1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בבקשה דחוף חייב עזרה עכשיו!!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Itzik010270, ‏6/11/15.

1. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    כבר כמה ימים שאני מנסה לבקש תשובות לגבי הצמח הגוסס שלי.. אני שואל בא מישהו זורק לי איזה תשובה שתסתום לי תפה וממשיך הלאה. אני מבקש שמי שקורא את זה ולוקח על עצמו לעזור לי , אז בבקשה שייתן לי מענה עד הסוף כי אני כבר מתחיל לאבד עניין מהצמח הוא כבר התחיל לא לעניין אותי ואיבדתי ממנו תקווה לגמרי..
    זה הצמח:

אדמה מהידרו שופ, 18\6 הוא כבר קיים כמעט 3 חודשים אם אני לא טועה , northern light
    אני מוריד תחומציות ל6.5 בערך, מדשן בשלב הזה biogrow ibioheaven
    2ml\1l מכל אחד. אני נותן לו 2 ליטר כל כמה ימים. טמפטורה 25~30 לחות 60~80
    החלל גידול בתוך חדר קטן לרוב החדר סגור מדי פעם אני פותח לו אוויר. זה כל מה שאני יודע , אני בא מ0 לעניין הזה זו פעם ראשונה , אין לי מושג מה זה פרלייט שמרלייט כל הדברים האלה .. אשמח אם יסבירו לי ולא פשוט יגידו לי הפרלייט ככה ככה כי באמת אין לי מושג..
    השאלות שלי הן אם עדיין שווה לגדל אותו כי הוא נראה ממש צעיר אבל יש לו בערך 3 חודשים.. אם אפשרי אז מה לעשות??
    העלים מצהיבים חלק אני מאמין כבר צריך להוריד והוא לא גדל בגובה.. אני פשוט כבר חושב לוותר

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אם אתה חושב שמישהו פה יכול לפתור לך את כל הבעיות ולעשות לך את העבודה מרחוק במקומך אתה טועה.
    יש פה אנשים שיודעים ועוזרים אחד לשני בכיף אבל אם אין לך רצון ללמוד גם בעצמך, קצת לחקור ולהרחיב את הידע
    (נגיד לעשות פאקינג גוגל על ''פרלייט'''!!) אז מה אתה רוצה מאנשים פה?? שמישהו יבוא אליך הביתה לגדל לך את הצמח??

ניסן ו-yaya אוהבים את זה.
  3. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    לא אחי ממש לא.. אני יושב ומחפש ובודק. אין פה כעס אף אחד לא חייב לי כלום. פשוט שאלתי פעמיים ולא קיבלתי תשובה וכשלא קיבלתי תשובה התחלתי לחפש בעצמי ולא מצאתי.. אז מה פשוט לוותר?? הכל לפח? פרלייט זה עוד אחד מהמושגים שפשוט לא הבנתי.. לא ידעתי שזה סוג גידול בכללץץ אני מנסה להבין מה קורה בעולם הזה ולא מצליח. אני באמת מתחיל לאבד תקווה ניסיתי הכללל.. קניתי הכל וזה פשוט עדיין לא עובד, אני חייב תשובה אתה יכול לעזור לי?

4. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    צודק !!! זה מה זה בסיסי

תן ליינק לשאלות ששאלתה אני רוצה לראות איך זה נראה קודם
    ואם אתה מוכן לילמוד זה סבבה

אז נתחיל בזה שכול מה שאני אומר לך זה דברים שאני הייתי עושה אם זה היה עציץ שלי
    ואני לא לוקח שום אחריות על השתיל שלך

אז אני קודם כול הייתי שותף את האדמה טוב טוב
    מפסיק לאזן את המיים ומוריד לחצי את כמות הדישון ומשקה רק שהאדמה יבשה
    ואתה אומר שהוא בעציץ הזה 3 חודשים ??? מה נפח העציץ???

ד''א
    איזה אור ומה המשטר

ועונש על זה שפתחתה על החברים
    עד השאלה הבאה שלך אתה כותב חיבור של 15 מילים על פרלייט חחחחח סתם

Enpo.ip אוהב/ת את זה.
  5. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    חח לא התכוונתי אחי..
    אז ככה
    עשיתי שטיפה לפני ההשקיה האחרונה שהייתה ביום רביעי האחרון, לשטוף שוב??
    להפסיק לאזן את המים?? לא הבנתי למה זה טוב ואם כן אז מתי להתחיל לאזן?
    הוא היה בעציץ קטן בהתחלה ואחרי שהוא הגיע לגובה של בערך 10 סנטים העברתי אותו לעציץ 23*23*25
    ובעציץ הזה כן עם אותה אדמה כבר כמעט 3 חודשים.. אם יעזרו לך עוד תמונות אני אעלה.. רואים שהוא לא טוב העלים כבר יבשים וזה מתפשט כמעט לכולם.. השאלה אם אפשר להציל אותו עדיין?? אני יעשה מה שאמרת אבל מה אתה עוד ממליץ?? הגיוני שאחרי בערך 3 חודשים הצמח עצמו הגיע רק לגובה של 40 סמ? +- משהו כאן לא בסדר לא?

6. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    עוד תמונות תמיד עוזר

לא אמרתה איזה אור וכמה שעות

וכן אחי לישתוף כך את העציץ לאמבטיה ותישתוף את האדמה כמה דקות
    [אני לא במצב של לחשב אכשיו] העציץ שלך נראה לי קטן מאוד

אחרי כמה שעות תעביר לעציץ גדול[לפחות 15-20 ליטר] אם אדמה טובה תשקה מאט את האדמה החדשה ותן לו לנוח איזה שבוע להשקות רק כשיבש בלי לאזן

7. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקיי.. בקשר למנורה.
    לא יודע בדיוק להגדיר אותה אבל 450W במשטר של 18/6
    תמונה אם זה עוזר:

תגיד כמה זמן נראה לך פחות או יותר לפריחה?? אחרי שאעשה את כל מה שאמרת?
    והאם זה יפגע בעתיד באיכות בגלל שהגכדילה שלו איטית?

8. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    אתה מחליט מתי הוא נכנס
    אתה מחליט מתי הוא נכנס למשטר אור של פריחה
    אני לא הייתי מתחיל להפריח שתיל במצב הזה
    תעשה מה שצריך ותן לו לנוח נראה מה יהיה
    כשאתה מחליף לעציץ גדול תראה באיזה מצב השורשים
    או הכי עדיף
    כמה שעות אחרי השטיפה האדמה אמורה לצאת לך מהעציץ בגוש
    תצלם ותחזיר לאותו עציץ

9. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    כבר בעייתי השטיפה הייתה אתמול.. יעזור לך אם אני אצלם את העציץ עצמו??
    ורגע ככל שאני ממשיך לחכות יותר זמן ולא מתחיל הפרחה היא לא תמות?? העציץ נראה גדול ביחס לצמח בשביל מה להעביר ליותר גדול?

10. ganja man

ganja man קנאביסט

לייקים:
    8
    לא הבנתי מה אתה רוצה הצמח נראה טוב

11. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    אתה צודק

12. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    אני רק רוצה להבין מה הסיבה שהוא גדל כל כך לאט! זה קורה הרבה?? או שזה רק אצלי, 3 חודשים נשמע מוגזם והוא עוד ילד

13. IBO

IBO חבר חדש

לייקים:
    6
    תן לו אהבה זה מה שילדים צריכים הכי הרבה

14. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    3 חודש זה המון זמן האיתה כבר צריך להיות אחרי צמיחה פלוס הפרחה ואים צמח הרבה יותר מרשים כניראה משהו לא עובד!
    מוזר שאתה אומר נורטן לייטס כי זה זן אים צמיחת צד ממש טובה מה שאין בצמח שלך.
    אתה בטוח שזה אדמה ולא קוקו-פרלייט?
    כי אים זה קוקו פרלייט אני האיתי יורד לתחתית הטבלה באיזון החומציות 5.5-5.8
    אני חושב שיש לך מחסור בחנקן.
    בכל מקרה לא האיתי מחכה שניה האיתי עוסה קיטום לוקח ייחור מי למעלה משריש אותו שיגדל אים הצמח ומפריח אותם ביחד כי נראה שיש לך חופשי מקום לעוד צמח לפחות תקבל יותר יבול פלוס אים תעסה קיטום אתה תעודד את הצמיחת צד לגדול.

15. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    פותח הדיון, האם תוכל לעלות תמונה חדשה של הצמח ?

כמו כן, לא ראיתי את בצמח, אבל מה שכן אני לא מבין איך 3 חודש ואין תוצאות, בזמן הזה היה אמור לגדול לך מעל מטר, ברור שאתה עושה משהו לא בסדר.

איך הנבטת את הצמח ?, כמה מים אתה נותן ובאיזה תדירות ?, כמה דשן אתה שם לו ואיזה ?

וכמובן מה הטמפרטורה בחדר הגידול בזמן שמנורת הלחץ עובדת ?

מבחינת המים לא ברור לי מדוע אתה מאזן אותם, אתה צריך סה"כ למלא כמה בקבוקים במי ברז, להשאיר את הפקק פתוח כ48 שעות שהכלור יצא ולסגור, ואחרי זה פשוט להשקות במינון הנכון ובאותם מים להוסיף דשן אם צריך לדשן, וזהו ככה אני עושה ועוד מיליוני אנשים בכל העולם.

מילא אם זאת היתה מערכת הידרופונית, שהם באמת חשוב רמות הph, אבל למצע אדמה זה פשוט לא שווה כלום.

יש לי הרגשה שהבעיה שלך קשורה למים ולחום, לא יודע למה, אבל ככה זה נראה לי.

