1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס סינטטי והזיות

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י SWIM163, ‏9/7/14.

1. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    בואו נוציא רגע את השד הזה מהבקבוק.
    אני אפתח בהבהרה ואזהרה:
    החתול שלי מודע לחלוטין לכמה שהדבר הזה נוראי, הוא חווה התמכרות קשה (באופן יחסי) לנייס גאי ודומיו והצליח לצאת מזה בעור שיניו.
    החתול שלי גם לא ממליץ לאף אחד להשתמש בקנאביס סינטטי, כי החתול שלי וגם החתולים שלכם, לעולם לא ידעו מה בעצם הם מעשנים.
    הדבר הזה הוא השטן בהתגלמותו וכל מי שיצא לו לעשן קצת נייס גאי מכיר את התחושה הנוראית הזאת של פגיעה עצמית עם כל שאכטה ואת השאלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב - "למה לעזאזל אני עושה את זה לעצמי?!?". בקיצור, אל תגעו בחרא הזה אף פעם.

אבל... (וכאן אני מגיע לפואנטה שלי),
    החתול שלי שם לב שבחלק מהמקרים ומהחומרים שיצא לו לעשן תחת הכותרת 'קנאביס סינטטי' הוא חווה כל מיני חוויות הזייתיות מעניינות,
    יצא לו לחוות הזיות-שמיעה מעניינות למדי ואפילו לדבר עם אותם קולות שיחות קולחות ודי מעניינות.
    יצא לו לדבר עם חפצים דוממים - מצתים, סיגריות, ספרים ויצא לו לתקשר, תחת השפעה וגם לא תחת השפעה אבל בתקופה של עישונים תכופים, עם ישויות ואפילו עם החתול שלו (כן, לחתול שלי יש חתול). הוא נוטה לחשוב שמצד אחד, סביר להניח שהדבר הזה שיחק לו משחק רציני במוח, אבל ברגעים קשים מאוד עם הנייס גאי (כמו להוריד ראש נקי - לא מומלץ בכלל), הוא הצליח לדבר עם ישויות שקראו לעצמם מדריכים רוחניים שהרגיעו אותו ואמרו לו שהכל בסדר ושזה יעבור ואפילו הטיפו לו ואמרו לו שהוא הורג את עצמו ושהם לא רוצים שזה יקרה.
    היו לחתול שלי גם מיני הזיות ויזואליות עם נייס גאי אבל הם יותר דומות לתחושה של דה-ראליזציה... כמו להביט בעננים ולא להצליח לקבל את העובדה שהם דבר רגיל לחלוטין, או פרקטלים מטורפים על עלוות של עצים, שיחים וקירות אבן.

מה שבעצם אני שואל, האם לחתולים שלכם יצא לעשות קצת קנאביס סינטטי? והאם החתולים שלכם הצליחו להגיע אל מעבר למקום הנוראי שאליו הוא מכניס אותך ולחוות קצת מהעולם הפסיכאדלי וההזייתי? והאם החתולים פה שעשו נייס גאי יותר מפעם אחת ולמשך תקופות ארוכות (יחסית) חוו העצמה מסויימת ביכולות התקשור/טלפתיה שלהם (קצת כמו שקורה עם mdma)?
    יש לחתול שלי נטייה לחשוב, שלפחות לסוגים מסויימים של קנאביס סינטטי, יש יכולות רוחניות מעניינות למדי וקצת חבל לו שאין לו את הידע הדרוש לבודד אותם ולהשתמש בהם בצורה אחראית ובלתי מזיקה...

פתחתי באזהרה ואסיים באזהרה - מי שלא נכנס לעולם הזה של קנאביס סיננטי - שיתרחק ממנו כמו מאש, מי שבתוך העולם הזה - שיילחם חזק חזק בדחפים ההתמכרותיים שלו וייצא מהעולם הזה כמה שיותר מהר ומי שהיה שם וברח מזה - ישר כוח! לא לוותר!

2. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    אני מכיר איזה איגואנה שעישן קצת את החרא הזה בג'וינטים ונמאס לו במהירות מזה, ואז יום אחד מצא שאריות של איזה שקית spice חזקה במיוחד. יובש והכל והוא איגואנה אז החליט לנסות ראש, תשמע שזה היה אינטנסבי ברמות. סיפר לי שהוא רעד ולא יכל לשלוט בעצמו וגם ראה קצת עצמים מתעוותים אבל הוא חשב שהוא מדמיין את ההזיות. (במילא הן מדומיינות אז לא יודע איך לדייק בהגדרה), קצת צלילים מוזרים באוזניים אבל לא משהו שאפשר להגדיר ממש כחוויה פסיכדלית.
    אבל עזוב את זה, חתול שמדבר עם חפצים זה נשמע דפוק לגמרי, כמו סם delirium. פסיכדלים לא עושים כאלה דברים בדרך כלל. גם אם מדברים עם מישהו זה בדרך כלל במצבים דיסוציאטיביים עמוקים וה"שיחה" מתרחשת בתודעה. (ג'ירפה או נמר שיסתכלו על ההיפופוטם מהצד אולי יוכלו לשמוע אותו ממלמל איזה משהו לא קוהרנטי אבל לא מקיים שיחה).

אני משער שקנביס סינטטי זה בכלל לא דבר כזה נוראי בצורתו המקורית, אלא שמשהו בהפצה ההמונית ע"י משפחות פשע קילקל אותו בדרך. אני אישית משער בגלל המהילות מכל הבא ליד. או שהיה להם סטוק ראשוני נגיד של הדבר האמיתי והם שיחזרו אותו עם חומרים אחרים ובתנאים נחותים.

3. קאסיוס

קאסיוס קנאביסט

לייקים:
    1
    לא יודע.. כל הזמן שהייתי מעשן סינטטי לא קרה לי הזיות פסיכודליות.. קרה לי עם ירק באיכות סופר גבוהה וקצת יותר מדי אבל בסינטטי? בחיים לא..
    הייתי מזיע המון ומאבד יכולת לזוז וכל הדברים הגרועים שיכולים לקרות אבל לא יצא לי לדבר עם חפצים.

4. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    לחתול שלי נטייה לתעד חלק נרחב מהדברים שהוא חווה, חוויות פסיכאדליות וגם תיעודים יומיומיים. הוא הראה לי וידאו שבו הוא מדבר עם מצית. מנקודת מבט מפוכחת זה נראה כאילו הוא אחוז דיבוק. החתול שלי נוטה להאמין בטלפתיה וביכולות של האדם לתקשר עם ישויות, יצא לו לחוות את זה על בשרו ולהיות נוכח באירועים של תקשור (בהם סמים לא מעורבים) והוא יודע שכאשר ישות מדברת דרך אדם אפשר לראות מבחוץ איך ההבעות הרגילות של אותו אדם משתנות והופכות להבעות ולצורת דיבור של מישהו אחר. וזה מה שאני יכול לראות בוידאוים האלה של החתול שלי. אני לא אומר שהמצית בהכרח דיברה עם החתול, זה לא נשמע נכון או הגיוני, לא לי ולא לחתול שלי, אבל ייתכן שאולי לאולי לחלק מהקנבינואידים הסינטטיים יש את היכולת להרים יכולות תקשור כאלה ואחרות? החתול שלי יודע שעל mdma (וגם בימים שאחרי) הוא מסוגל לתקשר טלפתית עם אנשים והוכיח את זה יותר מפעם אחת, תוהה אולי גם לחלק מהקנבינואידים הסינטטיים יש אפקט דומה...

5. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    תרשה לי לגחך על עניין הטלפתיה... דברים כל כך פורצי דרך שלא מגובים בשום מחקר אלא הם עדות על חוויה אישית של מישהו תמיד מעוררים בי זילזול עמוק ביותר. מצד שני הכל יכול להיות אז אני לא הולך להתווכח איתך על זה. (העדות מאבדת מאמינותה פי כמה מונים במיוחד בגלל שהמעיד הוא פסיכונאוט ממעלה ראשונה).

6. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    המון lsd, וארבע חברים טובים בתוך רכב.
    דיברנו 4 שעות אחד עם השני, בלי להוציא מילה.

7. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    ידידי היקר, הדבר הראשון שהחתול שלי הבין, כשהחל להתעסק בפסיכאדלים היה שאם ביום-יום הוא חווה את המציאות כא' ותחת חומרים שונים הוא מסוגל לחוות אותה כב', ג' וד'... אין זה אומר בהכרח שא' היא המציאות, אלא שב', ג' ו-ד' יכולות להיות המציאות באותה מידה. שום דבר הוא לא בר הוכחה, הכל גם ככה בראש ולך תוכיח שמה שאתה חווה ביום-יום בהכרח נמצא שם. יצא לחתול שלי לחוות כל מיני דברים תחת פסיכאדלים (וגם בלי סמים בכלל) שהם מעבר לתפישה החושית של האדם, אם זה לראות אור אולטרה סגול, להרגיש את התנועה הכמעט לא-מורגשת של כדוא"ה או לתקשר תלפטית עם אנשים וישויות.

