1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתחיל לגדל בקרוב. קצת שאלות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י BUD, ‏28/10/13.

1. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    נכון אני לוקח 4 יחורם 2 מכל צמח . אז אני שן 2 מתוך ארבע (1 מכל צמח אחר) בגלל שאני לא יודע עדיין אם הם זכרים או נקבות
    ומעביר אותם למשטר פריחה אחרי שהייחורים הצמיחו שורשים כדי שאני ידע את המין שלהם ...
    זה אפשרי? זה יעבוד? ולא אכפת לי מהייבול בכלל אפילו לא גרם אני עושה רק בשביל לגלות את המין שלהם זה טוב?

אני לא מתכון להביא נורה של 600 אולי 400 אם זה ממש יעזור..

איפה אפשר לקנות קופסאות כאלה?

2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    הבורח, גלול אחורה תקרא אנחנו מדברים על 2 חדרים החדר הקטן של הצמיחה הוא מאוד קטן אני אפילו לא זוכר כמה..

אגרונום, היא לא דורשת אבל אם אתה רוצה להבטיח 100 אחוזי הצלחה לא יזיק לעשות את הטוב ביותר במיוחד שמדובר בסכום זניח של 200 שקל לטופ של הטופ
    ניסיתי אבקה ניסיתי ג'ל , האבקה נתנה תוצאות הרבה יותר טובות, הג'ל הוא גם מצע גידול מושלם למזהמים ועוד מלא סיבות שמגדלים העידו בסרטונים ביו טיוב, לקחתי את זה כבר כמנטרה וזנחתי את הרציונל כי יש קונצנזוס על העניין.

3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    יעבוד גם יעבוד , רצוי לתת לייצר הסקרנות שלא לקבוע לך את לוחות הזמנים ולהמתין חודש לפני הפרחה אבל מה שחשוב לומר זה שמשטר הפרחה כופה עליו לפרוח.
    לפחות תן שבועיים בשלב הגדילה ודשן לפי טבלת מינונים.

קופסאות כמו שאגרונום מדבר יעלו 10 שקלים בכל חנות כלים חד פעמיים , פרוגגטור שיכול להכיל 32 יחורים בו זמנית ונועד לזה יעלה 80, זה בסדר גם אני התחלתי עם קופסאות :)

4. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    למה לתת ליחור שבועיים? אני רוצה רוצה לדעת אם הוא זכר או נקבה לא כלכך אכפת לי מהייבול שלו....

ואפשר רשימת דברים ואיך להשתמש בהם? נגיד הומוס במקום קומפוסט ואיך אני משתמש בהומוס ובפרלייט הזה? ושאני עושה יחור מה פשוט לערבב אם הפרלייט באדמה של היחור?

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    למה לתת שבועיים ליחור לפני ההפרחה? בדיוק מאותה הסיבה שאתה לא דוחף לתינוק סטייק לפני שהוא טעם חלב אם ופיתח את מערכת העיכול שלו.
    חלק ממשטר הפריחה זה דישון תואם לפריחה ואתה לא יכול להתחיל ממינוני דישון גבוהים ברגע אחד, במשך השבועיים הראשונים הוא יפתח מערכת שורשים מינימלית שתעזור לו להתמודד עם הדשן.

לפני הרשימה אני צריך לדעת מה מצע הגידול שאתה מתכוון לגדל בו, אדמה או הידרו? ורק כדי להיות סגורים אנחנו מדברים בסוף על 2 חדרים צמיחה ופריחה? מה הגודל שלהם?

תקשיב , נראה לי שהצלחת כבר לבלבל אותי הבנתי ממך שאתה מתחיל מזרע ולא מיחורים, אם זה המצב אז אל דאגה כי עד שהזרעים יהיו צמחים מוכנים שיהיה ניתן לקחת מהם יחורים הם כבר יהיו מספיק
    בוגרים להיכנס למשטר פריחה "לפי הספר" וגם יהיה מסוגלים לתת לך יבול מכובד על הדרך.

