1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לכל בעלי המוצרים של - joyhydrogrow - נא להכנס

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י woogs, ‏25/6/14.

1. Juicy

Juicy חבר חדש

לייקים:
    0
    אחי חפש ביוטיוב JOYHYDROGROW .. תראה בסרטון שהבחור מדד שהמנורת 300W שלו מוציאה 72W... (82W כולל מאורר 10W)..
    VBV VKHBE
    https://www.youtube.com/watch?v=2g58pM74y3s

וברור שכמה שיותר נורות שתוסיף זה יעזור.. אם אין לך בעית חום..

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני לא חושב שהנורה היא סינית
    כי הם לא שיקרו לגבי שום דבר, הם רק העלימו פרטים, ככה שאם הם רושמים שהנורה היא של ברידג'לוקס, כנראה שהיא באמת כזאת - למרות ששוב - אין לי מושג ומי שיש לו את המוצר צריך לבדוק את זה.

לגבי מה העוצמה של המנורה שלך - אתה צריך לבדוק את זה בעצמך...

תוספת של CFL תעזור, אם זה יספיק זה שאלה אחרת - זאת שאלה של כמה CFL וכמה צמחים יש לך ..

בזמנו עשיתי קצת הרבה קריאה בנושא הלדים והתאורה כי חשבתי לבנות לחבר מערכת אבל בסוף הוא ירד מהסיפור.
    מה שאני יכול להמליץ באמת זה לבנות כזה דבר, זה לא יותר מידי מסובך וגם לא יותר מידי יקר.
    אני לדוגמה הייתי הולך על כמה מה-CREE CXA3050
    כל אחד כזה זה 100 וואט מקסימום -
    HIGH CRI (נתון חשוב, זה אומר שהספקטרום שלה עשיר בעיקרון)
    100 לומן פר וואט
    הנה הדף שלה http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Products/XLamp/Arrays-NonDirectional/XLamp-CXA3050
    כמובן שיש אחרות - טובות יותר וטובות פחות אבל לדעתי זאת הפשרה הטובה ביותר.
    יש אותה בכל גוון של לבן החל מ-2700K עד ל-6500K (ב-6500 הCRI קצת נמוך יותר אבל עדיין נחשב גבוה, אלה נתונים שאני לא אכנס אליהם עכשיו אבל אני די בטוח שהנורות של ברידג'לוקס וגם הסיניות לא מגיעות ל-95CRI וזה די משמעותי)

מה שאני הייתי עושה אם הייתי בונה לעצמי מע' זה כזה דבר -
    (קודם כל חשוב לזכור שלדוגמה 60 וואט של כזאת תאורה לא יהיו כמו 60 וואט של HID ובעצם יהיו הרבה יותר חזקים מזה, ו-60 וואט של זה פר צמח זה מעולה)
    אז נגיד ואנחנו רוצים צמח אחד -

*הייתי מרכיב 3 חתיכות של CXA3050 לבן חם (2700) על צלעות קירור (heatsink באנגלית) ומריץ כל אחת ב-30 וואט (30%) מה שנותן לנו 90 וואט סה"כ של תאורה לפריחה - אור לבן חם 2700 מספיק בהחלט - הוא נותן ספקטרום מלא, ובגלל שה-CRI של הנורה גבוה זה בעצם לא יהיה דומה בכלל ל"לבן חם" של HPS מבחינת הספקטרום.
    בנוסף לזה *אולי* הייתי מוסיף עוד קצת צבע כדי לקבל HASHTIPS - הצבע שצריך בשביל זה (ובשביל פריחה בכללי) זה באורכי הגל האדום - אז הייתי מוסיף בערך 9 וואט אדום כהה (660 ננו) ואולי גם אינפרא אדום באותה כמות (740 ננו).
    זה לפריחה

*לצמיחה - אותו דבר רק עם מנורות של 6500 - הייתי שם 2 של 6500K (לבן קר) ועוד אחת של 4000 או 5000K (לבן נייטרלי) רק בגלל שהמקסימום CRI של ה6500 זה 80 ושל ה5000 זה 95,
    אותו עיקרון - 30% כל אחת - 90 וואט סה"כ - נותן לנו ספקטרום אידאלי לצמיחה (אורכי גל בעיקר כחולים),
    וגם פה אולי הייתי מחזק בקצת אולטרה סגול (380 ננו).

