1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שיטה אדירה לדפוק את המערכת!

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י BlackGhost, ‏24/4/15.

1. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    או "כך תביאו את קולורדו לישראל". חחח...:)
    איכשהו עלתה לי תהיה לראש: הרי חוקי האיסור חלים על טריטוריות של מדינות, מה החוק אומר על קנאביס מחוץ למים הטריטוריאליים?

הרצתי חיפוש בגוגל ומסתבר שאני לא הראשון שחשב על זה :)
    מכמה מקורות שקראתי הבנתי שלפי החוק הבין לאומי ספינה שנמצאת במים הבין לאומיים כלומר 22 (או 44) ק"מ מהחוף - חלים עליה החוקים של המדינה שבה היא רשומה ואת הדגל שלה היא מניפה.

(היו בארה"ב כמה משפטים למבריחים שנתפסו במים בינ"ל ולעיתים הורשעו כי לא הניפו דגל מדינה, כך שהספינה הייתה מוגדרת "חסרת אזרחות" ובמקרה כזה כל מדינה יכולה להחיל את חוקיה עליה)

כלומר נניח ותרשמו ספינה באורוגוואי או בנגדלש שלפי החוק שלהן הקנאביס די מותר לגמרי, תניפו עליה דגל של אחת המדינות האלו ותעגנו אותה 22.1 ק"מ (או 44) מחופי תל-אביב, תוכלו לגדל, לצרוך ולמכור קנאביס בחופשיות!

כל הזכויות לא שמורות ואתם יותר ממוזמנים לבדוק את הרעיון לעומק ולבצע אותו אם אפשרי.

#1 BlackGhost, ‏24/4/15
    נערך לאחרונה ב: ‏24/4/15
  2. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
  3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עד כמה שאני יודע, המיים הטריטוריאליים של ישראל הם עד 100 ק"מ מהחוף.
    פרצה מעניינת. אני חושב שאנשים מנצלים אותה כדי להתחתן עם בנזוג שאינו יהודי.

יש כמה חורים (די גדולים) ברעיון שלך.

4. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    ברור שהרעיון לא חלק, אבל הנה המידע הידוע לי:
    אמנת האו"ם על משפט הים קובעת את התחומים האלו:
    http://he.wikipedia.org/wiki/קובץ:Zonmar-he.svg
    -במים הטריטוריאליים (22 ק"מ) למדינה יש זכויות אכיפה מלאות.
    - באזור הסמוך (22-44 ק"מ) יש סמכויות אכיפה מסוימות בלבד.
    "האזור הסמוך (למים הטריטוריאליים; Contiguous zone) מוגדר עד 24 מייל ימי (44.448 ק"מ) מקו המוצא. השליטה על האזור הסמוך מותרת על ידי מדינה חופית על מנת "למנוע הפרה של מנהגיה, חוקיה ותקנותיה הבריאותיים, למנוע הגירה בלתי חוקית ולשמור על כספי הציבור"." ויקיפדיה למיטב ידיעתי מדינת ישראל לא הכריזה על האזור, כך שהוא לא מנוכס לה. ראה כאן.
    - באזור הכלכלי הבלעדי (עד 370 ק"מ) אין למדינה כל זכויות אכיפה, אלא רק זכויות במשאבים, כמו נפט ואנרגיית מים ורוח.

פקודת שטח השיפוט והסמכויות:
    "2א. כלי שיט וכלי טיס (תיקון: תשט"ז)

כל כלי שיט או כלי טיס, באשר הם שם, הרשומים בישראל, יראו אותם, לענין השיפוט של בתי המשפט, כאילו היו חלק משטח מדינת ישראל."

כלומר, אם רשום בארוגוואי ומניף דגל אורוגוואי ונמצא מחוץ למים הטריטוריאליים של מדינה כלשהי - החוק החל הוא של אורוגוואי.

אני לא משפטן, אבל רק מציג את המידע הגלוי שאספתי.

5. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    ישראל מגדירה את המים הטריטוריאליים ל60 מייל ימי, זה לא עומד עם החוק הבינלאומי, אבל באיזור הזה ישראל קובעת עובדות בשטח . זה חצי הדרך לקפריסין בערך. בכל מקרה, נניח ותוכל להביא לשם אניה עם סחורה, כל מי שירצה לקנות יצטרך לחזור ולהיכנס למים הטריטוריאליים, שם מחכה חיל הים, מכס ומשטרה. לחיל הים תמונה מלאה של כל כלי השייט במרחב הימי, ואין בעיה להכווין לכל לקוח שיחזור סירה משטרתית... מה שכן, אתה יכול למכור כרטיסים לקרוז הכל כלול, ולעשן כמה שאתה רוצה, כל עוד הדגל של כלי השייט הוא של מדינה חוקית למריחאונה.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בקיצור,

הולכים לזיין אותך בתחת.