לשאלתך, לא הפרלייט לא מתערבב עם האדמה IMG_1634[1].jpg IMG_1633[1].jpg

ככה נראים יחורים שנלקחו לפני יומיים, הגרגירים הלבנים זה הפרלייט, כמובן שאם מצע הגידול שלך זה אדמה אז הקוביות הצהובות מתחלפות בקוביות השרשה של אדמה

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פרלייט יתערבב עם אדמה אם תערבב אותו באדמה.

ולמה בתמונה העלים חתוכים?

הקוביות הצהובות ו"קוביות" העגולות (jiffy) משמשות לאותו תפקיד.
    הקוביות המרובעות עשויות מחומר שאינו אורני וה jiffy עשוי מאדמת קאבול.

ניתן גם לשתול את הקוביות המרובעות באדמה.
    (לא ניתן לעשות את ההיפך)

7. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מחתיל מזרע אבל נגיד שתלי שתי זרעים נכון? עכשיו שהם נבטו והכול אני מעביר אותם לצמיחה של חודש/חודשיים עד שיהיה חזק וגדול וביינתים על הדרך אני לוקח יחור
    ואחרי שהוא הצמיח מערכת שורשים אני מעביר אותו לפריחה. אני לא יודע כמה זמן יקח לו עד שהוא יוציא שערות או בולבולים.
    וככה אני מקצר משמעותית את גילוי המין ואז אני יכול להפוך את אחד מהצמחים לצמח אם ולהמשיך לקחת ממנו יחורים לתקופה
    ואני הולך על גידול אדמה ומה פשוט לפזר על הפרלייט על האדמה או מה? ובגידול מזרע אפשר גם לשים פרלייט? (גם בתקופות הצמיחה והפריחה?)
    ואם אני מביא הומוס איך אני משתמש בו ? פשוט לערבב אותו עם האדמה? ואם אני מערבב אותו כל כמה זמן להכניס הומוס לאדמה או שפעם אחת מספיקה?
    ומדובר בארון 40/60 סנטימטר ו90 סנטימטר גובה גם הארון השני אותו דבר

ואני הולך על גידול אדמה ומה פשוט לפזר על הפרלייט על האדמה או מה? ובגידול מזרע אפשר גם לשים פרלייט? (גם בתקופות הצמיחה והפריחה?)
    ואם אני מביא הומוס איך אני משתמש בו ? פשוט לערבב אותו עם האדמה? ואם אני מערבב אותו כל כמה זמן להכניס הומוס לאדמה או שפעם אחת מספיקה
    (מדובר בגידול אדמה)

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח אגרונום השאלה לא הייתה אם אפשר לערבב את הפרלייט באדמה אלא אם זאת הכוונה כשהצעתי לו להשתמש בפרלייט.
    העלים החתוכים זאת פרקטיקה שלמדתי באחד הסרטונים ויש לזה 2 סיבות:

1. לעקב את תהליך הפוטוסינטזה כדי שהצמח יתרכז בהישרדות
    2. (והיותר חשוב) כדי שמשקל העלים לא ימשוך את הראש למטה

אני אחזור על זה שוב, כשאתה מגיע למצב שאתה יכול לקחת יחורים תכניס אותו לפריחה, אין הבדל בין הצמח שיצא מהזרע או מהצמח שיצא מהיחור אם אתה חושש שהיחור לא ישרוד אז תמתין עוד 10 ימים עד שהיחור יוציא שורשים לפני שאתה מפריח, רוב המגדלים מפריחים הרבה לפני שהם מסוגלים בכלל לקחת יחורים אז אם לקחת יחור תפריח אותם למה "לבזבז" יחור טוב?
    זאת אגב הדרך הקצרה והבטוחה ביותר לגלות את מין הצמח, עד שתסיים את הפריחה הראשונה שלך היחורים שחסכת יהיו אחלה צמחי אם שיוכלו לתת הרבה יחורים חדשים.

