1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

למה כועסים על מגדלים?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Track, ‏1/8/14.

1. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    כתבתי פה כמה הודעות לפני כמה חודשים ונשאר לי מזה טעם לוואי רע..

בסה"כ הודתי שאני מגדל ומוכר וממה שאני זוכר, התגובה הייתה מאוד שלילית..

קודם קראו לי שקרן, אחר כך קראו לי טיפש, ולבסוף צחקו ממני שיש לי "רק" 300 גרם עלי..

יש סיבה לזה? אני בסה"כ מגדל ומוכר לאנשים שגרים לידי והכל סבבה. המחירים שלי ממש טובים (80 ש"ח לגרם וגר במרכז), ואני יודע מספיק על מחשבים ורשתות (אני כבר הרבה זמן מתעסק במחשבים ומתכנת) שתעבורת האינטרנט שלי תמיד תישאר אנונימית.. אני באמת לא רואה שום סיבה ליפול עלי.

אני חושב שבצורה סבלימינלית זה גרם לי לרצות לגדל פחות. חשבתי שיש לי את התמיכה של הקהילה והסתבר שההפך..

אז הייתי רוצה להבין את האוינות.

תודה.

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני חושב שהרבה מהאנשים שפה היו מצפים מאנשים אחרים שפה או אנשים כמוהם בכללי - למכור בזול יותר דרסטית - וככה גם לשבור את היובש וגם לשבור את השוק, גם אם זה לא ממש הרווח הגדול שציפית לו.
    ככה גם אם הלגליזציה רחוקה - לפחות עשב יהיה יותר זמין לכולם ובעיקר לאלה שממש צריכים.

3. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    כסף שעושים מסמים זה לא כסף אמיתי אחי.. תקשיב לאחרים במקום ללמוד בדרך הקשה.

4. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    זה בהחלט נשמע לגיטימי, אבל זה לא מה שקרה כאן. אם בכלל, העבודה שאני מוכר ב80 ש"ח במקום 100-120 ש"ח גרמה לעוד יותר כעס ולא פחות.

זה בדיוק האוינות שדיברתי עליה. אתה מעליב אותי ואומר לי שהכסף שאני עובד בשבילו יום-יום הוא לא "כסף אמיתי" ואז מזלזל בי ואומר לי להקשיב לאחרים.

למה, אחי?

Edit: רגע אחד.. לא דיברנו לפני כמה חודשים על מכירה ביחד? מה אתה כאילו כועס עלי שהצלחתי למכור לבד..?

#4 Track, ‏2/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏2/8/14
  5. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    מה אחי? וואלה אחי אני לא זוכר אותך.. נותן לך המלצות..
    אתה נראה לי היחיד שעויין.
    תעשה מה שאתה רוצה עם החיים שלך, אני את השיעורים שלי למדתי.. מנסה לעזור גם לך.
    לא מבין למה אתה חושב שאני כועס עליך, אתה לא מעניין אותי מספיק בשביל זה..

6. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    זה נראה שאתה דג לחיזוקים. אני לא מבין מה המטרה של פתיחת הדיון הזה.
    כבר קבלת פידבק בעבר, אני לא חושב שזה מקום לחפש השקטת מצפון.

מצטער אם אני יותר מדי "עויין" בשבילך.
    300 גרם זה הרבה, 80 שח לגרם זה לא מכיר להיט כשאתה זה שמגדל ומוכר ישירות ללקוח.
    מגדלים מוכרים ב 20-50 שח לגרם ואיש האמצע קוטף קופון; ככה שאתה כאן מרוויח פי 2 ממגדל רגיל ומחפש שמישהו יגיד לך כל הכבוד על שאתה מוכר בהנחה של רק 20%.

