1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חברים, עזרה קטנה בהתלבטות גדולה מאוד בנוגע לערבוב קנאביס רפואי עם טבק.

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י רפואי, ‏3/9/14.

1. רפואי

רפואי חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם. אני מקבל כל חודש 20 גרם קנאביס מזה כחודשיים עקב מחלת מעי גס כרונית (קרוהן/קוליטיס למי שמכיר).
    הקנאביס אמור להקל עלי בטווח הקצר והמיידי ולשפר את חיי היום יום הלא פשוטים שלי עקב כאבים, חוסר תאבון, חוסר שינה וכו'.
    לאחרונה, עקב כמה מחקרים חדשים שנוסו בחולי קרוהן-קוליטיס והראו תוצאות טובות גם בבניית החלקים במעיים ש- "נהרסו" ישנה גם עוד תקווה שהקנאביס ישפיע בריפוי הדלקת באופן יותר כללי ולטווח הרחוק יותר.
    לפי ההמלצות וההדרכה שקיבלתי ממרפאת הכאב ומהספק שלי לגבי כמות הצריכה, יוצא שאני מסיים ג'וינט אחד בכל יום. בחישוב מהיר נוצרת בעיה כיוון שכמות של 20 גרם אינה מספיקה מאחר ו-20 גרם הם 24 ג'וינטים מגולגלים ובחודש יש בסביבות 30 יום.
    כרגע יש לי שתי אפשרויות. האחת היא לשלוח למשרד הבריאות מכתב שמסביר את הבעיה בצירוף מכתב מהרופא המטפל שלי ובשיתוף עם מרפאת הכאב תוך כדי לקיחת סיכון (אמנם קטן אבל עדיין סיכון) שבמשרד הבריאות יטענו שאני רוצה גם למכור ויבטלו לי את הרישיון לגמרי. האפשרות השנייה היא להוסיף ל-20 גרם קנאביס שלי גם כמות טבק לא גדולה (ביחס לערבובים שנעשים "ברחוב" בקרב אנשים ללא רישיון עישון) של משהו כמו 20 סיגריות, סיגריה אחת בלבד על כל גרם ובכך להכפיל את הכמות שלי (!).
    הדילמה היא שהרופאים ובכלל, כלל האנשים המעורבים בנושא טוענים כי ערבוב החומרים יחד יפגע מאוד באפקט הקנאביס לטווח הארוך (כאשר זוהי מטרה חשובה לא פחות ואולי חשובה אף יותר מההשפעה בטווח היום יומי) וממליצים בחום להימנע מהערבוב.
    אז מה דעתכם, לסבול בין 4-6 ימים בסוף החודש עקב טענות הרופאים (שברוב הגדול של המקרים בכלל לא ניסו לעשן אי פעם אבל בכל זאת למדו 7 שנים כדי לקבוע דברים ולהגיד מה שהם אומרים) או להקשיב להגיון שאומר שזה לא משנה אם אתה מערבב או לא, העיקר שהחומר נכנס לגוף.
    אשמח לשמוע אנשים המבינים בנושא ואולי גם אנשים עם ניסיון בעניין.

2. פרח של בחור

פרח של בחור קנאביסט

לייקים:
    1
    לפי דעתי תפתח חצי סיגריה על כל גרם זה בסדר גמור זה כולה 10 סיגריות בחודש

3. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    תבקש העלאה זה ליגיטימי וזה תהליך.
    בינתיים תדלל עם טבק.

4. satel47

satel47 חבר חדש

לייקים:
    2
    יש מצב שיקחו לך את הרישיון, בכל מקרה אל תערבב טבק אחי אבל מה שכן אתה יכול לקנות תחליפים כמו גרינגו שזה עלים מיובשים וזה בלי חרא

#4 satel47, ‏3/9/14
    נערך לאחרונה ב: ‏3/9/14
  5. konami

konami חבר חדש

לייקים:
    0
    2 אפשרויות:

1) תתחיל לעשן בבאנג/וופורייזר. שם צריך כמות יותר מועטה של חומר על מנת שזה ישפיע כמו בג'וינט
    2) תשתמש בתחליף לטבק. יש כאלה שלא אוהבים גרינגו אז יש גם את honeyrose שהוא סבבה: http://www.honeyrose.co.il/content/collect/נקודות-מכירה-

6. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    לדעתי או שתעשן עם תחליף לטבק או כמו ש-konami אמר, תעשן בבאנג או תאדה בוופורייזר. רק לא טבק עם הרפואי

7. mitmitice1

mitmitice1 קנאביסט

לייקים:
    0
    תעשן בבאנג, לכלב שלי גרם הספיק חשחושה ימים אז תעשה את הישבון

8. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    הם צודקים במה שהם אומרים לך. אל תעשן טבק!
    זה לא בריא בכלל, ואני לפחות מרגיש לא טוב לאחר שאני מעשן קנאביס מעורבב עם טבק, לעומת זאת כשאני מעשן גוינט נקי הסטלה מרגישה הרבה יותר טוב, ויש עוד משהו שאי אפשר ממש להסביר במילים אבל גם הרבה יותר "בריאה".

