1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחשב בקרת אקלים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י tymor, ‏2/11/13.

1. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    ראיתי כמה מוצרים לשליטה בתנאי הגידול כמו מחשב בקרת אקלים ואחד המוצרים שעניין אותי זה iponic 600
    רציתי לדעת אם יש כזה בארץ או מוצר דומה . הבעיה כול המוצרים האלו עובדים על 120V ולא מצאתי אחד שעובד 240V כמו בארץ.
    אם מישהוא יודע שיש כזה מוצר בארץ נא לתת קישור מאיפה לקנות או מה העלות שלו.
    http://www.youtube.com/watch?v=toiMKu20-7c

2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אם למישהו בארץ יהיה זה רק אינטגרל הידרופוניק בדיוק כמו שזאת החנות היחידה שמוכרת בקר CO2 , רוב הסיכויים שאין להם במלאי אבל הם מציעים אחד למכירה באתר , אין שם תמונות אבל תעשה להם צילצול הם יתנו לך את השם הדגם זה עולה 5,650 לא זול במיוחד אבל זה כנראה עם אחריות ככה שעדיף לקנות מחנות בארץ שתעמוד מאחורי המוצר במקרה של תקלה.

http://www.i-h.co.il/products/27948

הנה תיאור המוצר, האמת נשמע מפתה :)

בקר אקלים אשר שולט על פעולת המפוחים, המזגן, מאייד ומייבש לחות. אופציה לבקרת CO2.
    מחשב זה בעל חיישני טמפרטורה, לחות, קרינה, ניתן לחיבור למחשב ביתי לשליטה
    וניטור מרחוק. מכשיר מקצועי בעל שלל אופציות שלא ניתן להרחיב כאן עליהן מפאת
    חוסר מקום.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואו!

לאיזה גודל של חדר גידול אתה מעוניין לרכוש בקר כזה?
    אלה בקרים שמשמשים חממות ענקיות. אני לא ממש חושב שדרוש כזה דבר בחדר קטן.
    אני קצת בספק שחנות להידרופוניקה מוכרת כאלה דברים.
    אני אנסה לברר איפה עוד ניתן לקנות כאלה בארץ.

4. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מתחיל לגדל באוהל 1*1*2 וזה הגידול הראשון שלי.
    ואני מעונין שיהיה לי כמה שיותר יבול ובאכות טובה . וני די מתקשה לשמור על טמפרטורה סבירה ולחות בתוך האוהל למרות שקניתי מאיד ומפוח חזק s&p שתי מהרויות והוא מכוון למהרות גבוהה 350 מק"ש .
    יש לי מנורה 600 w עם קולטיוב. (יש בעיה להתקין מזגן בחדר שהאוהל נמצא בו) לכן אני שואל על מחשב בקרת אקלים
    רציתי גם לדעת אם יש בקר ששולט במאיד ובוונטות ומפוחים שהמחיר שלו יותר שפוי.

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טימור אל תתקין מזגן , תקנה מזגן נייד ב2500 שקלים חדש עם אחריות מהחברה, יש היום אחלה מזגנים ניידים שנותנים לך על הדרך גם ניטרול ריחות והשבחת אוויר שזה מעולה נגד בקטריות
    כמובן שזה מגיע עם טרמוסטט מובנה ככה שכל מה שנשאר לך זה להוציא צינור דרך החלון שיפלוט את האוויר החם ולכוון את הטמפרטורה ל28 ואתה מסודר.

מזגן כזה יאפשר לך לבטל את הקולטיוב שלך ולהרוויח יותר מהמנורה וכמובן שהמזגן דואג לשמור על לחות נמוכה .

