1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות על גידול גרילה! (תעזרו לי בבקשה)

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י babakush, ‏6/1/15.

1. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברים! חבר שלי הביא לי פרח והיו בו זרעים... אמרתי אולי ננסה להנביט אותם?! עשיתי את שיטת מגבות הנייר הכל עבד! והזרעים נבטו אבל יש לי כמה שאלות ממש ממש חשובות:
    1. איך זה הגיוני שבפרח היו זרעים? כי בתאכלס בפרח לא אמורים להיות זרעים... למרות שהפרח היה ממש טעים וממסטל;)
    אבל עכשיו ברצינות לשאלה: האם הזרעים הללו והזן הזה הוא טוב? אם בפרח היו זרעים אז זה אומר שהצמח דו מיני נכון?
    2. לגביי גידול גרילה: האמת היאש אין לי איפה לגדל.. ורציתי לגדל צמח אחד לעצמי. אז קראתי את המדריך לגידול גרילה, והבנתי שאפשר גם לגדל במקומות מרוחקים בשטחים פתוחים! (תקנו אותי אם אני טועה!) אז כרגע העברתי את הזרע לכוס מפלסטיק מתחת למנורת led, ומחכה מתי ש הוא יגדל קצת ואז אנ יעיביר אותו לטבע! השאלה: האם הוא ישרוד בטבע?! כי אני יבוא רק פעם בשבוע בשביל להשקות קצת ולטפל?
    3.איך אני יכול לדעת מתי לקצור את הקנאביס? כי אני ל יודע מה הוא הזן בכלל. אבל בעיקרון זה לפי הטריכומים... לא ככה?
    שמעתי שזכוכית מגדלת תעזור.. ובעצם קוצרים את הקנאביס רק כש השיערות בפרח הם חומות?
    4. לפי מה שהבנתי מעשנים רק את הפרחים בקנאביס! אבל האם אפשר גם לעשן את העלים? הגבעולים? כאילו מה לעשות איתם?!
    שמעתי שאפשר לעשות חמאה.. וחשיש! אבל אני לא יודע איך!
    5.שיטת זרוק ושכח, ולבקר רק את הצמח פעם בשבוע, יעבוד?

תודה מראש! סליחה על החפירות! אתם צריכים להבין ש אני מעריך את העזרה שלכם מאוד מאוד מאוד!!!!

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. אם הפרח בא במגע עם אבקנים זכריים הוא יעבור הפריה וייתן זרעים.
    לא ניתן לדעת איזה צמח תקבל מכיוון שצמח האב לא ידוע. הסיכוי הוא בערך 60% לקבלתת נקבה ו 40% לקבלת זכר.

2. אם התנאים בטבע מתאימים ולא יהיו מזיקים אז הוא יכול לשרוד ולהביא יבול טוב.

3. לפי הטריכומים. רצוי שתצטייד במיקרוסקופ כיס כדי לבדוק אותם מקרוב.

4. מעשנים רק את הפרחים. הסיכוי לקבל השפעה מהגזם היא נמוכה.

5.ראה תשובה 2.

3. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה רבה על התשובות שלך! אתה ממש עזרת לי! אבל יש לי עוד כמה שאלות חשובות, ואשמח לעזרה:
    1. אני בעיקרון רוצה לעשות גידול גרילה במקום לא ידוע... מקום נטוש.. עם הרבה עצים גבוהים, והרבה דשא גבוה.... כמה שיותר מקומות "מחבוא" ...
    אבל איך אני יכול לדעת אם האדמה טובה במקום הזה? והאם יש שמה מים והצמח יוכל לשרוד בעצמו, מבלי העזרה של האדם?
    (כמובן ש אני יגיע אולי פעם בשבוע בשביל להשקות אותו קצת ולטפל בו, אבל לא יותר מזה! בגלל זה אני צריך להיות בטוח אם הוא ישרוד או לא? ומה המקום המושלם ביותר בשביל לישתול אותו?)
    2. אז לפי מה שהבנתי מעשנים רק פרחים נכון? ו ש אי אפשר לעשן את העלים.... אבל העניין שאמרתם לי ש אפשר להכין מהם חשיש איכותי!
    אז השאלה היא כזאת: האם גם מהצמח הזכרי אפשר לעשות חשיש טוב? בשילוב עם השאיריות מהצמח הנקבי כמובן. אשמח למדריך מפורט.... כי רפרפתי קצת במדריכים ולא כזה הבנתי.
    3.אני לא יודע איזה זן קיבלתי, אז איך אני יכול לדעת מתי לקצור אותו? ועד לאיזה גובה הוא מגיע?
    4.סך הכל קנאביס הוא צמח חזק מאוד, אז הוא אמור לשרוד בטבע ללא העזרה של האדם, נכון?
    5. לגביי ייבוש: לפי מה שהבנתי חובה שהיה חושך מוחלט ואוורור, כי אור פוגע ב thc! אבל הבעיה שאני לא יודע איפה יש מקומות חשוכים עם איוורור... ואז ראיתי שיש מגדלים שבעצם משתמשים בשיטה מעניינת מאוד: הם לוכחים קופסת קרטון, עושים בה חורים, שמים חוטים, ואז בעצם תולים את הצמחים בתוך הקופסא, וסוגרים אותה לייבוש. האם השיטה הזאת היא בסדר ותעבוד טוב?
    6. אחרי הייבוש כמובן יש את תהליך היישון... קראתי במדריך.... אבל עדין לא כלכך הבנתי איך ליישן בצורה הטובה ביותר ושכמובן לא היה עובש? אז איך עושים את זה בדרך הנכונה ביותר?
    7.כש מייבשים את הקנאביס, אז יש ריח חזק? אןו ש אין כמעט ריח? אם כן אז איך לטפל בזה?
    8.לפי מה שהבנתי קוצרים את הקנאביס כש השיערות בפרחים הם חומות! או לפי הטריכומים ששזאת בעצם הדרך הטובה ביותר! אבל אין לי מיקרוסקופ! אפשר פשוט עם זכוכית מגדלת ולפי השיערות החומות?
    תודה מראש! אני מודה לכם מאוד! ומוריד בפניכם את הכובע!
    *בשביל שהיה לכם יותר קל לענות לי, אני הדגשתי את השאלות בצבע אדום.

