1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות של noob

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Sprout69, ‏4/1/16.

1. Sprout69

Sprout69 חבר חדש

לייקים:
    0
    מה קורה חברים?
    אז ככה אני אחרי הגידול הראשון שלי שהיה white diesel haze אוטומטי שהניב לי קצת פחות מ50 גרם יבש(שנשרפו מהר מידי) עשיתי הפסקה קטנה בשביל להיות בטוח שהתמנונים לא שמו עליי עין ועכשיו הגיע הזמן לעוד סיבוב
    בפעם הראשונה גידלתי צמח אחד בעציץ איירפוט של 20 ליטר בחלל של 50*60*1.30 לשלב הצמיחה השתמשתי בMH 250W
    ולפריחה במנורת duel spectrum 250W (בהמלצת המוכר)
    המצע היה אדמת משתלה מעורבבת עם קומפוסט יחס 1:2 ודישנתי עם הstarter pack של biobizz
    הפעם החלטתי ללכת על על צמח רגיל יש לי שני זרעים מזנים שונים ואני קצת מתלבט מה לעשות איתם בשביל להגיע לתפוקה מקסימלית (לא היה קל להשיג את הזרעים כי אני לא מוכן לקנות באינטרנט)
    1.האם כדאי לשתול אותם ביחד באותו חלל או לשתול אחד ולהמתין עם הזרע השני (אני רוצה להפיק מהזרעים האלה כמה שיותר)
    2.איך מתנהגים עם ייחורים? במידה ואני לוקח ייחור אני צריך חלל גידול משני? ושם הייחור יגדל במקביל למחזור הנוכחי? או שאני לוקח ייחור לקראת הפריחה של המחזור הנוכחי ומגדל מהייחור במחזור הבא?
    3.לגביי שיטות כמו lst/fim/toping/scrog מה הכי ממומלץ? ומה הולך ביחד?
    4.הומס? יש צורך בזה במידה ואני מדשן עם biobizz?
    5. מה שעשיתי עם הקומפוסט פעם קודמת זה טוב?
    6. לגבי תוספות למצע כמו קוקוס פרלייט וכאלה מה הכי מומלץ,כדאי בכלל להוסיף?,מה ההשפעה של זה?
    7.מה דעתכם לגביי הגודל של העציץ? פעם קודמת הצמח היה ב20 ליטר במהלך כל המחזור הפעם אני חושב אולי להתחיל בקטן ולהעביר לגדול
    8.בפעם הראשונה ישר אחריי ההנבטה שמתי את הניצן הקטן מתחת לפךורסנט שמוציא 2000 לום לפי אחד המדריכים פה, יש באמת צורך לעשות את זה או שאני יכול ישר לשים מתחת למנורת הMH אני מעדיף להשתמש MH בשביל לקבל קצת חום כי קר פצצות
    9.מנורת הduel spectrum באמת עדיפה על HPS? כמו שהמוכר אמר לי?
    10.כמו שאמרתי החלל הוא 50*60*1.30 במידת הצורך אני יכול להוסיף עוד 70 ס"מ גובה (החלל הוא ארון מחולק שבחלק העליון יושב כל החשמל) זה משהו שכדאי לי לעשות?

תודה מראש לעונים

2. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    2. ייחורים צריכים תאורה יותר 18/6, אתה צריך חלל נוסף עם תאורת פלורוסנט. תגדל בחלל נפרד צמח אם שממנו תיקח כל מחזור ייחורים.
    3. תלוי בתכונות של הזן, קיטומים וscrog עובדים ביחד.
    4. הומוס זה בערך כמו קומפוסט, אין צורך.
    5. טוב מאוד, אבל תפחית בדישון עקב זה.
    6. בדרך כלל תערובות שתילה של משתלות מכילות חומרים מאווררים כמו קוקוס, אם לא מאוורר כדאי להוסיף שליש פרלייט/קוקוס.
    7. 20 זה מצויין.
    8. שתי הדרכים בסדר.
    9. אומרים שלפריחה טוב יותר HPS.
    10. ייתכן, תלוי בגובה הצמחים ובצורך להרחיק מהם את המנורה.
    אתה לא noob, כבר גידלת..

3. בולבול הקבולבול

לייקים:
    35
    1.האם כדאי לשתול אותם ביחד באותו חלל או לשתול אחד ולהמתין עם הזרע השני (אני רוצה להפיק מהזרעים האלה כמה שיותר)
    עדיף יחד שלא יהיו לך הפרשי גבהים גדולים בצמיחה ביחס לאור בהמשך הגידול

