1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נורה משולבת לשתיל אחד

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י עוז, ‏26/10/13.

1. עוז

עוז חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום
    אם מגדלים שתיל אחד איזה נורה משולבת צריך.המינימום שניקלתי הוא 250 וואט האם זה טוב או יותר מדי
    תודה

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה נורה משולבת? אתה מתכוון פלורסנט "חם" ו"קר"?
    לא קיימת נורה שתיתן יותר מידי אור.
    מה התקציב שלך? כמה איכותי אתה רוצה שהיבול שלך יהיה?
    אני ממליץ על מנורות לד. עדיף לא סינית.
    הן בעלות אורך חיים ארוך, אורכי גל מותאמים לצמח וצריכת חשמל נמוכה.

3. עוז

עוז חבר חדש

לייקים:
    0
    הכוונה בנורה משולבת שמתאימה גם לגידול וגם לפריחה

4. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    שלום עוז,

ממה שהבנתי אתה מדבר על נורת hps משולבת.

זאת אומרת שאתה צריך לקנות משנק מצת רפלקטור וכמובן מנורה משולבת

אתה צודק אני לא חושב שיש מנורה משולבת קטנה מ250 וואט .

השאלה לא צריכה להיות כמה תאורה אתה צריך לצמח אחד כי אם מה גודל החדר גידול.

אתה יכול לצורך העניין לגדל גם עציץ אחד תחת מנורה של 600 וואט והוא יגיע לתוצאות מעולות (בשביל צמח אחד)
    אבל כשאתה משקיע כל כך הרבה כסף על תאורה אתה רוצה לנצל את המקסימום ולכן כדי להכניס כמה שיותר עציצים תחת המנורה כדי שכל אחד מהם
    יצטרך "להתאמץ" פחות ביצירת פרחים, יש לי חבר שהגיע עם עציץ אחד ל150 גרם ב4 חודשים הוא יכל להגיע ל150 עם 3 עציצים בחודשיים וחצי :)

לא הייתי ממליץ על מנורה מתחת ל250 וואט והייתי ממליץ להשקיע עוד 100 שקל ולקנות 2 מנורות hps ומטאל הליד , במקום אחת משולבת אבל זה לא חקוק בסלע ותמיד אפשר להשתדרג בהמשך

5. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    תגדל קודם רגיל ואז תתקדם למשולב.
    משום מה כולם פה רוצים לגדל הכי מסובך והכי טוב בשלל דרכים לפני שהם ניסו את הדרך הרגילה הפשוטה והטובה.
    איך תדע עם יוצא לך יותר מגידול מתחת לשילוב של נורות לפני שניסת לגדל מתחת למנורת גידול רגילה?

6. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן עוז,

אתה מתכוון כנראה לנורת Dual Spectrum שאמרוה לתת גם את הספקטרום הכחול של הצמיחה וגם את האדום של הפריחה.
    כמו הנורה הזו למשל:

http://www.hydroshop.co.il/rec/889-SunMaster-Dual-Spectrum-400w

כנראה שחלק מהחברים לא הבינו על מה אתה מדבר (או שאני לא הבנתי?) - כי "דואל ספקטרום" לא מסבך את העניינים בכלל
    להפך זה רק מפשט אותם - במקום לגדל תחת נורת MH בתקופת הצמיחה ולעבור ל-HPS בתקופת הפריחה אתה פשוט מגדל את
    כל המחזור תחת מערכת HPS שהתקנת לה נורת DUAL.

למרות שאני בטוח שיש איזה שהם חסרונות מבחינת הספקטרום ושאולי היא לא מגיעה לכל הגוונים המלאים, מדיווחים ועדויות שקראתי בנוסף
    לניסיון אישי שלי אין הבדל משמעותי והרוב המוחלט של המגדלים יתמכו בטענה שניתן להגיע ליבול איכותי ופורה תחת הנורה הזו.

בשנתיים האחרונות יצא לי להכיר יותר מעשרה אנשים שונים שגידלו קנאביס בעזרת נורות HID - הרוב המוחלט השתמש בנורות דואל ספקטרום
    אחת לכל אורך מחזור הגידול והם היו מסופקים מאוד מהתוצאות...

בהצלחה!

7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    תום, אני יכול לדבר רק בשם עצמי אבל אני הבנתי אותו בסדר גמור.

אני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי שפשוט לא כדאי לקנות מנורה משולבת אלא להשתמש במטאל הליד לשלב הגידול.

