1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות לגבי תנאי גידול לאחר הנבטה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י wazed, ‏2/7/14.

1. wazed

wazed חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם!
    אז לאחר הנבטה מוצלחת ביותר (זרעים אראיים ללא מקור או זן) הנביטו כל החמישה!
    הם נכנסו כל אחד לכוס קרלר של קפה עם תערובת לגידול צמחי גן ויושבים כרגע על גג בניין עד שהאוהל שלהם יהיה מוכן..
    עכשיו שאלה לגבי התנאים שהם שוררים בהם והאם הם מתאימים לזרעים נבוטים שהרגע נשתלו עוד אין ניצנים והם מחוסים באדמה..

הטמפ הנמדדת בחוץ כרגע 30 מעלות עם 60 % לחות... הם יושבים בשמש מלאה שסוררת בערך 16 שעות ביממה.. האם זה לא חזק מידי עבור הנבטים המסכנים? אם הם ישבו בצל ולא בשמש ישירה וקופחת האם זה יספיק להם לבנתיים? אני פוחד ששמש ישירה על נבטים שעוד לא הוציאו זרזיף זה קצת יותר מידי..

אשמח לעזרה בנושא..

2. BigM

BigM חבר חדש

לייקים:
    0
    אני שמתי אותם בחדר עד שהם הוציאו זרזיף קטן :p
    אחרי זה הועברו לחלון, ואז החוצה למקום בו חצי יום יש שמש, חצי יום צל

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התנאים מצויינים!
    ועדיף שהם יהיו בצל עד שיש לך לפחות שני עלים אמיתיים.

4. wazed

wazed חבר חדש

לייקים:
    0
    אני "אם פולניה"
    הכנסתי אותם הביתה מתחת לשני נורות cfl 30W כל אחת מהחופע, עד שהטמפ בתוך הבית מתחת לנורות הגיעה ל 31.2 ואז הדלקתי מזגן להוריד קצת ל 25-28,
    אני מבין מהתגובה שלך שלא ביצעתי את הדבר הנכון..
    אשמח לתגובה מפורטת יותר.. יש לציין כי קראתי את כל המדריכים האפשריים ושלא היה הסבר מפורט לרמות כאלה.. ("תנאים עבור נבטים שהרגע נשתלו").

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    30 מעלות צלסיוס, 60% לחות. תנאים אידאלים.
    תאורה -
    עד לשלב שיש שני עלים, ניתן לגדל תחת פלורסנט.
    מצויין לגדל אותם בחוץ בצל. לאחר שאתה רואה שני עלים אמיתיים. (לא פסיגים)
    לאחר שבועיים ניתן להעביר לעציץ גדול ולאחר מספר ימים להעביר לשמש מלאה.

רק חשוב לוודא שהאדמה לא מתיבשת מהר מידי.

בהצלחה.

6. wazed

wazed חבר חדש

לייקים:
    0
    חחח אוקי מסכנים שיגעתי אותם.. טוב אני אוציא אותם לצל אשפריץ להם קצת מים עם שפריצר ואניח להם לנפשם..

7. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    כול עוד הם לא הציצו מהאדמה אין כל חשיבות לאור. התנאים בחוץ שציינת הם בסדר אבל כך בחשבון שמומלץ מאד בימים הראשונים לשמור על טמפ' של 26 מעלות ולחות של מעל 70% (75% זה מצויין).
    אני דווקא ממליץ להכניס אותם הביתה למזגן, לשמור על אדמה לחה באופן רציף ולחכות שיציצו. אחרי התפתחות העלים הראשוניים, זה מצויין להניח אותם מתחת לנורות cfl 6500k. נורה של 25w לצמח תספיק לשבועיים הראשונים כל עוד אתה שומר מרחק מאד קרוב.

פרט לזה אני מקווה שלא עשית טעויות קריטיות בשתילה - אדמה רטובה אך לא דחוסה בכלל, חורי ניקוז בכוס השתילה, מרחק מקסימלי של הזרע מפני האדמה 5-10 מ"מ וכיסוי חוזר שלו באופן אוורירי.

מאחל לך שיצוצו ויגדלו בימנו אלה. שים לב לאחר שהציצו, במידה והם נתקעים עם הקליפה עליהם יותר מיומיים שלושה, תעזור להם עם הסרת הקליפה בעזרת פינצטה וזהירות רבההה. לפעמים הם פשוט נתקעים עם הקליפה ומשקיעים המון אנרגיה בניסיון להוריד אותה עד מוות.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא מורידים את קליפת הזרע באופן ידני! בשום פנים ואופן לא!
    הצמח לא "משקיע המון אנרגיה" בהורדה של הקליפה.
    היא משמשת כהגנה ומכילה חומרים חשובים לזרע.

9. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מדבר על מקרים בהם הקליפה פשוט נתקעת למשך מספר ימים ולא על משהו סטנדרטי. אני אומר דבר אחד, אם הקליפה לא יורדת לבד בארבעה\חמישה ימים הראשונים היא לא תרד לעולם ואני חותם על זה.

10. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    ודרך אגב, עזרתי ליפני מספר ימים לשניים מהשתילים החדשים שלי להיפתר מהקליפה לאחר שלושה ימים מהרגע שהציצו והם נראים כמו פופאי שאכל המון תרד

11. wazed

wazed חבר חדש

לייקים:
    0
    היי גסי תודה על העזרה,
    הם יושבים בכוסות קפה מקרטון מלאות באדמת גינה די אוורירית לטעמי מנסיוני עם אדמות גינה, מחוררות בתחתית לטובת ניקוז. כאשר אני אעביר אותן עציץ אני אפזר קומפוסט ביחס של 30 % ל 70% , לבנתיים הן נחות על עדן החלון בצל 29 מעלות 60 % לחות מקבלות4-5 רסיסים של שפריצר ממרחק סביר לשמור על לחות כל כמה שעות.. כבר עבר יום לאחר השתילה ומשום מה נלחצתי שהן לא בצבצו.. אבל אני לחוץ סתם, ניתן לטבע לעשות את שלו אני מאמין שזה יעבוד..

12. wazed

wazed חבר חדש

לייקים:
    0
    ערב טוב ושבת שלום,
    טוב אז חלה התקדמות ויש לי שאלה קטנה,
    הבנות החליטו לבצבץ ועכשיו לשאלה, כמה להשקות את הבנות? אני כל 3-4 שעות משפריץ עליהן עם שפריצר מים לשמור על אדמה לחה אבל כמה באמת מים הן דורשות בגיל הזה?
    לגבי תאורה הן מקבלות 12 שעות שמש לא ישירה, ו12 שעות cfl 4*20 .. אני יודע שזה קצת חלש זה בערך 5000 לומין, אני עובד על לארגן להן מנורות יותר חזקות למרות שלגידול הראשון הן יקבלו רק cfl בשני צבעים לשני השלבים מפאת יכולת קירור ואיחסון של מנורה רצינית..

13. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    תשמור על האדמה לחה אחי בשבועות הראשונים.. עד שתעביר לעציץ גדול יותר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!