השימוש בפסיכאדלים הוא דרך אלטרנטיבית לתפוש את המציאות והיא לגיטימית ונכונה בעיני בדיוק כמו תפישת המציאות ה"סחית". מעבר לזה, השימוש בפסיכאדליים מרים את היכולות החושיות והרוחנית של האדם ומביא אותו למקום שבו הוא הרבה יותר מודע לעצמו וליכולות שלו. יכולות שהחברה המודרנית דאגה להדחיק מהרגע שבו הוא נולד.
    אם הייתי אומר לך שהחתול שלי תקשר טלפטית עם אנשים בלי להשתמש בסם פסיכאדלי אחד בכל ימי חייו אלא הקדיש את חייו להרחבת התודע בעזרת מדיטציות, רייקי וטכניקות פילוסופיות ורוחניות אחרות, היה לך קצת יותר קל להאמין ולא היית מגחך. נכון?
    אין הבדל גדול בין הרחבת התודעה בעזרת מדיטציה לבין הרחבת התודעה בעזרת סמים פסיכאדלים, ההבדל הוא המהירות שבה זה קורה, זהו.

אם תמשיך לבסס את הידע שלך על מחקרים ולא על התנסות אישית לא תגיע רחוק. אני יודע שזה נשמע קונספירטיבי, כי זה באמת קונספירטיבי, אבל המון המון דברים מאוד מעניינים ושימושיים לאדם נדחקים הצידה בקהילה המדעית פשוט כי הם פוגעים באינטרים כלכליים של אנשים גבוהים מאוד בהיררכיה העולמית. אני לא רוצה להגיד אילומינטי, כי נוצר לדבר הזה שם הזוי מדי, אבל זה קרוב מאוד לזה.
    המדע היום, על כל סוגיו ותת-הקטגרויות שבו, כפוף לאינטרסים כלכליים של מישהו. לא משנה כמה תועלת מחקרים מסויימים יכולים להניב למין האנושי - אם אין אינטרס כלכלי מאחורי מחקר מסויים ואם מחקר מסויים עלול לפגוע באינטרס כלכלי של מישהו... לא נוגעים ואפילו גונזים, מכסים ושוכחים.

(פסיכונאוט ממעלה ראשונה זו מחמאה נהדרת, אני חושב, החתול מודה לך :))

#7 SWIM163, ‏13/7/14
    נערך לאחרונה ב: ‏13/7/14
  8. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    שום דבר לא בהכרח מורה על כך שהמציאות הכביכול "אמיתית" היא א', ב', ג' או ד' (כש"אמיתית" זה גם כן סוג של פיקציה אבל אפשר להתפלסף בסוגיות כאלה עד מחר ולא להגיע לשום מסקנה פרודוקטיבית). אתה מלבלבל בין הטענה שלי שזה שחווית אישית משהו לא הופך אותו ל"אמיתי" ושבתור מתבונן מהצד בפורום אינטרנטי אני אפילו לא יכול להיות בטוח שאכן חווית, לבין הטענה שלי שההפך הוא הנכון. אבל אם אנו מתווכחים ואני אומר שיכול להיות שX אולי קיים ואולי לא קיים ואתה אומר לי שX כן קיים חובת ההוכחה היא עליך. אני כרגע אגנוסטי (נוטה לאתאיזם אני חייב להודות) בנוגע לנושא התלפטיה אבל אתה תאיסט מוחלט. אתה בא ומתאר לי חוויות אישיות שלך ומציג אותם כאמת האובייקטיבית ששנינו חולקים, ולא כאמת הסובייקטיבית של SWIM (אני כנראה אמור לכתוב SWIY אבל נו שווי)
    אכן פסיכדלים הם דרך אלטרנטיבית לתפוס את המציאות אך לא דרך אלטרנטיבית להסיק דברים על המציאות החיצונית לנו (הטבע, בניגוד לתודעה שעליה אין כלי שני לפסיכדלים כדאי להסיק לגביו) לעולם 1+1 יהיה שווה שניים לא משנה כמה מימדי תודעה תעבור.
    הרשה לי לחלוק על ההנחה שלך שמדטיציה או רייקי כגורם המשפיע לא יגרמו לי לגחך. בתור מישהו שהתנסה בשניהם אני יכול להגיד בלי למצמץ שפסיכדלים "עובדים" הרבה יותר מכל הממבו ג'מבו הסיני והפסאודו מדעי הזה (ואני לא מדבר על מדיטציה ככלי מעבר לפיתוח אישי), שנועד לסחוט כסף ע"י ניצול של בורות של אנשים. כל המחקרים המדעיים שמשתמשים בלוגיקה ובשיטה המדעית של קבוצת ביקורת מצאו את השיטות האלה כחרטא הכי עילאי שהומצא אי פעם ע"י בני האדם. אני אפסיק פה כי אני יכול לפתוח ג'ורה על התורות ה"אלטרנטיביות" האלה שתספיק למלא שבעה ספרים ושמונה סרטים. (ולא פלסיבו לא צריך לעלות כל כך הרבה כסף)
    אני מבסס את הידע שלי על שניהם, אך אני לוקח את ההתנסות האישית בעירבון מוגבל. מציע לך לקרוא קצת על Apophenia ועל איך המוח שלנו מעניק משמעות למידע אקראי. זה בעצם המקור לכל הקונספירציות באשר הן.
    אני מסכים איתך לגמרי שהרבה שיטות ותרופות (כשהקנאביס מככב מעל כולן) נמנעות מאיתנו בגלל אינטרסים כלכליים, אך הגורם שתוקע את המסמר בארון הוא הממשלה ולא אותה אליטה. ללא ממשלות זה לא היה קורה. כלכלה עובדת כך שהפיתרון הכי יעיל (מבחינת יחס עלות-תועלת, לא תועלת בלבד) הוא זה שזוכה. מה שנקרא היד הנעלמה. אכן פסיכונאוט מהמעלה הראשונה כוון כמחמאה :D אני שמח שלא חשבת אחרת.