ובנוגע ללד, אל תתקרב פשוט לא שווה את זה...

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה,
    הערה קטנה בקשר ל LED.
    הוכח באופן מדעי שנורות LED יותר מתאימות לגידול צמחים מאשר נורות HID.

מקור:
    Flexible Spectra LED Arrays for Sole Source Lighting and Growth
    Comparisons with Conventional High Pressure Discharge Lighting
    Using Arabidopsis thaliana

פורסם בעיתון המדעי:
    Acta Horticulturae

אני מצטט מפרק המסקנות:
    LEDs provided similar, and on occasions greater, growth rates and
    development than HID lighting for all stages of plant development

עברית:
    נורות LED מספקות קצבי גדילה והתתפתחות שווים למנורות HID ולעיתים מהירים יותר, לכל שלבי ההתפתחות של הצמח.

ועדיין לא הבנתי למה הכוונה במנורה משולבת.
    נכנסתי לאתר היצרן של המנורה שתום קרא לה Dual Spectrum. למיטב הבנתי, מדובר במנורת HPS. לא מצויין בשום מקום הספקטרום הנפלט. ככה שקשה להתייחס אליה ברצינות.

9. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אגרונום אתה צודק ברמה העקרונית, העניין הוא שכדי להגיע לתוצאות המקסימליות של הלד צריך ממש להתאים את לוח הלד לפי הזן הספציפי יש מערכת כזאת שנמכרת בהרבה מאוד כסף כרגע בעיקר לצורכי מחקר.

זה עדיין תחום טרי, אבל החבר'ה בקולורדו עובדים על זה חזק עכשיו, בכל מה שקשור ללד הייתי ממליץ לחכות, לחבר של חבר יש 2 פלטות לד שהוא קנה ב7000 שקל אחרי שחפר כל פינה באינטרנט למצוא ביקורות טובות
    שורה תחתונה הן שוכבות בצד והוא עובד עם מטאל הליד, הן חלשות בשלב הצימוח ומאכזבות בשלב הפריחה.

בקשר למנורה המשולבת:

הטכנולוגיה של המנורה היא hps אבל הם מתיימרים לספק באמת ספקטרום רחב במיוחד, אני לא אוהב דברים שמתיימרים לתת גם וגם אבל מי שמתעקש הרבה מגלים טוענים שאין בעיה לגדל בשלב הצימוח עם hps רגילה
    אבל הרבה מגדלים מעדיפים להישאר עם מטאל הליד לשלב הגידול.

חשוב להבין שלמנורות יש אורך חיים של בערך 3-4 מחזורי גידול ככה ששימוש במנורה משולבת שוחק אותה מהר יותר

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    צריך להתאים את הלוח לזן הספציפי?

לצורך הדיון, הייתי מעוניין שתסביר לי איך שני זנים של אותו צמח צריכים התאמות שונות באור.
    ואיך בדיוק מודדים את ההבדלים הנ"ל בין הזנים.
    אני אודה לך אם תוכל לתת מידע מעט יותר מקצועי ורלוונטי מאשר חבר של חבר סיפר לי ש...

דבר נוסף, האם כשאתה אומר "בעיקר לצורכי מחקר" האם אתה מתכוון למקומות כמו הפקולטה לחקלאות והמכון הוולקני?

11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אוקיי, אז נתקלתי במערכת הזאת בצפייה בסרט המומלץ בחום לכל מי שמתעניין בגידול קנאביס "future of weed high country"
    העוסק בתעשיית הקנאביס שהתפתחה בקולורדו, חלק מההסבר מופיע שם ואת ההמשך אפשר למצוא באתר החברה המייצרת את הלוח הזה.
    הטענה היא שמכיוון שהזנים נאספו ממקומות שונים ברחבי העולם כל זן יגיב הכי טוב בספקטרום האורות הספציפי שלו, המערכת הזאת מאוד מתקדמת וניתנת לשליטה מרחוק ברמת הלד הבודד.
    לא ממש הצלחתי להבין איך הם מזהים את התגובה של הצמח לספקטרום אבל הבנתי שיש כבר חברה שהחליטה לקחת על עצמה את משימת מיפוי הזנים לפי ספקטרום אורות, בדומה למה שעשה
    האתר leafly.com שממפה את הזנים לפי השימוש הרפואי ריכוז THC וכדומה...

נסה לקבל בהבנה את עניין החבר של חבר, לפחות עד ליגליזציה מלאה בתחום :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!