1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יש למישהו ניסיון עם cfl????

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י almog, ‏3/10/13.

1. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    רכשתי נורות cfl 50w... אני מתכוון לכל עציץ לשים נורה אחת לכל אורך המחזור של 50w.... [הם נורות משולבות] לדעתכם זה יספיק?? יש למישהו ניסיון עם cfl??? תודות לעוזרים.....

2. zipopo

zipopo חבר חדש

לייקים:
    0
    לי יש ניסיון עם סי-אפ-אל. אחלה של פיתרון למגדלים מתחילים\מגדלי גרילה. אם זה צמחים קטנים הייתי ממליץ בין 50 ל 70 וואט לצמח. עדיפות תמיד לשיטת sog או scrog בגלל שזה מאפשר חלוקה שווה של אור לצמרות. לתקופת הפריחה הייתי משתמש באור צהוב ולצמיחה באור לבן. התוצאות שיצאו לי עד עכשיו לא איכזבו. מומלץ.

3. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אחי... אבל כל עציץ הוא 18 ליטר... עדיף ללכת על sog לדעתך?? [ד.א הנורות שקניתי הם משולבות בכל נורה יש 2700k עם 6500k.. אם זה משנה]

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נורות cfl יכולות לעבוד.
    אתה לא תקבל את החומר האיכותי ביותר, אבל צמחים יכולים בהחלט לצמוח תחת תאורה כזו וגם לתת יבול.
    נורות cfl (גם המשולבות) אינן נותנות ספקטרום מלא בין 300 ל 700 ננומטר, ממליץ להוסיף נורת להט אחת (40w בערך) לכל מטר רבוע.

בהצלחה.

5. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אגרונום.... ומה זה הנורת להט שאתה מתכוון??

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הגיעו ימות המשיח.
    הירוקים ניצחו. אנשים לא יודעים כיצד נראית נורת להט.
    נורה לא ממש חסכונית, אבל פולטת אור בתחום האדום והאדום רחוק (בסביבות 700 ננומטר). אור חשוב לנביטה ופריחה.

כמה צמחים אתה הולך לגדל?

7. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    אגרונום תהיה רגוע יודע גם יודע מהי נורת להט.. לא נתקלתי במישהו שמגדל עם זה.. אבל לתקופת הפריחה חשבתי גם ככה לחזק עם תאורה אדומה לד או משהו... ולשאלתך 21 עציצים...

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מנורות להט בהחלט פסו מהעולם. אנשים לא משתמשים בהם יותר. אך אם אתה לא מגדל עם מנורות hid או led יש צורך במנורות שנותנות אור אדום.
    21 עציצים, מרשים ביותר.
    אני מבין שיש לך חדר יחסית גדול וניסיון בגידול.
    אם יש לך את האופציה לעבור לגדל עם מנורות led, עדיף.
    חסכוניות בחשמל, אורח חיים ארוך, ספקטרום מדויק לצמחים ונותנות שטף פוטונים גבוה באופן יחסי לכמות החשמל שהן צורכות.
    מנורות led מתאימות הן לשלב הוגטטיבי והן לשלב הפריחה.

מותר לשאול מה גודל החדר שאתה מגדל בו?

9. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    העניין מורכב... התלבטתי המון בין הלד לcfl.. לא מצאתי לד שהרשים אותי.. החלטתי בסוף על הcfl....לגבי החדר הוא 3 על 3... עדיין מתלבט בין scrog לsog...ניסיון יש אבל מכמות יותר קטנה..

10. zipopo

zipopo חבר חדש

לייקים:
    0
    אחי. רק שתבין שזה ממש לא נכון. הגידולי cfl שלי בעבר הולידו פרחים שמנים ודחוסים עטופים בשרף לבן עם סאטלה שיכולה להפיל פיל. אז "לא איכותיים" לא הייתי אומר.....

11. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    זיפופו.. 50w לעציץ של 18 ליטר יעשה את העבודה לדעתך???