אסיים עם הסתייגות, יצא לי להרגיש מעיין הבנה כזאת מהחברים שסבבו אותי תחת השפעה. כאילו יכלנו להבין אחד את השני בלי מילים. אני עדיין לא קורא לזה טלפתיה ולא מניח הנחות שאינן קשורות ב100% לעובדה שחומרים פסיכדליים כלשהם היו מערובים בחוויה.
    "הבדידות מקורה בהנחה שאין האדם יכול לתקשר באמת עם אדם אחר. תחושת הקיום היא כה ייחודית ומוזרה עד כי לא ניתן לשתף בה אחר, כפי שלא ניתן להשתתף בתחושות קיומו של אדם אחר. במקום להבין את קיומו של השני אנו רואים את השתקפותו הפיזית, לה אין משמעות וממשות של ממש, והאדם עצמו מודע לכך שהאחרים מכירים אותו באמצעות מראהו החיצוני." יכול מאוד להיות שפסיכדלים היא הדרך לפרוץ את מחסום הבדידות הקיומית הזאת. למרות שבמהלך טריפ זה מטלטל מהרגשה של בדידות תהומית להרגשה של אחדות נצחית ולא שומר על קו אחיד כלשהו (לפחות ממה שאני חוויתי). אני מניח שהמציאות היומיומית היא איזון של השניים.

9. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני לא מסכים עם המשפט הזה, החוויה עצמה (עם או בלי פסיכאדליים), היא הדרך שלנו להסיק מסקנות על המציאות החיצונית לנו, ואם כבר הגענו להסכמה שהמציאות היא לא בהכרח א' כמו שהיא לא בהכרח ב', ג' או ד'... אז מה ההבדל בין הסקת מסקנות על המציאות עם פסיכאדלים לבין הסקת מסקנות על המציאות בלי פסיכאדלים?

אני מסכים איתך שיש איזהו בסיס לוגי להכל, יש תבנית מסויימת שבתוכה ולפיה דברים ביקום קורים. זה לא מעיד, אבל, על כך שדברים מהסוג שאני מדבר עליהם הם בהכרח בלתי אפשריים (כמו שזה לא מעיד על זה שהם בהכרח אפשריים, אני מסכים איתך בנקודה הזאת). הוכחות ומסקנות אפשר להסיק רק בגבולות התפישה שלנו, והתפישה שלנו מוגבלת לחושים שלנו. זה ברור וידוע שבעולם קיימים דברים שהם מעבר לתפישה שלנו, וחלקם אפילו מוכחים מדעית (תדרי סאונד שבני אדם לא מסוגלים לשמוע, תדרי צבע שבני אדם לא מסוגלים לראות וכו' וכו').
    אני אמנם מגדיר את עצמי כתאיסט בנושא הזה ובכלל אבל אני משתדל שלא לכפות את דעתי על אף אחד, אין לי הוכחות אמפיריות לאפשרות שטלפתיה אכן קיימת, אבל אני יודע מה חוויתי ומה ראיתי וזה מספיק לי.
    יצא לי להתקל באינסוף וויכוחים כאלה בפורומים בסגנון בחו"ל וזה תמיד טחינת מים, אני רוצה רק לשים פה משהו שכתב מישהו בוויכוח דומה והוא מתקשר בעיני לתחום של תקשור וטלפתיה:
    Independent of how high it is on a scale, an existance of some level may be composed of "lesser" existances of a lower level. These "lesser" existances are connected, since they compose the higher one. By being connected, they may "obviously" manifest a link among them. If they're all equal, thus "fully representing" the higher one, they're all identified with, and aware of themselves. If they are still unequal and unproperly individualized, they may manifest poorer links among them. The more one section of the higher one is focused in it's particular existance, rather than the collective one, the more it will have difficulties in percieve them.