16. Itzik010270

Itzik010270 חבר חדש

לייקים:
    0
    שמתי את הזרע בכוס עם מים יום בערך עד שיצא לו החלק הלבן ושמתי את הזרע בעציץ קטן.. לקח לו זמן העלים הצהיבו לאורך כל הדרך.. ההתחלה הייתה בתקופה של חום קשה אני מאמין שבגלל זה גם.. כרגע הטמפרטורה היא23~28 העציץ גדול אני כבר אעלה תמונות.. הלחות היא 65~75 אני משקה פעם בשבוע 2 ליטר עם bio grow ו bio heaven 2ml/1l מכל אחד.. ואם לא צריך לאזן.. סתם נתנו לי את זה בחנות?? אולי זה כן פרלייט? אין לי פשוט מושג..
    תמונות:
    [img=http://s10.postimg.org/3pd24riut/20151110_193007.jpg]

[img=http://s24.postimg.org/4m20x2ypt/20151110_193012.jpg]

[img=http://s30.postimg.org/hukr52c71/20151110_193020.jpg]

[img=http://s17.postimg.org/5yo390hcr/20151110_193027.jpg]

17. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    פותח הדיון, ברמת העיקרון זאת בעיה שלך שהוא נראה ככה, מאיך שהוא נראה לא נגעת בו פעם אחת, לכן הוא גדל כמו מקל ולא כמו שיח.

כמו כן שיב לב, שהאור שלך לא מספיק בעליל, הספקטרום שלך לא מספיק גדול, תוסיף לך איזה שהיא מנורת לד COB של 200W ואתה מסודר.

משהו בסגנון הבא, אם יש לך את התקציב, בשלב הפריחה תקבל תוצאות טובות יותר, כמו כן שים לב שאת הלד ניתן לקרב עד 5 ס"מ מעל קצה הצמח, מה שאומר שבקציר התמורה תהיה שווה את זה.

http://www.aliexpress.com/item/Stoc..._92_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    המוצר הזה נראה מאוד מעניין.

19. Gadi

Gadi חבר חדש

לייקים:
    6
    לא חושב שלהכניס עוד מנורה לצמח אחד זה נכון.
    המנורה שלך מתאימה גם לפריחה? אור צהוב?

מהתמונות האחרונות אני חושב שאתה צריך לעשות קצת קשירות לכל הענפים הצמודים לענף הראשי... ככה תרחיק אותם מהעמוד הראשי של הצמח והם יקבלו יותר אור.
    הצמח משקיע א האנרגיה שלו רק בענפים שנחשפים לאור , כל השאר מבחינתו לא יעילים והוא מייבש אותם.
    למנוע את ההתייבשות אתה צריך פשוט להרחיק אותם - בעזרת קשירות /קיטומים ועוד שיטות שלדעתי אתה עדיין לא בשלב לבצע.

מה שהייתי עושה כרגע זה נכנס לאחד המדריכים שיש פה באתר לשיטות גידול , מבין שיטה אחת ומבצע ... ברגע שתתתחיל לראות שיפור לדעתי תעביר לפריחה , בזמן הפריחה הצמח גדל פי 2 .

20. sunblind

sunblind חבר חדש

לייקים:
    0
    היי מאן
    כדי שנוכל לעזור לך להבין מה לא בסדר בצמח אנחנו נצטרך כמה שיותר אינפורמציה בנוסף לתמונות
    אתה טוען שאתה מאזן את הpH, איך אתה מאזן אותו? כל כמה זמן אתה מודד? ומה המדדים שאתה בדרך כלל מקבל?
    מה הטמפרטורה בחלל הגידול?
    הייתי ממליץ לך גם לבדוק לחות (אתה יודע, רק כדי להיות בצד הבטוח)
    מבחינת דישון והשקייה, באיזה דשנים אתה משתמש, כל כמה זמן אתה משקה, כמה ליטרים וכמה דשן אתה שם?
    באיזה מנורה אתה משתמש? מה משטר האור? כמה רחוקה המנורה מהצמח?
    מזיקים? האם אתה מגדל במקום שיכול להיות נוח למזיקים להתרבות בו?
    אם תוכל לצלם את החלק התחתון של העלים (לצלם אותם ממתחת) זה גם יוכל לעזור לשלול או לאשר את קיומם של מזיקים למיניהם.
    עלים מצהיבים זאת הדרך של הצמח להעיד על כך שיש בעיה, כמו בבני אדם שחום הגוף שלהם עולה כשיש בעיה (זאת יכולה להיות סתם שפעת, זאת יכולה להיות דלקת, יכולות להיות מלא סיבות).

Long story short, תן לנו כמה שיותר פרטים על הסביבה בה הצמח גודל
    ותזכור שלפעמים גם כשהשקענו הרבה בצמח יש מצב שהדברים לא ילכו חלק, לא להתייאש והמשיך לנסות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!