1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אחרי תקופה ממושכת של אסיד

הנושא בפורום 'LSD-25' פורסם ע"י buddy, ‏29/12/15.

1. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מי שקונה במסיבות, או מדילר או דרך חבר של חבר וכו', קודם כל לא להשתמש לפני חוות דעת, שנית, מומלץ בחום לא לקחת הכל בבת אחת אלא לבדוק קודם על חצי קרטון אם יש טעם, איך זה עולה, ברוב המקרים אפשר לזהות בעליה אם החומר הוא אכן אל אס די או איזה חירטוט ובמקרה של טיפה אני אוהב לטפטף על סוכריית גומי
    לצערי הרב עשיתי טעות וקניתי מהבחור הלא נכון במסיבה ופשוט נפלתי על חיקוי מסריח שרק עשה לי רע (איבדתי את עצמי).
    האופציה הכי טובה היא להשיג דרך חבר קרוב שיש לו ניסיון והוא יכול לשתף את החוות דעת שלו.
    ערב טוב ושנזכה רק לטריפים טובים

Ronenamos אוהב/ת את זה.
  2. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אני אשמח לשמוע על החוויה שעברת במידה ואתה מעוניין לשתף. יש לך הערכה מה היה החיקוי שצרכת?

3. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    למה הכוונה איבדת את עצמך?

4. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    מצטער אבל זה נשמע כאילו אין לך מושג אל מה אתה מדבר.

5. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    למה הכוונה ganjaboll?

6. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    שאני לא מסכים עם רוב הדברים שכתבת, ולדעתי הם שטויות.
    דוגמאת זה שאם איבדת את עצמך אז האסיד שלך חיקוי מסריח (?)
    דבר שני ההמלצה שלך לקחת אסיד בחלקים.
    עוצמת הטריפ נקבעת לפי המנה הראשונה שאתה לוקח, כל תוספת אחרי זה רק תאריך את משך ההשפעה ולא את העוצמה שלה.
    לכן, אם תקח חצי קרטון תהיה לך דלקה של חצי קרטון גם אם תאכל עוד חצי אחרי זה, פשוט ארוך יותר.
    אתה צריך להגדיל את באופן לינארי ( כזכור לי ) כדי להגיע ל"פיק" נוסף יום אחרי דלקה.
    ובלי קשר חשבתי שזה פשוט פוסט מיותר שלא משתף שום מידע רלוונטי.

7. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    טריפים מאוד מסוכן מבחינת כניסה למצב פסיכוטי זה גם עלול לעשות פלאשבקים אחרי שנים..

8. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    אתה זורע פה פארנויות לשווא, ועניין הפלאשבקים זה מיתוס זה לא נכון מה שמספרים בשביל להפחיד אז די לברבר.

9. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    HPPD זה לא מיתוס זאת תופעה מוכרת לעולם המדע. אנא תקראו לפני שאתם מדברים. גם אפשרי להיכנס למצב פסיכוטי מפסיכדלים, ראיתי כמה אנשים שזה קרה להם. באחד מהמקרים הסתבר לנו אחר כך שלבחור שנכנס לפסיכוזה יש קרוב משפחה עם סכיזופרניה ואם הוא היה יותר חכם הוא לא היה לוקח... לכל פסיכוזה הייתה סיבה, מעולם לא ראיתי אנשים שסתם נכנסו לפסיכוזה לפחות לא באזור הכמויות הקטנות.

10. Achilles

Achilles חבר חדש

לייקים:
    5
    HPPD זה לא "פלאשבק" , ובינינו לכל אחד יש קרוב משפחה שיש לו ככה וככה או מאורע טראומתי מאופי כזה או אחר שאירע לו,ואיך השפיע עליו. קשה לקבוע דברים כאלו.

cannabisnaut אוהב/ת את זה.
  11. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    אני לא חושב שיש פה למישהו מספיק ידע כדי לדון בעניין של מחלות נפש.
    זה "מדע" מאוד בעייתי לא צפוי ולא מדוייק. לפחות לפי אמות המידה שאנחנו מכירים היום.