כשאתה מחליט למכור ועדיין רוצה להיות חלק מהקהילה אתה צריך לשרת ולדאוג לה, לא לנסות לעשות עליה קופה. אז זה ישר יוצר עויינות.
    חוץ מזה, רוב האנשים הנורמטיביים כאן יגידו לך שזו טעות נוראית להחליט שהעיסוק שלך בחיים זה סחר (כבר לא נורמטיבי בעיניי) וכל ישראלי שנתפס בארץ על מכירה רק מחזק את הדעה השלילית על הצרכנים ומרחיק את הלגליזציה.

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בדיוק - אתה בסך הכל חקלאי...
    אתה בחיים לא תיראה מוכר עגבניות שימכור לך ישירות 10 קילו ב-10 שקל לקילו, גם אם בשוק מוכרים ב-15.

תגיד שיש את העניין של החוסר חוקיות - אבל זאת החלטה שלך לעבור על החוק ולגדל, וזה עדיין לא נותן לך לגיטימציה למכור במחירים של הסוחרים בשוק השחור, גם אם זה "מה שמקובל"...
    ובמיוחד במקום כזה - שהאנשים פה מחפשים את השינוי והלגליזציה, והעשב - זמין לכולם..

וגם - כמו שאמרו לך פה - זה לא מקצוע כלכלי כדאי.. בטח שלא משתלם (לפחות כל עוד הוא לא חוקי, ואתה לא איזה דראג לורד קינגפין שמגדל שדות במקסיקו)
    אז אם יש לך בעיה של כסף - כדאי לך למצוא כיוון אחר בחיים (או להישאר בכיוון הזה וללכת על כל הקופה)

בקיצור שתיתי קצת יותר מידי קפה ואני צריך לתת מנוחה לאצבעות

8. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    רק תיקון אחד, זה כן מקצוע כלכלי כדאי כל עוד הוא לא חוקי. ביום שהוא יהיה חוקי יהיה לך יותר זול לקנות אותו בחנות מלגדל בבית.

9. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    אף פעם הוא לא יהיה זול יותר מלגדל בבית.
    ועל הנייר, סחר זה עסק שמכניס הרבה כסף.
    אבל אם תסתכל על התמונה הגדולה, אחרי שנתיים אתה תראה שבאופן כללי הפסדת יותר ממה שהרווחת.

10. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    yall just talking trash and you know it

11. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    תלוי אם פעלת בשכל
    וזה יהיה מקצוע מאוד כלכלי גם כשיהיה חוקי אפילו יותר

12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    זה עסק שמכניס כסף,
    אבל זה לא כדאי כל עוד אתה לא מגדל שדה

13. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    חחח. אתה מדבר כאילו שאתה מסומם. וואלה אחי.. לא זוכר אותך.. נותן לך המלצות.. מה שעה.. אני רעב..

(בלי להעליב)

אתה חייב להסביר לי איך הגעת למסקנה הזו..

כל הפוסט שלך הוא מין "אני כאן כדי לעזור לך בכך שאני אומר לך לעשות מה שאתה רוצה".. לא יודע איך לענות לזה.

חיזוקים? מה אני בדיוק מנסה לחזק?

מה, אתה רציני? זה רשום בשחור על לבן..
    כמו שאמרתי - אני מנסה להבין מה גרם לאנשים לכעוס עלי.

כן, והוא היה שלילי בלי שום סיבה. לכן, אני פה.

מה? מה הקשר מצפון..? נראה לי שאתה בת'רד הלא נכון.

לא רק שאתה לא מצטער, אתה גם ציני, וזה ממש לא עוזר.

נו, אז מה אתה רוצה שאני אעשה? אמכור ב20 ש"ח לגרם ישירות ללקוחות? אני מרוויח פי שתיים כי אני מגדל וגם מוכר. פי שתיים עבודה = פי שתיים כסף שלא הולך ומתבזבז על איש אמצע שלא עושה כלום. ואני עדיין נותן מענה ליובש ומוכר ב20-30% אחוז הנחה..

לא הבנתי. אני מוכר ב25% פחות מכל מוכר שאני מכיר, וזה לא משרת את הקהילה? איך הגעת למסקנה הזו?