התמונות ששלחתי לך היו אמורות להבהיר לך את זה , הפרלייט נועד רק לפזר על תחתית הקופסה של היחורים, שים לב לפירורים הלבנים הקטנים בקופסא הירוקה, זה הפרלייט וזה תפקידו הוא יבטיח לך 100% הצלחה

אתה אמור לערבב את ההומוס עם האדמה , מינונים אני לא יודע אין לי ניסיון בזה, אני בכלל הייתי מציע לך ללכת על ביו בייז עם גידול אדמה, ככה שאת האדמה אתה שם נקי בעציץ והדישון הוא במים ועולה בהדרגה.
    את הזרע אל תנביט בפרלייט , פשוט בצמר גפן לח כמו בבית ספר :)

אחי אם 60 על 40 זה חדר הפריחה שלך תשכח מ400 וואט אתה תהייה מאוד אמיץ לנסות 250 עם קולטיוב, משום מה חשבתי שפריחה אתה עושה ביותר

9. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    אפשר להשים פרלייט בזמן הצמיחה/פריחה ? זה עוזר במשהו?
    ואפשר רשימת דברים שחובה לקנות ...
    ואיזה גודל עציץ לקנות? בהתחלה אני שם את הבנט בכוס עד שהוא יצמיח שורשים ואז לאיזה גודל עציץ להעביר אותו ? ונגיד העברתי אותו לעציץ 10 ליטר והשורשים תפסו את כל המקום לאיזה להעביר אותו ?
    אני לא רוצה לעביר את הצמח הרבה פעמים שלא תקרה תקלה אז לאיזה גודל עציץ להעביר אותו?

10. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אפשר לערבב פרלייט עם המצע גידול , עושים את זה עם קוקוס אבל באדמה אני לא רואה סיבה...

מה שחובה זה מד ph טמפרטורה ולחות, בלי זה אי אפשר לזהות בעיות ואי אפשר למנוע אותן

אני תמיד מחזיק נימגארד בבית לטיפול במזיקים לא צפויים

אני לא רוצה שתתחיל להעביר את הצמח מעציץ לעציץ באמצע הגידול כל הפעם הראשונה אז הייתי ממליץ לך על עציצי 6.5 ליטר , עזוב השורשים גם יתפסו לך 50 ליטר אם תיתן להם מספיק זמן
    אתה לא מגדל אותו בשביל השורשים אז אל תיתן להם לנהל אותך , פשוט תדאג להפריח מהר, לצמח האם זאת שוב אחת הבעיות שבגללה אני לא אוהב לעבוד ככה, אתה גם מוגבל במקום אז תבדוק מה נראה לך
    הגיוני לפי הפרופורציה של החדר, כל דבר בין 10 ל 15 ליטר יהיה בסדר לחצי שנה בערך

11. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    עם המקום אני יסתדר איך שהוא אבל נגיד בשביל האם אני ישים 50 ליטר עציץ ובשביל הייחורים (שהגיעו לשלב צמיחה) איזה גודל עציץ להשים ? אני רוצה עציץ שיחזיק מצמיחה עד סוף הפריחה..
    אני יתן להם בערך (חודש חודשיים צמיחה ובפריחה אני לא יודע כי אני לא יודע איזה זן זה וכ'.)

12. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חח תשמע 50 ליטר זה המון, תהייה לך בעיה עם ההשקייה , לא שמעתי על מישהו ששתל בגודל כזה קנאביס, זה עציצים של עצי אננס
    אז אמרתי יחור שתול אותו 6.5 יספיק לך עד הפריחה, תתחיל להשקות 200 מ"ל בהתחלה ותעלה בהדרגה לפי כמות המים שהוא מוציא

אחי פריחה זה 8 שבועות, סופרים אותם כמו לידה, אם אתה רוצה להיות ממש מקצועי אתה יכול לקנות זכוכית מגדלת ולדעת אם אתה רוצה לקצור שבוע לפני שבוע אחי לפי הנקודות הקטנות של הthc אבל כמעט תמיד 8 שבועות
    זה הזמן פריחה

13. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    ראיתי שמישהו אמר בעמוד הראשון שצריך 50 ליטר עציץ.. אני לא יודע בכלל איזה עציץ להביא מה אתה ממליץ? אני חושב שאני ילך על 15/20 ליטר זה טוב? זה לא יגרום לתקיעת שורשרים או משהו?

2. אם פריחה זה תמיד 8 שבועות בכל הזנים וכל הסוגים אז לעשות את השטיפה לעציץ בגיל 6 שבועות לפריחה?
    ולגבי המיקרוסקופ נגיד אני רוצה לדעת מתי לעשות שטיפה איך אני יודע מתי לעשות שטיפה או קצירה בעזרת המיקרוסקופ?

