1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תה פרג\אופיום

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י woogs, ‏20/5/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הממ מישהו מכיר מישהו שהכין פעם ויצא לו טוב ?
    אני ניסיתי כמה פעמים וזה לא עבד,
    הקאץ' הוא בזרעים,
    סביר להניח בגלל שהזרעים שהשגתי היו שטופים - מה שהוריד מהם את הציפוי אופיום שאמור להיות עליהם.
    זרעים טובים לתה אמורים להיות בצבע שחור כהה או כחול כהה,
    אם הם אפורים לבנים, או כחולים לבנים זה אומר שהם שטופים, ועד עכשיו מצאתי רק כאלה, וחיפשתי הרבה...

אודה אם מישהו שיודע על כאלה עם הציפוי ישלח לי הודעה פרטית.

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    או למקרה שמישהו פשוט נתקל בכאלה -

ככה נראים שטופים

והנה כמה תמונות של פרג לא שטוף

3. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    סליחה על הבורות אבל זה לא הפרג שיש בעוגה?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פישי, שאלה מצויינת.

בהחלט מדובר על הפרג של העוגות.

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    כן פישי,
    הפרג שיש בעוגות ובלחם אלה זרעים של צמח שנקרא "פרג תרבותי", או בשם אחר "פרג האופיום"
    אותו צמח שמפיקים ממנו אופיום - חומר דמוי זפת שהוא סוג של "קוקטייל" חומרים מרדימים ומשכחי כאבים מאד חזקים, אפשר לעשן את החומר, אפשר להכין טינקטורה (למוסס אותו באלכוהול ואז כמה טיפות של הטינקטורה הזאת יכולים להעיף לך את התחת) או להכין ממנו תה.
    התרופות החזקות ביותר בעולם הרפואה היום מופקות מהאופיום שבפרג ובהם בעצם כל התרופות האופיאטיות - מורפין וקודאין הטבעיים, הרואין החצי סינטתי, אוקסיקונטין (חצי סינטתי), מדבקות פנטניל, מתאדון (אדולן) וכו' וכו'.
    זאת גם הסיבה שהצמח לא חוקי - פעם אנשים מסויימים (חברות תרופות) עשו מין הסכם כזה בינם לבין עצמם - שאם יהיה להם מונופול על צמח כל כך חזק ורק הם יוכלו להשתמש בו ולהפיק ממנו תרופה אז הם יהיו עשירים... אני לא אכנס לזה עכשיו,
    אבל הנקודה היא שהזרעים - נמצאים בתוך חלק בצמח שנקרא הלקט (או קפסולה כזאת אם תרצה) שעליו יושבים העלי כותרת, ובערך שבועיים אחרי שהם נושרים הוא מבשיל ואיתו גם הזרעים,
    ההלקט הזה מכיל את רוב האופיום שנמצא בצמח, כל שאר חלקי הצמח מכילים כמות ממש מזערית של אופיום ביחס להלקט.
    האמת היא - שהסיבה שהצמח מייצר אופיום זה כדי להגן על הזרעים מחרקים ו'טורפים' פוטנציאלים שירצו לאכול את הזרעים והצמח.. אותם אלקלואידים (סמים) מאד מאד מרים בטעם וכל בעל חי כמעט יתרחק מהם, למרות שידוע שיש בעלי חיים שאוכלים את הפרח רק בשביל ההשפעה שלו (כן כן, בעלי חיים נרקומנים)..
    בכל מקרה, הזרעים - שנמצאים בהלקט - שמכיל את רוב האופיום - יוצאים ממנו כמו שאתה רואה - בצבע שחור - וזה בגלל שנשאר עליהם ציפוי קטן של אופיום מהבפנים של ההלקט.
    אופיום מתמוסס מאד בקלות במים - ואם תשטוף מהזרעים את הציפוי הזה במים אז תקבל מים עם קצת אופיום שייתן לך השפעה רפואית.
    הבעיה היא שבשנים האחרונות כמעט כל היצרניות פרג (למאכל) שוטפות את הזרעים - בדיוק כדי שאנשים לא יכינו מהם את התה הידוע לשמצה.
    מה שכן אפשר לעשות זה לקחת את הזרעים בסביבות ינואר המקודמות - לזרוק על האדמה, בשדה, בגינה ובערך 4-5 חודשים מאוחר יותר יהיו לך צמחים בשלים, רק ששים לב - בניגוד לקנאביס - כדי להפיק כמות משמעותית של חומר תצטרך הרבה מאד צמחים.. בתנאים אופטימליים צמח בודד יתן לך בסביבות ה7 קפסולות, וצמח אחד כזה אם תכין מכולו תה, זה יספיק לך לפעם אחת אולי, ואם תנסה לסחוט ממנו אופיום גולמי אז יהיה לך אפילו פחות.. בקיצור המינומום שכדאי לגדל לפי דעתי זה באיזור ה-20 צמחים לפחות,
    מה שלא ממש בעיה אם יש לך מקום פנוי בגינה או איזה שדה שאף אחד לא מגיע אליו.
    עם הגשמים של העונה אפילו לא תצטרך להגיע להשקות כמעט.

היה פה פעם נושא גדול -
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...92%D7%93%D7%9C-!?highlight=%E0%E5%F4%E9%E5%ED
    מוזמן לקרוא

6. zuma

zuma חבר חדש

לייקים:
    0
    באזור הצפון גדלים מרבדים של כלניות וגם פרגים! האמת ממש ליד הבית שלי על ההר יש כל שנה בעונה כמות רצינית...
    אני לא הולך לתת את המיקום כי אני לא רוצה אנשים שיבואו לקטוף ולהרוס את הנוף :)
    אבל זה יכול להיות מקום טוב למצוא בו זרעים!
    אני יודע שאני ינסה 3:

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה בטוח שאתה מדבר על פרג האופיום ?
    כי מה שגדל בר בדרך כלל, במיוחד בצפון זה זן אחר של פרג שנקרא פרג אגסני,
    הוא הרבה יותר קטן (בגודל של כלנית בערך) ואמנם יש לו גם השפעות רפואיות, הם הרבה יותר חלשות מהפרג שאני מחפש...
    פרג האופיום זה צמח די גדול, מגיע למטר - מטר 20 גובה עם קפסולות בגודל של כדורי גולף

8. zuma

zuma חבר חדש

לייקים:
    0
    אההה התקלת אותי
    נראה לי שאתה צודק אבל מה שגדל באזור שלי זה בגודל של כלנית באמת...
    לא ידעתי שיש סוגים o__o

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תסתכל פה אם זה מעניין אותך
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...שדות-או-פרג-אגסני-משהו-מעניין-שמצאתי-באינטרנט
    גם באיזור שלי הם גודלים ולא מזמן ניסיתי להכין מהם תה, על אותו עיקרון של התה אופיום
    שמרתיחים על אש ממש ממש נמוכה למשך שעתיים בערך בתוספת לימון,
    זה אחרי שקראתי שיש להם שימוש מסורתי בטורקיה אצל ילדים עם כאבים וחום,
    ותשמע - מסתבר שיש להם השפעה לא רעה בכלל..
    אתה מוזמן לקרוא כתבתי שמה בפוסט מההתנסות איתו.

כל טוב
    WOOGS

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!