1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הגידול הראשון - מקום, זנים ושאר ירקות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י SexDrugsAndTalMuseri, ‏1/11/14.

1. SexDrugsAndTalMuseri

SexDrugsAndTalMuseri חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חברים!
    לקראת הגידול הראשון אשמח למספר תשובות...
    אני מתכנן לגדל במרפסת שירות בבית. מדובר על חדר יחסית גדול, כאשר במקום אחד הקירות יש מין רשת גדולה שדרכה חודרת השמש בשעות הצהריים. יש אור שמש ישירה במהלך הצהריים, אך עם זאת הצמח לא לגמרי בחוץ ובנוסף החורף הגיע ולכן כמעט ואין שמש חזקה.
    1. האם לגדל בתוך אוהל ע"מ לשמור על אקלים מבוקר ושעות אור/חושך מבוקרות, או לגדל בתוך אדנית פשוטה וזהו? יש לציין שהחדר הנ"ל נפרד מהבית ולכן אין סכנת סקרנים וריחות. איזה ציוד אצטרך? בחדר הנ"ל יש זרימת אוויר טובה, אך האם יש צורך במנורות או מאווררים נוספים? איך ניתן לפתור את בעיית ההשקייה במערכת אוטומטית (לא ממוחשבת), ככה שלא אצטרך לפקוד מדי יום את החדר?
    2. לא ברור לי האם אני צריך לבחור זן שמתאים לגידול ביתי או זן אוטומטי?
    3. אשמח להמלצות על זנים. קיימת עדיפות (לא קריטי במיוחד) לזנים יחסית נמוכים (עד מטר כולל האדנית). אני מעוניין ב-4 עציצים, ביניהם זן סאטיבה אחד חזק ונחמד, זן אינדיקה מרגיע, זן אינדיקה משכך כאבים ועוד משהו נחמד ומומלץ.

תודה חברים!!

2. yosef2759

yosef2759 חבר חדש

לייקים:
    3
    אם החלטת לגדל באוהל כמו התיאור שהבאת, זן רגיל את צריך אוהל אטום לחלוטין זן אוטומטי לא יהיה מושפע מהאור החיצוני.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. אם קר במרפסת הזאת הצמח כמעט ולא יתפתח. בנוסף הוא יפרח מהר אם לא תשלים לו שעות תאורה ל 18 שעות.

2. תלוי מה אתה רוצה לעשות. צמחים אוטומטים אינם דורשים מעבר למשטר תאורה של 12/12 ופורחים אוטומטית לפי שעון פנימי שלהם.
    אם אתה מעוניין לשלוט בצמח ולהחליט בעצמך אם מתאים לך משצמח יפרח כדאי לך ללכת על זן לא אוטומטי.

4. SexDrugsAndTalMuseri

לייקים:
    0
    אז אני מבין שהאופציות הן או לגדל זן אוטומטי ללא אוהל וכך לקבל תוצרת פחות איכותית ובזמן יותר קצר, או לגדל זן רגיל באוהל עם כלל הציוד הנלווה.
    אילו זנים הייתם ממליצים לי בהתחשב בדברים שפירטתי?

5. SexDrugsAndTalMuseri

לייקים:
    0
    מספר עדכונים:
    הזמנתי כמה זנים שונים אוטומטיים.
    לפי הבנתי, בתנאים של כמעט גידול חוץ (מין מרפסת שמש, אחד הקירות פתוח עם רשת), בחורף הקשה השורר כאן, רק זן אוטומט יצליח לגדול.יש לציין שאין חשש לחדירת גשם או רוחות.
    חיפשתי הרבה בפורום ובמדריכים באתר אבל לא הצלחתי להבין ממש מה ההבדלים בין גידול זן רגיל לאוטומטי:
    לאיזה ציוד אזדקק? מבחינת האור, השמש חודרת בצורה טובה +, אך כעת יש הרבה ימים מעוננים... מבחינת החום והלחות, אני נמצא בהרי ירושלים ככה שיחסית קריר... יש לי צורך לקנות מנורות, אוהלים או משהו כזה?
    אשמח לתשובות מפורטות על עוד הבדלים וכיצד בדיוק יש לגדל זן אוטומטי.
    המון תודות חברים!!

6. yosef2759

yosef2759 חבר חדש

לייקים:
    3
    אוקיי אז הנה הסבר על זנים אוטומטיים

זן אוטומטי הוא בדיוק כמו זן רגיל זקוק להרבה אור,כמה שיותר. רק השינויים שבו הם,מרגע הנביטה הוא יתחיל להוציא פרחים אוטומטית ללא קשר לזמן האור12/12 לאחר חודש כבר רואים ניצנים של פרחים
    הזן האוטומטי הוא חזק ליגדול גם בתקופות קשות של קור עד 7 מעלות, הוא ישרוד. המומלץ לטמפרטורה היא 22 עד 30. גודל עציץ מומלץ 11 ליטר.

7. Mr.Tight

Mr.Tight קנאביסט

לייקים:
    74
    הבדלים מבחינת גידול / תנובה:
    בגידול: ע''מ להיכנס לפריחה, זן רגיל יצטרך שינוי במחזוריות האור (12/12). אוטומט 20/4 כל המחזור, וכמובן: מחזוריות האור לא משחקת לו בנוגע לפריחה.
    בתנובה: רגיל יתן הרבה יותר יבול מאוטומט. אחוז ה-thc ברגיל ברוב הזנים יהיה כנ''ל - גבוה יותר מאוטומט.
    אוטומט יסיים מחזור די מהר (9 שבועות מנביטה לקציר). בעוד שהרגיל יכול להגיע ל-12+ שבועות מנביטה לקציר.

ציוד:
    בגידול כמו שלך אתה לא צריך שום ציוד. אור: שמש. סירקולציה: אתה במקום פתוח - תמיד יש. מה שכן, לא תמיד יש רוח טובה (דבר שמחזק את השורשים, גזעים וגבעולים כאחד), לכן כדאי לשים מאוורר במקום.
    בלילה המעלות יורדות דרסטית (במיוחד באזור שלך), ואתה מסתכן פה בהריגה של הצמח. אתה צריך מחמם מסוג כלשהו שישמור על טמפ' נוחה לצמח (16-22).

לאחר הביקוע, יש להעביר ישר לעציץ הסופי:
    באוטומט לא משחקים בהעברות מעציצים. כשאתה מכניס את הזרע לאדמה, תכניס ישר לעציץ הסופי (רק קח בפרופורציה את ההשקיות שלך).
    ההעברה של אוטומט מכניסה את הצמח לסטרס, ומכאן יהיה דיכוי בתהליך הגדילה למשך מספר ימים.
    *אל תחזור על טעות שאני עשיתי. אני בקרוב הולך לחוות אותה... יהיה טוב.

הרבה הצלחה, גבר :D

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!