זה הכל -
    נורת 90 וואט כזאת תוכל להצמיח לנו צמח בודד למימדים די גדולים כי היא הרבה יותר חזקה מ90 וואט HPS וגם מהנורות של JOYHYDRO (בהנחה שהן באמת היו 90וואט),
    ככה שאם לדוגמה אנחנו עושים 12-12 מזרע - עם נורה כזאת אפשר בכיף לגדל 3-4 צמחים (למרות ששוב - זה לא מניסיון אישי אלא מהרבה קריאה של חומרים בנושא).

כדי שתקבלו תמונת מצב +-
    חתיכה אחת של 3050 עולה 36 דולר (אם קונים כמות המחיר יורד משמעותית, ככה שאולי שווה לארגן קבוצת קניה - לדוגמה - 1000 חתיכות עולות 24 דולר פר חתיכה, והמשלוח נשאר אותו דבר ככה שגם אם זה משלוח 50 דולר זה די מתגמד)
    צלעות קירור - בערך בערך בערך - חתיכה שיכולה לתמוך בחתיכה אחת של 3050 עולה - *אני מאמין* בסביבות ה-15 דולר, מצד שני - הלדים האלה לא פולטים כמעט חום, וב-30% זה יהיה ממש ממש זניח - ככה שעקרונית אפשר לקנות במסגרייה חתיכת צינות מתכת חלול או אפילו "דף" מתכת - להרכיב עליו את הלדים, ומעל להרכיב מאווררי מחשב - ראיתי אנשים שעשו את זה ככה, ואני מאמין שזה יוריד את המחיר לא מעט.
    דרייבר צריך לעלות בערך 40 דולר, ולסטאפ כזה צריך בערך 4 (2 לכל 3 נורות)
    שוב - אלה דברים שלא בדקתי הרבה זמן - אז קחו בחשבון שיש בפיסקה האחרונה הרבה אי דיוקים במחירים ובמספרים אחרים, אבל בערך בערך - סטאפ כזה צריך לעלות בסביבות ה-400 דולר

3. Hypothetic

Hypothetic חבר חדש

לייקים:
    0
    2 צמחים אוטומטיים, נורה אחת של joyhydrogrow 180w ומתכנן להוסיף עוד 2 cfl סה"כ (אחד לכל צמח) 26 או 42 ואט
    יספיק?

4. meshi2016

meshi2016 חבר חדש

לייקים:
    0

(יש סיכום בסוף למי שלא רוצה להבין ו/או להשתתף ב"תחקיר")

כמעט אותו דבר כמו שלי.
    שים לב שהדרייבר השני זה בכלל ספק למאורר, אז הוא לא רלוונטי לדיון.

לעניות דעתי, הם טוענים שצריכה של נורות לד היא משתנה ע"פ הספקטרום שלהם, כי המתח שצריך להעביר הוא שונה.
    הם הביאו בתור דוגמא את הלד האדום, שמקבל מתח של 2.1v והלד הכחול, שצריך מתח של 150% ביחס ללד האדום.

בקיצור, הם טוענים שנורות לד 3W לא באמת צורכות 3W אלה פחות.
    וזה תלוי בספקטרום שלהם, ולכל נורה יש מתח שונה.

הרשתי לעצמי לעשות מחקר "קטן", ומסתבר שזה נושא קצת מורכב. (אל תגידו שלא הזהרתי אתכם)

בדיקות "לוגיסטיות":
    נכנסתי לאתר של Bridgelux ולא מצאתי פרטים.

חיפשתי בebay, וגיליתי שכמעט אין מידע על זה, טוב כי זה בסך הכל חברה שמייצרת לדים.....
    בכל מקרה, הממצאים שלי הם כדלהלן:

הרבה הספקים היו מסין אז חיפשתי למה זה:
    מסתבר ש Bridgelux היא סוג של חברת סטרטאפ. היא פתחה מפעל בארה"ב ב-2010.
    כמו כן, מסתבר שבשנה/שנתיים האחרונות, יש להם חוזה עם מפעלים סינים שמייצרים בשבילם את הלדים:
    http://gigaom.com/2012/02/13/for-bridgelux-led-opportunities-lie-in-china
    זה בגלל שאת כל הטלוויזיות מייצרים בסין טיוואן, וכמובן בגלל עלות הייצור.
    כמובן שאין בעובדה הזו בעיה בכלל, להפך, זה מחזק את הטענה שהלדים הם באמת של החברה הזו.

