1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול הצלה: גידול חוץ של שני צמחים שנמסרו לי במצב קטטוני

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏18/4/14.

1. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    גוזון, כיף שחזרת! :)
    הגדולות נראות מדהים! ומצחיק, לא מזמן כתבתי גם אני שגידול של אותו זן בחוץ הניב חומר חזק יותר מגידול הפנים.

אגרונום, או מישהו שמבין, מה העניין עם אוטומטים בגידול חוץ?
    מישהו בפורום הגיע לתוצאות מכובדות עם אוטומטי בגידול חוץ או גרילה?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שהתאורה יותר טובה והם צומחים יותר מהר.
    בערך בזה זה מסתכם.

3. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אז למה אף אחד בפורום לא מרים את הכפפה ואומר שלא רצוי לגדל אוטומטים בחוץ?

4. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מהניסיון שלי עם הביג בנג, בגידול חוץ לקח להם באמת פחות זמן, פחות מחודשיים למחזור כולל, אבל התוצאות היו עלובות מאוד יחסית לאלה שגידלתי במנורה. כ-8 גרם יבש בממוצע לשיח, שנשאר קטן מאוד ולא התפתח בכלל כמעט בתקופת הצמיחה הקצרה. אבל כאמור מ-4 ביג בנג ששתלתי בחוץ יצא פחות מביג בנג 1 בגידול פנים. עלוב מאוד.

כאמור התאורה לא היתה אופטימלית (בין שיחים) והיו גם כמה ימים של חמסין עם טמפרטורות גבוהות מאוד שלא היה לי שליטה עליהו.

חייב לציין שנשתלו לא ישר באדמה, אלא בבור שחפרתי ובו מילאתי את התערובת (תערובת גן+קומפוסט+פרלייט), וקיבלו דשן מהחודש השני (לא הרבה).

לעומת הביג בנג, 2 השיחים האחרים שגדלים עדיין בהר, כאמור זן לא אוטומטי מסוג לא ידוע, צמחים וגדלים יפה מאוד, והחלו רק עכשיו בפריחה - יותר משלושה חודשים אחרי שנשתלו. מקווה שיפתיעו אותי גם בכמויות וגם באיכות. אשחרר תמונות כדי לשאול את חוכמת ההמונים בפורום לגבי הזן ברגע שתהיה פריחה יותר משמעותית.

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הנה הרמתי

לא רצוי לגדל אוטומטים בחוץ !

:)

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה מודע לזה שזה תלוי בעוד הרבה משתנים - זה שקיבלת יבול קטן, נכון ?
    למעשה אני יכול להבטיח לך ב93% אחוז שההפך הוא הנכון ועדיף לגדל בחוץ מאשר בפנים בשביל תוצאות טובות יותר.

7. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    woogs נראה לי שספציפית לזנים אוטומטים, גידול חוץ פחות עדיף

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שמע, רק מניסיוני לדבר ידעתי. עם זאת, כמו שאמרה קטנטונת, בדגש על צמחים אוטומטים

9. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    מחזקת. גם מנסיוני.
    יש לי עכשיו בגידול חוץ 5 זרעים נקביים רגילים בכל מיני גילאים ועוד 2 אוטומטיים. (ביניהם AutoMazar שזכה בקאפקנאביס כבעל היבול הרב ביותר מבין האוטומטיים)
    הזרעים הרגילים ללא ספק שמחים ובריאים יותר בחוץ אבל האוטומטיים גדלים בקצב עלוב. לדעתי אין מה לגדל אוטומט אם אין לו 16-18 שעות של אור, משמע Indoor.

woogs סליחה שחפרתי לך את היומן. פשוט אנשים כאן צריכים לקחת את זה בחשבון בנוגע לגידול אוטומטים בחוץ - יבול דל. לא אומרת לא איכותי, אבל דל.

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תראו -
    כמות היבול תלויה בעיקר בדברים האלה -
    איכות האדמה,
    כמות האדמה,
    תדירות וכמות ההשקייה,
    כמות (או עוצמת) תאורה
    וכמובן שבגנטיקה

חוץ מזה -
    ההבדל היחיד בין אוטומטי לרגיל זה העובדה שאוטומט נכנס לפריחה מתי שהוא לפי הגודל הפיזי או הגיל הביולוגי שלו.

