1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חשבתי לבנות לד לבד

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י sotul, ‏23/10/14.

1. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה חשבתי על לקנות מנורת לד אבל מכול ההודעות פה הבנתי שאתה לא באמת יודע מה אתה מקבל אז סתם לשלם יקר ולהתעצבן אחר כך לא שווה
    אז החלטתי לבנות אחת ואני צריך עזרה בתיכנון
    מכול מה שקראתי פה וראיתי באיבי הנורות מורכבות מלדים של 1-3w
    וראיתי שמישהו המליץ פה על להשתמש בלדים של 100w מה עדיף??
    איזה אורכי גל אני צריך בשביל שהמורה תתאים לכול שבי הגידול? ואיזה יחס?
    תודה על העזרה

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם אתה יודע מה אתה עושה ורק מחפש את הצ'יפים המתאימים, אני ממליץ על bridgelux.
    או באופן קצת יותר מדוייק סדרת VERO.
    לדוגמא Vero 29.
    את הספקטרום הנפלט של הנורה ניתן לראות בעמוד 17. אני יכול להגיד לך שהספקטרום היותר מתאים (לדעתי) הינו של הדגם של אור "חם" (3000K).

הניסויים שבוצעו על ידם הינם כאשר מריצים את הציפ על 80W. ככה ששניים כאלה אמורים להתאים למרבית הגידולים הביתיים.
    המחירים לא בשמיים אם אתה יודע לקחת את הציפים ולהרכיב מהם נורה.

אני אודה לך כמובן באופן אישי אם תפרסם מדריך של הרכבת הנורה אם אתה באמת הולך על הפתרון הזה.

אם יש לך עוד שאלות יותר ספציפיות אני זמין לענות לך.

3. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    ומבחינת הספקטרום זה מספק הכול יעני מתאים גם לשם הצמיחה וגם לפריחה

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן.
    לשני השלבים.

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יש לך גם ציפים של cree שהם מאד טובים,
    במיוחד הציפים החזקים שלהם (100 וואט) - נתונים מאד מרשימים וצריך רק כמה בודדות כאלה,
    החיסרון זה שהם באות רק בגוונים של לבן (שזה לא רע, רק אולי תרצה לחזק עם קצת אדום אינפרט ואולטרא)
    וכמו כל לד אחר כדאי לך להריץ אותם על 30 אחוז ובכל אופן לא יותר מ 50

6. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    http://www.digikey.co.il/product-se...ee=0&rohs=0&quantity=&ptm=0&fid=0&pageSize=25
    לאיזה מהם אתה מתכוון יש שם איזה שלוש שהם 3000k ולגבי מה שווגס אמר לא כדי לחזק עם אינפרה אדום ואולטרה או שלא צריך

ומה אתם אומרים על לדים זולים יותר של חברות לא מוכרות שאפשר להשתמש בכמות יותר גדולה?

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה מדבר על שני הדגמים האלה:
    976-1150-nd
    976-1151-nd

51 פולט יותר אור.

אינפרא אדום (=חום) ממש לא צריך.
    Uv גם לא הייתי מוסיף.

אני חושב שאם אתה בונה בעצמך, כדאי להשתמש בחלקים איכותיים.
    אני פשוט לא חושב שהפער במחירים יהיה כזה גדול. וגם תהיה לך יותר עבודה בהרכבה של הציפ.

אתה יודע מה אתה עושה?
    בנית פעם אחת כזו?
    אתה יודע באיזה ספק כח להשתמש?
    אתה החלטת איזה אמבט חום (מערכת קירור) להשתמש?

8. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא לא ממש מבין בנושא אבל אני קורא עכשיו מה שצריך לדעת ואני בדיוק מנסה להבין באיזה ספק להשתמש אם אתה יודע זה יעזור לי
    לגבי קירור חשבתי על מאוורי קליפס כמו במחשב איזה 4 כאלה מספיק לא?

אם הבנתי נכון אני צריך ספק נותן 80v 3am נכון?
    ולגבי הוואט אני לא סגור הבנתי שלא מרצים אותם על 100% אלה על בסביבות ה50%
    אז אני צריך וואטים בספק שיתאימו לסך הכול של שתי הנורות או רק לאחוז שאני רוצה לנצל זאת אומרת שתי נותנות 120w כול אחת אז הספק צריך להיות 240w או פחות?

#8 sotul, ‏24/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏24/10/14
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קראתי את כל מה שכתבת ועושה רושם שאתה ממש לא יודע מה אתה עושה.
    מאווררי קליפס הם ממש לא רכיב מתאים.

אני הייתי מציע לך לקנות מנורות מוכנות במקום לקנות בעצמך ולנסות להרכיב משהו בפעם הראשונה.

יפה שאתה מראה נכונות ללמוד, אך דרוש יותר ידע מוקדם ממה שיש לך.

10. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני ראיתי הרבה המלצות על ה cob של cree. יצא לי לקנות כמה כאלה כשהייתי בחול. אני משתמש רק באחת כרגע על ה clones
    ב cxa3070. ראיתי הרבה פוסטים עם הצ'יפ הזה. אני לא יודע איך הוא בהשוואה לשאר הלדים שהמליצו פה מבחינת par וכל זה (לא מבין ממש). אבל יש הרבה גידולים יפים שראיתי שאנשים עשו איתו.
    יצא לי לשרוף שני דרייברים. וזה בגלל שהם חשופים והלד לא מורכב כמו שצריך לאיזה משטח.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מוצר לא רע.
    מאוד דומה למוצר של בריגלוקס.