על המפוחים פשוט תרכיב טרמוסטט , מאייד לא ברור לי כל כך למה אתה בכלל צריך, אני יוצא מנקודת הנחה שאנחנו מד שהוא מגיע מדברים על שלב הפריחה כמובן, המטרה היא להגיע ל45 אחוזי לחות לקראת סוף הפריחה כשאתה יורד בהדרגה מאיזור ה75 של שלב הצמיחה (כמובן שזה לא נחקק על הסלע) בכל מקרה אם אתה מגיע למצב שהחדר שלך איך שהוא יורד מתחת ל35 אז סבבה מאייד הוא הכרחי.

מחשב בקרת אקלים זה ממש לא מה שאתה מחפש, כל העניין של המחשב הוא לתזמן את המפוחים עם הזרקת פחמן דו חמצני מה שלא נראה לי שיש לך ובכל מקרה מיותר בזמן הפריחה.

אתה רוצה תוצאות טובות תדאג לפנק את הילדים שלך בריסוס מים עם חומציות מאוזנת מהולים במגוון הדשנים של ביו בייז, זה יעלה הרבה פחות ויתן תוצאות הרבה יותר משביעות רצון באחריות אני אומר לך

תן לי לעזור לך, מה הטמפרטורה הממוצעת שלך בחדר? ומה הלחות?

6. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    אז כך נתחיל בציוד שיש לי : אוהל 1*1*2 מערכת אוטופוט 4 עציצים 15 ליטר כול אחד מפוח 5" 350מק"ש קול טיוב ומערכת תאורה מטאל הילד 600 w.
    באוהל שתי ונטות (2 הונטות כניסת אויר) שעון שבת לתאורה ומפזר אדים קרים. אני רוצה לגדל הידרו (העציצים עם כיפת אויר) ושק של הידרוטון. וקניתי ערכת דישון של ביו ביז שעולה 400 שקל מהידרושופ.
    הלחות לא עולה מעל 40% והטמפרטורה נעה בין 28-31 מעלות . האוהל נמצא בתוך חדר סגור 4*4*3.3 עם חלונות פתוחים.
    ומשה למה התכוונת להתקין טרמוסטט על המפוחים? האם אפשר להתקין גם מווסת מהירות?
    ואני שוקל לקנות ערכת CO2 קטנה כזו http://www.hydrogarden.co.il/products/223036

#6 tymor, ‏4/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/11/13
  7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    הטמפרטורה שלך מעולה , הלחות לא נבנית בגלל האיורור המסיבי , הונטות עובדות קבוע או שהן על טיימר או בכלל על טרמוסטט?

ביו בייז מעולים לגידול אדמה , לא הייתי ממליץ על גידול הידרופוני כי המינונים שם גבוהים ומיועדים לשיטת הרצה לפסולת, מצע גידול של הידרוטון מיועד לגידול מחזורי והאוטופט זה בכלל
    שילוב מוזר של 2 השיטות כי אין לו ניקוז אבל גם אין מחזור של מים, מי בנה את עגלת הקניות? אתה או המוכר של הידרושופ?

בוא רק שתבין את הבעיה עם ביו ביז , אתה אמור כל שבוע להכין תמיסה חדשה במיכל של בערך 25-50 ליטר על כל ליטר מים הם מבקשים 2-4 מ"ל במקרה הכי זול זה 50 מ"ל לשבוע וזה אם אתה עושה את המינימום הנדרש
    ואתה לא רוצה את המינימום לא כשהשקעת כל כך הרבה על הציוד הכי טוב שיש להם להציע.

בקיצור לא נעים לומר אבל מוכר שנתן לך לצאת עם העגלת קניות הזאת מהחנות הוא לא מבין גדול במקרה הטוב או נוכל גדול במקרה הרע, וחבל כי הידרו שופ חברה טובה בסך הכל.

אני גם לא מבין מדוע הם היו צריכים לתת לך 4 עציצים של 15 ליטר, ולתת לך להעריך בחודש את זמן הצימוח, היה עדיף ללכת על עציצים קטנים יותר ולהפריח מוקדם יותר.

טוב , כל זה לא יעזור בוא נראה איך אפשר לתקן את זה, מה מהציוד שקנית אתה עוד יכול להחזיר להם?

