1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתי להעביר מעציץ 7 ליטר ל 12 ליטר ?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י eli.cohen.totah, ‏16/6/14.

1. eli.cohen.totah

eli.cohen.totah חבר חדש

לייקים:
    0
    שמתי את הצמחים בעציצים של 7 ליטר והם כבר גדלו יחסית, חלקם כבר בגובה של 40 ס"מ וחלקם 15 ס"מ, מתי להעביר למיכל גדול יותר ואיך לבצע את ההעברה בצורה הכי אופטימלית?
    הבנתי שהצמח יכול להיכנס לבעיות נפשיות מההעברה לכן חשוב לי להבין במדויק מה לעשות ואיך
    תודה לעוזרים.

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    תעביר עכשיו , בעיות נפשיות אני לא יודע עדיין , אבל סוג של סטרס אם לא תעביר אותו נכון וכמה שיותר מהר לפני הפריחה אז יש מצב שהוא יכנס לקצת לחץ.
    אבל מנסיון אני את שלי העברתי בשבוע הראשון או השני לפריחה ולא קרה לו שום דבר , עושים הכל בעדינות ואהבה והכל יהיה בסדר חבוב ...
    קח קישור שמסביר יפה :)

https://www.youtube.com/watch?v=67r-RFN0nho

ועוד כמה דגשים שתבין מה אתה עושה:

בכדי להעביר צמח מעציץ קטן לגדול מומלץ לעבוד בסדר הבא -
    הפסקו להשקות את הצמח כיום יומיים לפני ההעברה, בצורה זו קל יהיה לחלוץ את הצמח מהעציץ .
    את העציץ החדש יש למלא בתערובת חדשה של שתילה (אדמה , קוקוס) כחצי מכמות העציץ ( +/- ) ,שהשורשים לא ייבואו במגע עם העציץ וגם שלשורשים יהיה מקום להתפתח.
    חלצו הצמח מהעציץ הראשון בזהירות , מומלץ לבצע באיזור מוצל (שורשים נמצאים באדמה ואינם חשופים לאור).
    הנחו את ידכם על תערובת השתילה כך שהגזע הצמח יהיה בין אצבעותיך, הפכו את העציץ עם הצמח וחלצו אותו (מעכו והכו קלות על העציץ), מומלץ לשחרר מעט את השורשים מתערובת השתילה הקיימת .
    שתולו הצמח בעציץ חדש, כסו את מה שנשאר בתערובת שתילה, והדקו קלות .
    השקו מעט את הצמח כ 250 ( +/- ) מ"ל תלוי בגודל הצמח (שימו לב לא לגרום נקז) עם כחצי מכמות הדשנים הרצויים. (עם התערובת מגיע לחה כדי להשקות אף פחות).

לאחר כל הפעולות הללו יש לעזוב את הצמח, ולשים לב איך השפיע עליו המעבר....אם הכל עבר בשלום (את הסימנים נראה תוך כיום יומיים) יש לחזור ולטפל בצמח כפי שטיפלנו עד כה .

3. TheFornicator

TheFornicator חבר חדש

לייקים:
    0
    עשיתי את זה בערך 7 פעמים בצורה פשוטה, הכל היה אחלה.

4. eli.cohen.totah

eli.cohen.totah חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה לכם.
    אלצקו פתחתי אשכול על העברה מצמיחה לפריחה, אם תוכל להגיב לי שם, תודה

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מסכים עם alechko לגמרי.

למרות שכן כדאי להשקות עד שרואים מים יוצאים מהתחתית.
    המטרה בהשקיה לאחר שתילה מחדש היא כדי להימנע מיותר מידי כיסים גדולים של אויר בקרקע.

בהצלחה בהעברה.
    ואולי כדאי לך לשקול עציץ גדול יותר. 12 ליטר הינו עציץ די קטן.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!