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מערבבים פרלייט עם אדמה כדי לאוורר אותה.
    אני מציע משהו כמו 1/3 תתערובת שתילה 1/3 קומפוסט ו 1/3 מצע אינרטי (חול פרלייט וכו')
    אחרי ההנבטה, ישר להעביר לכלי גידול הסופי.

משה,
    - זה אולי הדבר הטיפשי ביותר ששמעתי. איך לעכבב את תהליך ההזנה של הצמח יעזור לו לשרוד? זה כמו שתוריד לבנאדם את הראש. פוטוסינטזה = הישרדות.

יותר קל להדליק מאוורר בעוצמה נמוכה על הצמח. יגרום לו לגדל גבעולים יותר עבים.

בנוסף, יש סיכוי טוב שתגרום לזיהום של הצמחים ע"י פטריה או מזיק אחר.

יצוב חומציות אינו הכרחי כאשר עובדים עם אדמה.

כגודל השורשים כך גודל הצמח.
    צמח גדול = יותר יבול.
    הכל תלוי בגודל החדר!

15. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    לאיזה גודל של עציץ כדאי להעביר אותו אחרי ההנבטה?

16. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חח אגרונום צפיתי לחוסר הסכמה בנושא, גם אני לא ממש שוכנעתי לגמרי מהנושא של עיקוב תהליך הפוטוסינטזה למרות שאנחנו לא מדברים על חיתוך כל העלים אז אנחנו לא מפסיקים לחלוטין את התהליך
    יכול להיות שהבחור שממנו למדתי פשוט לא ידע לחזור כמו שצריך על הסיבה הזאת אבל אני חושב שהסטרס שהצמח מקבל כן משפיע.
    אחי אנחנו מדברים על יחורים איזה מאורר ואיזה נעליים? אתה יכול להכניס לתוך הפרוגגטור מאורר? גם אם כן, המטרה היא לשמור על לחות גבוהה מאורר עושה בדיוק ההפך
    כשהענפים גדולים תמיד אפשר לקשור אותם כדי לתמוך במשקל אבל אני מדבר על הצמח שעוד לא הוציא שורשים ונלחם על חייו, המשקל של העלה מושך את היחור להתקפל כלפי מטה ואז אתה צריך
    למצוא כל מיני פטנטים כמו לדחוף איזה קיסם שיתמוך בו, עדיף מההתחלה להוריד את המשקל של העלים כדי שהגבעול הדק ישאר זקוף ורענן.

אני מסכים איתך עקרונית שכגודל הצמח כך גם גודל היבול אבל כשאנחנו מנסים לגדל בחדר קטן אנחנו רוצים להגיע לצפיפות מקסימלית ומה לעשות כשהצמח מגיע לגובה מסויים אתה תראה חצי מהענפים ערומים
    זאת אומרת על ענף של 50 ס"מ אורך אולי 20 ס"מ יתמלא בתפרחת , עדיף לכן להכניס יותר צמחים ולגדל אותם פחות ככה שיהיו ענפים קצרים ועמוסים יותר בפרחים.

לא מכחיש את האפשרות לזיהום, אבל בלי עין הרע מאז שאימצתי את הפרקטיקה הזאת ביחד עם הפרלייט אני על 100% הצלחה, לא משנה כמה היחור קטן וחסר סיכוי לכאורה לשרוד הוא הוצא שורשים תוך 10 ימים,
    כל מה שצריך זה לעבוד נקי

באד, 15 -20 ליטר לא יגרום לנעילת שורשים בתווך של חצי שעה,אני דווקא מצטרף בדיעבד להמלצה של ארגונום בנוגע לערבוב פרלייט עם האדמה, אני חושב גם שאפשר לקנות אדמה שמעורבבת כבר עם פרליט
    אל תעשה שטיפה , גם כשכבר עושים שטיפה זה בשבוע האחרון ככה ולא בשבוע שישי. אתה רוצה לדעת מתי לקצור? יש על זה הרבה מדריכים וקשה להסביר בטקסט צריך להראות תמונות אבל בגדול אני יאמר לך
    שתחת מיקרוסקופ (x100) הthc נראה כמו פטריות קטנות בהתחלה שקופות ואז בצבע חלבי, לקראת הסוף ממש הן הופכות לצבע ענבר ואז צריך להזדרז ולקצור לפני שהם מתייבשים.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נתחיל בעובדה שצמח לא "נאבק על חייו".
    החלק הקריטי הוא כאשר מתחילה הנביטה, לפני שהזרע מוציא שורש.
    לאחר יציאה של זוג העלים אמיתיים הראשון, הצמח מסתדר בלי בעיה.

