1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון - וכל הטעויות שעשיתי עד כה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Theweedking, ‏7/5/15.

1. Theweedking

Theweedking חבר חדש

לייקים:
    0
    היי לכולם, אני חדש כאן
    רציתי להגיד קודם תודה לכל כותבי המאמרים והמגיבים בפורומים עזרתם לי המון להגיע עד הלום,

פירוט של עד הלום -
    ארון גידול בגודל 60X60X190 - תחילת שבוע 7 לגידול, 2 זרעים הגיעו מקססה, זרע אחד הוזמן מאתר נירוונה של white widow
    נורת HPS 250W עם רפלקטור פתוח כ-40 סנטימטר מעל האלמנה שהיא הכי גבוהה (השנייםה האחרים טיפה נמוכים יותר כ15 סנטימטר - חשבתי על אולי להגביהה את השניים האחרים)
    האלמנה ואחד מזרעי הקססה נמצאים בעציצים של 15 ליטר והשלישית בעציץ של 12 ליטר כל העציצים מאווררים ומורמים עם רשת כדי שיהיה ניקוז טוב.
    המצע הוא מצע משולב של אדמת משתלה וכשהעברתי לעציצים של 15 השתמשתי באדמה ייעודית שקניתי בהידרושופ.
    היו במשטר אור של 24/0 למשך שלושה שבועות, לאחר מכן העברתי ל 18/6 לשלושה שבועות נוספים
    אחרי שבוע 6 העברתי למשטר אור של 12/12
    אוורור - יש מאוורר קליפס קבוע כ20 סנטימטר מעל הצמחים והוספתי לו חתיכת קרטון גזורה בצורה נדיבה כדי שתעדן את הרוח שהייתה אינטנסיבית עליהם אז כרגע הם מקבלים אוויר באופן קבוע והוא לא חזק מידי.
    אין וונטות אבל בשלב האור הארון פתוח לגמרי ואני מוסיף גם מזגן נייד שמקרר מבחוץ ככה שאין לי בעיית טמפרטורה נכון לעכשיו בחדר עצמו יש מזגן (שכרגע לא עובד אבל יתוקן בקרוב) לכשהקיץ באמת יתחיל אז אני מאמין שאני אוכל לשלוט בזה.
    טמפרטורות - 25 - 27 במצב אור ו 24 - 25.5 במצב חושך (שזו אחת הבעיות שאני רוצה לדבר עליה)
    אחוזי לחות גם גבוהים יחסית שזה אחלה למצב צמיחה לפי מה שהבנתי אבל פחות טוב לפריחה והם ולא יורדים לי מתחת ל60% לצערי (וזו הבעיה השנייה שאני רוצה לדבר עליה) - חשבתי לקנות סופגי לחות של סנו שראיתי שמישהו המליץ, זה מספיק טוב?
    דשן - משתמש בbio bizz לפי הטבלה שבאתר של הידרו שופ - עם התאמות קלות כמו דישון כל השקייה שניה או פיצול של כמות אחת על שתי השקיות ואני משתמש בbio-heaven בכמות של 2ml/ לליטר לכל התקופה ולא עולה במינונים.
    על הדפנות של הארון יש מיילר

לגבי המצב הנוכחי -

תחילת שבוע 7 - יום אחרי העברה למשטר 12/12 האלמנה מיד הוציאה שערות לבנות כצפוי אבל לגבי השניים הנוספים פחדתי מאוד ובהתחלה היו רגעים שהייתי בטוח כמעט ב100% ששניהם זכרים, 4 ימים אחרי המעבר שני הצמחים הוציאו קצוות קטנות של שערות לבנות שנכון לעכשיו גדלו מאוד והתחילו לקשט את שתי הבנות בצורה יפה. אז 3 נקבות צ'ק!
    האלמנה בגובה של 50 סנטימטר בערך והשניים האחרים נמוכים ב10-15 סנטימטר אבל מתקרבים לשם.