בדיקות טכניות:
    לצערי, לא מצאתי אף מפרט רשמי של הלדים המדוברים, אבל מצאתי ב-ebay/alibaba.
    מצאתי רק שני צי'פים שונים של bridgelux 3w: האחד הוא 3W רגיל, והאחר הוא RGB 3W.

Specifications for 3W RGB:
    Red - IF: 350mA VF: 2.0V - 2.2V I.M: 35LM - 45LM WI: 620nM - 623nM
    Green - IF: 350mA VF: 3.2V - 3.4V I.M: 80LM - 90LM WI: 520nM - 522nM
    Blue - IF: 350mA VF: 3.2V - 3.4V I.M: 20LM - 30LM WI: 460nM - 462nM

אבל מה שבטוח, לנו, אין את ה-RGB bridgelux, כי הוא פשוט נראה אחרת. (יש לו 6 רגליים)

המפרט של הסוג השני הוא: (אחרי שהשוותי בין כמה וכמה ספקים שונים, ארבעה ספקים)
    באופן כללי בכל הספקים המפרט דיי דומה, רק שונה טיפה באורך גל (עשר ננומטר לפה או לשם)
    שימו לב כי לכל אורך גל יש מתח שונה וכמות לומינים שונה שהוא מפיץ. (לא בהכרח קשור ישירות לכמות המתח)

אדום (620-630 nm)
    Input Voltage: 2.0-2.5v
    Input Current: 700mA
    לומינים: 70-80.

כחול (Royal Blue) (450nm - 460nm)
    Input Voltage: 3.4-3.6v
    לומינים: 80-90.

warm white 3000k-3500k
    Input Voltage: 3.6-3.8v
    לומינים: 210+-.

המסקנה המתבקשת היא: ההספק של פאנל לד תלוי הן בהספק הנורות והן באורך הגל שלהן.

3000k-2700k (שכנראה יהייה ממש דומה לאחרון)

נשארו עוד 3 אורכי גל שונים, ופה העסק מתחיל להיות מעניין:

לגבי האור הסגול 430nm-440 וכל מה שמתחת, כבר אין יותר הספק גבוה.
    אני בקושי מצאתי מישהו שמוכר אותו, מצאתי רק מוצרים מ alibaba וכולם מובילים לאותו הספק.... נחשו מי..... :)
    בנוסף, מה שבטוח, כמות הלומינים שהוא פולט קטנה באופן משמעותי, אני מדברת על לפחות 50%. (אני משערת שבגלל שהוא נמצא בנקודת קיצון בספקטרום)
    מצאתי כמה של bridgelux בסביבה, אבל כולם הם 1w (הזרם הוא 350mA) אבל הם מסווגים כ-3w. (מסקנה מאוד חשובה לסוף התחקיר שלי)

*זה מסביר גם למה כמות הלדים של אורכי גל שונים שונה משמעותית מצבע לצבע.

מסקנות ביניים:

לדעתי האישית, הם עובדים עלינו, והתשובה שהם נתנו ל-Hypothetic היא חלקית מאוד.
    כל הנורות 3w של bridgelux עובדות ב700mA במקסימום, אבל כולם ממליצים לתת זרם של 500mA. (המתח הוא אותו דבר)
    כל הנורות 1w של bridgelux עובודות ב350mA מקסימום, ואם האיוורור מספיק, אז ניתן להריץ בזרם של 350mA. (המתח אותו דבר)
    לדעתי, הם כנראה משתמשים בנורות של 3w באור הכחול/לבן/אדום.
    אבל, בגלל שפשוט אין נורות 3w של bridgelux בצבע סגול~וורוד או אינפרא אדום, הם משתמשים בכמות גדולה יותר של נורות 1W לתחום הזה.

