1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הזמנת נורת UVB מהאינטרנט?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏4/11/15.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    גידול אינדור ראשון שלי; אני מגדל OG kush (לא אוטומטי) בחלל גידול בשטח של רבע מ"ר תחת 4 נורות CFL 30W. מתכנן להשתמש בSCROG.
    כיוון שזה גידול תחת אור פלורסנט נראה לי חשוב להוסיף נורת UVB בפריחה כדי שלא ייצאו פרחים דרדלה מבחינת החוזק.
    כיוון שעד כה בכל בניית חדר הגידול הצלחתי להימנע מלהכנס לחנויות גידול ייעודיות לתחום ועדיין להעמיד ארון גידול לא רע בכלל (תקראו לי פרנואיד, אבל ממש לא בא לי להתפס במעקב של המשטרה על חנות כזו) חשבתי להזמין נורת UVB 10W מאליאקספרס. מכאן עולות 3 שאלות:
    1. האם נורת UVB של 10W (CFL) מספיקה לחלל הגידול הקטן בלאו הכי שלי?
    2. האם לדעתכם כדאי להזמין נורה כזו באינטרנט? הגיוני שנורה כזו תגיע בשלום בדואר ולא תתפרק בדרך? והאם יש משהו בנורת UVB שעשוי לעורר חשד כלשהו בדואר או שאם יעשו שיקוף יראו בסה"כ נורת פלורסנט רגילה למראית עין?
    3. האם יש חנויות אחרות בארץ שאפשר לקנות בהן נורה כזו מבלי לעורר חשד? אני יודע שמשתמשים בנורות כאלו גם לחימום של זוחלים.. יש סיכוי למצוא נורה כזו בחנות שמוכרת ציוד לבעלי חיים למשל?

2. DarkWing

DarkWing קנאביסט

לייקים:
    16
    אחי קפוץ להידרו שופ אחרי שתחוזר תפיל ראש תוריד תפאניקה

3. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    1.) לא רואה צורך בUVB. כמעט אף אחד לא משתמש בהן.
    2.) 30 וואט CFL בהחלט לא מספיק לחלל גידול של 50ס"מ על 50ס"מ. גידלתי בעבר 450 וואט CFL באותו גודל ארון. ממליץ לך לקנות נורת HPS (נל"ג) 150 וואט או אפילו 250 וואט אם אתה רוצה תוצאות.
    3.) אין שום סכנה בהזמנה דרך האינטרנט - הזמנתי אינסוף מוצרים הכוללים נורת גידול 1000 וואט וטרימר חשמלי ושום דבר לא קרה לי.
    4.) לא מבין את ההסתייגות מקנייה בחנות גידול. תשלם במזומן ואף אחד לא יידע שאי פעם נכנסת. אני כמעט כל שבוע באחת החנויות (ויש בערך 6 בארץ, לא כולל סניפים) ואף השתמשתי בכרטיס אשראי כמה פעמים. אין שום סכנה. שאלתי על זה פעם, אפילו וסיפרו לי מקרה שבו נגנב לבן אדם הארנק בדיוק מחוץ לחנות וכאשר הגיעו שוטרים הם ביקשו להשתמש בשירותים, לא אמרו מילה על החנות והלכו.

4. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    נורות uvb נפוצות בעוצמה של 26 וואט

אפשר להזמין מאיביי, עלי אקספרס או מה שבא לך בלי שום בעיה

ואתה אכן יכול להזמין סאט אפ שלם מהרשת, מה שבא לך

ההמלצה של אד רוזנטל היא להשתמש ב-10% מהתאורה. דהיינו אם אתה עובד עם נורת 600 וואט, תשתמש ב-60 וואט של CFL uvb

אני חושב שאפשר להשתמש בפחות - נגיד 26 וואט לשטח כזה

אפשר למצוא את הנורות הללו בחנויות לגידול זוחלים, למעשה חנויות ההידרושופ בארץ קונים מהם, תבדוק

אסור להסתכל על המנורה כשהיא פועלת - נזק לראייה

תפעיל אותה לסירוגין בשיא האור, תתחיל בחצי שעה, עד שתגיע לארבע - חמש שעות מתוך ה-12 שעות אור. לא מיד כשהאור עולה, באמצע האור לסירוגין

חנויות הידרושופ זו רולטה רוסית, ואני אומר את זה מידיעה וודאית. אתה יכול לקנות אלף פעם ולא יעלו עליך, אבל אתה יכול גם ליפול. רצוי להזמין בדואר לצד ג', ולאסוף אחרי שבוע

או לשלוח חבר סאחי לאסוף אחרי שעשיתם הזמנה טלפונית, ושישב אצלו כמה זמן עד שתיקחו את זה

המחיר של תפיסה גבוה וכואב מאוד, וכולל לפחות כמה ימי מעצר, אפילו אם היו לכם כמה עציצים מסכנים

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה סטארדאסט כל השיקולים שהעלית זה בדיוק מה שחשבתי.
    אני משתמש ב4 נורות cfl של 30 וואט כל אחת כלומר 120 וואט תאורה. כלומר 10% מהסטאפ משמעו סביב 10 וואט לנורת הuvb?
    וטראק - אני חושב שהעניין הוא לא רק כמות האור אלא אופן השימוש באור. הארון שלי מצופה במיילר (שגם אותו לא קניתי בהידרושופ אלא השתמשתי בעטיפות של חטיפים) ואני מתכנן להשתמש בSCROG. כלומר זה 120 וואט CFL במרחק של 10 ס"מ בממוצע מהצמח.
    הסיכון ליפול על מעקב בחנות הידרו ייעודית לא שווה לי את הסיכון; ברור לי שאף אחד לא יעשה לי שום דבר בפועל על גידול של עציץ אחד מלבד אזהרה, אבל אני בתחום מקצועי שמעצר על גידול יכול לסכן לי את רשיון המקצוע שלי, גם אם התיק ייסגר בלי שום משפט. לכן עשיתי מאמץ להקים את חדר הגידול עם מינימום מגע עם כל אופציה לעורר חשד גם אם הסיכוי לכך קלוש.
    אולי באמת אנסה לקנות נורת uvb בחנות לבעלי חיים.

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אגב רק לוודא, UVB מפעילים רק בפריחה בשלב יחסית מתקדם של הפריחה, נכון? לא בצמיחה?

7. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    העצה שלי הסתמכה על כך שהארון שלך מצופה במיילר. בסוף, זה שיקול שלך.
    על פי הלוגיקה הבריאה תנסה לחשוב שניה מאיפה נובע הסיכון. איך בדיוק יתפסו אותך אם תשלם במזומן? בלי שם אין להם איפה אפילו להתחיל לחפש.

8. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    יש כל הזמן שמועות על זה שהמשטרה עושים מעקבים על חנויות ייעודיות לגידול הידרו. לא שווה לי את הסיכון והמתח.
    לגבי עוצמת האור - נכון לכרגע נראה לי שזה די והותר אבל אני אראה אם בהמשך יהיה צורך להוסיף. זה נסיון ראשון שלי באינדור אני לא חלילה מפקפק בנסיונך אבל כמו שאומרים ננסה ונראה. קראתי כמה וכמה יומני גידול של אנשים שגידלו גם עם יחס נמוך יותר של וואט לשטח ולטענתם הצמחים שלהם גדלו סבבה. ננסה ונראה כמו שאמרתי... אני לא מצפה להוציא קילוגרמים של תפרחת, אם יצמחו 80-100 גרם מבחינתי זה מספיק לי כמעט לשנה ככה שאני אהיה מרוצה...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!