עכשיו לעניין -
    יכול להיות שהתנאים שנתתם לאוטומטים שלכם בחוץ היו בעייתיים מבחינת כמות המים -
    בחוץ הצמחים צורכים הרבה יותר מים,
    אל תיעלבו אבל - צריך לדעת לגדל, זה לא ידע שאפשר בדיוק לרכוש מקריאה בלבד והפנמה של מה שכתוב, צריך להתנסות.
    כמובן שמידע כתוב יעזור למי שאין מידע בכלל, אבל עדיין - יש דברים שרק ניסיון יכול ללמד.
    לדוגמה אני כבר כמה שנים טובות מגדל צמחי תבלין כמו נענע ולואיזה וכו', עכשיו - מלבד העובדה שלכל אחד יש דרישות שונות - יש דברים שרק אחרי הרבה זמן של התנסויות הפנמתי, כמו - כמה להשקות, מתי להשקות, ואיך להשקות - דברים מסויימים כמו השקייה בטיפטוף היו עדיפים על השקיה מהירה ונתנו תוצאות יותר יפות.

עכשיו מה שאני מנסה להגיד - או מה שאני משער יותר נכון - לגבי מה שקרה במקרה שלכם -
    זה שבגלל שהייתם רגילים לגדל בבית ובתוך עציץ ניסיתם להשתמש באותם עקרונות גם בגידול חוץ.
    אבל 2 הגידולים שונים מאד אחד מהשני,
    בגידול פנים בדרך כלל יהיה פחות חם, אבל גם פחות אור, ובנוסף הגודל שינתן לשורשים יהיה מוגבל - וככה - גם המהירות שבה הצמח יגדל (אלא אם כן אתם מגדלים היידרו, ואז אין שום דבר שיתנגד לגדילת השורשים כמו אדמה לדוגמה והם יכולים לגדול יותר מהר),
    כשמגדלים בחוץ באדמה, בהנחה כמובן שדאגתם לאדמה טובה בנפח המתאים ולא רק האדמה שהייתה בעציץ בהתחלה - קודם כל יש יותר מקום לשורשים אז כדאי להשקות כמה שיותר מבחינת הכמות ככה שהמים יגיעו כמה שיותר עמוק ורחוק באדמה ואיתם גם השורשים,
    חוץ מזה - גם צריך להשקות בתדירות יותר גבוהה - גם מהסיבה שעכשיו אמרתי, וגם בגלל שבחוץ הרבה יותר חם והמים מתאדים יותר מהר, וגם - השורשים צריכים את ה"ריענון" היומי הזה כדי להקל עליהם מהחום (מה שמקל בסופו של דבר גם על הצמח).
    חוץ מזה - כמו שאמרתי - בחוץ יש הרבה יותר אור - מה שנותן לצמח פוטנציאל לגדול יותר גדול ויותר מהר, בהנחה שהוא מקבל את התנאים הנכונים.

במילים אחרות - לצמח שגדל בחוץ יש פוטנציאל להגיע לגדלים הרבה יותר גדולים, וגם לגדול יותר מהר (שוב - אלא אם כן זה היידרו), מאשר צמח שגדל בפנים - וזה ממש לא משנה אם הוא אוטומט או רגיל,
    ככה שבגלל זה אני די בטוח שמשהו בתנאים שנתתם לצמחים שלכם היה לא כל כך מספיק.

מצטער על החפירה[:

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תחפור חופשי ווגס, כל עוד זה לא ליד העציצים שלי :)

לענינינו: ראה היומן הזה. 2 צמחים לא אוטומטים שגדלו בחוץ ומתפתחים בלי עין הרע. בריאים, חזקים וגדולים. ולידם צמחים אוטומטים, משני סוגים שונים, שנשתלו בתוך אותה אדמה בדיוק (התערובת של אגרונום), קיבלו אותם מים (כמעט כל יום), אותו דישון ואותו טיפול. האוטומטים פרחו מהר, אבל נשארו קטנים, מה קטנים - פיצים. הרגילים גדלו והתחזקו. 2 זנים של אוטומטי ושניהם אותן תוצאות עלובות.

מה שכן, במבחן הסוטול הזנים האוטומטים שגדלו בחוץ הם הרבה יותר ממסטלים מאחיהם שגדלו אינדור, זה כן. אבל אפילו לא רבע מהגודל שהגיעו אוטומטים באינדור.