מסקנות סופיות:

* הנורה עובדת בהספק תאורה כללי של בערך 60%~70% ממה שחשבנו. (עם ההתחשבות בכך שלד 3w לא ניתן להריץ על מקסימום לתקופה ארוכה) (ובנוסף בתחשבות שלד 3w מוציא פחות לומינים לכל w ביחס ל1w)
    *בנוסף, נורה של 3w של bridgelux בתפוקה מקסימלית היא חזקה פי 2 מבחינת כמות הלומינים מנורה 1w של bridgelux בתפוקה מקסימלית.
    * המסקנה הנדרשת היא, שגם אם הנורות הן 1w, זה לא נורא. (אבל אין לי ידע לגבי חדירות האור)

* הפאנל מתחמם טיפה יותר, ואורך החיים שלו טיפה יותר קטן. (אבל הם פיצו על זה במאורר יחסית גדול של 12v)

*למרות כל זאת, אם הייתי קונה את כל החלקים הללו בעצמי ומרכיבה פאנל led. המחיר, כנראה, היה יותר יקר. (יחסית לjoyhydrogrow)
    כלומרת (צירוף של כלומר וזאת אומרת) הנורה הזו היא לא ברמה גבוהה, אבל היא בהחלט עסקה הוגנת.

* בנוסף לכך, אין להם כמעט דיווחים שליליים. ebay לא משקר. והם כבר מוכרים נורות למעלה משלוש שנים.

מסקנות נוספות:

* היכולת להסיק על האיכות של פאנל לד רק ע"פ כמות הצריכה הסופית שלו היא חלקית בלבד ולא רצינית בכלל.

המלצות:

* לחזק עם cfl המתאימות לשלבים השונים.
    * לא להמליץ על קניה עד שלפחות אחד מאנשי הפורום ידווח על גידול מוצלח.
    * לחשוב, ברצינות, על לכתוב מדריך לקהל הרחב פה, לבניית פאנל led זול ויעיל.
    * צריך פורום תאורה.
    * מי שכבר קנה אותה, לא להתבאס, זה מחיר זול מאוד למה שאנחנו קיבלנו.

קושיות:

*הדבר הכי משמעותי שלא בדקתי פה הוא "חדירות" האור, האם יש הבדל בחדירות האור של נורה 3W ונורה 1W במידה ומריצים אותן על אותו הdriver? (שאלה קריטית מאוד)

יום טוב :)

נ.ב

אני מצטערת אם טעיתי במקום מסויים בתחקיר, אתם יותר ממומזמנים לתקן אותי בכל סעיף וסעיף.
    אני בספק לגבי הדיוק של הפלאפון במדידת לומינים, האם הוא בודק לומינים בIR בכלל? אני בספק. (מה גם, כל דגם של פלאפון זה סיפור אחר לגמריי)

למדתי הרבה על חשמל :)

#44 meshi2016, ‏26/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏26/6/14
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואו!

כל זה ביום אחד?

דבר ראשון רונזו, האפליקציה\מכשיר שאתה מציע לא רלוונטי.
    מדידת עוצמת אור בלומן\לוקס לא רלוונטי עבור צמחים אלה עבור עין אנושית.
    מה שמוביל אותי לטעות ששזורה לאורך כל השירשור הנוכחי.

כולם פה מדברים על כמות החשמל שהנורה צורכת.
    אבל אף אחד לא ציין כמה אור היא פולטת.

ניסיתי לחפש סירטון ביוטיוב על מדידת כמות אור שנפלט מנורה של Joyhydrogrow באמצעות מד PAR או בשמו השני קוואנטום מטר.
    מכשיר שמודד את כמות האור. כלומר את כמות הפוטונים עבור יחידת שטח ליחידת זמן (פוטונים למ"ר לשניה).
    צורת המדידה הזאת היא היחידה שרלוונטית עבור צמחים.
    לט כמה W הנורה צורכת או כמה לוקס היא פולטת.

לצערי לא מצאתי (עדיין) את הנתונים הנ"ל.

אעדכן כשאמצא.

*ואין מושג בשם "חדירות אור"

6. Juicy

Juicy חבר חדש

לייקים:
    0
    שיהיה לך בהצלחה למצוא את זה...
    ובמקרה של מנורות לד "סטנדרטיות" ורלונטיות לנושא, יש משמעות גדולה לכמה וואט הן מסוגלות לתת, כי זה קורלטיבי לכמה אור הן נותנות.
    ויש כזה מושג חדירות האור..הוא לא בדיוק הכי קשור כאן, אבל בכל מקרה הכוונה היתה ברורה - נורה חלשה תאיר ברדיוס קטן יותר מנורה חזקה שדומה לה

ומה שהכי חשוב זה שאם המנורות האלה של ג'ויהידרוגרו היו סבירות כבר היו משבחים אותן ביומנים בפורומים בחו"ל.