יש לי השערה למה חותכים את העלים. אתה מכניס את צמח למצב שהוא מפריש הורמון בשם אתילן. מה שגורם להתעבות הגבעול.
    אתה יכול להחליף את חיתוך העלים בחתיכה של בננה. להערכתי אתה תקבל תוצאה דומה.
    לחילופין, אתה יכול לפתוח את הפרופוגטור פעם ביום ולהעביר ליטוף על הצמחים עם היד.
    חבל סתם לסכן את הצמח כשהוא כ"כ קטן.
    כשאתה חותך את הענפים אתה עושה בדיוק את ההפך.
    אני אודה לך אם תפרסם את קישור הלוונטי לנושא, מעניין אותי לראות למה התכוון המגדל.

למה אתה מתכוון?
    נעילת שורשים היא כאשר מערכת השורשים תופסת את כל נפח הכלי.
    איך זה יקרה במהלך חצי שעה בדיוק?

#57 אגרונום, ‏5/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏24/12/13
  18. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    כן אבל איך לפי המיקרוסקופ אני יודע מתי לעשות שטיפה? ואיך אני עושה את השטיפה פשוט שופך על הצמח 45 ליטר מים מאוזנים?
    ומה זאת אומרת נעילת שורשרים בתוך חצי שעה לא הבנתי? ואני התכוונתי אם דלי של 15/20 ליטר לכל אורך חיי הצמח לא יגרום לנעילת שורשים?
    ואני מביא את האדמה של הידרו שופ שיש בה כבר פרלייט וקומפוסט אז לא צריך לקנות הומוס/קומפוסט או פרליייט?
    ונגיד אני עושה ייחור עם האדמה של הידרו שופ צריך עדיין להשים פרלייט למטה? או שהפרלייט שבאדמה יעשה את העבודה כבר?

התכוונתי אם דלי של 15/20 ליטר לכל אורך חיי הצמח לא יגרום לנעילת שורשים?
    ואני מביא את האדמה של הידרו שופ שיש בה כבר פרלייט וקומפוסט אז לא צריך לקנות הומוס/קומפוסט או פרליייט?
    ונגיד אני עושה ייחור עם האדמה של הידרו שופ צריך עדיין להשים פרלייט למטה? או שהפרלייט שבאדמה יעשה את העבודה כבר?

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דלי של 15-20 ליטר בהחלט מספיק.
    המטרה היא שיהיה ניקוז טוב. פרלייט מעורבב עם המצע יעשה את העבודה.

20. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אגרונום :

קודם כל התכוונתי נעילת שורשים תוך חצי שנה
    אני לא מוצא את הסרטון ודווקא מצלצל לי מוכר ההורמון שהזכרת,ף אתה לא רוצה לפתוח את הפרוגגטור כל פתיחה מצניחה את הלחות הגבוה, וכמו שאמרתי החיתוך של העלים בעיקר מוריד מהמשקל שלהם
    ומונע את הכיפוף של היחור , היתרון של הפרקטיקה היא האפשרות להשתמש בענפים חלשים וקטנים יחסית בתור יחורים.

באד: שטיפה עדיף שלא לעשות אם כבר עושים אז יש מדריכים על זה ביו טיוב שיסבירו טוב ממני, כעיקרון השקייה רגילה רק בלי דשן במים. בטח שלא 45 ליטר
    אתה לא עושה יחורים באדמה אתה עושה בחומר יעודי ליחורים שנקרא ג'יפי וכן עדיין צריך פרלייט אין קשר בין הדברים, זה כולה 10 שקלים לשקית שתספיק לחצי שנה בערך

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!