אז אני לא קובע נחרצות לגבי כל האוטומטים, וכל המגדלים, אבל לך יש את התאוריה ולי ול-little יש את הניסיון בשטח, שפשוט נתן תוצאות נחרצות

12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הנה מה שאני חושב -
    התנאים שאתה נותן לצמחים שלך שגדלים בחוץ - לא אידאלים איכשהו.
    לפי דעתי - את ההרגלים שפיתחת בגידול הפנים - אתה עכשיו משתמש בהם בגידול חוץ, וכמו שאמרתי - זה לא נכון .
    בגידול חוץ הצמח יצטרך יותר מים, ובתדירות גבוהה יותר, בעיקר בגלל החום.

הסיבה - לפי דעתי - שהאוטומטים שלך שגדלו בחוץ - גדלו קטנים יותר מאלו שגדלו בפנים - היא - בגלל שאוטומטים נכנסים לפריחה פשוט לפי שעון ביולוגי, ו - אם היית נותן להם את התנאים האופטימלים (כמו שאמרתי- יותר מים, כל יום) - הם כן היו גדלים לגדלים גדולים יותר ממה שגידלת בפנים (כי הם מקבלים יותר אור ויותר מקום לשורשים).
    וזה גם מה שגורם לך לחשוב שיש הבדל בין האוטומטים לבין הלא אוטומטים בגידול חוץ - ושהלא אוטומטים גדלים יותר טוב,
    אבל - אם היית מגדל את הלא אוטומטים בגידול פנים ומשווה אותם לאלה - היית רואה - שבדיוק כמו עם האוטומטים שגידלת עד עכשיו - אלו שהיו גדלים בפנים - היו גדלים יותר טוב.

במילים אחרות - יש לי הרגשה מאד חזקה שפשוט הצמחים בחוץ קצת סובלים...
    אם תגיד לי איך אתה מטפל בהם אני יוכל בדיוק להגיד לך גם איך להוציא מהם יותר וגם לאמת את כל הדבר הזה שכתבתי עכשיו.
    אם תוכל - מה שאני רוצה לדעת זה -
    מה נפח האדמה (האיכותית) שיש לכל צמח (במילים אחרות מה נפח הבור שחפרת),
    כל כמה זמן אתה משקה,
    כמה מים אתה נותן כל פעם.

כבר איבדתי את עצמי.

כל טוב
    [:

13. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    ווגס יקירי, אני עדיין חולקת עלייך! אני קצת חוקרת את עניין האוטומטים בחוץ, דיברתי עם בחור מהיידרו שוב שהסביר לי משהו על הורמון הגדילה, כשהצמח בעצם גם גדל וגם פורח במקביל וכאשר אין לזן אוטומטי 16 שעות מינימום של אור- הוא פשוט ישאר קטן ויניב יבול דל. (אני עדיין מתנסחת פה כי עוד לא הבנתי עד הסוף, אם מישהו פה יודע אני אשמח לשמוע) כבר שמעתי אצל הרבה חבר'ה שניסו ולא קיבלו תוצאות מרשימות בחוץ.
    ויש לי גם הוכחות! שני אוטומטים מזנים שונים ועוד זרע נקבי רגיל - שלושתן הגיחו לאוויר העולם ביחד לפני שבועיים וחצי. (אותה אדמה, אותו גודל עציץ וכו' וכו')
    http://www.siz.co.il/my.php?i=mvwu5dmjd2mh.jpg
    במבט מלמעלה... תראה איזה עלובים האוטומטים? (בינתיים)
    http://www.siz.co.il/my.php?i=mzwcm1oydwq3.jpg

וזה לא עניין של חסר מים, או אדמה, או כל דבר אחר, יש לי בחצר עוד כמה צמחים שגדלים וטוב להם, לא נראה לי שאני או ווגס לא יודעים איך נראה צמח עצוב.
    באמת יש פה קטע עם הזנים האוטומטיים.

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הלוואי והייתי יכול לגדל אותם כדי להוכיח את הטענה שלי, אבל אני לא.
    זה פשוט נשמע לא הגיוני שאוטומט יגדל פחות טוב בגלל שהוא גדל בשמש ולא בתאורה מלאכותית.

ד"א - ע"פ מה את קובעת שזה לא עניין של חוסר מים ?
    כמו שאמרתי קודם - צמחים שגדלים בחוץ בקיץ הישראלי צריכים מים כל יום, בניגוד לכאלה שגדלים בתנאים מלאכותיים וכנראה גם עם טמפ' יותר נוחות,
    ככה שרק אם את באמת משקה אותם כל יום... בלפחות 8 ליטר לצמח (וכשהצמח באדמה ולא בעציץ*) ... ובטיפטוף.. אז אני באמת יכול להסכים עם הטענה שלך מבלי לבדוק אותה בעצמי.