צריך לגעת איך לעבוד עם הציפים האלה כדי להוציא מהם את המיטב.

12. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    אתה צודק אני לא ממש מבין אבל לומד מהר
    אני עדין מעוניין לנסות לבנות מנורה
    לגבי קירור טעיתי לא התקבלתי למאוררי קליפס התכוונתי למאווררים של מחשב ובתור בסיס להשתמש בלוח אלומיניום כמו במעבדים
    ולגבי החשמל לא מצאתי מידע על מישהו שבנה עם מנורות כאלה אז לא הבנתי איזה ספק כוח אני צריך הנורה עצמה דורשת 120w
    2.1-3.1a
    38.6v
    אז איזה ספק כוח אני צריך בשביל שני נורות כאלה
    זה ממש יעזור גם אם יש מישהו שמבין טוב בחשמל שיוכל לעזור כמה שאני לא יקרא זה לא כמו מישהו שמבין בזה אז תודה רבה לכול מי שמיעץ ועוזר בסופו של דבר אני מקווה שיצא משהו טוב שיוכל לעזור לכולם

13. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני גם השתמשתי בגוף קירור שמיועד למעבדים. את המאוורר של הגוף קירור חיברתי ל HUB שמקבל חיבור של מאוורר למחשב(4 פינים) ומשם זה מתחבר לכבל כמו שיש בערכות של "כבל טכנאי" (שניתן לחבר הארדיסק ל USB) ולחשמל.
    אתה צריך דרייבר שתומך ב 240V . אבל צריך כמובן שהדרייבר יתאים לצ'יפ שלך.
    במקרה שלי, אני ראיתי גידולים של אחרים, אז כבר היה מידע על איזה דרייבר אני אמור להשתמש בו בפוסטים שלהם.
    גם פניתי לאחד מהם, זה שיש לו הרבה פרוייקטים של DIY והוא המליץ על דרייבר. אני מצטער שקניתי את הדרייבר הזה רק מהסיבה שהוא חשוף(ולכן זול יותר). אבל לא חסר גם כאלה שהם סגורים.
    לפי דעתי תחפש DIY דומים עם הציפ שאתה מתכנן לקנות , רק שבמקרה שלך תחפש דרייבר שתומך 240V.
    מה רשמת בשביל לחפש?
    בקישור שפירסמת מדובר על VERO10. זה מצא לי מידע על פרוייקטים עם זה. תרשום DIY Vero10 .

14. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה המשכתי קצת בחיפושים והבנתי שטעיתי הנורה היא לא 120w אלה היא מפיקה 120lm לוואט אז ככה זה יוצא שהיא 81.16w
    בהמשך החיפוש מצאתי מישהו שבנה מנורה כזאת ונתן פירוט של כול מה שצריך איזה דריבר איזה מאוורר איזה גוף קירור פשוט כול מה שצריך

https://www.thcfarmer.com/community/threads/diy-led-with-cobs-small-medium-and-large-grows.64252/
    זה בהודעה מספר 10 הוא נותן רשימה של מה שצריך וזה יוצא 68$

אם מישהו יכול להסביר לי למה הדרייבר הזה מתאים? אם הנורה דורשת 2.1a מינימום אז איך הדרייבר אמור להתאים אם הוא מספק 1.5a?
    זה בגלל שאנחנו לא משתמשים ב100% מהיכולת של הנורה? אם כן מישהו יכול להסביר לי איך מחשבים את כול זה?

15. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    לגבי הדרייבר אני מאמין שכן.
    גם SupraSPL רשם
    דרך אגב, הוא זה שהמליץ לי על הדרייבר שאני משתמש בו.
    אתה יכול לפנות אליו בהודעה, הוא עוזר להרבה אנשים עם שאלות.
    אני גם רציתי בהתחלה ללמוד על איך מחשבים, אבל לפי דעתי על תיכנס לזה.. פשוט תפעל לפי פוסטים של אנשים שעשו את זה . כמו SupraSPL.
    הוא אחד התותחים בכל הקטע של הלדים. והוא חישב כבר יחס של תועלת/חשמל להרבה דרייברים.
    אז אני פשוט פועל לפי מה שהוא ממליץ, היו לו תוצאות טובות עם הלדים.

16. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    יש גם דרייברים שניתן לשנות את הצריכה של החשמל, ככה שאתה יכול לשנות מ 50w לדוגמא ל 30w. ככה זה גם הדרייבר שקניתי. אבל אין לי מושג איך אני משנה(לאיזה כיוון הכוונה).
    אני מקווה שאני לא מתבלבל פה בקטע של האמפר, אני לא חשמלאי ולא מבין.
    אז עדיף שתחכה אולי לתגובה של מישהו שכן מבין, או שפשוט תפנה לסופרה

17. sotul

sotul חבר חדש

לייקים:
    0
    סבבה אחי כבר הזמנתי ספק כמו שהוא המליץ יצא לי 2 ב80₪ והזמנתי שתי נורות של לד פשוטות 100w כול אחת ב20 שקל רק בשביל להבין את הבסיס ולראות שהולך טוב
    ובהמשך אני יזמין את הנורות הרציניות
    מישהו רוצה לינקים למה שהזמנתי?
    הההה וכמובן גם גוף קירור עם מאוורר חשוב מאוד

18. Anonimos

Anonimos חבר חדש

לייקים:
    0
    כן נשמח ללינקים ממה שהזמנת חבר יש עוד כאלה שמעוניינים בפרוייקט עשה זאת בעצמך :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!