הם נראים בריאים מאוד ויפים למעט כמה מכות שהם חטפו בגללי, להלן המכות -

הטעות הראשונה שעשיתי היא לדלל עלי מניפה גדולים בצמחים, את זה עשיתי כי קראתי מאמר שהמליץ על זה ואז ראיתי כאן בפורום בכמה וכמה פוסטים שלא ממליצים בכלל להוריד עלים ירוקים. אז סורי... לא יקרה יותר והורדתי אולי 15 אחוז מהעלים, אבל לא נראה באמת שזה עשה יותר מידי נזק והרבה עלים אחרים צמחו בנוסף ובמקום

הדבר השני והנורא היה בשבוע שעבר שניסיתי להעלות עוד את הגובה של המנורה והיא נפלה על העציצים (האימה!!!)
    הנזק - הגבעול הראשי של האלמנה נשבר קצת וכמה עלים נשרפו למעלה אז הורדתי אותם ויצא שדיללתי עוד עלים. אפילו שלא רציתי.
    את הגבעול ישר קיבעתי בעזרת חוט שהרטבתי, עברו כבר כמה ימים מאז ונכון לרגע זה עושה רושם שהוא החלים, לא הייתה הצהבה של עלים בריאים וכן מתחילים לצמוח עלים חדשים
    מה שכן אני חושב שהיה עיכוב בגדילה של החלק שנפגע כי הגבעולים האחרים מתפתחים יפה יותר לדעתי.
    אני מתאר לעצמי שהיא משקיעה יותר משאבים באיחוי ולא בעלים חדשים או שערות וזה המחיר של התאונה הזו, אני מקווה שהיא תצא מזה בקרוב ותחזור לקצב גדילה טוב ויפה.

דבר אחרון, העציץ של ה12 ליטר נראה שלא מתפתח מהר כמו זה של ה15 ליטר. אבל זה כנראה בגלל גודל העציץ לא?

אני אעלה תמונות יותר מאוחר הערב גם כי רציתי שתקראו קודם ואז תכעסו עליי פחות כי הם כן נראים מעולה פרט לכמה עלים שרופים. וגם כי הם בחושך כרגע
    וזהו, זה נראה לי כל הסיפור עד כה. אני מקווה שכל הטעויות לא יעלו לי ביבול קטן ומבעס ושהם יצאו עם ידם על העליונה.

ולסיכום של שאר הדברים, אשמח לייעוץ מכם על הלחות הגבוהה, על הטמפרטורה במצב חושך והאם השריפה של העלים למעלה תצמצם את הייבול משמעותית או שיש עוד זמן עד הקציר והיא עוד תתאושש לדעתכם?
    תודה רבה רבה לכולכם ומבטיח להמשיך לעדכן.

2. stonedsurfer

stonedsurfer חבר חדש

לייקים:
    1
    לפי מה שקראתי פה באתר ואין סוף להמלצות שקראתי, העציצים קטנים מדי, במיוחד של האלמנה, אם אתה רוצה תפרחת טובה אתה צריך עציץ יותר גדול, לפחות 20 ליטר

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נשמע סביר.
    אבל בלי תמונות אני לא יכול לתת תגובה ראויה.

4. Joshoa

Joshoa חבר חדש

לייקים:
    2
    אפשר לשאול מה יש בבקבוקי קולה ובשביל מה?

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חוץ מעלה שניים הוא באמת נראה אחלה.
    הגיזום היה מיותר.

6. Theweedking

Theweedking חבר חדש

לייקים:
    0
    יופי אני שמח שלא הרסתי את הכל :) מה לגבי הטמפרטורה והלחות? זו לא בעיה שיש לחות גבוהה יחסית? וזה שהטמפרטורה במצב של חושך נמוכה רק בכמה מעלות בודדות?
    והבקבוקי קולה היו עם קרח כדי להוריד את הטמפרטורה בחלל. אני מחליף כל כמה שעות

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הטמפרטורה בסדר גמור. אין לך מה לדאוג לגביה.
    הלחות הגבוהה בפריחה לא אידאלית. כדאי לך לנסות להשתמש בסופגי לחות.

8. Theweedking

Theweedking חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה רבה! אעדכן בהמשך!

9. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    כמה שיהיה יותר מאוורר ככה הלחות תרד. ממליץ להפעיל את הוונטות.
    חשוב מאוד כניסת אוויר טרי ויציאת אוויר החוצה. יש עוד זמן עד הקציר, אז הכל טוב.
    בנוגע לענף, כל עוד ממש לא שברת זה יתאחה. יצא לי לראות ענפים שבורים כמעט לחלוטין שיתאחו נהדר.
    יש שיטה של צביטות שגם עושים בכוונה חצאי שברים בגבעולים על מנת לתעל אותם לכיוונים שרוצים, ככה שיהיה בסדר ובהצלחה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!