12. almog

almog חבר חדש

לייקים:
    0
    זיפופו... 50w לעציץ 18 ליטר יעשה את העבודה לדעתך???

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה ההתלבטות שלך בין cfl לled?
    איזה פרמטר חשוב לך במנורה?

אני מצטער זיפופו, אבל לא אמרתי "לא איכותיים ולא אמרתי "בלתי אפשרי", אמרתי איכותיים פחות מצמחים שגדלים תחת מנורות led.
    אני מבטיח לך שהקצב הפוטוסינטטי הרבה יותר גבוה תחת מנורות אלו.
    כמות האור(שטף פוטונים למטר רבוע לשניה) שמתקבל ממנורת cfl היא פחות מעשירית ממה שניתן לקבל ממנורת led.
    בנוסף חסרים אורכי גל קריטיים להתפתחות הצמח.

הכל תלוי בתקציב. לטווח ארוך ולכמות הצמחים שאתה הולך לגדל בהחלט ישתלם לך להשתמש במנורות led.
    לא חבל לגדל כ"כ הרבה צמחים ולקבל חומר בינוני?

14. zipopo

zipopo חבר חדש

לייקים:
    0
    קשה להגיד. כי זה תלוי בהרבה גורמים.
    למשל כמה זמן תיתן לצמח לגדול עד שתעביר אותו להפרחה?
    האם אתה משתמש בשיטת scrog?

הבעיה עם סי-אפ-אל או נורות t5 היא שהן מאבדות הרבה עוצמה עם כל סנטימנטר שאתה מתרחק מהן.

18 ליטר נשמע כאילו אתה מתכנן צמח די גדול. אם אתה תעשה scrog גדול (נגיד 90x90) הייתי אומר שתצטרך לפחות 120 וואט.
    אם תיתן לי יותר פרטים זה יעזור.

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זיפופו, אני מסכים איתך באופן חלקי.
    זה לא תלוי בהרבה גורמים. זה תלוי בעיקר בגורם אחד - שטף פוטונים למטר רבוע לשניה.
    לא רק נורות פלורסנט מאבדות הרבה מעוצמתן (אני מאמין שאתה מתכוון לשטף פוטונים) ככל שמתרחקים, כל הנורות פועלות כך.

אני כן מסכים על אורך תקופת השלב הוגטטיבי (תאורה של 18\6). יכול להיות שתאלץ לגדל את הצמחים לפרק זמן ארוך.
    אתה מתכנן לגדל בחדר של 3X3 (9 מ"ר) עם 21 מנורות של 50W. כלומר בערך 110 ואט של תאורה למטר רבוע.
    אתה תקבל שטף פוטונים של בערך 20 - 40 מול פוטונים למ"ר לשניה.
    מצד אחד, זה לא כ"כ הרבה...
    מצד שני, אם אתה מכניס את כל הצמחים למטר רבוע אחד (scrog), זה יכול לעבוד...

אנא שתף אותנו בהחלטתך הסופית ובתוצאות הגידול.
    מאוד מעניין אותי לראות את התוצאות.

16. zipopo

zipopo חבר חדש

לייקים:
    0

כוונתי היא שבפרלורסנט- פרח שהוא רחוק 40 ס"מ יהיה משמעותית קטן יותר מפרח במרחק 10 ס"מ. בעוד שעם נל"ג (בגלל שהן מספקות וואטג' גבוה) החדירות של האור היא יותר גדולה והפרחים הרחוקים גם יוצאים גדולים, יחסית לקרובים.

בכל מקרה, לשטח של 3x3 הייתי שוקל להשתמש בt5 בגלל שהן ארוכות יותר- הן מפזרות יותר אור באופן שווה. ואתה יכול להצמיד 6-10 כאלה לתיקרה של החדר גידול או ללוח עץ תלוי וכו'....

אם תיתן איזה תמונה זה יעזור להבין עם מה אתה מתמודד.

17. zipopo

zipopo חבר חדש

לייקים:
    0

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!