BlackGhost אוהב/ת את זה.
  12. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    בדיוק פלאשבק זה לא HPPD אני עשיתי שיעורי בית ואני לא מדבר סתם אינ מכיר ולמדתי את עולם הפסיכדלים לפני ולפנים ומהגודלים ביותר ועברתי עוד דברים שאתאיסט כמוך לא יבין בכלל, אל תלמד אותי על הנפש ועל ממצבי תודעה משתנים וערוצים רוחניים שנפתחים, שהתרבות המערבית הרדודה שלנו (בענייים כאלו) לא יודעת ולא מסוגלת להכיל, העוצמה המנטלית שלנו קטנה מאוד בעולם המערבי וכל תחום הנפש לוקה בחסר הכל תאוריות וקיטלוגים באוויר ומעשי להטטנות כמו בקרקס מה שיודעים זה לשים פלסטר על הפצעים ופחדים משיגעון.

ganjaboll ו-BlackGhost אוהבים את זה.
  13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    במעבר מהקצה הלבן לקצה השחור, בדיוק כמו במעבר מהקצה השחור לקצה הלבן, לא רק שמאבדים את האפור שבאמצע, אלא גם את כל יתר הצבעים והגוונים האחרים - צהוב וכחול וירוק וסגול וכתום ואדום וכל היתר..
    והכוונה במשל לומר - אכן אני יכול להסכים עם דבריך שהתודעה המערבית צרה מכדי להבין את כלל מרחב ההוויה והחוויה הנפשית והרוחנית, אך מצד שני לבטל את כלל הפסיכיאטריה המודרנית שמבוססת על מאתיים ומשהו שנות מחקר, זו צרות אופקים מהקצה השני. הפסיכיאטריה המודרנית אמנם מקטלגת וממיינת וממוקדת סימפטומים ולפעמים ממש מרובעת, אבל אותה פסיכיאטריה מודרנית הפכה סכיזופרנים וחולי נפש קשים לברי טיפול, גם אם חלקי, לפחות לברי שילוב בחברה ברוב המקרים. אתה יודע איך היו מטפלים בחולי נפש לפני 200 שנה? תקרא קצת היסטוריה של הפסיכיאטריה. יש למדע המערבי ולמדע הנפש בפרט עוד המון לאן להתפתח, זה לא אומר שאפשר להתייחס למצב הקיים כמובן מאליו. הוא לא.

14. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    HPPD זה לא פלאשבקים בגלל שזה PERSISTENT אבל חוץ מהבחינה הזאת יש לתופעה מאפיינים של פלאשבק (חזרה של עיוותי חושים לטווח ארוך אחרי לקיחת פסיכדלים).
    סכיזופרניה אין לכל אחד בניגוד לטראומות אישיות. למעשה, רק 0.3%-0.7% מהאוכלוסיה סובלת מסכיזופרניה.
    CANNABISNAUT למה אתה חושב שאני אתאיסט? אני דאיסט. יש לי רק כבוד והערצה לתרבות המערבית, בזכותה אנחנו יכולים לתקשר כרגע על דפי המרשתת. מי שמלהטט באוויר בזמן שהעולם גוסס אלו ה"רוחניים" למיניהם שלא יכולים להועיל לאף אחד אז הם צריכים לעשות תרגילים מנטאליים כדי שאנשים יחשבו שהם מועילים להם.

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  15. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    אלו דברים שמתרחשים לעיתים מאוד מאוד רחוקות ואצל אנשים עם בעיות חבויות עוד לפני , ולכן הערתי לסיכזו שלא יעורר פאניקה וישליך ממה שיש לו על כולם, כאילו מי שלוקח קרטון מתחרפן או יסבול מנזק ארוך טווח חמור בוודאות, אני טוען שהרבה סכיזופרנים הם פשוט אנשים שנפתחו רוחנית ע"י חומרים או בלי אבל התודעה שלהם לא מוכנה ובשלה לזה עדיין. בתרבות המערבית כל מה שזר ולא מוכר לה זה מקוטלג ישר כ"הפרעה" "בעיה" "לא נורמלי" יש לה פחד עצום משיגעון ואיבוד שפיות ושליטה. אני עוד לא נתקלתי באחד שפסכיאטרים הצליחו לייצב לאורך זמן, תמיד זה הולך ומחמיר וככל שדוחפים יותר כדורים ואנשים נדפקים יותר ויותר. אין ידע לטיפול בשורש כמו שמאנים ואנשי רוח אמתיים שהיו בימי קדם, אלא רק שמים פלסטר על הבעיה ומגלגלים כספים. ושוב הביקורת שלי לתרבות המערבית באה בעניין הזה בלבד, לא קבלתי על הטכנולוגיה ועל דברים חיוביים אחרים. הגישה שלי אומרת שצריך לאזן בין מזרח ומערב, בין רוח לחומר ולצאת מהסגידה העיוורת לחומר ולטכנולוגיה שאנחנו עדיין שבויים בתוכה. שונא את ההתנשאות שלנו מפני אין לנו שום יתרון אמיתי על ענקי עבר שום דבר תכליתי מעליהם. וסברתי שאתה אתאיסט מאחד הדברים שכתבת ולא שמתי לב כנראה, למרות שדאיסט בעיני זה גם סוג של עיוות דומה אבל שיהיה.

16. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    אני מסכים שהתקפות פסיכוטיות הן נדירות אבל בגלל שיש להן סיבות ברורות להתפרצות אני חושב שזה חוסר אחריות להגיד שאלו הזהרות לשווא. כמו שאמרת דרוש איזון. צריך לדעת שיש אפשרות כזאת ולהזהר ממנה, כל עוד הפחד רציונלי ונובע מידע אז הוא פחד מוצדק שגם אפשר להתגבר עליו בכלים רציונליים.
    אכן מקצוע הפסיכיאטריה הוא מאוד בעייתי ואזור מאוד אפור, יש הרבה מקרים בהם פסיכאטרים מקבלים הרבה יותר מדי כוח מהממשלה לעשות ככל העולה על רוחם על בסיס תיאוריות והסקת מסקנות מתסמינים. גם הבחור בתמונה שלי יכול להעיד, זה קן קיזי שכתב את "קן הקוקיה" ע"פ חוויותיו בבית חולים פסיכיאטרי.
    מהניסיון האישי שלי, רוב השמאנים/הילרים/"רוחניים" למיניהם שמתיימרים לטפל בבעיות נפשיות ו/או פיזיות הם או שרלטנים שלוקחים כסף מאנשים טיפשים או אנשים טיפשים בעצמם שמאמינים לשקרים שהם ממציאים.
    באיזה אופן דאיזם זה עיוות? שאין טקסים פגאנים ולא עושים רגשות אשם לאנשים בשביל הכסף שלהם? אם כבר סגידה לישויות בעלות אופי ופנים זה עיוות של התורה של משה.

17. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    לא צפיתי מדאיסט למחשבה אחרת היה צפוי. זה בשבילי כמו אתאיסט רק יותר גרוע אחד שלא מבין את עולם הרוח ומבנה העולמות העליונים אבל עדיין מאמין באל ראשוני אבל שאין לו אינטרקציה עם העולם הגשמי (כמו תחנת כוח ורשת חשמל מקולקלת) ולכן שולל נביאים ומשיגים ואנשי רוח, והארה ואת בודהה, וכולם למעשה, ואת האפשרות לכך בכלל לכן מי שיטען לכך הוא שרלטן ושקרן וטיפש אצלך, אתה פשוט מניח את המבוקש וזאת דמגוגיה. מה שאתה אומר זה הכללה וטיפשות אמיתית לצערי.דיברתי על ימי קדם בהקשר לשמאניים שצרכו צמחים מקודשים. היו ויש עוד אנשי רוח בלי קשר לצמחים. לקיחת כסף לא תמיד מעידה על שרלטנות, כנראה שהנסיון שלי בתחום הן המעשי והן העיוני עשיר בהרבה משלך. והייתי סקפטי ולעגתי גם יותר ממך לפני שנים, עד שחוויתי ועברתי מה שעברתי. לא אכנס בכלל לוויכוח בעניין כי אני יודע וחווה כל רגע. ואני מבין אותך, עד שלא תחווה לא תבין ותאמין. והרבה שהתחילו לא התחילו או הגיעו במטרה לכסף. לא הגעת למקומות הנכונים אם מראשית הרצון לרוח אצלם היה בעצם לכסף. אם תהיה פתוח בתודעתך שלך להכיל הכ-ל תוכל למשוך אלייך את הכל כולל מה שלא עולה בדעתך כעת. עצוב לטעמי לראות ש20 שנה של פסיכדלים לא משש הועילו לך בטווח הארוך או לימדו יותר על חיבור הרוח והחומר.

18. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    "בגלל שאתה לא חושב בדיוק כמוני, כנראה שיש לי ניסיון יותר עשיר ממך" וחבל שזאת רמת הדיון. דאיזם לא חייב להיות אמונה רק בגורם ראשוני, אני אישית מאמין שהיקום הוא אלוהים ואני ואתה התגשמויות תבוניות שלו. אינני מתיימר להבין את מבנה העולמות העליונים, תוכל להסביר לי למה הכוונה? אני באמת מתעניין כי אני לא מכיר את המושג לעומק מעבר למשמעות השטחית שלו.
    אינני שולל אנשי רוח ואני מעריץ רבים מהם גם חבר'ה שעסקו באזורים יותר מופשטים של חקר התודעה (כמו טימותי לירי ומעגלי התודעה שהוא ניסח). נביאים? אתה מדבר על חבר'ה כמו ישו של שוק הכרמל ושאר אנשי סינדרום ירושלים?
    למדתי הרבה על הרוח והחומר מפסיכדלים, אבל למדתי גם שאין דבר יותר רוחני ממתמטיקה ופיזיקה, שם חשיבה מופשטת אמיתית באה לידי ביטוי והיא גם עומדת במבחן התוצאה. לא סתם אנו רואים צורות גיאומטריות מורכבות בטריפ ומבחינים בדפוסים מתמטיים בסביבתנו שהם תמצית הבריאה והצמיחה. המנהיגים הרוחניים האמיתיים נמצאים במאיץ החלקיקים בשוויץ ולא בנהר הגנגס רוחצים בגופות נרקבות וצואה.

*לא הייתה הכללה של כל הרוחניים למיניהם כשרלטנים וטיפשים אלא דווקא אמירה שנוגעת לקבוצת אנשים מאוד ספציפית. ראשית, רשמתי מנסיון אישי, זאת אומרת מאנשים שהכרתי בחיי ודיברתי איתם/התוודעתי לקיומים. שנית, רשמתי זאת לגבי אלו שמתיימרים לטפל באנשים באמצעים רוחניים ( טיפול שאגב כמעט תמיד בא אחרי כמות כסף לא מבוטלת) ולא לגבי כלל הוגי הדעות ואנשי הרוח.

