1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לחות, טמפרטורה ומכשיר אדים קרים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Jacky, ‏5/2/15.

1. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    היי לכולם
    גידול #2 יצא לדרך, הפעם בלי יומן
    כחלק מהמסקנות מהפעם הקודמת רכשתי לי נורת 600w hps לשני שלבי הצמיחה והגדילה.

מגדל בקוקוס ופרלייט.
    טמפ ממוצעת 35 באור ו23 בחושך - ניסיתי הכול אבל המנורה ממש ממש מפיצה חום.
    לאחרונה שמתי לב גם שהלחחות ירדה - המד שלי מראה כל הזמן 20%, מיותר לציין שמדובר במד לחות/טמפ דיגיטלי ממוצע מהסוג שמוכרים בחנויות ב80 שקל.
    הגדלתי לעשות והוספתי מכשיר אדים קרים - הוא פועל לאורך כל שעות האור, אבל היום אחרי מחזור אחד של עבודה אני רואה שהלחות לא זזה מ20%, אז חשבתי אולי אני ממקם אותו לא טוב?
    הוא בדיוק באמצע של הצמחים. והזרבובית בדיוק בגובה שלהם.
    האם יכול להיות שהלחות לא עלתה?
    אפילו לא באחוז...! או שזה נשמע מוזר?
    אולי אני ממקם את המכשיר לא טוב והאדם ישר יוצאים החוצה??
    או שאולי הכול קשור לטפרטורה הגבוהה????

אשמח לעזרה

2. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    התשובה היא כן - מכשיר אדים קרים לא יעיל כלל שמדובר בחדר עם איוורור. הוא אמור לעבוד רק בחדר סגור.

מה שלא הבנתי - איך הגעת ל35C עם נורה אחת? אתה מגדל בתוך נרתיק משקפיים? יש לי חדר עם שתי נורות 600W והטמפרטורה מגיע ל30C מקסימום.

קודם כל, תבדוק שהאור לא קרוב מדי לצמחים. אמור להיות משהו כמו 60 ס"מ. שנית, אתה אמור למדוד את הטמפרטורה מתחת לעלים הגבוהים ביותר, לא מעל.

אם בכל זאת חם מדי, יש להדליק מזגן. זה לא ממש בעיה בחורף כי יסיקו שאתה מדליק חימום. אלא אם כן אתה גר במקום מאוד חם.

בקשר ללחות.. תקנה מד לחות אחר. לא משנה איזה - לי יש כמה מסין שקניתי בeBay שעלו דולר אחד והם עובדים טוב. לא נראה לי הגיוני שתגיע ל20%.

3. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    אני גם נתקלתי בבעיה דומה בארון גידול שבניתי...הטמפרטורה מצוינת אבל הלחות יורדת מתחת ל40.(לשלב הגדילה)
    יש מאוורר שמוציא אויר החוצה וחשבתי גם לקנות מכשיר אדים קרים. אתה אומר שהוא לא יעזור??? אם לא הוא אז מה כן???
    קערת מים וכו' לא ממש עוזרים.....:)

4. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    דווקא כן. לפני שאני משקה הלחות בסביבות ה45%. אחרי שאני משקה היא בסביבות 55%.

5. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    הייתי צריך לפרט קצת - אני מגדל בתוך אוהל של 1.2X1.2 גובה 2.0 מטר.
    אין לי חדר פתוח שאני משתלט עליו.
    גובה המנורה מצמרת העלים - 1.1 מטר - אז זאת לא הבעיה.

הדברים שרשמת נוגדים את ההיגיון הפשוט שלי ואסביר:

אני צירפתי מכשיר אדים קרים שעובד 24 שעות ביממה. הקצב אידוי שלו הוא בערך 4 ליטר ביממה.
    בנוסף יש לי מפוח 160 מק"ש שמכניס אוויר, ומפוח 240 מק"ש שמוציא אוויר, השרשור לא ארוך והתנגדות מסויימת יש רק בשרשור היוצא בגלל פילטר הפחם.
    מה שאתה אומר זה שבעצם כל עוד יש לי אוורור אז לאדי המים אין מספיק זמן כדי "לתפוס נפח" בחלל הגידול.
    אני יכול לשים טיימר על המפוח שמכניס אוויר ו/או על המפוח שמוציא אבל אז הטמפרטורה שלי תעלה עוד יותר....
    מה שיצא זה טמפרטורה גבוהה מאוד עם לחות קצת יותר גבוהה.

האם אתה לא רואה שום דרך חוץ מ"להחליש" את האוורור?
    זה לא נשמע לי הגיוני ששום דבר ממכשיר האדים לא נקלט בחדר הגידול - חייבת להיות איזה שהיא דרך להשתמש במכשיר באופן יעיל, עובדה שהרבה מדריכים ברשת גם ממליצים עליו בהקשר של גידולים - מבטלת פחות או יותר את הטענה שלך. אתה רוצה להגיד לי שהוא אפקטיבי רק בחדרי גידול ללא אוורור בכלל? או עם אוורור חלש מהרגיל?? איך זה הגיוני? בד"כ לחות נמוכה מגיעה מחום גבוה(אם אני לא טועה... בטוח שי עוד סיבות אבל אצלי נראה לי שזאת הסיבה) אז לא הגיוני שהדרך היחידה להעלות אותה בצורה רגילה היא לפגוע באוורור.

