1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

סכיזופרניה וקנאביס

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י שאולי, ‏23/12/14.

1. שאולי

שאולי חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום לכולם. אני בן 22 וסובל מסכיזופרניה. המחלה מתבטאת אצלי בעיקר בסימפטומים
    שליליים ולא חיוביים, כלומר: דיכאון עמוק, אפקט שטוח (חוסר רגש), קושי להביע רגשות, ולא: הזיות, דמיונות וקולות...

כעת אני מאוזן עם תרופות והמצב הרבה יותר טוב, כלומר: אין לי כבר את התופעות שדיברתי עליהן אבל מצד שני אני לא מרגיש טוב אלא רק לא מרגיש רע. חשבתי אולי לעשן כמות קטנה
    של קנאביס פעם בשבוע או יותר כדי שיהיו לי גם רגשות טובים לפעמים.

הבעיה היא שאני חושש מזה כי לפי מה שקראתי באתרים אמינים (כללית, מכבי, שלוותה...) סמים עלולים לעורר את ההתקפים האלה ולפגוע בטיפול התרופתי! ברור לי לגמרי שאני לא רוצה את זה. ממש לא! אבל אם זה לא נכון ובאמת זו רק הפחדה מאינטרסים צרים וכל זה, אז אני רוצה לנסות.

מה אתם מציעים?

2. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    אני מציע שתנסה פעם אחת ותראה אם זה מחמיר או נהיה טוב יותר ולפי זה תחלית אם להמשיך או לא

3. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    תשמע אף אחד לא יוכל לתת לך עצה אפילו לא רופא מכיוון שכל אחד מגיב אחרת.
    יכול להיות שזה רק יעזור לך למחלה ויכול להיות שזה יעשה ההפך.
    בכל מקרה אם אני הייתי אתה הייתי מחפש זן שמתאים לטיפול במחלה (ויש) ומנסה להשיג אותו

4. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    מי אמר לך שאתה סכיזופרן? היה לך פעם התקף פסיכוטי..? שמעת קולות או היו לך הזיות פעם?
    התופעות השליליות שאתה מדבר עליהם הם סימנים של דיכאון ולא סכיזופרניה, סכיזופרן זה בנאדם בהזיות! שומע קולות, לא מבדיל בין דמיון למציאות.

איזה כדורים אתה לוקח? תבדוק שהם לא מתנגשים ביחד עם קנאביס.
    אני יכול להגיד לך מניסיון שתרופות כמו ssri ובנזודיאזפינים לא מתנגשים עם קנאביס ואין סכנה קטלנית.

5. mrkush

mrkush קנאביסט

לייקים:
    3
    ההטעיית מידע שלך כבר הופכת למסוכנת. תקרא על סכיזופרניה והרמות שלה לפני שאתה כותב..

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    LarryOG,
    אני חושב שאתה צריך להיזהר יותר במה שאתה אומר. אתה לא רופא (למיטב ידיעתי) ולכן לא מוסמך לתת את האבחנות החד משמעותיות הללו.
    אני חושב שכדאי לך לנסח את מה שאתה אומר בצורה מעט אחרת, או לפחות להגיד שאתה לא רופא ושצריך לקחת את מה שאתה אומר בערבון מוגבל.

שאולי,
    מהתיאור שלך אני הייתי מייעץ לך לשוחח על הנושא עם רופא המשפחה שלך או עם הנירולוג שלך.
    מאחל לך רק בריאות חבר.

7. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    קראתי מספיק על סכיזופרניה.. ובנאדם עם סכיזופרניה זה בנאדם בהזיות! מי שלא חווה בחיים שלו כל התקף פסיכוטי, כנראה לא סיכזופרן וקצת אוכל סרטים על עצמו.
    גם ברמות הכי נמוכות של סכיזופרניה בנאדם אמור לשמוע דברים שלא קיימים למשל "רוח נושבת יכולה להישמע לו כמו קול של אישה שמדברת אליו" ברמות קשות זה כבר כמעט ולא מבדילים בין הדימיון למציאות.

