1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות לגביי שלב הקצירה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י tomashcohen1, ‏7/7/14.

1. tomashcohen1

tomashcohen1 חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם כמה שאלות לגבי שלב הקצירה:
    ביום הקצירה פשוט לחתוך את הצמח מתחילת הגבעול ולהתחיל להפריד את הפרחים מהעלים ?
    האם יש אפשרות לייבש את הפרחים בחוץ? ואם כן אז איך?
    תודה

2. eli.cohen.totah

eli.cohen.totah חבר חדש

לייקים:
    0
    מצטרף לשאלתך (למרות שבקושי כבר נשארו לי צמחים, כולם זכרים :( כמעט)

3. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אתה יכול לחתוך מתחילת הגבעול אבל זה ניראה לי אכזרי מידיי.
    אני בעיקרון חותך את הענפים עם הפרחים ואז מתחיל לספר אותם ...

לגבי ייבוש בחוץ , אין לי מושג אבל ,
    כל עוד אתה מקיים את התנאים שזה מקום חשוך , לחות מתחת ל40% , יש סירקולציה(לא ישירה על הפרחים !) ומקום סטרילי אז הפרח יכול לעבור ייבוש.

בהצלחה חברים :)

4. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    פחות מארבעים אחוז לחות? מה אנחנו גרים במדבר פה תגיד לי..

רגע, אולי חלקנו,
    בקיצור עד כמה זה קריטי?

5. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    מיקום החיתוך תלוי בעיקר בגודל הצמח. צמחים גדולים מאד מומלץ לחתוך מלמעלה כלפי מטה(חלק מהמגדלים אפילו חותכים את הענפים העליונים ומאפשרים לתחתונים לצמוח עוד כמה ימים ולהתעבות). צמח סטנדרטי בגידול פנים (50-70 ס"מ) ללא יותר מדי ענפים אפשר לחתוך מהגזע ולעבוד על הענפים כל אחד בנפרד. בקיצור - תלוי בך.
    ייבוש בחוץ לא מומלץ כי ייבוש טוב דורש מקום אפל ויבש. ייבוש בחוץ עלול להיות מהיר מדי ויפגע באיכות התוצר הסופי.
    קופסת קרטון גדולה עם שני פתחי אוורור בתחתית תעשה את העבודה מצויין כל עוד היא מונחת בצל או בתוך החדר.
    יש למתוח חוטים בפתח העליון של הקופסה ואז לתלות את הפרחים כמו כביסה.
    חשוב להקפיד על מרווח מינימום של 5-7 ס"מ בין הפרחים.
    אין צורך במאווררים או בכל ציוד נוסף.
    הלחות הממוצעת בקופסת ייבוש כזו לא תפגע בצמחים. מדי פעם אפשר לפתוח את הקופסה ולראות שהכל בסדר.
    עובש יתפתח רק אם תשימו כמות גדולה מדי של פרחים ותיצרו גוש ירוק של פרחים תלויים. מרווח כמו שכתבתי פה למעלה ימנע עובשים.
    חשוב לשמור על הקופסה יבשה, ולוודא שפתחי האוורור לא אטומים(עושים חתך בצורת "ח" הפוכה בתחתית שתי דפנות ודוחפים את הלשונית שנוצרה מעט פנימה או החוצה כדי שיהיה מעבר אוויר, אין צורך לבצע חיתוך של ריבוע שלם)
    קחו בחשבון שבייבוש הצמח מדיף ריח, לכן חישבו מראש על המקום בו אתם מעוניינים לייבש.
    כל מה שנאמר פה תקף גם לגבי ייבוש בארונות לכל השואלים.
    בהצלחה.

6. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    היי דר פרח, תודה על תגובתך. עד היום נהגתי לדאוג למאוורר בפנים שיניע אוויר אבל אני מניח שבפעם הבאה אנסה בלי (יותר פשוט כשלא צריך לדאוג לחשמל).

האם יצא לכם לנסות ייבוש לאחר טבילה (מים חמים, לימון, קרים)?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!