#18 God, ‏20/1/16
    נערך לאחרונה ב: ‏20/1/16
  19. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    יותר עשיר בתחום הרוח והתקשור והאנשים שפגשתי ותופעות וחוויות שעברתי ולא האמני בהם לפני, ברמה של לעג ציני כמו שאתה יותר מנוסה ממני בתחום המעשי בפסיכדלים. מעבר לכך אולי אני נשמע אגרסיבי או לא מובן בכתב לא שולל זאת. בכל אופן לא מתכוון להתווכח ברמה התאולוגית ולהתפלסף לא כאן המקום . בהצלחה בהמשך המסע... טיפול באמצעים רוחנים עובד ברמות ובחלקים מסוים ותלוי בפיחות של האדם יש מגוון שיטות חלק עוזרות להתפתח מנסיון שלי. אני גם לא רואה סיבה לא להתפרנס מטיפול רוחני או תקשור, יש בזה נתינה ואדם מתאמץ אין הערכה ללא תשלום בעולם לצערי, אתה גורם למי שבאמת רוצה לבוא אלייך לבוא, ולא שיאשבו ממך אנרגיות לשווא. תקשור זה יכולת שקשיימת בכל אחד השאלה כמה אתה מפתח אותה ומוכן להכיל זה שאדם מתקשר לא עושה אותו טוב מאחר או בעל חוסר תאוות, זה מורכב יותר,לי יש לי חברים כאלו ואנשים מכובדים והם אנשים זהב ואמיתיים ולא שרלטנים. התפיסה הזאת שלך נובעת ככל הנרראה מהיותך דאיסט. נהר הגנגס זהו פולחן אני לא מקשר פולחן לרוח ובורא לדת, זאת טעות של הרבה אנשים. ובמאיץ החלקיקים בשוויץ לא נמצא דבר חוץ מאגו אנושי של מדענים בורים ברוח שמנסים לתפוס מציאות רב מימדית בכלים חד ממדים והלך מחשבה לניארי. וזה מה שתוקע את המדע מלפרוץ לטגנולוגיות על, יגיע שלב מן הסתם של שילוב הרוח במדע וזה יקדם אותו ואותנו כתרבות כמו תרבויות נוספות ביקום שלנו. פיזיקה גשמית שייכת לעולם הזה למציאות הגשמית והיא הצעיף שמכסה על עולם הרוח שבנוי מפיזיקה רוחנית כל מה שנמצא או נראה בעולם הגשמי שלנו זאת השתקפות של עולם הרוח. עולם הרוח הוא מדע רוחני פשוט שלא כפוף לחוקי החומר, שפועל ע"י מכלול אנרגיות רטטים ותדרים ופולסים מחזוריים של נביעה מהמקור שהוא הבורא. וכן אנחנו שלוחות הבורא עיניו ידיו רגליו ועצביו, אנו יישויות תבוניות ונצחיות שלומדות ומתפתחות בתתהליך של אבולוציה תודעתית מתוך עולם של חומר קפצו לחוויה גשמית וגם הבורא אגב גודל ומתפתח עד אין סוף ע"י כך. ובטח שתראה צורות גיאומטריות אתה רואה את הרוח! לא את החומר. מלא מתקשרים שנמצאים בקשר עם מדריכים עליונים והוויות אור מציירים ומתארים אותם כצורות גיאומטריות זה לא חדש.אם לשיטתך היקום זה הבורא וידוע שהיקום החל במפץ, אזי משמע הבורא שלך מוגבל והייתה לו התחלה! ככה אתה מקטין אותו ליקום? מוזר. תראה את הבורא והעליונים כתחנת כוח ענקית, ואת הגשמיות כנורה הקטנה של הסטנד ביי בממיר הטלוויזיה שלך, לאחר שאותו זרם שהגיע מאותה תחנת כוח ועבר אינספור הנחתות וצמצומים בכדי לא לפוצץ לך את המכשיר, ולהגיע בעוצמה שמתאימה לכלי המסויים. ככה עובד הקשר עם מי שברא את העולם, והעולם הגשמי שלנו. אנחנו במצב מצומצם כרגע וגשמי וככל שתיפתח ותהיה בתהליך שלהתעוררות תכיל יותר ויותר אור ויכולות מגוונות וקשר לרבדים הגבוהים יותר. אני עברתי זאת על בשרי ועוד עובר ולכן הפסקתי כמעט לדוש ולהתווכח בנושאים כאלו מזמן, לכל אחד יש את הדרך לעבור ולא חסר זמן. ולגבי הנביאים הבאתי רק דוגמא לתפיסה שאתה דוגל בה שדי שוללת נביאים או קשר עם הרוח והבורא בוא נאמר. ואני ממש לא מתכוון למשוגעים, יש חולי נפש שטוענים למה שטוענים, אבל אין לזה כל קשר לאי נכונות וקשר או הפחתה במוארים אמיתיים, גם יהושע אגב היה מואר ביותר. כוונתי היייתה לנביאי עבר בימי קדם. מתי שקלטו יותר בקלות מפני שלא הייתה להם חסימה תודעתית לדברים כמו בימינו. ממליץ לך לקרוא וספרים בנושא ולרצות את זה אולי עוד תופתע.

20. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    מידע כללי מקורס פיזיולגיה פסיכולגית

ישנו כלי של דם, נניח שבלעתי תרופה (כדור), היא נכנסה לתוך הקבע, האלבומין לוקח את התרופה ולא משחרר אותה. אני לוקח עוד כדור, ואז הוא חודר גם לדם ושוב פעם האלבומין תופס את התרופות ועדין התרופה לא מגיע למוח. אני לוקח את הכדור השלישי ואז הצפתי שוב את הקבע שלי בכדור. כעת לא נשאר אלבומין פנוי והתרופה יכולה להגיע אל המוח. האלבומין מבצע – קשירת מחסן - כלומר תופס את התרופה ומשחרר אותה טיפין טיפין (לאט-לאט).

לפעמים אנחנו רוצים תרופות שתשתחררנה לאט-לאט כדי שתגן על הגוף למשל לאורך זמן. לכן בונים את התרופות ברמה כזו שהן תקשרנה לאלבומין (אם לא רוצים באיטיות יוצרים תרופות שלא יקשרו לאלבומין).

עוד נקודה חשובה, יש גם קשירת מחסן שהיא לא רק לתוך זרם הדם. יש סמים שעוברים את זרם הדם ויוצאים החוצה לרקמה של השומן, או לעצם ונשארים שם. כלומר קשירת מחסן לשומן או לעצם, זו קשירה שהיא בדרך כלל יותר ארוכה מבדם. לעצמות או לשומנים חומרים יכולים להיתפס חודשים ואף שנים. בחודשים האלה התרופה לא נמצאת בתוך זרם הדם ופתאום היא עלולה להשתחרר לתוך זרם הדם ולתת את השפעתה.