בלי שום קשר בנאדם סכיזופרן שמעשן קנאביס זה נראה לי אחד הדברים ההזויים והלא הגיוניים שיכולים להיות! זה קצת כמו לראות חולה סרטן ריאות סופני שיעשן בלי הפסקה סיגריות.
    כבר כתבתי פה בעבר שאנשים עם מחלות נפש הכי קטנות שיכולות להיות.. ה thc שאחראי על הסטלה עלול רק להחמיר את המחלות נפש וההתקפים מהם הם סובלים.

בגלל זה כתבתי שהוא יבדוק טוב טוב, אם הכדורים שהוא לוקח לא מתנגשים ביחד עם קנאביס.
    לי אין מושג על איזה כדורים הבנאדם נמצא, אבל כבר מפסיק פסיכיאטרים אמרו לי שאין סכנה בשילוב של ssri או בנזודיאזפינים בזמן עישון קנאביס.
    למיטב ידיעתי כדורים לסכיזופרניה כן יש השפעה ישירה על הדופמין, לסכיזופרנים יש דופמין מוגבר באופן משמעוטי ואותם תרופות פשוט מפחיתות את רמת הדופמין וככה המחלה היא יותר נסבלת. עכשיו הTHC עצמו מגביר בצורה ממש מפגרת את הדופמין, ככה שזה ממש לא נראה לי הדבר הכי הגיוני לעשות.. לעשן קנאביס שיש לך סכיזופרניה.

לדעתי רק זנים שיש להם יותר CBD מאשר THC יעזרו לו במשהוא וגם פחות יהי סכנה איתם לכל מיני התקפים לא רצויים.

שאולי, אני בטוח שאם תשאל כל פסיכיאטר אם זה מומלץ לעשן קנאביס שיש לך סכיזופרניה.. הוא ישר יגיד לך שאתה רק עלול להחמיר את המחלה ממנה אתה סובל!
    תעשה לי טובה, אם אתה מאובחן ב100% שיש לך סכיזופרניה אל תתקרב לקנאביס שמוכרים ברחוב. אם לא היה לך התקף פסיכוטי עד עכשיו.. סביר להניח שברגע שתעשן קנאביס ההתקף הפסיכוטי לא יאחר לבוא.

#7 LarryOG, ‏24/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏24/12/14
  8. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    למה אתה כותב שטויות בלי לדעת אם אתה יכול לעמוד מאחוריהן ?
    אני מכבד כל אדם ודעה אבל כמו שאמרו למעלה אתה לא רופא אז אל תמליץ.
    יש הרבה אנשים שמצאו את הקנאביס כתרופה להתקפים פסיכוטים כאלה ואחרים. (אני לא אפרט על אנשים מטעם ביטחונם האישי).
    קנאביס עם cbd גבוהה בהחלט יכול לעזור לו לכן המלצתי לו לחפש זנים שמתאימים לטיפול בבעיה!
    כמובן שהקנאביס לרוב לא יכול לבוא עם התרופות שנותנים וזה בעיקר תחליף לתרופות שהוא צורך היום

9. המקוסס

המקוסס חבר חדש

לייקים:
    2
    עזוב אותך הוא מהאלה שיושבים כל היום עם הפרצוף באסה שלהם מול המסך קוראים באינטרנט כל היום ואז חושבים שהם גאוני הדור ושכל מילה שלהם בטון

10. שאולי

שאולי חבר חדש

לייקים:
    1
    אז אתם מציעים לבדוק את זה בדרך אמפירית ולא מדעית? אין לי בעיה אבל מה אם עלול להיגרם
    נזק בלתי הפיך?

אני מאובחן סופית כסכיזופרן. וזה ממש לא נכון לגבי ההזיות. כלומר זה נכון לבגבי חלק מהחולים אבל לא לגבי כולם
    כי אצל אחרים ההזיות מתבטאות בדרכים שונות כמו למשל הרגשה רעה מוחשית מאוד (בטח לא תבין אבל אצלי למשל יש הרגשה דביקה או של ערפל) או דמיונות שכולם שונאים אותך, שאלה דברים שהם לא מטורפים לחלוטין
    כי הם לא הזיות שלא קיימות בכלל אלא כושר שיפוט מוטעה. גם זה נקרא הזיות.
    תודה רבה! זה כבר לא יקרה כי סכיזופרניה היא מחלה כרונית...

