1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לאגרונום (ולמי שיודע): החלפת משטר אור בפריחה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏22/10/15.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הי,

יש לי גברת לא אוטומטית בעליל. גדלה כ-4 חודשים, בתחילה בחוץ ואח"כ תחת מנורה במשטר אור של 16/8 והגיעה לגובה יפה. לפני כ-3 שבועות החלפתי לה את משטר האור ל-12/12 ולפני כשבוע החלה להפריח. כעת יש לה פרחים קטנים עדיין לא מפותחים.
    הבעייה: אני רוצה להכניס לארון הגידול שלה עוד מספר צמחים צעירים בעוד כשבוע-שבועיים, ולשם כך צריך להחליף את משטר האור בחזרה לצמיחה.
    האם ניתן בשלב זה להחליף את משטר האור בחזרה ל-16/8, בשביל הצעירים? האם החלפה של משטר האור ל-16/8 עלול לפגוע בצורה כלשהי בנקבה המפריחה? האם צריך לחכות עוד קצת או שברגע שהחלה להפריח היא כבר לא "תחזור אחורה"?

לתשובות אודה :)

2. hardwell

hardwell חבר חדש

לייקים:
    3
    חייב להשאיר 12/12

3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    גוזון!!! איזה כיף שחזרת!! התגעגענו :)

לא הבנתי כל כך את שאלתך - אתה רוצה להכניס צמח שנמצא 3 שבועות בפריחה חזרה לצמיחה?

ברור שאתה יכול לעשות זאת אבל סיכוי טוב שהצמח יקבל כאפה (או יכנס למצב "עקה", איך שתרצה לקרוא לזה :) ) וכאשר תחזיר אותו פעם נוספת לפריחה הוא כבר יוציא לך בולבולים...לא מומלץ.

למה אתה רוצה להחזיר אותו לצמיחה? אולי נוכל למצוא פתרון אחר...

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ברור שזה יפגע בצמחים הפורחים!
    הם יחזרו לוגטטיבי וספק אם הם יפרחו בפעם הבאה שתעבור ל 12/12.

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יש לי 2 צמחים צעירים מאוד (לא אוטומטים) שנבטו לפני שבוע, שכרגע נמצאים תחת נורת CFL בתאורה של 24 ש'. חשבתי לתומי להעביר אותם בעוד שבוע שבועיים לבית הגידול עם מנורת ה-HPS - בו שוכנת העלמה המפריחה. הם לא יוכלו להישאר עוד זמן רב תחת הפלורסנט. יש לי אפשרות גם להוציא אותם החוצה, לשמש, אבל אני מפחד שעם הימים שמתקצרים הם עלולים להיכנס לפריחה מוקדם מדי, או לא לגדול מספיק.

אין לי אפשרות לספק להם בית גידול נפרד עם מנורה נפרדת במחזור של 16/8.

מה האפשרויות? הדבר היחיד שעולה בדעתי זה לקחת אותם כל בוקר החוצה לשמש, ובלילה להחזיר אותם לפלורסנט. אין לי אפשרות להוציא ולהכניס אותם כל יום לבית הגידול שלא נמצא על יד הבית.

מה אומרים? לחכות עוד שבוע ולהעביר אותן החוצה ובלילה תחת פלורסנט או שזה יגרום להם ל"עקה" או לכאפה... :?

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משטר התאורה בחוץ יגרום להם לפרוח. אתה תאלץ להוסיף להם עוד מספר שעות עם תאורה מלאכותית כדי שימשיכו לצמוח.

7. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אם אתה מוסיף לצמחים הקטנים עוד כמה CFL הם יכולים להשלים את כל השלב הוגגטיבי שלהם
    מתחת לתאורה הזו, ואז אתה יכול להמשיך עם הפריחה של העלמה...

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מה בדבר שילוב של תאורת CFL מאחה"צ לאורך הלילה, וכמה שעות אור יום/שמש בחוץ ביום? יש לי אפשרות להוציא לשמש בבוקר ולהחזיר לתאורה בערב. עדיף כך או שעדיף להשאיר אותם קבוע תחת ה-CFL לעוד כחודש וחצי (זה הזמן שאני מעריך לסיום הפריחה של הגברת הבוגרת מתחת למנורת HPS)

9. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    הכי עדיף

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עדיף החוצה.
    אבל זה מעט מסובך להעביר צמח ממקום למקום בזמנים קבועים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!