בקיצור חבר... יש לנו דיון כאן!
    מחכה לתשובתך וגם לעוד אנשים....
    :stoned-smiley:

6. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    וואוו, טמפרטורה כאילו אתה במדבר...
    1.הייתי שוקל קול טיוב.
    מוריד את החום משמעותית.
    2.מה הטמפ׳ מחוץ לאוהל?
    3.כשאתה לא מפעיל מפוח מוציא, כמה הלחות?

7. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    דבר ראשון ברוך הבא!
    1. אתה צודק ואני כרגע מחפש לבנות אחד לבד, זה ממש לא בעיה להסיב מנורה פשוטה עם רפלקטור לקולטיוב - הבעיה היחידה זה מאיפה אני קונה צינור פיירקס במידה הזאת? האם אתה יודע או שמעת? או מישהו אולי.
    2. מחוץ לאוהל הטמפרטורה היא בערך 28c
    3. אני תמיד מפעיל מפוח מוציא אבל מטבע הדברים אם אכבה אותו לפרקים אני מעריך שעניין הטמפרטורה יעסיק אותי הרבה יותר מהלחות הנמוכה...אם אני לא טועה...

עזרה אנשים

8. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    זו כן בעיה. האור שלך גבוה פי שתיים מהמומלץ. מה שזה אומר שהצמחים שלך מקבלים משהו כמו עשירית מהאור.

מוזר שאתה אומר את זה כי ברטרוספטיבה לא רשמת שום דבר שנוגד את ההיגיון שלי..

אוקיי, וואו. קודם כל - תוציא את המפוח הגדול משם ומהר!

האוהל שלך צריך מקסימום 90 מק"ש. אתה נותן לו פי 5. מה זה אומר?

1.) הצמחים שלך לא יכולים לספוג co2 מהאוויר (וזה מה שהם צריכים לעשות על מנת לגדול).
    2.) אתה מוריד את הלחות בצורה כל כך דרמטית שאני לא יודע איך הצמחים עדיין חיים.
    3.) ברור שאין סיכוי שמכשיר אדים יעבוד. אתה צוחק?

הדבר היחיד שהאווירור כן עושה הוא להוריד לך את הטמפרטורה.

אני בניתי כמעט כל דבר בחדר הגידול שלי לבד, אבל איני ממליץ לבנות קולטיוב לבד.

והנה הגענו לנקודת הבעיה.

הדרך היחידה שתצליח לגדל (בנוסף לנ"ל) הוא להוריד את הטמפרטורה מחוץ לאוהל.

איך הגעת ל28c? הבית שלי מקסימום 18c. אתה גר בגרנד קניון?

בקיצור, תפתח חלון או תפתח מזגן. אין לך אופציה אחרת.

9. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    אוקיי -
    1. - מה זאת אומרת שהאור שלי גבוה פי 2 מהמומלץ? אתה מדבר על גובה המנורה? או על החוזק שלה?
    2.הצמחים עדיין חיים - שכחתי לציין שכולם בצבע ירוק מרהיב, נראים נהדר ובגלל שהם THINK DIFFRENT אז הקצב גדילה שלהם מטורף! מבטיח תמונות בהמשך.
    3.למה המכשיר אדים לא עובד אחי??
    4. אם הייתי אומר לך שסיימתי גידול בהצלחה כמעט עם אותם התנאים(במקום 2 לדים 180W עכשיו יש לי HPS 600W) זה היה מפריך את תיאוריית ה-CO2 שלך?::
    הנה הגידול : http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/showthread.php/5086-JACK-FLASH-5-LED-180W-u-f-o-JOYHidroGrow

חולק עליך לגבי בניית הקול-טיוב, אחרי צפייה בכמה סרטונים באינטרנט של DIU לדעתי זה פשוט דבילי ללכת להוציא על זה כסף.

בקיצור אחי - אני חייב למצוא דרך להעלות את הלחות קצת. יש לך רעיונות?

10. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    ברוך הנמצא!
    1.לבנות לבד אין לי מושג.
    2.הטמפ גבוהה גם מחוץ לאוהל. נסה באמת מזגן או חלון.
    3.בשעות החושך, כמה לחות ומעלות?
    אולי בשעות החושך כדאי לבדוק (לחות וטמפ) ללא המפוח המוציא.

11. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    עשית התאמות קטנות עם מיקום המאווררים ומכשיר האדים.
    כרגע הטמפרטורה הממוצעת באיזור הצמחים היא 33 מעלות.
    מכיוון שמיקמתי את מכשיר האדים מאחורי מאוורר קטן שנמצא בדיוק בקו הגובה של הצמחים אז כרגע הלחות עלתה קצת ל30%.
    אני חושב שלא אנסה יותר לכבות את המפוח המוציא - היום הלחות עלתה ל90% - אולי אכבה אותו לרבע שעה כל שעת חושך - משטר אור 19-5.

בשעות החושך הטמפרטורה היא 22 מעלות.

תודה על העזרה!

12. mkmk

mkmk חבר חדש

לייקים:
    1
    אדים חמים לא יעזרו עם הוונטה מושכת?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!