אני הצלחתי גם לגדל וגם למכור אחרי חודשים של עבודה וזה נקרה "לעשות קופה".. מה, בגלל שכל ה80 ש"ח הולכים לאדם אחד?

זה כמו לומר שאם מישהו הצליח ליצר מנוע שהוא פי שתיים יותר יעיל, הוא צריך למכור אותו בחצי המחיר.. איזה שטויות.

שוב לא הבנתי.. אתה אומר שזו טעות לעסוק בסחר של מוצר שיש לו שוק כל כך קשיח שהוא נמכר ב12,000 ש"ח לקילו? בבקשה תסביר, כי אני לא רואה את הלוגיקה פה.

לא הבנתי את כוונתך.. אשמח אם תסביר.

אהה, אוקיי. אני מתחיל להבין. אז הסיבה שכועסים עלי היא שאני לא המלאך גבריאל ואני לא מוכן למכור מוצר שמחיר השוק שלו הוא 120 ש"ח ב20 ש"ח.

אם כך, אני מסכים. אני בהחלט לא אדם מושלם. אבל אני עדיין מוכר במחיר הרבה יותר נמוך מכל אדם אחר.. כך שאני עדיין הדרך הטובה ביותר למצוא ירוק איכותי.

כשאתה כותב משהו כזה.. אני פשוט לא יודע איך להגיב. זה כאילו שאתה מדבר עם מישהו על רמה ואז הוא אומר לך שהשמיים ירוקים..

לא מקצוע משתלם אלא אם כן אתה מגדל בשדה..?? איך, אחי? איך הגעת למסקנה הזו..??

עם חדר גידול "קטן" של 2 מטר על 2 מטר אתה יכול לגדל 8 צמחים כל 4 חודשים. ז"א 2.5 קילו בשנה. מה שמשתווה ל200,000 ש"ח בשנה או 17 אלף ש"ח בחודש.

וזה עם חדר אחד, במחיר מבצע של 80 ש"ח לגרם, יענו המינימום.

אני עשיתי 40 אלף ש"ח בשבועיים ושימחתי עשרות אנשים.

14. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    וואו אתה מתיש. מי עונה ככה? הפסקתי לקרוא באמצע כשלא הבנתי למה מספיק אכפת לי בשביל לענות. אבל הנה, כבר עניתי.
    אם אתה רוצה לעשות קריירה בהצלחה לך. במקרה הטוב תרוויח 10,000 בחודש בתמורה לשנים יפות בכלא.
    אבל קח את זה בתור חוויה.

15. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    זה נתונים אמיתיים? כאילו אתה רוצה להגיד לי שאתה מוציא משטח של 2X2M שתיים וחצי קילו בשנה? You're Doing It Wrong
    ואני לא יודע מאיפה הבאתם 20 שקל לגרם ואני כבר אומר לכם שעד שזה לא יהיה לגמרי חוקי אתם יכולים למחוק תציפיות האלה
    אישית אין בעיה בלסחור תהנה רק תעשה את זה חכם
    גורילה לא הייתי מזלזל... אפשר בכיף להשכיר דירה ולהוציא כל חודשיים וחצי 3 וחצי קילו בקל וזה עוד בלי לקבל חשבון חשמל חשוד יש בעסק הזה ים כסף אם אתם לא בעניינים אז בבקשה ממכם אל תדברו שטויות ואני לא בא להעליב אף אחד אבל באמת אתם מדברים שטויות כשאתם אומרים שאין בזה כסף
    ולא... לא כולם נתפסים ראיתם יותר מידי סרטים

#15 Marijuana, ‏2/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏2/8/14
  16. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אז כל 4 חודשים אתה עושה 800 גרם (נגיד), ומצפה למכור אותם ב-80 שקל לגרם.. אז כן - אתה יכול לעשות 16-17 אלף שקל בחודש (800*80=64000 חלקי 4 חודשים = 16000) אם תמכור כל פעם 3-4 גרם, כי רק ככה אתה תצליח להעיף ב-80 או 100, ואני בספק אם אתה מכיר כל כך הרבה אנשים שיקנו ממך את כל זה ב3-4 גרם כל פעם בפרק זמן כזה, או שישלמו מחיר כזה ליותר מ-5 גרם, ואם כן - אז כל הכבוד לך ואני יגיד לך - לך על זה, יש פה לא מעט כסף.
    אבל אז איפה נשאר לך לעשן לעצמך בכלל ? אבל עזוב זה לא משנה .

