1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מנורת גידול חדשה תוצרת ישראל עם ביצועים מדהימים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י perfectgrow, ‏23/8/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    נכון ד"א,
    כל יצרן רושם באיזה אורכי גל הוא משתמש בדיוק וגם בכמה לדים מכל אורך גל (ואם הוא לא אז הוא יגיד לך אם פשוט תשאל אותו),
    לא מדובר פה במדע טילים שחריגה קטנה ממה שנחשב "נורמה" או "מתאים לגידול" ישנה הרבה, יש כמעט אין סוף וריאציות לאיזה נורות, אורכי גל וכו' אתה יכול להשתמש ורובן יעבדו מצויין.

סה"כ לא משנה איך תסתכל על זה - המנורות של החברות הרציניות (כמו lighthouse hydro ואחרות) הרבה - הרבה - יותר איכותיות וגם יותר זולות.
    אני מקווה בשבילכם שפעם הבאה תבואו מוכנים קצת יותר לזירה ותוכלו אולי להציע מוצר שימכור את עצמו טוב יותר,
    אני מצטער בשבילכם.

2. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    Woogsהיקר אני לא מלכלך!!!
    אני מביע את דעתי, ותורם קצת מנסיוני לעבודה עם לדים. ויש לי נסיון תאמין לי,
    כמה מחזורים גידלת עם לד?
    ניסיתי כמה לדים סינים. חבל על הכסף!
    פה זה לא פורום מסחרה. כל מי שרוצה לעשות עסקים איתנו.. הדבר הבסיסי שיהיה הוגן, גם באמינות וגם במחיר..
    עוד פעם לא פוסל את המנורה שלו, פשוט אומר שהיא לא שווה את המחיר. בשביל זה אנחנו פה לתרום מהנסיון!

3. perfectgrow

perfectgrow חבר חדש

לייקים:
    0
    אם תוכל לומר לי מהי אותו טכנולוגיה חדשה? Cree אתה מתכוון ? שלנו היא "רק" led עם עדשה ממרכזת. Cree יקר מידי כרגע (בהנחה שבאמת רוצים לגדל איתה ולא סתם להאיר)

לא אמרתי שיש כל אורכי הגל - אלא אמרתי אורכי הגל הנחוצים לגידול ! ההבדל גדול .

והמנורה שלנו היא לא יבוא ולא סינית! אלא תוצאה של מחקר מעמיק ופיתוח יקר וארוך של כמעט שנה בהוצאה עצומה שאותה היית מבין אם היית מנסה לפתח בעצמך וגם להגיע לתוצאות טובות.

לגבי המחיר הכביכול גבוה. קח לך חרות ותנסה להתעסק בפיתוח של מכניקה + תכנון מעגל אלקטרוני + בחירת לדים איכותיים + קירור יעיל לשמירת חיי הלד כמה שיותר זמן ועוד ועוד ועוד וכל הרכיבים שצריך כדי לבנות מנורה כזו שגם תעבוד - אחרי זה תדבר על המחיר. זה ששדדו אתכם פה שנים בסכומים של פי שניים ויותר על מנורות סיניות שלא עומדות בשום סטנדרד של גידול זאת לא הבעיה שלי.

4. perfectgrow

perfectgrow חבר חדש

לייקים:
    0
    טלמסקה

אתה צודק עקב נסיונך עם מנורות סיניות.

זה לא המקרה. פה יש לך אמא ואבא מידית ותחת אחריות.

אני בהחלט מגן בחירוף נפש על המנורה שאני אישית פיתחתי אותה ואני מודה שהייתי צריך ללמוד המון על מנגנון ספיגת האור באורכי הגל השונים.
    ולגבי אורכי הגל שמפרסמים היצרנים השונים זאת שאלת אמון בינך לביניהם. כמות החירטוטים שנחשפתי אליהם כולל "לדים תוצרת ארה"ב..." כן.. הייתי בסיפור הזה עד שביקשתי מהיצרן "letter of origin" יודע מה זה? אם לא, אז אומר לך, זאת תעודה שמוציאה ממשלת המדינה ומאשרת את ייצור הרכיב מהתחלה עד הסוף באותה מדינה. כמובן שלא יכולתי לקבל על רכיבי הלד כי הם יוצרו בארץ מזרחית כלשהיא, מלזיה למיטב זכרוני. אז כשאומרים "אמריקאי" זה צריך להיות אמריקאי אמיתי.

אוכל לומר במאמר מוסגר שאם נחליט לא להפיץ דרך חנויות בישראל ניתן את הנחת ומחיר החנות למגדלים ישירות. המחיר ישתנה בצורה דרסטית.

