1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגבי חיפוש

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י dakingdaniel, ‏14/10/13.

1. dakingdaniel

dakingdaniel חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום.
    שאלה לגבי זכויות , אני בן 17.
    האם מותר לשותר לעצור אותי באמצע הרחוב? ואם כן, על איזה שאלות אני יכול לסרב לענות? והאם מותר לי לסרב לחיפוש? ואם השוטר ישאל אותי למה אני מסרב?
    האם מותר לשוטר לקחת אותי לתחנה אם לא סיפקתי לו שום מידע וסירבתי לחיפוש?
    אני שואל את השאלות האלה מסקרנות, אני לא מעשן.
    תודה מראש.

2. Canabis

Canabis קנאביסט

לייקים:
    1
    שוטר יכול לעצור אותך באמצע הרחוב אם יש לו חשד סביר .
    אתה יכול לשמור על זכות השתיקה וזה יכול לשמש לרעתך או לטובתך [יש לך זכות גם ליעוץ של עורך דין לפני שאתה נכנס לחקירה , אתה יכול למשוך אותם עד שהוא יגיע גם אם יקח לו שעות]
    מותר לך לסרב לחיפוש באמצע הרחוב ולהגיע לתחנה ושיעשו לך שם חיפוש
    אם הוא ישאל אותך למה אתה מסרב , זה יכול להיות מתאמים של ביישנות או שפשוט לא מתאים לך שיעשו לך חיפוש על פארש תרתי משמע [אם לא עשית כלום ואתה חף מפשע מה שנקרא]

3. dakingdaniel

dakingdaniel חבר חדש

לייקים:
    0
    האם מותר לשותר לקחת אותי איתו לתחנה אם הוא לא עוצר אותי? יש מצבים שאני יכול לסרב ללכת איתו? אם אני מסרב לחיפוש על המקום יחריכו אותי לעשות בתחנה?

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    כן אבל תסביר לחבר מה זה חשד סביר כי זה כל העניין

אם לדוגמה שוטר עצר אותך סתם כי שוטטת ברחוב, סתם כי יש לך שיער ארוך, סתם כי העיניים שלך אדומות, או כל דבר אחר כזה זה לא חשד שהוא יכול לשמש לו עילה למעצר.
    במילים אחרות בכל מקרה כזה בעצם אסור לו לעשות אליך חיפוש וגם לא לקחת אותך לתחנה, הוא יכול לשאול אותך מה שהוא רוצה לשאול זה כן.

אבל אם לדוגמה השוטר ראה אותך זורק ג'ויינט, או שופך דף של קססה או מכניס משהו לכיס שנראה כמו סם (או נשק) אז כבר יש לו חשד סביר והוא יכול גם לעשות עליך חיפוש.

5. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
  6. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    באים לחפש ואין לך כלום תן להם יש לך תנסה את מזלך

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לגבי מה שניב אמר
    יש פה קטע טוב תקשיב
    אם שוטר בא לעשות עליך חיפוש - ואין עליך כלום
    אל תתן לו בכזאת קלות, תהיה חשדן - תשאל אותו על מה ולמה הוא עושה עליך חיפוש, האם זה בכלל מותר לו וכאלה דברים,
    אם הוא יראה שאתה מספיק חכם (והוא מספיק חכם) הוא לא יעשה עליך חיפוש כי הוא יכול להדפק קשות,
    אם בכל זאת הוא בטוח שהוא הולך למצוא משהו והוא עושה עליך חיפוש תתעד את החיפוש בוידאו במצלמה בטלפון, וקח את הפרטים של השוטר
    אחרי שהוא יסיים אתה הולך ישר לבית משפט ומגיש תביעה נגד המשטרה ואתה גם תנצח כי השוטר עשה משהו לא חוקי,

קרה לי בדיוק אותו מקרה כמו שתיארתי עכשיו לפני כמה שנים רק שאני לא הייתי חכם מספיק לצלם את כל הסיפור בטלפון ולא לקחתי שום פרט על השוטרים שעצרו אותי ככה שאין לי ממש הוכחות למה שקרה וסביר להניח שהשוטרים ישקרו בבית משפט.
    דברו עם עו"ד דקל.

8. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    אני יוסיף גם שלהגיד ,שאתה לא מאנשים האלה (שצורכים סמים) ושאתה בא לתת להם לעשות חיפוש באצמע הרחוב ,חבר שלי היה לו 7 אצבעות חמסה גדולות בביצים לפני 3 שנים בערך (משהו כמו 60-70 גרם בשקט) ובאו אליו בילוש , הם באו לעשות לו חיפוש באצמע הרחוב והוא פשוט אמר להם וצחק שהוא לא מהנרקומנים האלה ,ובא להוריד את המחנסיים באצמע הרחוב , ואז השוטרים אמרו לו מה אתה עושה ושיחררו אותו הוא אכל תסבכים הבן אדם הזה שאתם לא מבינים אבל למזלו זה עבד לו.
    והכייייייייייי חשוב והכיייייייי חשוב זה חוק בל יעבור בחיים אל תסתובב אם דברים אליך בלי תעודת זהות כי אז הם יכולים פשוט לקחת אותך לתחנה על זה שאין לך תעודת זהות זהות ולעשות לך חיפוש חוקי שם (קרה לי פעמיים בחיים שעשו לי את זה למזלי הייתי נקי)

אני למקרה זיהרות לא מסתובב אם מבחנה וחום אלי בייחד, או ניירות גלגול וסטילה,ועדיף להראות לשוטר שאתה בזבוז זמן מאשר לתת לשוטר הרגשה שיש אליך משהו (עדייף ליהות חכם מאשר צודק) כי יש גם שוטרים מנאייק שיתפרו לך גם תקים על הדרך אם תנסה לעשות איתם סרטים או לצלם אותה השיטה שלך טובה רק אם אין לך כלום אליך וגם זה לא יעבוד ב100% , חבר של אחי היה אם כמה חברים שלו, ובאו לעשות אליהם חיפוש והוא אמר לשוטרים שהוא לא מסכים שיעשו אליו חיפוש מהסיבה שזה לא חוקי, אתה יודע מה עשו לו?? שברו אותו מכות וזרקו אותו מאוטו באיזה חור , עדיף גם לראות אם זה שוטר חמום מוח או לא לפני שאתה עושה את זה.

#8 niv, ‏15/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏15/10/13

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!