אני אשמח לפרט לך יותר אם אתה רוצה,
    אבל בשורה התחתונה - אתה שם לב איפה אתה מפרסם שאתה רוצה למכור ?
    כן? - יופי - כי פה זה לא החבר שמתקשר אליך ומבקש שתסדר אותו, פה אף אחד לא יקנה ממך ביותר מ-50 לגרם כשמדובר בגרמים בודדים, ואם אתה מעוניין להעיף כמויות אז קח בחשבון שהמחיר יורד ככל שהכמות עולה.
    ואם כן יהיה פה מישהו שיקנה ממך ביותר (והוא לא שוטר) - אני שוב יגיד לך כל הכבוד וקפוץ על ההזדמנות.

ובשביל לתת לך סיפתח טוב להתחלה החדשה ולנסות לעזור לך - אני עכשיו מוכן לקנות ממך 5 ג' .

אהה, ואל תבנה על זה ש"שימחת עשרות אנשים", תאמין לי - אף אחד לא יהיה שמח לשלם מחיר כזה ואם הוא מוכן לעשות את זה זה אומר שהוא כנראה ממש צריך את זה ככה שממש לא שימחת אותו, מקסימום עזרת לו למצוא כיוון.
    ואם אתה מצפה למצוא עוד 40 אלף כאן והם מקבילים לפחות מ-2 קילו, אז צא מהסרט אחי זה לא יקרה, ואין פה כל כך הרבה אנשים שתוכל למכור כל כך הרבה "בודדים" כדי לעשות 40 אלף גם מחצי קילו . פשוט עצה ידידותית.

ובלי להעליב אחי - איבדת את זה ...
    להתייחס לכל מילה ומילה שאמרו לך...
    ומה שגאנגהבול התכוון זה שהוא מנסה לעזור לך בזה שהוא נתן לך עצה לרדת מהעניין, כנראה מניסיון...

17. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    מישהו שרוצה להפריד בין שטויות לבין אמת. אם זה מתיש אותך - כדאי שתחשוב מדוע.

עדיף שלא תענה פעם הבאה, אם אתה לא מתכוון לקרוא את מה שאני כותב. זה כמו לכבס חצי אחד של מכנסיים.

ממה שאמרת לי, אתה מרוויח הרבה יותר מ10,000 ש"ח בחודש. אתה קראת לי 'פסיכופט' כי המקצועיות שלי עשתה עליך רושם. עכשיו אתה אומר שאני אשב בכלא.. חבל אחי.

How exactly am I doing it wrong?

אין לי בעיה לעבור איתך על זה שוב. אני מאוד נהנה מחשבון.

עציץ 18 ליטר עולה 10 ש"ח (הכי כדאי), ובתוכו הצמח גדל ל60 על 60 ס"מ רוח ואורך.

בתוך השטח הזה, תוכל להכניס 9 צמחים וישארו לך 20 ס"מ בכל צד.

כל צמח מגדל 100 גרם פחות או יותר, אז יצא לך 800-1000 גרם כל 4 חודשים (חודשיים לגדילה וחודשיים לפריחה).

900 גרם, 3 פעמים בשנה = 2.7 קילו.

וזה רק אם יש לך חדר נוסף או קופסא קטנה בשביל הייחורים, או שיש לך טונה זרעים (לא ראליסטי).

אז כן, ממש לא הבנתי איך 2.5 קילו נשמע לך כמו מעט.