אחד החומרים שאנחנו חושדים שהוא מבצע קשירה לשומן או לעצמות הוא LSD. סם ה LSD - הוא סם שגורם להזיות. לאחר שנגמר הסם אנחנו אמורים לחזור לשגרה אך בגלל שיתכן שהוא נקשר לעצם או לשומן הוא עלול להשתחרר החוצה ולהשתחרר לזרם הדם וכך שוב פעם להשפיע על המוח ואז אנחנו עלולים לחוות פלאשבק.

יש עדויות בספרות שמראות התרחשות של פלאשבקים לאחר 7-8 שנים משימוש שלLSD אחד.

אחרי שהסם נקשר בקשירת מחסן הוא אמור בסופו של דבר להגיע ליעד שלו ובמקרה שלנו למוח (לא בהכרח למוח אבל אנחנו דנים בעיקר על המוח). לפני שנגיע אל הסם ואיך הוא משפיע במוח עצמו באזור המטרה נעיר הערת אגב: שאנחנו הולכים לרופא והוא נותן לנו תרופה הוא שואל אותנו לגילנו, משקל וכו'... על סמך זה הוא נותן לנו תרופה במינון מסויים. כיצד הוא יודע איזה מינון לתת לכל תרופה ותרופה? - מסתבר שלגבי כל תרופה שניתנת ישנו מחקר עצום של בדיקות בנוגע לאותה תרופה. אחד הדברים שבודקים לגבי כל תרופה זה עקומת מינון תגובה – מה שעושים בנוגע לכל תרופה זה לקיחה של מינונים שונים ונותנים לקבוצות שונות של בעלי חיים את המינונים השונים.

LSD – מגרה קולטני 5-HT2A וכן מגרה קולטנים עצמיים של 5-ht. LSD נקשר יפה מאוד לרצפטור מסוים של סרוטונין שמו 5-ht2a – זהו רצפטור שנפוץ מאוד במוח. ניתן לראות אותו בקורטקס ברמות גבוהות. הוא נמצא גם באזורים תת קורטיקלים. מה שה LSD עושה הוא מתחפש לסרוטונין, נקשר לרצפטור 5-ht2aואז המוח חושב שמה שנקשר אל הרצפטור זה הסרוטונין. ה LSD גורם ליותר השפעה על התא הפוסטסינפטי – לכן הוא אגוניסט לסרוטונין.

מדוע סם זה גורם להזיות? – הוא נקשר אל הרצפטורים עליהם דיברנו. הרצפטורים האלה נמצאים במערכות חוש, למשל בחוש הראיה הוא גורם לנו לראות הרבה יותר מחודד ממה שאנחנו צריכים לראות. למשל, במקום לראות קיר לבן נראה הרבה מאוד צבעים. ה-LSD מפרק את העולם לצבעים הבסיסיים שלו (לא בהכרח רק במערכת הראייה). גם במערכת השמע הוא גורם לנו לקלוט בצורה זהה רעשים חזקים ורעשים חלשים.

מבחינת ה LSD הוא נקרא סם הזיות (הלוצינוגנים), מעבר לזה לעיתים כל מיני זיכרונות שנמצאים במאגרי הזיכרון ולא אמורים לצוץ צצים בהשפעת ה LSD.

LSD גם נחשב למקצין מצבי רוח, מדוע? – מכיוון שהוא פועל על מערכת הסרוטונין והמערכת הזאת חשובה למצבי רוח. עכשיו אנחנו מקצינים את המצב רוח שבו אנחנו נמצאים. מי שלוקח LSD ומצב רוחו שמח ה LSD יהפוך אותו ליותר שמח ולהפך.

מבחינת ה LSD אחד מהדברים שה LSD כנראה עושה, הוא לעזוב את מחסום הדם ונקשר לשומן ולעצם והוא עשוי להשתחרר בשלבים מאוחרים יותר. האם זה באמת קורה? - זאת רק הנחה.

אחרי שדיברנו על כמה סמים שמשפיעים על סרוטונין כאגוניסטים ישירים או כאלה שעובדים דרך הקליטה החוזרת הבנו את הפטנט.

SaltyNippel, מומין טרול ו-hydrotony אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!