מקווה שלא חפרתי מידי.

5. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב חברים, אני פשוט מרגיש שאני חייב להתערב פה בדיון למרות שכרגע אין לי באמת עניין בתאורות לדים ואין לי ניסיון בגידול עם לדים.
    אבל, בא לפה חבר משלנו עם יוזמה מבורכת עם פחות ניסיון בתחום הגידול ומציע מנורה שבעניו היא טובה עם הניסיון שיש לו בתחומים אחרים ולצערי חוטף פה מקלחת של זלזול והשמצות
    כאילו חברי הפורום פה בעלי דוקטורט לכל הקשור בלדים! גם אם כן, חשבתם אולי שהכוונה ופוסטים קצת מנומסים יעשו עבודה יותר טובה?

עכשיו אני רושם את הפוסט הזה באופן שאני רושם אותו מכיוון שהוא הפוסט האחרון שלי בפורום הזה.

מרבית החברים פה בפורום אינם, ואני מדגיש - אינם מגדלים מקצועיים אלא רחוק מזה!
    ראשית מהתרשמותי, מרבית המגדלים פה עוסקים בגידולי גרילה, גידולי חוץ בתת תנאים או בגידולי אינדור עם השקעה מינימאלית וכך גם התוצאות שאני רואה פה.
    אחת הדוגמאות החביבות עליי זה אחוז המגדלים שמשתמשים בביו ביז בפורום (תסלחו לי זה פשוט גורם לי לחייך) וכל הזמן מתמודדים עם חוסרים או עודפים. בפורומים מאד מכובדים בעולם כמו רולאיטאפ או icmag לא תמצאו כמעט איזכור למיץ זבל הזה שמייצרת ביו ביז. אז מה אם יש להם אחלה מערכת שיווק ויח"צ? מישהו בדק פעם כה אדמה באמת יש באדמות שתילה של הידרושופ וכו'? מסכנים המגדלים פה, שלושה שבועות לא מדשנים עד שהצמח בוכה מחוסר חנקן :) לא לבדוק פי אייץ באדמה? שוב עד כמה אדמה באמת יש במצע במיוחד אלו שלא מוסיפים קומפוסט (שאלה נוקבת)...

למה אני מזכיר את זה? הכל לדעתי נובע מהגיל הממוצע של חברי הפורום פה (כן, אני מתכוון לחוסר נימוס וחוסר הכרת תודה שמאפיינת את רוב הפתילים פה) וכמובן חוסר המקצועיות.

לעניין הפתיל הזה שכל כך חורה לי:

1. רונית - לך יש לד זול והבחור פה גנב! נכון. רק בבקשה להבא תני כמה טיעונים חזקים מלבד הדלתא במחיר...(מיד תביני למה הכוונה שלי)

2. טלמסקה - אני רואה ממש את הניסיון השופע שלך עם לדים לפי השאלות ששאלת :) רק תיקון קטן ברשותך, רפלקטור ללדים??? אולי התכוונת לזווית הפיזור של העדשה??? כן, לעיתים יש גם רפלקטור עליון אבל הוא ממש חסר משמעות...

3. ווגס - כשממליצים על לדים, הייתי ממליץ על הלדים הבאמת טובים שקיימים בשוק כגון BML, Blak dog או לכל הפחות Area 51. כשפתאום בוחנים את רמות המחירים כולל משלוח וקצת מיסוי מגלים הפתעה, לא?

4. אגרונום - שטף פוטונים ליח' שטח? במקרה תחום העיסוק של הוא פיזיקה (מודה, לא חקלאות). השאלה הרלוונטית צריכה להיות כמה PAR פר וואט המנורה מפיקה (רלוונטי לאורכי גל מסויימים) וכמה יח' LUX המנורה מפיקה מה שמבטא את מרחק המנורה וטנגס זווית הפיזור של העדשות.

5. שוב טלמסקה - טכנולוגיות חדשות? תעשה לי טובה נו באמת...תן קצת ביסוס מדעי למושגים המנופחים הללו.

6. מישהו שאל פה מה ה foot print של המנורה? אולי פיספסתי...

ולחבר שחטף פה מקלחת קרה:

1. לדעתי הגישה הייתה קצת לא נכונה בלהציג מנורה עם נתונים חלקיים וישר לנקוב בתג מחיר. אני מבין אותך, בפן של קידום העסק אבל קח את הדברים לאט יותר במיוחד שמדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית באופן כללי.