כשדיברתי על דברים שנמנעים מהמין אנושי ע"י אנשים עם אינטרס כלכלי דיברתי פחות על תרופות וחומרים (למרות שזה באותה קטגוריה) ויותר לכיוון של טכנולוגיות ומחקרים שיכולים ל"תקן" את המצב הנוראי שהכנסנו את עצמינו אליו (או לפחות לשפר אותו), ע"ע המכונית החשמלית שהומצאה עוד בשנות החמישים ונגנזה בעקבות לחצים לוביסטים של חברות הגז והדלק, עד היום המכונית החשמלית מדדה ולא לגמרי מתרוממת, לא מאוד קשה להבין למה. ניקולא טסלה עבד בימיו על שיטות ליצירת אנרגיה חופשית כוללת לכל העולם ואפילו הצליח אבל אנשים שחיים על למכור חשמל עשו הכי כדי לפגוע במחקר שלו וגם הצליחו.
    תחשוב כמה אנשים יפסידו ביום שבו נוכל לתקשר טלפתית אחד עם השני בחופשיות, תחשוב כמה אנשים יפסידו ביום שבו ימציאו את הטלפורט, תחשוב מה יקרה לדת כשנאסא יחליטו להודות שאכן ישנם חיים אינטליגנטיים אי שם... הכל סובב סביב כסף. אף אחד לא אוהב קונספירציות, אני יודע, גם אני לא חסיד גדול כי הרבה בתוך העולם הזה של קונספירציות באמת מצוץ מאצבעות של אנשים פרנואידים, אבל קשה להאמין שהממשלות שלנו עושות הכל למענינו ולא ההיפך.

10. AK47

AK47 קנאביסט

לייקים:
    3
    דיי אחי החתולים האלה שורטים אותי אני לא יכול לקרוא את מה שאתה כותב!!!

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אמאל'ה מה נהיה פה?

12. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    טוב, אני לא יכול לקחת אחריות על מעשים שלא עשיתי...

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גם החתול שלי ואמר שלפעמים קשה לו לקרוא ככה.

14. LoveCannabis

LoveCannabis חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא מבין אותכם!!
    החתול שלי??
    איגואנה??
    שמעו רציני שנדפקתם!!! מה זאת אומרת החתול שלך צילם? ממתי חתולים יודעים להשתמש במצלמה

15. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    סתם מישהו התחיל במקום להגיד אני = חתול שלי ...מתעסקים בשטויות במקום תשובות...לענות תאכלס ולעניין ...כל חתול או קואלה למניהם...בגלל תשובות כאלה לא כיף ליכנס לקרוא פוסטים

16. LoveCannabis

LoveCannabis חבר חדש

לייקים:
    0
    חח די גם אני לא מבין כלום ממה שהם אומרם
    איגואנה חחח

17. LoveCannabis

LoveCannabis חבר חדש

לייקים:
    0
    מסכים איתך לגמריי, כל הסיסמאות והקודים האלו באמת לא הכרחיים.

18. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    עוד ראיתי את זה מישהו התחיל בפורום אחר ויש מלא נגררים שהמשיכו את זה פה ..מי שיודע יודע למי אני מתכוון

19. LoveCannabis

LoveCannabis חבר חדש

לייקים:
    0
    שיגיד לחתול שלו ללכת להזדיין

20. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    חחחח.... למה לא להגיד ישיר ותאכלס נדלקתי היית דלקה ככה וככה הרגשתי זה וזה לא יודע לספר חוויה אישית לא של חיית מחמד...מי ישמע בגלל הודעה הזאת יבוא אליו בילוש לבית חח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!