הכל נכון חוץ מהשכרת הדירה. אתה מגדל בדירה שלא שלך = אתה תיתפס על ידי בעל הדירה מתישהו.

אני הצלחתי למכור 500 גרם בשבועיים, משהו כמו 2,500 ש"ח ביום. לכן, אני מתכוון לגדל 20 צמחים כל חודשיים (שני חדרים) - ככה אוכל למכור 30-40 גרם ביום כל יום ולעשות 70,000 ש"ח בחודש.

כמובן שלא כל הכסף הולך אלי - אני לא המוכר היחיד. אבל אני שמח שאני יכול לעזור לאנשים להרויח כסף בכבוד. אם הכל ילך כשורה - הם ירויחו 16 אלף, לא אני.

ובהמשך לשאלתך, אני לא מעשן הרבה.

קפוץ על איזה הזדמנות? אתה מתאר עולם שאני לא מכיר ומעולם לא ראיתי..

בעולם שלי, באיזור המרכז, יש יובש נוראי ולהשיג גרם ב100 ש"ח נחשב הישג יפה.

אין לי מושג איפה אתה חי ש50 ש"ח נחשב הרבה עבור גרם.. כל מי ששומע שאני מוכר ב80 ש"ח קופץ על זה.

היה לי מקרה אחד שמישהו רצה לקנות 200 גרם ב60 ש"ח לגרם.. אבל 50 ש"ח לגרם בודד? הזוי לגמרי..

אף אחד לא יקנה פה ממני ביותר מ50 ש"ח..? זה כמו לומר "אף אחד לא יקנה דירה ביותר מ100,000 ש"ח." אין לי ממש תשובה לזה חוץ מלומר "אל תקנו, תשארו בלי."

שוב, אתה מדבר בצורה הזויה לגמרי, כאילו אנחנו לא חיים באותה מדינה.

אני אומר לך שמכרתי 40 גרם ביום למשך שבועיים וכשנגמר לי החומר קיבלתי לפחות 10 שיחות ביום מאנשים שהתחננו ואמרו שיתנו לו אפילו 120 ש"ח. אין לי שום סיבה למכור ב120 ש"ח - פשוט נגמר לי ולא היה לי מה לעשות על מנת לעזור להם.

אז אתה בא אלי ואומר לי "לא תמצא אנשים שיקנו, צא מהסרט".. אחי, אתה האחד שחי בסרט - העובדה היא שהמציאות יפה משיכלתי לדמיון לפני שנה.

אין לי שום כוונה למכור לאף אחד כאן בפורום. רק רציתי לדבר על זה פה.. וממה שאני מבין עד כה, אתם כולכם חיים בסרט בלהות.

לא, ממה שאני יודע, הוא עושה אפילו יותר כסף ממה שאני מתכוון לעשות. מאוד מוזר לי מה שהוא כותב.

ושוב, לרדת מהעניין.. מדוע?

18. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    נשמע כאילו אתה מסתדר יופי, אז....
    מה בעצם אתה רוצה מאיתנו (ואל תיתן את התירוץ של - אני רוצה לדעת למה כועסים עליי - לאף אחד פה לא איכפת מאיך אתה מרגיש)

19. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    להוציא 900 גרם משטח של 2x2m ב4חודש זה נתון מביש... אם אתה יודע מה אתה עושה משטח כזה אתה מוציא קילו וחצי קילו 200 (בהנחה שיש לך זן שמפיק יבול גדול ותאורה טובה) בחודשיים וחצי, 7 קילו בשנה
    וזה תלוי אתה יודע בעל הדירה בא לבקר פעם במיליון שנה וגם הוא מדבר איתך יום\כמה ימים לפני ככה שיש לך זמן להעביר למקום זמני

#19 Marijuana, ‏3/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏3/8/14
  20. AK47

AK47 קנאביסט

לייקים:
    3
    וואלה אחי תכוון אותי אלייך :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!