2. תן לקהל המתעניינים נתונים יותר מדוייקים כמו: יצרן הלדים (חשוב מאד), הספק בפועל של הנורה, זווית הפיזור של הלדים (עדיף עם פירוט באחוזים) ובהמשך לזה foot print לשלב הצמיחה ולשלב הפריחה. ממליץ לך לתת את הנתונים ברגל ולא במטר.

3. כמו שאמרו פה, תן פירוט לגבי האורכי גל השונים. אפשר גם בציון האחוזים פר אורך גל.

4. תנסה אולי לשלוף נתונים שזמינים בטבלאות השוואות של היצרינים השונים ולהכניס את המנורה שלך פנימה. גם אם לא תהיה הטוב ביותר זה כלי חזק לאנשים שמבינים בלדים :)

5. תדגיש את נושא האחריות והשירות שאתה נותן. זה לא דבר מובן מאליו במיוחד שאין עלויות שילוח...

ולסיום, מקווה לפגוש אותך בפורומים בינלאומיים עם מוצר פצצה שידברו עליו.

עלה והצלח!!!

נ.ב

אתה צודקת לגמרי לגבי שטר המקור ומה שרשמת. ביבוא רואים שאתה מבין :)

ולכל חברי הפורום - באמת שאני מרגיש שמרבית הגולשים הם מאד מאד מאד צעירים ביחס לגילי ולכן קשה למצוא שפה משותפת.

6. perfectgrow

perfectgrow חבר חדש

לייקים:
    0
    ג'סי

היטבת להעביר את מה שניסיתי לומר. תודה.

בפוסט הראשון העברתי את החברים לדף הפייסבוק שלנו ששם יש טבלת השוואות ונתוני par שמדדתי כפי שצריך.

לא התייחסתי לפיזור על ידי רפלקטור מפני שזה ממש מבזה שיש מי שחושב שרפלקטור עושה משהו יותר טוב מבסיס הלד ומהעדשה שמורכבת עליו.

שטף פוטונים? כנ"ל

בסה"כ אם ניקח את כל תועלת המנורה הכל מסתכם ב-par. Par נמוך = צמיחה גרועה. בטבלה שנמצאת בפייסבוק מצויינת ההשוואה מול ה-hps באותו הספק רק בגבהים שונים עקב פליטת חימום ממנורת ה-hps. מי שגידל עם hps מייד יבחין בתוצאה השווה בין המנורות רק שהנתונים של חימום ופגיעה בצמח שיש בhps והצורך בקירור החדר תמידי, במיוחד במזג האויר שלנו, יתן יתרון למנורת הלד.

מי מהמגדלים הביקורתיים כאן יפגש עם מכס ישראל או מכון התקנים הישראלי יהיה חייב לעשן משהו כדי לפחות להירגע לפני שישבור על ראשו עציץ :)

שוב אני חוזר , למנורה יש אחריות שנה מלאה ללא שאלות. התקלקל ? תקבל מנורה ע"י שליח באותו יום או למחרת. עלינו ועל חשבוננו עם שליח אישי.

קשה להיות יצרן בארץ :)

7. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב ידידי עד עכשיו שמרתי על איפוק!!
    אתה שאנחנו פה טיפשים ילדים?
    אתה פותח עוד משתמש משמיץ,
    ומהלל את עצמך! זה רק מראה עד כמה אתה נוכל!!! שברוב טפשותו חושב שמשהו פה ישתין לכיוון הזבל הסיני/ טיוואני פיתוח נעלים.. אני אישית לא מאמין לך בשיט.. נראה כאילו רכשת כמה מנורת סיניות. זו דעתי

8. perfectgrow

perfectgrow חבר חדש

לייקים:
    0
    טלמסקה.

מאיפה הגעת למסקנה הזו? אם תמצא את המנורה שלי אצל יצרן / ספק אחר או את הדרייברים שלה או כל רכיב אחר אני מתחייב פה שתקבל עשר מנורות חינם.
    כמוך כל אחד שיראה לי את המנורה שלי במקום אחר שלא קנה ממני.

סתם להרגיע את חשדותיך קבל את הקופסא בתלת מימד כפי שנשלחה לייצור. אולי זה יהפוך אותך לחשדן פחות :)

Full box with components.jpg

אני יכול להוסיף עוד ועוד קבצים שתנוח דעתך, אבל ממש הגזמת!

#28 perfectgrow, ‏24/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏24/8/14
  9. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    טלמסקה,

דבר ראשון הכי פשוט היה לך לבדוק את הפרופיל שלי ושל החבר מלמעלה. כל כך פשוט.

