1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אדמה חומצית

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י sadovi, ‏19/10/13.

1. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    גידול ראשון שלי, כבן חודש+.
    תערובת אדמה של אינטגרל הידרופוניקס, עציץ 6.5 ל'.
    מי הברז שלי ב ph 8 (מודד עם קיט טיפות של gh)
    מאזן עם ph down של gh
    דשן soil super mix של ביו נובה.
    עד עכשיו כשהשקתי איזנתי את המים ל 6.5
    הבוקר כשהשקתי, מדדתי את המים שיצאו מתחתית העציץ וקיבלתי ph 4
    שתפתי אותו עם 12 ל' מי ברז לא מאוזנים.
    המלצות נוספות ???
    הדבר היחידי שראיתי בצמח זה קרעים שנוצרו לבד בכמה עלים, חוץ מזה סך הכל הצמח נראה די יפה ובריא.
    תודה

#1 sadovi, ‏19/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏19/10/13
  2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    קרעים בעלים כתוצאה מחומציות בחיים לא שמעתי ולא נשמע סביר.

מה גם שאתה לא כל כך רחוק מחומציות ברמה האולטימטיבית ככה שזה לא סביר שזאת הבעיה.

אם יש לך מאוורר , סביר להניח שהוא זה שגורם לקרעים האלה

מוזר לי שהחומציות של המים שלך גבוהה כל כך, אולי כדאי להשקיע במד חומציות שיתן קריאה מדוייקת יותר

או לפחות להשאיל מחבר פעם אחת כדי להבין מה פחות או יותר יוצא לך מהברז.

שטיפה זה לפעמים יותר נזק מתועלת במיוחד בשלבים הראשונים.

אתה אומר אדמה מאינטגרל מה שאומר שהחומציות שלהם היא מאוד מדוייקת, לא עבדתי עם האדמה שלהם אבל יש להם מוצרים איכותיים.

כשקנית את האדמה הם אמרו לך לאזן ל6.5? לדעתי אתה אמור לכוון לאיזור 5.8 כדאי לשאול אותם שוב אם אתה לא בטוח.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מסכים עם משה.
    pH 8 של מי ברז? קצת קשה לי להאמין. מעולם לא נתקלתי במי ברז בסיסיים.
    אני מציע לך לקנות קיט של מקלות pH כדי למדוד בצורה מעט יותר מדוייקת. תפסיק "לתקן" את החומציות, יש יותר סיכוי לנזק מתועלת. במיוחד באדמה קנויה.
    החומציות הסופית של האדמה צריכה להיות 6.5 - 7.

קרעים בעלים, אני צריך לראות תמונה. אודה לך אם תעלה אחת.

4. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    מאזן ל 6.5 כי זה מה שהבנתי שצריך לגידול באדמה, זה מדויק ?
    זה המים כמו שהם יוצאים מהברז, אפשר לראות במבחנה שהגוון אפילו מעט נוטה לתורכיז (8.5 PH)
    והנה כמה תמונות של הצמח והקרעים

קבצים מצורפים:

• IMG_0636.jpg
      IMG_0636.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 94.1
      צפיות:
      1
    • 1.jpg
      1.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 19.9
      צפיות:
      1
    • 2.jpg
      2.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 24.5
      צפיות:
      1
    • 3.jpg
      3.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 26.7
      צפיות:
      2
    • 4.jpg
      4.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 73.7
      צפיות:
      1
    #4 sadovi, ‏19/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏19/10/13
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמחים נראים בסדר גמור. אולי כדאי שתעביר אותם לכלי גידול הסופי שלך.
    "הקרעים" נראים כאילו יש לך איזה מזיק שאוכל אותם.
    אני מציע לך לרדת מהקטע של תיקון החומציות. האדמה מהמשתלה אמורה לאזן את החומציות.