#3 babakush, ‏10/1/15
    נערך לאחרונה ב: ‏10/1/15
  4. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    אענה לך ממיטב ידיעתי; לא הייתי ממליץ לך לגדל במקום עם הרבה עצים גבוהים כי הם ייקחו מהצמח את האור שהוא חייב, ואז הצמח יוציא הרבה אנרגיה על לגבוהה כדי לתפוס אור.

כשתסיים לקצור ויישארו לך רק גזם ועלים, יהיו לך שתי אפשרויות; 1, להכין מכל השאריות חשיש. 2, להכין מהגזם חשיש ומהעלים משקה בריאות.

פשוט תקצור את הצמח כאשר לפחות 70% מכלל השיערות יהפכו לחומות\כתומות, בקיצור- בשלות.

אתה צודק, קנאביס הוא צמח מאוד חזק (עובדה שהוא היה צמח מאז ומתמיד ולא תמיד בתנאים ידידותיים), השקעה בצמח היא דבר ראשון כיפית, דבר שני אם אתה רוצה שהצמח שלך יוציא ייבול איכותי ופורה כדאי לך להשקיע מכל הבחינות. בלי השקעה פשוט תקבל את המינימום + -

השיטה הזו נשמעת לי טוב

יישון הוא תהליך שנותן לפרחים טעם יותר חזק, ריח יותר חזק והשפעה יותר חזקה וטובה. אחרי שקצרת את הפרחים, שים אותם בצנצנת אטומה לאוויר ולאור (או שתשים אותה במקום חשוך), ופעמיים ביום תן לפרחים להתאוורר 5-10 דקות במשך שבוע.

הריח תלוי בזנים. פעם חבר שלי גידל צמח אוטומט בגינה שלו, לאורך כל הגידול הוא בסך הכל נתן לצמח דשן (לא משהו מאוד רציני) ומים. הצמח היה נמוך והפיץ ריח רק כשהתקרב מאוד עם האף ופי 2-3 ריח כשקצר. מה שלא הפריע לאף אחד שלא מזהה ריח של קנאביס. אני יודע שפילטר פחם מסנן ריחות הכי טוב.

קנה מיקרוסקופ כיס x60 ויעשה את העבודה

5. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה רבה לך עת התשובות! אבל יש כמה דברים שלא ממש הבנתי:

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הטריק של שאלות באדום לא הכי יעיל...

1. לא ניתן לגדל צמח ללא התערבות אדם. את צריך לבקר אותו לפחות פעמיים בשבוע. אתה יכול לחפור בור גדול, למלא אותו במצע מתאים ולשתול שם את הצמח.

2. אפשר לעשן רק את הפרחים. השקעה ביצור חשיש מהגזם דורשת הרבה עבודה יחסית, מרבית ההשקעה היא בקניה של כהל למאכל איתו תעשה את המיצוי.

3. קציר מבוצע לפי בדיקה של הטריכומות במיקרוסקופ. יש מדריך טוב במגזין.

4. לשרוד כן. כדי שיתן לך יבול משמעותי אתה צריך קצת להתאמץ.

5. השיטה שתיארת יכולה לעבוד אם אתה מצליח לשמור על סביבה חשוכה ולחות מתחת ל 10%.

6. יישון, שמירה של הצמח בתנאים דומים לתהליך היבוש.

