1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ראשון northern light auto

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י ליגלייז, ‏16/8/14.

1. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    הגעתי לאתר הזה לפני חצי שנה בערך, סתם מסקרנות קראתי המון מדריכים ואז עלתה לי המחשבה של למה לא לגדל בעצם?

אחרי קריאה נרחבת בהרבה מקומות החלטתי על הנורטרן לייט אוטומט, הזמנתי זרעים מאתר Sensible Seeds שהגיעו לארץ במרץ כשהייתה שביתה בדואר, המתנתי מעל חודש ושום דבר לא הגיע, פניתי אליהם במייל והם הסבירו לי שכנראה החבילה נעלמה איפשהו כאן בארץ והם מצטערים אבל בגלל שלא הזמנתי משלוח מאובטח (שעולה הרבה מעבר ממה שהייתי מצפה ממשלוח לעלות) הם לא ישלחו לי שוב בחינם אבל הסכימו לשלוח בחצי מהמחיר המקורי ובנוסף שידרגו לי את החבילה ל"סופר מאובטח" שזה אומר ביטוח על החבילה והחבאת הזרעים בתוך חולצה.
    אחרי שבועיים הם הגיעו, אחד מהם הוצאתי וארבעה שמתי במקרר בתוך צנצנת אטומה עם אורז בתחתית לספיגת לחות ועטופה בגרב לשמירה על חושך.
    קניתי עציץ שאני לא בטוח לגבי הגודל שלו, המוכר במשתלה לא ידע להגיד לי אבל רשום בתחתית 25 בלי האות L, אני רק מקווה שהוא לא גדול מידי...
    קניתי גם אדמה מעורבת בקומפוסט ושקית של פרלייט.
    לגבי תאורה אני ישתמש כנראה בCFL מחוסר תקציב, בשבילי אפילו ה250 שקל בערך שילכו על ארבעה נורות שזה המינימום לפי מה שהבנתי עדיין קצת יקרים..
    אני לא בטוח על איזה מחזור שעות קבוע אני ילך כי העציץ יהיה בחדר שלי ליד החלון ויקבל אור יום ואולי גם אפילו קצת שמש ישירה.
    לגבי דשנים החלטתי בשלב הזה לא לקנות כי אני קצת מבולבל בנושא והבנתי גם שאדמה מעורבת בקומפוסט זה מספיק לאוטומט.

הנבטתי בשיטת מגבות הנייר, שמתי מגבת נייר בתוך קופסת פלסטיק שטוחה, הרטבתי ושמתי מעל את הזרע, כיסיתי אותו בשכבה נוספת, הנחתי את המכסה מעל ושמתי בארון חשוך וחמים.
    אחרי שלושה ימים יצא לו זנבון, המתנתי עוד יום שיתארך וכשהגיע לסנטימטר וחצי שתלתי אותו בתוך עציץ קטנטן עם אדמה מעורבת בקומפוסט.
    עכשיו אני מרטיב מידי פעם את האדמה ומחכה בקוצר רוח לראות את העלים הראשונים :)
    אני ימשיך לעדכן ותודה לכל מי שיגיב יעיר ויעזור

#1 ליגלייז, ‏16/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏16/8/14
  2. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    בהצלחה
    10 תווים.

3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    בהצלחה חבר - נשמח לצפות בתמונות :)

4. deleted4

deleted4 Banned

לייקים:
    0
    בהצלחה אחי, מקווה בשבילך שיהיה לך הרבה הרבה יבול.

5. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    קודם כל בהצלחה.

לגביי העציץ לרוב רשום המידה בס"מ. אם זה עגול זה הקוטר ואם מרובע אז הצלע.

לגביי התאורה, מאחר שמדובר באוטומט אז הוא זקוק להרבה אור.
    תאורה מהחלון ועוד בעונה הזאת לא תספיק.
    תוסיף לו מנורות שאתה יכול לממן ומומלץ מחזור 20-4 לרוב האוטומטים.

לגביי הדשנים אז אני מסכים שמיותר לאוטומט. אדמה מעורבבת עם קומפוסט זה מספיק להתחלה.
    תוסיף שכבת קומפוסט של 1-2 ס"מ על גבי האדמה אחרי חודש (לא ממליץ לחכות לסימני מחסור באוטומט כי גם ככה הזמן שם קריטי).

תמשיך לדאוג שהאדמה תהיה לחה תמיד אבל שלא תהיה מוצפת.

ותמשיך לעדכן.

6. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה לכולם אני יעלה תמונה ישר כשיציץ משהו
    וSolidState שאלה
    עדיף להביא נגיד 4 נורות של 60 וואט או 6-8 נורות של 30 וואט

7. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    עדיך הרבה קטנות.
    תוכל לגדל עציץ בודד עם 4-5 מנורות של 26W יחד עם טכניקות קשירה. תזכור שזה אוטומט ואנחנו לא רוצים ליצור לו מצבי לחץ - תעשה קשירות יחד עם הצמיחה ושהן תהיינה עדינות ויחסית "אינטואיטיביות" לצמח.
    ממליץ על 3 day light ו-2 warm white. בגלל שזה אוטומט אז לא תצטרך להחליך נורות ותשאיר 20-4 לכל אורך הגידול.

8. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקיי תודה רבה על העזרה!
    וקשירות עדינות אתה מתכוון כאילו לא להוריד את הענף לגמרי לצד?

9. Hypothetic

Hypothetic חבר חדש

לייקים:
    0
    למה לא הפוך? 3ww ו2dl ?

הצמח צריך יותר אור אדום מכחול למחזור גידול אופטימלי

10. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    ליגלייז
    יאפ. פשוט תוריד אותו יותר מנקודת הכיפוף שנוצרת אבל לא צריך עד למטה..
    אם תרצה לעצב את הצורה שלו תוכל לעשות את זה בפעמיים גם.

היפוטתיק
    תודה על ההערה. האמת שהתלבטתי על זה. התיאוריה מוכרת לי אבל בפרקטיקה יצאתי יותר מרוצה מהסט-אפ שתיארתי.
    יכול מאוד להיות שאולי כדאי להתחיל על 3:2 ואז להחליף ל-2:3 כאשר מתחילה פריחה..
    מקווה שיהיה לנו פה יומן לעקוב אחריו.

11. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    אני קצת בלחץ עברו 5 יום ועדיין לא יצא כלום עשיתי חור באדמה עם עפרון בעומק של שני סנטימטרים והיה לו זנבון של סנטימטר
    זה טבעי? יש סיכוי שהוא יצא עוד?

12. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    חחחח מאה פעם אומרים לאנשים לעזוב את הנבט שלהם לבד לעשות את שלו.
    אין לך איך לעזור לו הרי. או שהוא מתכנן להגיע - או שלא.

לשאלתך - זה טבעי שזרע נובט.

13. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    חחח התכוונתי אם זה טבעי שזה לוקח לו מעל 5 יום כי בהרבה אשכולות פה אני רואה שתוך יום יומיים יוצאים עלים ראשונים

14. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    אני ממליץ תמיד לשתול בעומק חמישה מילימטר (כמעט ע"פ המצע) להוסף טיפה! אדמה מעל הזרע שני שפריצים של מים ותוך פחות מיום הוא מציץ :)

חמישה ימים זה המון, אבל אין לך מה לעשות כרגע.

15. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    אני ממליץ תמיד לשתול בעומק חמישה מילימטר (כמעט ע"פ המצע) להוסף טיפה! אדמה מעל הזרע שני שפריצים של מים ותוך פחות מיום הוא מציץ :)

חמישה ימים זה המון, אבל אין לך מה לעשות כרגע.

16. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    מצטער לבשר שלא הלך לי..
    זה נשמע כל כך פשוט וקל אין לי מושג איך זה קרה,הנבטתי עד שיצא לו זנבון ואז עשיתי גומה עם עפרון בעומק של שני סנטימטרים ופוררתי מעליו אדמה
    אחרי שעבר מעל שבוע ניסיתי לבדוק מה איתו ומסתבר שהאדמה הייתה נורא קשה כאילו היא הייתה לחה כי תמיד הקפדתי לטפטף מים אבל האדמה הייתה כמו גוש כזה לא נושם והזרע פשוט נרקב.. :(

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    באיזה אדמה השתמשת בדיוק?

נורא מוזר שהיא גם לחה וגם גוש יבש במקביל.

18. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    קניתי במשתלה הוא אמר לי שזה אדמה מעורבת עם קומפוסט זה פשוט אדמה עם קצת גושים ושורשים כאלו ואפילו קצת קצת אבנים
    והיא לא הייתה גוש יבש זה היה גוש לח די קשה אחרי ששיחקתי עם האדמה קצת היא חזרה להיות מפוררת ורגילה

#18 ליגלייז, ‏25/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏25/8/14
  19. ליגלייז

ליגלייז חבר חדש

לייקים:
    0
    אני חייב את העזרה שלכם אני כבר מיואש זה זרע שני מתוך חמש שיש לי שנדפק אני חושב פשוט שהמוכר במשתלה נתן לי חרא אדמה ההנבטה הולכת מצויין שמתי אותו בכוס קרטון עם השורש כלפי מטה לא עמוק מידי אבל הוא פשוט לא יוצא, בפעם הראשונה חיכיתי כמעט שבועיים וכשלא יצא בדקתי וראיתי שהזרע פשוט נרקב בפנים ועכשיו ניסיתי עוד פעם עם זרע אחר ועבר מעל שבוע והוא לא יצא הוצאתי אותו מהאדמה וראיתי שהשורשון נאכל קצת ונשאר באותו אורך כמו ששתלתי אותו
    IMG-20140905-WA0000.jpg
    החזרתי אותו לנייר מגבת בתקווה שאני יצליח להחזיר אותו לחיים, מה אתם אומרים?

#19 ליגלייז, ‏5/9/14
    נערך לאחרונה ב: ‏5/9/14
  20. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    נראה לי שאתה פשוט מהדק יותר מידי את האדמה כשאתה שם אותו ואז הוא נרקב כי הוא לא מצליח לצאת
    בכל מקרה אם אתה חושב שזה אדמה אז לך למשתלה אחרת תבקש אדמה וקומפוסט בנפרד ותערבב אתה !

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!