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Juicy, אני לא חולק עליך לגמרי.

אבל מה ההגדרה (שלך) לחדירות אור?

8. Hypothetic

Hypothetic חבר חדש

לייקים:
    0
    משי,
    כל הכבוד על ההשקעה.

תרשי לי לחלוק עליך בעניין "איביי לא משקר" - אני, ואני בטוח שגם כל מי שהזמין קיבל מכתב תחנונים של "תכתוב לי פידבק חיובי בבקשה". מאז ההזמנה, קיבלתי 3 תזכורות בקשות ותחנונים להכניס פידבק חיובי.
    לאחר הכנסת פידבק חיובי, אי אפשר לשנות אותו יותר.

והרי לך מקרה, משער שאחד מיני רבים של לקוח שגילה שדפקו אותו אבל כבר שם פידבק כי המוכר התחנן.

תריצי חיפוש בגוגל ותקבלי תוצאות של תלונות בלבד (אמנם לא הרבה, אבל יש)

לצערי

9. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3

חחח וטדפ
    מה נסגר?

10. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    הוא במקום לשנות את ההספקים שינה את שם החנות והתמונות...

11. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    הוא שלח לי כפיצוי נורה חדשה שתהיה תוספת לראשונה.
    מציין שאחיו לכאורה סובל מסכיזופרניה ושיפסיק כמעט למכור נורות גנריות.

אני חייב לציין, בלי קשר לאמינות, שהוא מוכר מאוד ״עממי״ ולא ״מקצועי״.

#51 avanon, ‏27/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏27/6/14
  12. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    חח תגיד - מה אמרת לו?
    אני הבנתי ממנו שהיא אמורה להוציא 220 וואט ככה.
    אין לי מושג איך לבדוק את זה ומלא שיעורים לסיים.
    מישהו הבין בתכלס אחרי בדיקה כלשהי כמה המנורה הזו באמת מוציאה?
    לא בדקתי את הצמחים אתמול ועכשיו כשפתחתי את הארון הם נראים נבולים ומסכנים בתחילת שבוע 9 לפריחה ): .

13. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    אמרתי לו שאני אשאיר לו פידבק שלילי ואפנה לגורמי האכיפת רמאות של איביי שימחקו לו את המשתמש.
    אם זה היה מוציא 220 זה היה חלום בשבילי...
    אני די בספק אם מוציא יותר מ110-140.

14. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    Dear ***,
    This is just a small business , and my brother got schizophrenia 2 weeks ago, and my family under very very pressure , Tom why you leave me such a bad feedback , we just run such a store for making a living for my family members . *** did you measure wattage of the light yourself ? The advantage of led grow light is power saving. If the led grow light can not save power, there is no need for you to buy led grow light. You never used the light, and you said that our light has bad quality. That's unfair for us. I got message from a israel friend of mine , that some person are attacking our store .

dear Tom I tried my very best to help and assit you all the way and provided you good customer service all the way, but finally you just left me a bad feedback , I am very sad , why you did not ask me first dear Tom . a negative feedback like a diseaster for me and my family , my brother is in the hospital need more than 20000chinese money for medicine and treatment fees per month. we are very pressure dear ***. could you pls kindly understand me ? and could you pls kindly call ebay israel to change the feedback for me from negative to positive , and I am willing to refund 50% of your money . and my family and I thank you very very much from our deep heart .

hope you and your family are all happy,healthy forever , because health is the best fortune .

Best regards!

Mike

15. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    האנגלית שלי לא הכי משהו אז הייתי שמח אם הייתם עוזרים לי לתרגם

16. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    בבקשה לך ידידי:

17. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    אז הוא אומר שזה כן 450w?

18. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    לא. הוא רק מבקש שתבדוק את כמות הוואטים.

19. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    הוא פשוט התקשר אלי לטלפון וממש ממש מבקש ממני לשנות תפידבק.. יכול להיות שהם לא שקרנים כמו שכולם חושבים?

20. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    אני בשיחה איתו בסקייפ אם מישהו רוצה שאני אצרף אותו לשיחה בשביל לשאול שאלות (האנגלית שלי לא טובה כמו שציינתיקודם)

Jojo.jojo2069 ככה נוכל לקבל תשובה בקשר ללדים אני מאמין

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!