7. תלוי. יכול להיות הרבה ריח יכול להיות זניח. אם אתה מייבש בחוץ אתה לא תוכל לשלוט בפרמטר הזה.

8. תקנה מיקרוסקופ כיס מאיביי או מאחד מהאתרים הסינים. יעזור לך מאוד להעריך את מצב טריכומות ויעזור בזיהוי מזיקים אם יהיו.

בהצלחה בגידול!

7. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה לך אגרונום... אבל אנ יעדיין לא מבין:
    1. למה ש הצמח לא ישרוד בטבע? הריי יש הכל... אדמה! שמש! ו אני אשתדל לשתול איפה שיש גם זרם מים... איפה שיש הרבה צמחיה יפה ובריאה... ובעצם אנ יאראה לפי האדמה אם באותו המקום יש או אין מים. אני אבחר מקום בצורה הטובה והמקצועית ביותר! אז למה ש הוא לא ישרוד?
    כמובן ש אני יגיע פעם או פעמיים בשבוע... בשביל לבדוק את הצמח! ואם היה חסר מים אז אני ישקה... אבל אני ישתול במקום שתמיד היה שמה מים וגם כרגע יש חורף.. אז לא חזר =d
    אז למה ש לא ישרוד?
    2. חבל לי לזרוק את כל השאיריות! האם אין מדריך פשוט להכנס חשיש? או ש הכל מסובך מדיי חח...?
    3.לגביי הייבוש... איך אני בדיוק יישמור על לחות מתחת ל10 אחוז? איך עושים את זה? והאם זה כלכך קריטי? מה יקרה אם לא ישמור על זה ופשוט יעשה ייבוש בקופסא חשוכה, ומכסה פתוח?
    4. ראיית את המגדלים שגידלו ובגידול גרילה! ללא השקעה! וללא טיפול! הם פשוט שתלו,באו,וקטפו!!!! אז איך הגיוני ש זה שרד אצלהם וצמח בצורה יפה ביותר ללא טיפול?
    לינק לסרטון: https://www.youtube.com/watch?v=Xg5CXn4u5D8
    שוב! תודה רבה לכם על העזרה! את גדולים מהחיים!

#7 babakush, ‏10/1/15
    נערך לאחרונה ב: ‏10/1/15
  8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. צמח זה אורגניזם חי. והתנאים בחוץ ממש לא מתאימים לתנאים הרומנטיים שאתה מתאר.
    התנאים שאתה צריך לחפש הם טמפרטורה יומית ממוצעת של כ 30 מעלות צלסיוס, לחות קבועה של 65%. סביבה ללא מזיקים ועוד.
    את הקרקע אתה יכול לשנות ולהוסיף קומפוסט ואדמה ממשתלה כך שמצע הגידול יהיה אופטימלי.

2. לערבב את כל הגזם המיובש באתנול נקי למאכל (כהל), לסנן ולאדות את האתנול. די פשוט אבל מצריך מעט עבודה.

3. אתה חייב לשאול כל דבר פעמיים? אם אני אומר משהו זאת די העמדה הסופית שלי. אתה רוצה להתווכח? סבבה, תביא מקור שאומר משהו אחר.
    אתה צריך אוויר יבש. לחות גבוהה = עובש. ממש כמו שרשום לך על כל מוצר מזון שאתה קונה בסופר.

4. איך אתה יודע שהם לא השקיעו? לי זה נראה שהם עבדו די קשה כדי להכשיר את השטח.

אני לא אומר שלא ניתן לגדל גידול גרילה ולקבל יבול טוב. אבל זה צריך להיות בעונה ובתנאים יחסית סבירים. צריך לטפל מעט באדמה לפני וצריך לדאוג לאורך כל הגידול שהצמח לא מתייבש. ניכוש עשבים מידי פעם והדברה של מזיקים הם גם תהליכים שצריך לעשות מידי פעם. זה ממש לא שתול ושכח. צריך לבוא אל הצמח מידי פעם ולראות אם יש חוסרים או מפגעים.

9. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה רבה לכם על התשובות המעמיקות שלכם!
    אבל עוד שאלה ברשותכם:
    1. באיזה מים אתם משקים? מהברז? עם כל הכלור?
    2.איזה דשנים אתם משתמשים? האם זה חובה? האם אפשר להכין דשן ביתי? שלא יזיק לעישון?...

תודה מראש.

10. Urban Poison

Urban Poison חבר חדש

לייקים:
    0
    מים מהברז יהיה סבבה רק תן להם לעמוד לפחות 3 שעות

אתה יכול להכין קומפוסט ביתי ראיתי מלא מדריכים ביוטיוב אבל עדיף לקנות(פחות לכלוך וסירחון)

11. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקיי ואיך מים מתמי4? ... יתאימו?

12. babakush

babakush חבר חדש

לייקים:
    0
    חברים? ...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!