי שאתם גאוני הדור .. יש ויש
    בקיצור רוב האנשים פה חיים באיזושהי אילוזייה שהכל סבבה

8. JoNy

JoNy חבר חדש

לייקים:
    0
    לא יודע מאיפה הבאת אתזה..

9. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    הכל פה זיון שכל אחד גדול

אין שום פגיעה בריאות לטווח ארוך. בסרט הדוקומנטרי super high me היה אחד שמעשן מלא וראו שתפקוד הריאות שלו לא בשיא, וכשהוא נבדק לאחר 30 יום ללא עישון הריאות שלו חזרו לתפקוד רגיל של בן אדם בריא לחלוטין. והוא עישן לפני זה שנים.

10. psyh8x

psyh8x חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מדבר על שנים לא חודש ..

11. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    אח שלי זה שאתה לחוץ וקנאביס לא מתאים לך זה לא אומר שכולם מגיבים כמוך לקנאביס. וזה לא אומר שעכשיו צריך לצאת למלחמת חורמה נגד הצמח.
    הכתבה טועה ומטעה!
    ואין לי כח להתחיל להיכנס איתך לפרטים אבל אני ממליץ לך לקרוא את דבריו של הנוירולוג הבכיר ביותר בארה"ב ד"ר סנג'י גופטה ולהיווכח שלצמח הזה אין שום חסרונות ברורים

12. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    טוב הבנו שאתה חייל של יאיר גלר יש עוד משהו שאתה רוצה להטיף? אולי גם תביא לי סיבות למה לא לאכול עגבנייה?

13. psyh8x

psyh8x חבר חדש

לייקים:
    0
    לא חייל ולא נעליים חביבי יש לך עוד סימנים של באנג על השפתיים
    הייתי מעשן 10 שנים ותאמין לי שאני מכיר את כל הסגולות וכל הרעות של הצמח ..
    מה שאני עישנתי אתה עוד לא השגת חביבי
    הייתי מגדל והייתי מעשן סוגי זנים שעוד לא הגיעו לארץ בכלל
    אז תפסיק לזיין לחרטט
    מה לעשות לצמח יש גם סגולות וגם נפילות וחשוב שאנשים ידעו את זה ..

14. deleted4

deleted4 Banned

לייקים:
    0
    מי שלחוץ ויש לו תופעות כמעט כל הזמן של חרדה בזמן העישון יכול פשוט לשלב קסנקס ביחד עם קנאביס.

פשוט לוקחים בהתחלה קסנקס מחכים 5 דקות ואז מעשנים ואז יהיה לכם תמיד סטלות טובות בלי חרדות.

למרות שבתכלס הסטלות עם החרדות הכי מהנות חחחחח, שאתה בסטלה טובה מידיי אתה לפעמים שוכח שאתה בסטלה.

#14 deleted4, ‏18/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏18/5/14
  15. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אתה נשמע כמו ילד בן 12 שתהיה בעניין

16. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אתה ב100% צודק בסדר?
    אבל עכשיו שאני מודע לבעיות ועדיין רוצה לעשן בדיוק כמוך שאתה נכנס לפאב ומודע לבעיות של אלכוהול (ואם תרצה אני אשמח לפרט לך), זה בסדר?
    כן אז גראס זה לא מושלם ואף סם תאכלס שתקח כל יום זה לא טוב אבל 99% מהאנשים צורכים סמים על בסיס קבוע.
    אז תעשה לי טובה ותמשיך לזיין לאנשים אחרים את השכל, למשל לך לפורום הזה ותזיין להם את השכל על כמה זה מסוכן http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=369

ואם עישנת 10 שנים ואתה קורא לזה מנה וחושב שמישהו סטלן יקרא את כל הפוסט הארוך הזה שחוזר על עצמו ללא צורך אז כנראה שאתה בן 90 ועישנת לפני 50-60 שנה ואתה לגמרי שחכת מה זה להיות סטלן, או שעברת שטיפת מוח בגמילה ואתה תחזור לעשן עוד כמה חודשים.

17. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מכיר אנשים שגידלו מעבר ל10 שנים, אנשים שעישנו מעבר ל20 שנה, אף אחד מהם, אבל אף אחד! לא התנהג והתבטא כמוך או כמו אדם שנראה כאילו לא קיבל את מנת הויקודין שלו כבר 6 שעות (אני לא מחייב אותך להאמין לי), אתה מבלבל במח, האג'נדה שלך ברורה, אם כוונתך הייתה אובייקטיבית אז לא היית כל כך מצדד באפס ראות, בכתבה הטפשית שצירפת.
    אתה שקוף יותר ממורפיום נוזלי טהור שחומם על כף אכילה.
    אם אתה רוצה להביא הוכחות, תביא הוכחות, אל תקלל ותתקוף כי כך אתה רק מוכיח את טיפשותך ואת שקריך החסרי כל יסוד מוצק.
    אה, וההצהרה שגידלת ועישנת 10 שנים ולא פחות מזנים שלא הגיעו לארץ, בתוספת האימרה המפורסמת "תאמין לי", ממש יגרמו למישהו להאמין לך.

#17 dwarfskiller, ‏18/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏18/5/14
  18. psyh8x

psyh8x חבר חדש

לייקים:
    0
    בסדר אתם עוד ילדים , מה אני יגיד לך .. אני לא בא להטיף ולא בא להגיד לכם אל תעשנו
    לקרוא עוד קצת מידע ולדעת עוד דברים על הצמח לא מזיק
    זה רק מראה כמה אנשים בורים וחסרי ידע והשכלה ..
    תעשן מצידי עד שתיפול לך השן ותתפגר
    באמת שלא איכפת לי , בסך הכל ניסיתי להביא עוד צד של הצמח
    אבל כולכם פה מורעלים .. תמשיך לעשן חשיש חרא שיש בארץ שמפוצץ בחומרים לא ידועים
    ותממשיך לקנות גרם ב 100 שקל של ירק ...
    תהנו וקחו את זה בקלות ..

19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אני נותן חודש שלם שעבר מהרגע שיצאת מגמילה ועד שכתבת את התגובות המטופשות האלה.

20. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    חחח פסיי, אתה זה שצריך לקחת את זה בקלות אחי ..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!