1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיה עם העלים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י orange soda1, ‏22/5/14.

1. orange soda1

orange soda1 חבר חדש

לייקים:
    0
    11.jpg
    22.jpg
    אני אמור לדאוג? זה שתי עלים שיש להם את זה..
    33.jpg
    זה היא ?
    55.jpg
    כל הצמח, יספיק הכמות של האדמה?
    :cool: תודה לעזורים

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא הייתתי דואג.

איזה עציץ מגניב!
    מאיפה השגת כלי מרובע כ"כ גדול?

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    זה נראה לי האלה שמביאים בהם כמויות של דברים מכו חומוס זול לאולמות אירועים וכאלה ...

4. orange soda1

orange soda1 חבר חדש

לייקים:
    0
    חח האמת אין לי מושג מאיפה.. זה כלי מאולתר לא ממשתלה או משהו..
    הגודל והכמות של האדמה תספיק ?
    ואני יכול להיות בטוח בקשר למין או שזה עוד מוקדם?

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אם כל התמונות זה אותו צמח אז היא נקבה

6. orange soda1

orange soda1 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אחי ובקשר לכמות אדמה מישהו יודע להגיד?

7. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    הדלי הוא לא של חנויות, זה דלי שבו מספקים כלור לבריכות שחיה, יש לי המון כאלה פה. הם קלאסיים לגידול כי הם מרובעים וחוסכים מקום בחדר.
    מבחינת אדמה חבל שלא מילאת את העציץ עד הסוף - היית רק מרווח מזה.
    אם אתה יודע איך לעשות את זה, אתה יכול בהחלט להוציא את הצמח עם האדמה ולהוסיף אדמה חדשה מתחת - אל תוסיף אדמה מעל כי אתה תפגע בצמח.
    מבחינת הצמח - הוא נראה בסדר בסה"כ. אבל נראה לי שאין לו מספיק ניקוז ויש רטיבות, מה שאומר שהוא קצת "droopy" . אני לא בטוח כי אני לא יכול לראות את התחתית.
    דלי כזה צריך 15-20 חורי ניקוז בקוטר של ס"מ לפחות, וחורים נוספים בהיקף הדלי כ-5 ס"מ מעל התחתית. כיוון שזה לא עציץ, אין לו מרווח ניקוז ומעט חורים שנסתמים באדמה גורמים ללחות יתר באדמה ופגיעה איטית בשורשים. השורשים צריכים אוויר לא פחות מהצמח העליון.
    אם אני טועה ויש לך את כל חורי הניקוז הדרושים, יכול להיות שיש לך שורשים צפופים בגלל מיעוט האדמה מה שמקשה על הצמח.
    הצמח נראה יפה מאד, נראה לי שאם תוודא לעשות את מה שאמרתי לך, תקבל תוך כמה שעות צמח זקוף וגאה לתפארת מדינת ישראל.
    לגבי המין, אלה יכולים להיות עלים חדשים שייצרו טופס חדשים. סבלנות זה שם המשחק בגידול. אין קיצור הליכים.
    סבלנות ונחישות משתלמים. כשתראה את הפיסטילס (השערות הלבנות) ממש, אז תדע - ואני מבטיח לך שאין הרגשה יותר כייפית בכל ההליך מאשר הפעם הראשונה שאתה מזהה את השערות הראשונות - כמו תינוק חדש.
    הערה חשובה - אם אין לך נסיון בהוצאה ושתילה מחדש - עדיף שלא תעשה את זה בעצמך. אם אין לך מי שיעשה את זה, תעדכן ואני אנסה להסביר בצורה המפורטת ביותר.
    בהצלחה.

8. orange soda1

orange soda1 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה אחי ולמה להוסיף אדמה מתחת ? הצמח היה לא מזמן בקופסא לבנה אחת כזאת
    ועכשיו מילאתי עוד אחד כזה באדמה ושמתי אותם אחד על השני (הורדתי לגמרי את התחתית של העליון) ועשיתי כמה חורים בתחתון..
    אתה חושב שאני צריך לעשות עוד חורים?

9. orange soda1

orange soda1 חבר חדש

לייקים:
    0
    אה הבנתי מה אתה מתכוון בלהוסיף עוד אדמה אבל אני כמעט בטוח שהשורשים התחברו כבר עם האדמה שבדלי שמתחת אז זה יהיה ממש בעייתי.. מלמעלה אי אפשר להוסיף?

10. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    כיסוי של הגזע מלמעלה יכול לגרום לריקבון של הגזע והצמח ימות, לא שווה את הסיכון. אם חיברת שני דלאים זה בסדר רק שזה יקשה עליך אם תרצה להזיז את הצמח.
    מבחינת חורים, אני נוהג לעשות חורים במרווחים של 5 ס"מ בין אחד לשני על כל התחתית (כמו רשת חורים) ולהוסיף חורים בהיקף של הדלי כחמישה ס"מ מעל התחתית.
    בהצלחה ותעדכן אם יש שיפור. לדעתי יהיה.

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    Drflower
    אשמח אם היית קצת מפרט איך ולמה כיסוי של הגזע מלמעלה יכול לגרום לריקבון,
    אני לא בא פה להתווכח רק לחלוק ידע, אבל אתה חלקית טועה.

אני קודם כל אגיד שהרבה פעמים אני מוסיף אדמה מלמעלה וזה תורם ליציבות של הצמח, וגורם לו לגדל שורשים מאותו מקום שכוסה, מה שמוסיף כמובן לבריאות הצמח.

זה יכול לגרום לריקבון אם משקים רק על הגבעול במקום מסביב, וכשמדובר באדמה שמחזיקה מים יותר מידי.

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    רקבון של בגזע?
    תלוי בגיל שלו.
    אם מדובר בגזע יחסית מבוגר ועבה לא יווצר רקבון.

מצד שני, אין כ"כ יתרון בהוספה של קרקע לחלק העליון של העציץ.
    עדיף להעביר לעציץ גדול יותר.

13. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    לכל השואלים אז ככה. היות ואין לי מושג מה עובי הגזע של הצמח ולאור ההשערה שלי שיתכן והניקוז שלו לא מספיק ואם אני אוסיף לזה את הניחוש שמדובר בצמח יחיד שלו. לא הייתי ממליץ להוסיף אדמה מלמעלה. כשמוסיפים אדמה מלמעלה מדובר בדרך כלל בצמחים צעירים ובכמות אדמה קטנה למטרות ייצוב של הצמח. בתמונה שלו נראה כאילו חסר לו חצי עציץ לפחות מה שאומר שתוספת קטנה לא תפתור את הבעיה ותוספת גדולה תצריך גיזום וכיסוי שטח גדול של הגזע. לכן המלצתי להוציא ולהוסיף אדמה מלמטה מה שאומר תוספת משמעותית לשורשים לגדול והמלצתי לשפר את הניקוז. ריקבון באיזור פקעת השורשים ובסיס הגזע הוא לא כזה נדיר וחבל לבאס מישהו עם צמח יחיד בשלב מתקדם. זה הכל.
    בסה״כ אני רוצה להמליץ על מה שנראה לי הכי אידאלי עבור הצמח והמגדל. לא רוצה לעשות ניסויים על צמחים של אחרים.
    Peace

#13 DRFLOWER, ‏25/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏25/5/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!