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אז בואו נקים אי על מים ניטרליים ונגדל עליו את כל הגאנג'ה שנרצה בעולם

8. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    רעיון גאוניייי!
    אני בעד

תקראו לי כשתסיימו את האי

9. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    נראה לי שאתה מתכוון למים הכלכליים. המים הטריטוריאליים הם עד 12 מייל - 22 ק"מ.

נכון שיש סיורים של כוחות בטחון גם במים הכלכליים, אבל זה נעשה רק בשביל להגן על האינטרסים הכלכליים של המדינה (נפט, גז) ואין להם סמכויות אכיפה.

ובכלל, מה שהתכוונתי זה מה שכתבת בסוף, להקים סוג של קופי שופ צף הכי קרוב שאפשר לגבול ישראל, שימכור בשביל לצרוך במקום, לא בשביל להכניס לארץ. אם היו אומרים לך שיש קופי שופ 22 ק"מ ממך לא היית קופץ לבקר?

#9 BlackGhost, ‏25/4/15
    נערך לאחרונה ב: ‏25/4/15
  10. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    נכון. אבל אחזקת ספינה הרבה יותר זולה מאשר הקמת אי מלאכותי.

11. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    התכוונתי למה שכתבתי, מדינת ישראל מגדירה 60 כמים ריבוניים, כולל זיהוי פיזי של כל כלי שייט שנכנס לשטח (גם אם יצא לכמה שעות).
    לגבי החזקת ספינה, זה יקר להחריד, דלק, אחזקה וצוות. אבל, יש מצב שזה יכול לצאת כלכלית משתלם. לדעתי גם אם אתה אוסף אנשים בנמל חיפה, יוצא מחוץ ל60 מייל , כשש שעות הפלגה באוניה שתוכל לממן(סוחרת ישנה, עדיף צובר, זה אומר חלל ענקי בבטן הספינה), אז אפשרי להדליק ולצרוך מריחואנה. אחרי סופש נעים, חוזרים לנמל חיפה. והכל טוב.
    רק תדאג שהאספקה לא תהיה על האוניה ביציאה, בטוח יחפשו, ותדאג לחזור ריק. זה כבר בטח לא בעיה...
    אני חותם שיהיו לא מעט חברה מיוןן וקפריסין שישמחו להצטרף לכאלו חופשות. דווקא נשמע מגניב. חפש מישהו עם יאכטה קטנה, שיהיה בעניין, ויש לך פיילוט. יש הרבה סירות בארץ שרשומות על דגלים זרים, בטח יש גם כאלה ממדינות חוקיות.

12. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    רעיון ענק....
    אבל יש כמה בעיות:
    1. שינוע הקנאביס מהמדינה החוקית לאונייה העוגנת.
    2. כסף, וצריך לא מעט כדי להרים כזה פרוייקט.
    3. הכי חשוב (אפילו יותר מכסף) צריך את הבן אדם המתאים עם רצון ויכולת להרים כזה פרוייקט.
    אבל הרעיון פשוט אדיר

13. MR AWESOME

MR AWESOME חבר חדש

לייקים:
    0
    רעיון גדול, אם כי כמעט בלתי אפשרי.
    ההוצאות הן מטורפות, ועם הזמן אני מאמין שיעלו על הפרצה בחוק והעסק הזה פשוט ייקרוס.
    מברוק על החשיבה היצירתית.

14. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    פעם היו הימורים באילת על אותו עיקרון.
    מה קרה עם זה בסוף?

15. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    אני משוטט לי בחוק העונשין ולפתע אני רוא את המשפט הבא ""שטח ישראל", לענין סעיף זה - שטח הריבונות של מדינת ישראל כולל רצועת מימי-
    החופין שלה, וכן כלי-השיט וכלי-הטיס הרשומים בישראל."

מה שאומר שלא מספיק רק לשים דגל צריך גם שהספינה לא תהיה רשומה בישראל

16. המקוסס

המקוסס חבר חדש

לייקים:
    2
    הרעיון קיים ופוטנציאלי , עכשיו מה שנותר לך זה לחפש איזה super weed hero מולטי מליונר שמחפש במה להשקיע והמשימה הושלמה :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!