יש לי בקשה קצת מוזרה,
    אתה יכול לנסות לקחת מים מהשכן שלך ולראות מה רמת החומציות אצלו?
    pH של 8-8.5 הוא לא משהו שרואים במי ברז.

6. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על העצות, העברתי לעציץ הסופי ונראה איך מתקדם...
    בהזדמנות אקח דוגמה מהמים של השכן, צריך לחשוב על תירוץ טוב :confused:

7. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0
    חח כן צריך לחשוב על משהו -קצת מוזר לבקש מהשכן "כוס מים", לא חלב או סוכר, פשוט מים :)

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אז כן אני מצטרף לאגרונום בנוגע לקרעים, מה שבטוח הph שלך בסדר גמור, העלים נראים בריאים במיוחד.

הקרעים זה אכן מזיקים, רצוי לנסות למצוא את החרק כדי לדעת איך לטפל אבל כעיקרון נימגארד יעשה את העבודה ברוב המקרים.

הייתי רוצה להתווכח על הph הגבוה עוד קצת , צריך להבין שאחד היתרונות הגדולים של מד ph דיגיטלי זאת היכולת לחשב פיצוי טמפרטורה, אבל האמת היא שמה שאתה לא עושה נראה שזה עובד.

בכל מקרה תדע שיכול להיות שבעוד כמה חודשים תקבל תוצאת ph שונה לגמרי, חשוב במקרה הזה להמשיך עם אותו מינון של מאזן חומציות שאתה משתמש עכשיו.
    כי רמת החומציות נמדדת אחרת בטמפרטורות מים שונות, אני יודע שאיפה שהוא באינטרנט אמורה להיות טבלה שיכולה לעזור לך לקבל קריאה אותנטית יותר על סמך טמפרטורת המים

אגב, אני מסכים שהגיע זמן להעביר לעציץ גדול יותר ואפילו ממליץ להכניס כבר לפריחה

9. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    ברור שמד מקצועי יעזור ויתן קריאה מדוייקת. זה גידול ראשון, בתקציב מינימלי, לא מתכוון להשקיע בציוד נוסף בשלב זה, אין סוף לכמה אפשר להשקיע....
    קודם אראה איך הולך ואיך אני מסתדר עם הגידול...
    כרגע עבר לעציץ גדול יותר ולקחתי ייחורים,
    צריך לארגן קופסא / ארגז נוספים לגידול הייחורים לפני שאכניס להפרחה

10. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    באמת? הפרחה?
    הם לא קטנים מידי?
    גם המנורות לא נראות מספיק טובות להפרחה.

11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    כמו שאמרתי, לפי מראה עיניים לפחות אין לך בעיית ph ככה שזה לא דחוף לרוץ להשקיע, ובכל זאת לph צריך להיות מקום גבוה בסדר העדיפויות בדרך כלל אבל אתה צודק אין לזה סוף.

אתה אומר שכבר לקחת יחורים ורק אחר כך התחלת לחפש קופסה אני מקווה שזה לא נכון אחרת הם ככל הנראה מתו לך :)
    פרוגגטור מפלסטיק קשיח שווה כל שקל, ולתוצאות הכי טובות אפשר לפזר פרלייט על הרצפה שלו, זה יביא אותך ל100 אחוז הצלחה.

רוב הצמיחה של הקנאביס (בניגוד למה שחושבים רוב המגדלים הלא מקצועיים ) נעשת דווקא בשלב הפריחה כאשר הצמח מכפיל את גובהו בהתאם לתנאי הגידול כמובן בערך פי 3 או 4.
    השלב הוגטטיבי, הוא בעיקר שלב של השרשה, רוב התהליך נעשה מתחת לאדמה כאשר הצמח בונה לעצמו מערכת שורשים שתאפשר לו בכלל להתחיל לגבוה.