9. konami

konami חבר חדש

לייקים:
    0
    והנה עוד סיבה למה לא כדאי לערבב עם טבק: "חשבתם שאתם מעשנים טבק? כדאי שתחשבו יותר בכיוון של זבל פרות, טבול בהרבה מאוד רעל. יצרני סיגריות אמיצים הסכימו לחשוף למצלמה את מה שמנסים להסתיר מכם בכל מחיר. צפו בסרטון המזעזע ושתפו"
    http://www.hidabroot.org/he/article/75224

10. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    וזה עדיין לא מה שיגרום למישהו להפסיק לעשן או לחשוב פעמיים לפני שהוא מדליק סיגריה

11. רפואי

רפואי חבר חדש

לייקים:
    0
    חברים תודה לכולם על ההיענות!
    החלטתי שאתייעץ עם הרופא שלי וגם עם מרפאת הכאב לגבי העלאת הכמות ואם אגיע למסקנה שהסיכון לביטול הרישיון ע"י משרד הבריאות הוא קטן וכדאי, אעשה זאת ואשלח מכתב בבקשה להעלאת הכמות.
    במידה והסיכון יהיה גדול מדי או שהבקשה להעלאה תיענה בסירוב, אשקול יותר ברצינות להוסיף גם טבק.
    שוב, המון תודה וסופ"ש מחשמל לכולם! :)

12. konami

konami חבר חדש

לייקים:
    0
    למה טבק? המליצו לך פה על תחליפי טבק או על פתרונות אפשריים אחרים. באמת שהתחליף טבק honeyrose הוא ממש סבבה ואין איזה טעם מגעיל או רעל שמכניסים לך בטבק. אני פשוט אומר את זה כי חבל על הבריאות שלך, גם אם אתה שם קצת טבק בכל ג'וינט.

13. רפואי

רפואי חבר חדש

לייקים:
    0
    תחליף טבק*
    זאת הייתה הכוונה, תודה בכל מקרה על התיקון:)

14. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    איך שכחתי את הפיתרון הכי טוב
    וופוריזר זה גם הרבה יותר בריא, וגם הרבה יותר חסכני
    אפשר לקנות באיביי אחד טוב ב-200 שקל

15. duke

duke חבר חדש

לייקים:
    0
    שאלה בתור מישהו שמתמודד עם עניין בריאותי ולא אישרו לו רפואי - אתה לא מעדיף לצרוך שמן cbd?
    האפקט הרפואי אמור להיות חזק יותר מעישון...

16. רפואי

רפואי חבר חדש

לייקים:
    0
    אז תן לי לחדש לך חבר..
    לפני שאישרו לי את העישון, אישרו לי קודם שמן cbd כמו שאמרת. תכולת השמן שמשרד הבריאות מחלק פה לחולים בארץ (ולא הרבה יודעים) היא 30% (בלבד) מיצוי קנאביס ו- 70% שמן זית. אני למשל לא הרגשתי את השמן משפיע בשום היבט מלבד זה שהרגשתי בחילות בחלק מהמקרים כי הטעם שלו נורא נורא חזק.
    לעומת זאת העישון היא חוויה שונה לגמרי ולא רק בהנאה (סטלה) שהיא גורמת אלא בכל היבט רפואי שקשור למחלה שלי. גם התיאבון, גם הכאבים, גם השינה, גם תסמיני המחלה ובכלל, כל התפקוד היומיומי שלי השתנה לטובה מאז ההחלפה משמן לעישון.
    בחו"ל היה בעבר שמן שנקרא "שמן הקנאביס של ריק סימפסון" (יש פה באתר אפילו כתבה על הנושא) שריפא סרטן לאותו ריק סימפסון שהמציא אותו אבל המיצוי של הקנאביס באותו השמן היה 100%, ממש לא מה שנותנים פה בארץ.

17. פישי

פישי חבר חדש

לייקים:
    1
    שדרך אגב- אתה יכול להכין אותו בעצמך

18. רפואי

רפואי חבר חדש

לייקים:
    0
    כן ברור לי.. גם ריק ההוא הכין את זה בבית.
    בכל מקרה, אין טעם כל כך כי אני מאוד מרוצה מהעישון וזה באמת עושה פלאים בכל מה שקשור למחלה ולקשיים היומיומיים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!