אגב, מה היא מד ph ו ec ? מה עם מערכת אוסמוזה?

8. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    הוונטות כול הזמן עובדות . אני עשיתי את הקניות והם המליצו לי על כמה דברים דיברתי אתם ואמרו שאני יכול להחליף כמה דברים . מד ph קניתי עם מעלה וגם מוריד ph את הדשנים אני יכול להחזיר (עדיין לא השתמשתי )
    לקחתי את העצצים של 15 ליטר כי אני מעונין שהצמחים יגדלו כמה שיותר (כמה שיותר יבול). ומערכת אוסמוזה אני לא צריך .
    ולאיזה מצע הייתה מעדיף שאני ישתמש במערכת האוטופוט ? ואיזה דשנים גם מומלצים לקחת?
    ואם אני מחזיר את מערכת האוטופוט במה עדיפ שאני ישתמש לגידול הידרופוני?(שכחתי לציין שהעצצים עם כיפות אויר כול אחת ומשאבת אויר)

#8 tymor, ‏4/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/11/13
  9. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב הוונטות מיבשות לך את החדר, לא יעזור לך להפעיל את המאייד גם כל היום דלוק (לא שזה אפשרי פיזית) אם הן דולקות, אתה יכול לקחת שעון שבת ולהפעיל אותם פעם בשעה שעתיים למשך רבע שעה תבדוק איך החום מגיב לזה ואין הלחות משתנה.

אחי אלא אם כן היבול שלך זה גזע גדול ושמן אין קשר בין עציץ 15 ליטר לבין יבול גדול יותר, שים לב למה שכבר אמרתי לך, פחות נפח של עציץ אבל יותר עציצים, ההפך הוא הנכון כמה שהעציץ יותר קטן ככה אפשר להכניס יותר עציצים לחדר יותר עציצים יותר יבול אני גם אסביר למה .
    אתה יכול לגדל עציץ אחד גדול במשך חצי שנה יצא לך גזע ענקי שתצטרך לנסר אותו מהעציץ ועדיין הוא לא יעבור את ה150 גרם בלחץ, יש גבול כמה צמח אחד יכול להגיע אליו , לכן כשיש לך הרבה צמחים כל צמח צריך
    "להתאמץ" פחות כדי להוציא פרחים וגם זמן הגידול שלו יהיה קצר יותר, בוא ניקח דוגמא את החדר שלך:

מנורה של 600 וואט יכולה באידיאל לתת 600 גרם, קח 4 עציצים מתחת למנורה ותצטרך לגדל אותם בתנאים הכי טובים כדי לסחוט מכל אחד 150 גרם.
    קח 8 צמחים וכל אחד מהם כבר יצטרך לתת 75, קח 16 וכל אחד יצטרך לתת 37.5 גרם, יותר עציצים יותר קל ויותר מהיר להגיע למקסימום.

אתה לא צריך אוסמוזה כי אתה אוסף מי גשמים? או כי אתה יודע שיוצא לך מהברז מים בסטנדרטים של האיחוד האירופי? מדדת את הec של המים שלך בכלל?
    לדעתי אוטופוט מתאים רק לקוקוס אבל אני לא ממש ממליץ על המערכת הזאת, המערכות של ghe עובדות מעולה עם הידרוטון ואתה יכול להכניס למערכת הגדולה גם 9 צמחים באותו מחזור.
    אתה יכול להכניס את הכיפה של האוויר גם במערכות של ghe אבל זה מעט מסרבל את החלפת המים.