האמת היא שלא הייתי מצפה ליותר מידי ממנורות cfl , אבל זה כבר שיקול של כל מגדל בעצמו, אני בטוח שהוא הכין את עצמו לתהליך ההפרחה והבין שצריך יותר תאורה וכמובן תאורה של אור חם.
    חבל לי כי זה נראה ביזבוז , העלים נראים כל כך בריאים שאפשר לצפות לכמות יפה ואיכותית במיוחד אם הפריחה הייתה תחת hps.
    אבל גם לזה יש את החסרונות שלו

12. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    פרופגטור מאולתר יש... לקחתי 4 ייחורים, 1-2 יקלטו טוב לי
    הכוונה היתה לתא גידול/ארון נפרד עבור הייחורים ואחר כך שלב הצמיחה, לפני שאני מעביר את הארונית הנוכחית ל"משטר" פריחה...

יש לי CFL-לים שמתאימים להפרחה, וכמו שכבר אמרתי גידול ראשון, לאט לאט, לא ממהר לשום מקום. יהיה טוב נתקדם, לא אהיה מבסוט אז לא קרה כלום.
    כבר שנים שלא מעשן באופן קבוע, פעם אחרונה היתה באמסטרדם לפני 3 שנים... פתאום נפלה עלי הדודה לגדל וחבר צץ עם גנטיקה איכותית.

אני אהיה ממש מבסוט אם ייהיו לי קצת פרחים טובים לעשן מידי פעם בסופי שבוע, בלי לבקש טובות מאנשים, בלי לקנות במחיר מופקע מסוחרים.
    בנתיים, אני מתחיל להינות מתהליך הגידול והטיפוח של הצמח :cool:

#12 sadovi, ‏22/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏22/10/13
  13. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    תשמע, cfl מאכזב בחללי גידול גדולים, משתמשים בהם בתוך קופסאות קטנות בדרך כלל עם זנים של פריחה אוטומטית וגם אז אין מה להשוואת מול אמסטרדם.

סבבה בהצלחה אחי, אבל אל תצפה ליותר מידי זה חשוב כדי שלא תתייאש מהתחום.

אם אתה רוצה להגיע לאיכות שאתה משלם עליה 60 שקל לגרם באמסטרדם (או 140 בארץ , כבר ינעל רבאק) אתה תצטרך להיות מוכן ללמוד הרבה ולהשקיע כסף.

עכשיו זה חורף אז לא צריך להשקיע יותר מידי על קירור החדר זה חוסך כמה אלפים מעלות ההקמה של חדר גידול מקצועי (אם זה מזגן או קול טיוב)

14. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    ממ אני לא מסכימה, יצא לי לראות גידולים יפים לאללה עם נורות כאלו וגם שלך נראה טוב.
    מצד שני גם יצא לי להסתבך לא מעט עם כל השאר וזה דורש כבר הרבה יותר כסף לעשות את זה כמו שצריך וגם אז לא מבטיח ייבול אידיאלי...
    אז חכם להתחיל פשוט והפרחים יכולים להיות סבבה לגמרי!

כמה וואט לכמה עציצים?

15. גנג'הגנג'ה

גנג'הגנג'ה חבר חדש

לייקים:
    0
    תיקונים בנושא והמלצה

השאלה הראשונה לגבי חומציות המים (או בסיסיותם למעשה) היא איפה אתה גר ומאיפה מגיעים המים (שאלה בעייתית כמובן אבל אזור יספיק בדגש על אזור אשקלון וסמיכות למתקני התפלה.
    המים בישראל בסיסיים באופן יחסי בצורה גורפת 7-8.2 וזאת בשל הבופר שנוצר מנוכחות הסידן (מים קשים).
    הורדת החומציות ל6.5 אכן עוזרת בזמינות בעיקר של ברזל וזרחן שני יסודות חשובים שהצמחים שבתמונה לא סובלים ממחסור בהם.
    ההודעה מ2013 אבל כפי שהוזכר אין שום סיבה להכניס צמחים כאלו להפרחה - קטנים מדי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!