*לגבי הנקודה הזאת בסוגריים* - בעציץ שנמצא בחום כזה האדמה מתאדה די מהר, ובנוסף - כשהעציץ בשמש האדמה מתחממת מאד, גם בחלקים התחתונים שבדרך כלל לא היו מתחממים ככה אם היה מדובר בקרקע, כל אלה מקשים על הגדילה של הצמח,
    אבל פה גם צמחים רגילים וגם צמחים אוטומטים יגיבו אותו הדבר

15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ווגס ידידי, אתה יודע שאני אוהב ומעריך אותך, ושם לב היטב להערות וההארות שלך באשר לגידול. having said that במקרה דנן אתה טועה, מהסיבה הפשוטה שאתה נשען על ידע תיאורטי ("נשמע לי הגיוני") בעוד אני ו-LITTLE מדברים מניסיון.

באשר לצמחים ששתלתי בחוץ: נחפר בור בקוטר עציץ של 15 ל' ובו שמתי את התערובת: שליש פרלייט, קומפוסט ואדמת גינה. אותו גודל כמו בעציצים, אותו הרכב. השקתי כמובן יותר (לא 8 ליטר ליום, לא צריך להגזים, אבל הרבה יותר ממה שהשקתי שהיו בפנים) למרות שבאזור שאני מתגורר (ירושלים) פחות חם משאר האזורים. היות ומדובר בגרילה, השתילים נטעו בתוך סבך צמחים, שפיניתי ממנו קרחות ברוחב 1.5 מטר. קיבלו דשן וכיו"ב. בדיעבד אני מעריך שעקב התנאים הסביבתיים קיבלו לא יותר מ-6-7 שעות של חשיפה ישירה לשמש, אבל כמעט 13 שעות אור. שני הזנים ששתלתי: ביג בנג ונורת'רן בלו, גדלו פיציים. שקצרתי אותם ראיתי שהשורשים לא האריכו מעבר ל-10 ס"מ, למרות שכאמור היה להם בור עמוק ורחב להשתרש בו.

גם אני ראיתי בדפי המידע של הזרעים מספרים של 750 גר' למ"ר בגידול חוץ. זה לא קרה. הצמחים הניבו בין 8 ל-12 גרם יבש, פחות מרבע מצמח ממוצע באינדור.

האם עשיתי טעות בגידול? איני חושב. לגידול מריחואנה התודעתי רק בשנה האחרונה, אבל אני מטפח גינה עשירה מאוד עם עצי פרי, ירקות, עשבי תבלין ושיחי נוי למעלה מעשור.

אין לי אלא להסכים עם LITTLE שהאוטומטים, לפחות אלה שאנחנו ניסינו, אוהבים יותר חשיפה ישירה לאור של 16 שעות לפחות, מה שלא ניתן לתת בגידול חוץ (אלא אם כן אתה גר בפינלנד...)

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    לעומת זאת הלא-אוטומטים מתפתחים יפה מאוד, אביא תמונות בהמשך.

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כמובטח - תמונות.

הנה שני הצמחים שהיו קרובים למוות בפסח. תראו אותם היום

זה הגדול מביניהם

וזה הקטן יותר

הם בהתחלת הפריחה שלהם

כאמור, אני לא יודע מאיזה זן הם או אפילו לומר אם הם אינדיקה או סאטיבה או הייבריד. הפריחה שלהם שונה ממה שראיתי עד כה, אבל אני גידלתי רק אוטומטים ואלה לא אוטומטים. אם יש למישהו/מישהי ניחוש לגבי הזן או המשפחה - אשמח לשמוע :)

ובינתיים, כמה קילומטרים משם, בית הגידול החדש והמורחב כבר קלט את הדיירים החדשים

הם נבטו לפני כמה ימים, ו-2 עדיין לא הציצו. בינתיים הם בתאורת פלורסנט, הרשתי לעצמי גם לנצל את הרפלקטור של מנורת הגידול :)

בעוד כשבוע יעברו לנורות גידול בעציצים הגדולים, הכל כבר מוכן

18. AK47

AK47 קנאביסט

לייקים:
    3
    איך באלי להסתובב בירושלים ופתאום להתקל בהם

19. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מעניין מה יש לאגרונום או לדר.פרח להגיד בנושא.

לגבי הצמחים בתמונות - נראה שהסאטיבה היא הצד החזק שלהם,
    והם נראים ממש טוב.

20. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום מה דעתך באמת?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!