אתה יכול לך גם פשוט לקנות עציצים לשים בהם הידרוטון ולהביא חבית משאבה וטפטפות, זאת הדרך הכי טובה לטעמי, במטר על מטר אתה יכול להכניס 16 עציצים של 6.5 ליטר כל אחד .
    אם אתה לוקח את הדשנים של ghe אז אתה באמת לא צריך אוסמוזה רק תדאג שהפלורה מיקרו שהם נותנים לך זה של מים קשים.
    אבל אתה חייב לפחות לאזן חומציות כמה שיותר קרוב ל5.8 ולתת למים שלך לנוח 24 שעות באוויר הפתוח לפני השימוש כדי שכל הכלור יתאדה.
    עוד הייתי ממליץ להשתמש במונסטר בלום לפריחה מהשבוע ה2 לפריחה ועד סוף השבוע ה6 ולסיים את ה10 ימים האחרונים של הפריחה עם רייפן (גם של ghe)

10. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    יש לי מים מזוקקים בשפע אני יכול לערבב מים רגילים עם מים מזוקקים . ואת מערכת ההידרו של ghe אני לא מוצא (שאלתי בהידרו שופ אמרו שיש להם אחת של 14 עציצים מינימום וזה צריך הזמנה והבעיה שהיא באורך 106 ס"מ היא לא תכנס לאוהל שיש לי) מאיפה אפשר להשיג מערכת כמו שאמרת ?

11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח אתה כנראה ביקשת את המערכת האירופונית או שזה מה שהם הבינו ממך הינה קישור למערכת באתר של הידרושופ, גם להידרוגרו יש :
    http://www.hydroshop.co.il/rec/299---מערכת-הידרו-AquaFarm

מיכל המים שלה זה 25 ליטר, אפשר להחליף מים פעם בשבוע, תוצאות טובות ומהירות יותר זה כל 5 ימים, מים מזוקקים זה מעולה תשתמש רק בהם אם אפשרי.

12. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    אז אני משקה עם מים מזוקקים מערבב את הדשן של GHE תאורה מטל הילד 600 אוהל מפוח וונטות . מצע קוקוס מד PH טמפרטורה 28-29 לחות 40-48% זה מה שיש כרגע (וגם זרעים).
    נשארה רק מערכת הידרופונית אז אני צריך לקנות כמה כאלה כמו ששלחת בקישור ? או שיש מערכת כזו עם יותר עציצים? והאם כדאי לקנות בלון CO2 קטן כמו הנ"ל http://www.hydrogarden.co.il/products/223036
    תקן אותי אם אני צריך עוד מהשהוא .
    אם אני קונה את המערכת שאמרת אני יכול לגדל ארבעה או חמישה צמחים ולא תהיה בעיה או נעילת שורשים? או שעדיף לקנות שלושה מערכות כאלה קטנים ולגדל בכול אחת שני צמחים?
    כי נראה לי שמגזימים עם זה שאפשר לגדל עד תשעה צמחים

#12 tymor, ‏7/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏7/11/13
  13. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    לא , המערכת ששלחתי לך זה לא למצע גידול קוקוס, משתמשים בהידרוטון, אתה צריך 25 ליטר, עדיף לא לקנות בהידרושופ ההידרוטון שלהם פגום, תוכל לקנות את המערכת גם בהידרוגרו ולקנות שם גם את ההידרוטון על הדרך.
    אתה יכול לגדל בתוכה עד 9 כמו שכבר אמרתי, בחירה שלך. (שים לב שאתה לוקח את המערכת של ה50 ליטר ולא את הקטנה)

מספיקה לך מערכת אחת שתעמוד במרכז החדר ותאפשר לך לכופף אותם שיתרחקו בזווית של 45 מעלות ממרכז העציץ, זה אמור להיראות כמו עלי כותרת של פרח ומאפשר לך ניצול מקסימלי של האור.
    הפתרון פד"ח לא שווה את הכסף, חוץ מזה שעבודת המפוח תבטל כל אפקט גם הכי קטן שהוא היה עושה בחדר אטום.

לא תהייה בעיה של נעילת שורשים אתה לא אמור לגדל אותם יותר מידי, תן לצמח להגיע ל20 ס"מ בערך ותכניס אותו לפריחה עם hps כמובן , ההגזמה היא של המגדלים בארץ שרוצים לגדל עץ חג מולד,
    המטרה היא להפריח מהר מאוד את הצמח, הוא גם ככה תופס גובה כשהוא נכנס לפריחה לכן מה שחשוב זה לתת לו לבנות מערכת שורשים למשך שבועיים עד חודש וזהו.