שנית, אני מבקש מחילה אם פגעתי. זה שאני רושם "ילדים" אני מתכוון לחברים צעירים שלצערי, אופן ההתבטאות שלהם לא מכובד, לרוב הם חסרי הכרת תודה על עזרה שהם מקבלים והרבה פעמים משחקים בלמי יש גדול יותר.

פורום טוב נבנה על תרבות דיון, שיפור התוכן המקצועי וצמצום הנושאים (הפתילים) למינימום האפשרי על מנת לאפשר מעקב ומתן עזרה נכון טובים ככל האפשר.

ולעניין הפתיל הזה, לא מתאים עוברים הלאה. הרבה פתילים שאני מוצא לנכון לא להגיב, אני פשוט לא מגיב וככה עשיתי גם במקרה של הפתיל הזה עד שפשוט נדהמתי מאיך אנשים פה מגיבים.

10. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    חברים אנא בבקשה להרגיע את הרוחות ולנסות לנהל תרבות דיון סובלנית כלפי אחד והשני . גם אם הבנאדם מוכר נורה שמדברת מצידי זה לא לעניין לדבר ככה אליו ולהשמיץ את המוצר שלו.
    אני מבקש להמנע מתגובות שזה "חרא" של מוצר עד שאף אחד לא באמת נתן ניסיון או הזדמנות למוצר על הגידול שלו.

הוא לא מנסה לשכנע אותכם לקנות את הנורה אלא יותר מגיב ונלחם פה בשביל שלא תשמיצו את הנורה,זכותו לקבוע את המחיר ...
    אז הוא לא הציג את המוצר בהתחלה כמו שצריך והיתה בעיה אולי בגישה , אבל בחייאת זה בנאדם לפני המוצר קודם כל שמדבר איתכם לא איזה רובוט.
    אם זה מוגזם לכם ואתם לא רואים סיבה למחיר , תגיבו לעניין - או שתדפדפו הלאה.

11. AK47

AK47 קנאביסט

לייקים:
    3
    לא מבין למה לקנות מנורה ב2500 שקל כשאתה יכולה לקנות מנורה בטווח מחירים של 400-1000 שקל והם יהיו אחלה מנורות?
    וגם לפי הטענה שלך של אחריות מלאה ובלהלהלהלהל וחלקי חילוף וזה וזה
    אני יכול לקנות 5 מנורות ב4 שקל hps 250 ואם מתקלקלת פשוט להחליף.. מה ההיגיון פה?

12. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    אני מתחיל בזה שאני מבין קצת בלדים, אבל לא מספיק בשביל לתרום לדיון המקצועי.
    אני כן מבין בשיווק, ביזמות ובטח שבכל הקשיים של להקים עסק חדש המבוסס על מוצר אחד.
    Perfect, נכנסת לקן צרעות מבלי שידעת, הייתי מציע לך לעבור על הפוסטים של jessy ועוד כמה אשר עברו חוויות לא נעימות עם הסינים, זה אולי יסביר חלק מה״עליהום״ .
    אני חייב לציין שאתה נשמע רציני ומקצועי בכל העניינים הטכניים, הרשה לי לעוץ רק לגבי השיווק.
    שנה מחקר לנורת גידול נשמע די קצר , וקשה לי להאמין שבוצעו יותר ממחזורי גידול בודדים עם הנורה. אני מעריך שלא תסתכן בתפיסה ( אם אינך מתפרנס ממכירת התוצר...) ותגדל עשרות מחזורים בכדי להראות תוצאות, אבל לצערינו זה המצב היום בארץ.
    כלקוח פוטנציאלי, הייתי רוצה לראות מחזורי גידול השוואתיים, מול hps, מתועדים ומצולמים. הייתי מציע לך לנסות לפנות לשניים שלושה מגדלים רציניים, כאלו שפעילים בפורומים ורציניים, ולשלוח להם דוגמא, בתמורה לתיעוד הגידול ופרסומו בפורום בו הם פעילים.
    אני יודע שזו הוצאה, אבל אם השקעת כל כך הרבה עד כה, זו הדרך היחידה ( לעניות דעתי) שאנשים יהיו מוכנים לשלם יותר, עבור מוצר ששוה את זה..
    שיהיה בהצלחה, אני חייב לציין שאם המנורה שלך עובדת, המחיר נשמע ריאלי, עשיתי לאחרונה בדיקת עלויות להרכבה עצמית, ובשימוש בחלקים מאיכות טובה, זה סדר גודל המחיר שהגעתי אליו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!