רופא המשפחה שלי בכלל יענה לי על זה? אולי אסור לו או שהוא לא ירצה?

11. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    אני ממש מאחל לך שתמצא זן שיתאים לך כמו כפפה ליד, אבל להתחיל ולהתנסות בזנים שומכרים ברחוב זה לא חכם במיוחד!
    לי היה משהוא שקרוב מאוד להתקף פסיכוטי מהיידרו שמכרו לי, גם כנראה היה מרוסס.. עזוב את זה שכל הרפואי לצערי זנים כמו אלסקה, ארז, ערגן אלמוג.. יש להם אחוזי cbd אפסיים, ככה שאני לא יודע אם תסתדר איתם טוב.

נראה לי שאתה יכול להתסדתר עם מידנייט שזה זן עשיר ב cbd שהוא נוגד פסיכוזה, אתה גם תהנה ממנו כי יש לו אפקט אופורי חזק מאוד.
    תנסה ממש בעדינות אחי, קח פאף אחד תיראה איך אתה מרגיש, שלא תעיז לעשן ג'וינט שלם לבד, אני כמעט התפגרתי שניסתי לעשות את זה חחח.

12. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    תלוי מה עמדתו בנושא, אם אין לו ידע בנושא הוא יגיד לך אם הוא מתנגד הוא ינסה להוריד אותך מהעניין או שתופתע והוא יחליט לעזור לך

13. שאולי

שאולי חבר חדש

לייקים:
    1
    תודה שאתה חוסך לי ניסיון מר. אגב אני מקבל סרקוול. איך זה עם ירוק?
    התכוונתי להוראות של משרד הבריאות שבטח הם אוסרים עליו.
    אגב אני מקבל סרקוול. איך זה עם ירוק?

#13 שאולי, ‏26/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏26/12/14
  14. Blueberry

Blueberry חבר חדש

לייקים:
    0
    היי לכולם חברים ❤️ בן 30 + מאובחן כחולה סכיזופרניה חרדתית נכון לעכשיו מטופל בכדורים פסיכאטריים ארייפליי וקלונקס רציתי לדעתי ניסיתי גם זאפה וגם ריספונד הכדורים האלה לא עושים את העבודה בכלל מה שכן עושה את העבודה לפחות חלקית זה קנאביס או שמן האם אני יכול לבקש אישור מהפסיכאטרית שלי לקאנביס רפואי או שאין טעם לנסות בכלל חשוב לציין שבעבר לקחתי הפסקה מהקנאביס והרגשתי לא טוב היו המון התקפים פסיכוטים עם עצמי לפעמים עד כדי איבוד הכרה מוחלט

15. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אתה יכול לבקש המלצה מהפסיכיאטרית שלך,
    ואז ללכת לאחד המומחים שיגישו עבורך בקשה לרשיון, על מינון cbd גבוה אולי יסכימו, יש מצב שיסכימו רק לcbd בלי thc בכלל, בגלל מה שאתה מאובחן בו.

Blueberry אוהב/ת את זה.
  16. Blueberry

Blueberry חבר חדש

לייקים:
    0

17. Micrograms

Micrograms קנאביסט

לייקים:
    21
    כמו שענו לך תבקש מהפסיכיאטר שלך המלצה אם הוא מבין משהו ימליץ לך על CBD אם תקבל פרצוף עקום נסה פסיכיאטר אחר יש לך כאן רשימה של רופאים המוסמכים לניפוק רישיונות כולל פסיכיאטרים https://cannapedia.co.il/article/cannnabis-doctors
    רפאל משולם מדבר שנים שCBD זאת תרופת פלא לסכיזופרניה, בהצלחה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!