זאת מערכת מדהימה חצי ממערכת השורשים בכלל נמצאת בתוך מיכל המים ככה שהייתי ממליץ לדחוף צינור אוויר דרך הצינור ניקוז מים ולשים איזה כיפת אוויר.
    אתה גם תצטרך מיכל של 25 ליטר שתוכל לדעת עד לאן למלא אותו כל פעם , ולהכין שם את התמיסה עם הדשן וph של 5.8

14. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    אז אני יבוא שתי מערכות כאלה . ובקשר לצמח אם , אני הזמנתי חמישה זרעים וכבר קיבלתי אותם הם משומרים במקרר אז אני לא צריך להנביט את כולם מספיק לי שתיים ואז אני עושה יחורים משני הצמחים נכון?

15. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    לא בטוח שיכנסו לך 2 מערכות כאלה , כדאי לבדוק בחנות תבקש מהם מטר ותמדוד

אחי, חבל לבזבז מקום פנוי בארון מתחת למנורה של 600 וואט כי אתה לא רוצה לבזבז עוד כמה זרעים.

אתה חוסך זרע ב20 שקל ומפסיד צמח שיכל לתת לך עוד 100 גרם, למה לא חארם?

אתה יכול להנביט רק 4 ולשמור לך 1 ל"מקרה חירום" אבל אל תדאג פשוט תחקור על לקיחת יחורים מספיק ולא תצטרך זרעים יותר

16. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    משה אתה תותחחחחחח . באמת תודה רבה כך אני מתחיל בראש שקט כבר שיש לי מספיק ידע ואני מעדכן אותך בהמשך
    דרך אג"ב שמעת על צמח בשם בלקברי ?

#16 tymor, ‏7/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏8/11/13
  17. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח בכיף אחי בהצלחה, תעדכן :)

שמעתי על בלוברי, לא ניסיתי, למה בחרת אותו?

18. tymor

tymor חבר חדש

לייקים:
    0
    בחרתי דווקה את זה כי יש לזה ניחוח מדהים ורמת ה thc בין17-22% ומה שהבנתי אם אני מגדל את הצמח הרבה זמן זה יכול לתת 500 גר"ם למטר מעוקב (שזה לא נראה לי אבל מספיק שיהיה 100 גרם זה טוב)
    נסיתי את זה בהולנד וממה שהבנתי הצמח זכה כמה פעמים בתארים רציניים בעלם
    http://www.cannabis-seeds.co.uk/sativafeminized/blackberry-feminized.html

#18 tymor, ‏8/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏8/11/13
  19. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    תשמע אם ניסיתי ואתה מרוצה זה הכי חשוב בתאחלס, רק הקטע שהוא נותן פחות מ600 למטר ריבוע ככה שאתה כבר מתחיל בפחות מהמקסימום שהמנורה שלך יכולה לתת

נכנסתי לקישור ששלחת הם לא רושמים יותר מידי אבל בתמונה הוא נראה רזה יחסית, אני יכול להמליץ בחום על צ'ייז הוא מתאים לתנאי הגידול בישראל ויש לו יבול של עד 700 פר מטר ריבוע
    והוא באד שמן ועסיסי כזה...

בכל מקרה העיקר זה להתחיל , תמיד אפשר להחליף זנים ותמיד יהיו דברים שתגלה בדיעבד שיכולת לעשות יותר טוב, זה תהליך למידה ממחזור למחזור משתפרים.

שיהיה בהצלחה :)

20. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אגב הם מדברים על 450-550 בSOG ים של ירוק בתרגום חופשי (sea of green) , זאת שיטת הגידול שאמרתי לך הרבה עציצים קטנים ותקופת גידול קצרה

ככה שאם תגיע ל400 תגיד תודה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!