2.איך מתנהגים עם ייחורים? במידה ואני לוקח ייחור אני צריך חלל גידול משני? ושם הייחור יגדל במקביל למחזור הנוכחי? או שאני לוקח ייחור לקראת הפריחה של המחזור הנוכחי ומגדל מהייחור במחזור הבא?
    קח בחשבון שזמן הייחורים לא גבוה, ואז אזור צמיחה, ורק לאחר מכן לעבור לחלל הפריחה.
    אם יש לך אפשרות בחללים נפרדים עדיף שכך, רק חישובי זמנים צריך להיות נכון, שבנות שגדלו מהייחורים שלך יעברו בזמן להפרחה.
    אני מניח שיש לך בעיית מקום (הן ברמת השטח והן ברמת הגובה), אז שב עם עצמך בשקט ותעשה לוחות זמנים שהמחזרים יוכלו לרוץ ברצף אחד אחרי השני בפריחה

3.לגביי שיטות כמו lst/fim/toping/scrog מה הכי ממומלץ? ומה הולך ביחד?
    Toping ו F.I.M שיטות קיטום... שתי השיטות טובות על מנת לעבוד עם
    SOG או SCROG או LST

4.הומס? יש צורך בזה במידה ואני מדשן עם biobizz?
    ביוביזז עם מוצרים אורגניים ובעיקבות זה מאוד סלחניים בכמויות הדישון שלהם, הכמויות שהצמח לוקח מהדישון הינה איטית וקטנה (ביחס לביולוגי), פשוט מתפרק אחר באדמה.... אם אתה מדשן עם ביוביזז ממש לא מחייב מביחנתך להשתמש גם בהומוס

5. מה שעשיתי עם הקומפוסט פעם קודמת זה טוב?
    סלח לי לא זוכר מה עשית :)

6. לגבי תוספות למצע כמו קוקוס פרלייט וכאלה מה הכי מומלץ,כדאי בכלל להוסיף?,מה ההשפעה של זה?
    אני פחות אוהב לעבוד עם קוקס.... פרלייט בהחלט סביר מבחינתי

7.מה דעתכם לגביי הגודל של העציץ? פעם קודמת הצמח היה ב20 ליטר במהלך כל המחזור הפעם אני חושב אולי להתחיל בקטן ולהעביר לגדול
    תלוי בשטח הגידול ובגובה שיש לך לאפשר לצמח. 20 ליטר זה מספיק ודי אם אתה מצומצם בגובה ושטח. עם 30 ליטר אתה יכול לגדל מפלצת (שאין רע בכך, רק אתה צריך מקום עבורה)

נגמר לי הסוס מלענות :)
    ימשיכו החברים

4. Doj

Doj קנאביסט

לייקים:
    13
    1. תלוי בחלל שיש לך באופן כללי אני (אישית) חושב שעדיף לעבוד עם צמח אחד ולמקסם את התוצר ממנו אבל שוב זה ממש תלוי ביכולות שלך כמגדל ובגודל חלל הגידול.

2. יש לך כמה וכמה אפשרויות בעניין הזה אתה יכול לקחת ייחור באופן שלא יזיק יותר מידי עד שבוע שבועיים אחרי המעבר לפריחה

לקיחת ייחור מצמח שכבר התחיל לפרוח נקראת מנסטר קרופינג וחוסכת הרבה עבודה בפיצול הצמח (הייחור יוציא מספר רב של ענפים ללא קיטומים) לייחור כזה יש סיכויי הצלחה קצת נמוכים יותר ויקח לו יותר זמן להשתרש מה שיכול להתאים לך בהתחשב בזמינות חלל הגידול ולוח הזמנים שלך.

אם אתה לא מעוניין להכנס לתחום הרגיש של הפריחה זו החירה מובנת לחלוטין ואז עדיף לקחת ייחורים עד שבוע לפני המעבר לפריחה כדי למנוע סטרס בצמח בזמן הפריחה.

ישנה אפשרות לשמור ייחורים עד שלושה שבועות במקרר בטכניקה מיוחדת שנקראת סטאזיס אני יכול לפרט יותר אם תרצה....

אתה גם יכול לגדל את הייחור לצמח קטן ולקחת ממנו עוד יחור כדי לשמור אותו בגודל קטן עד שחלל הגידול מתפנה.

3. סקרוג זו שיטה המיועדת למיקסום היבול ממספר מועט של צמחים השיטה מתאימה למי שכמות הצמחים בעייתית לו (למשל במקומות שהאישום בגידול יהיה משמעותי יותר בעבור מספר צמחים גדול....) ושחלל הגידול שלו מוגבל.

LST fiming ו- toping אלו שיטות למניפולציה על דפוס הצמיחה של הצמח למשל לעודד צמיחה היקפית על חשבון צמיחה אנכית

LST- low stress training

מתאימה למי שלא מעוניין לעכב את קצב הגדילה של הצמח באופן משמעותי היא מאפשרת בעיקר חשיפה של חלקים נוספים בצמח לאור ישיר ובכך מעודדת צמיחה אחידה יותר של כל חלקי הצמח.

toping

שיטה שבאמצעותה אתה משפיע על תנועת ההורמונים בצמח ומעודד צמיחה הידפית של הצמח היא מאופיינת ביותר סטרס לצמח ועיקוב בזמן הצמיחה לעומת זאת היא מאפשרת גידול בחללים קטנים יותר (צמיחה הקיפית על חשבון צמיחה אנכית ) התפרחות יהיו קטנות יותר יחסית אבל המשקל הכולל יגדל.

fiming- fuck i missed

וואריאציה של topping מכיוון שאתה מסיר רק חלק מהניצן (כ 80 אחוז, כי "פיספסת"...) היא עושה אותו דבר כמו topping רק שיכולים לצאת עד 8 ענפים חדשים מרכזיים במקום 2 (שיוצאים ב topping)

אתה יכול להשתמש בכולם.... בכל מיני וואריאציות ושילובים אתה יכול לשלב גם טכניקות נוספות של סופר קרופינג lolipoping defuliation וכו אבל הייתי מתמקד בשיטות בסיסיות יותר ועובר לשיטות מתקדמות אחרי שצברת קצת ניסיון.

4.אין לי מושג יש לי ניסיון מועט עם הומוס וההשפעות שלו....

גידלתי אחלה גידולים באדמה עם ביוביז בלי יותר מידי שנאניגנז והיה אחלה....

5. אין לי מושג מה עשית...

6. קוקוס מאוורר את המצע כי הוא מתנקז טוב אם יש לך בעיית ניקוז ואיןורור של המצע אתה יכול להוסיף קוקוס לאדמה אני לא יודע באיזה יחסים ובאופן כללי זה כל כך משתנה ביחס לאדמה שאתה משתמש בה שתאלץ להתנסות ולראות מה מביא לתוצאות הטובות ביותר...

באופן כללי קוקוס מחזיק מים עד כ 70 אחוז מנפחו אני חושב... לא בטוח לגבי זה....

7. גודל העציץ צריך להיות מוכתב לפי הגודל הסופי של הצמח שאתה מעוניין לגדל אם כבר גידלת בעציץ 20 ליטר אין צורך לשנות את זה

אתה כן יכול להתחיל בעציץ קטן ולעשות עד 2 העברות

עושים את זה כדי לפתח מערכת שורשים מלאה יותר כל מעבר כזה גורם קצת סטרס עבל כשעושים את זה נכון זה עובר תוך יום יומיים...

בכל מקרה כל ההעברות חייבות לקרות לפני הפריחה ועדיף להכנס לפריחה כשכבר יש מערכת שורשים מבוססת בעציץ המיועד להפרחה.

אוטומטיים עדיף לשתול ישר בעציץ סופי.

8. אתה יכול לשים אותו ישר תחת mh אבל אני חושב שעדיף לחכות למערכת שורשים מפותחת

בכל מקרה לצמחים צעירים תצטרך למקם את הנורה לפחות 50 סמ מעל הצמח ואז אתה מבזבז חשמל ולא מרוויח את האור שאתה מוסיף כי הצמח בכלל לא יכול להשתמש בו

גם בגלל המרחק הנוסף וגם בגלל שמערכת השורשים שלו והעלווה לא מפותחות מספיק כדי לנצל את כל האור....

זה גם יכול לגרום לך לעיקוב בגדילה אז למה?

9. לי יש ניסיון טוב עם דואל למרות שמעולם לא השתמשתי בhps רגילה

בגדול הדואל היא נורת hps שהוסיפו לה חלק שמייצר אור בספקטרום הכחול הספקטרום הכחול מעודד צמיחה היקפית וצמיחה ירוקה

ואז אתה כביכול לא מזניח את הדבר הזה גם במהלך הפריחה לדעתי הדואל היא אחלה אבל שוב אני לא באמת יודע להשוות לפי ההגיון שלי אמורים לצאת לך פרחים דחוסים יותר עם דואל שוב לא מבוסס ניסיון....

10. זה נשמע קצת צפוף אבל כבר גידלתי בחללים קטנים יותר אם אתה מגדל זנים שידועים בהימתחות שלהם הייתי מגביה קצת את החלל תחשוב שהנורה תופסת (כולל המרחק מהצמח) בערך 60סמ מהגובה זה משאיר אותך עם 70 סמ לצמח + עציץ זה דיי מעט.... אם אתה יכול והדבר היחיד שאתה בעצם שואל הוא האם זה שווה את הזמן שלי

אז התשובה שלי היא שכן... שוב זו דעתי.

5. Sprout69

Sprout69 חבר חדש

לייקים:
    0
    חברים תודה על העזרה מהתגובות שלכם ומעוד הרבה קריאה בפורום נראה לי שמה שני ישעה זה ככה:
    אני ינביט את שני הזרעים ביחד יקח מהם ייחורים ומהם אני יעשה שתי אימהות שיישבו בחלל למעלה(אני ישאיר את הארון כמו שהוא) 70 ס"מ זה אולי לא הרבה אבל אני גם ככה לא צריך שהאמהות יהיהו גדולות מידי

6. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235

בהצלחה תעדכן על הפתחויות :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!