1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שלום לכולם.מגדל חדש.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י migli, ‏28/1/16.

1. migli

migli חבר חדש

לייקים:
    0
    /

#1 migli, ‏28/1/16
    נערך לאחרונה ב: ‏11/2/16
  2. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    הצמח באמת נראה קטן,אולי בגלל חוסר תאורה,אין מה לעשות אחי גידול קנאביס זה לא עסק זול, אם החלטת שאתה לא מוציא על הגידול כסף ובתור מישהו חדש בעסק עדיף אל תתחיל בכלל,כל ההשקעה לא תיהיה שווה את הייבול. להתחלה הייתי מחליף את התאורה לMH או dual spectrum

3. lloa

lloa חבר חדש

לייקים:
    1
    קודם האור החם לא קשור עכשיו , בשלב הצמיחה הצמח צריך אור לבן ,
    דבר שני 85W זה ממש מעט אור .
    עברתי את אותו סרט עם התקציב , אז אעזור לך בכמה טיפים חשובים לגידול בזול .
    קודם לך תקנה 5 נורות CFL White light תקן E27 זה גג 100 שקל , קנה גליל נייר כסף ארוך במיוחד ובעזרת אקדח סיכות תרפד את החלל בנייר כסף , תקנה אדמה טריה וטובה ( במקרה והאדמה שלך ישנה או לא נקיה אז תנקה אותו מהאדמה הישנה ותעביר לחדשה בעציץ חדש .
    שים מאוורר קטן שעולה 50 שקל ושים בחלל גידול , תדאג לחור ליציאת אוויר .
    את המנורות תשים במרחק 5 ס"מ מהצמח , שמעל תיקח חתיכת קרטן גדולה (אפשר את האריזות של המנורות) לרפד בנייר כסף , ולהניח מעל המנורות בצורה כזו שהחלק העליון של החלל גידול לא יקבל תאורה וכל התאורה תתרכז באזור התחתון .
    תקנה דשן ( אני ממליץ על ביו גרו ) תשקה בינתיים כ300 מ"ל עם 0.5 מ"ל של הדשן.
    תדחוף אצבע לאדמה כל פעם שהיא יבשה תשקה .
    מממליץ בנוסף לדאוג לחלל גידול נקי , ולשמור עליו נקי ואם יש לך אפשרות תקנה גם נימיקס ותרסס פעם בשבועיים , תדאג לו גם ל18 שעות אור ושעות חושך .
    אחרי שתעשה את זה הצמח אחרי שבוע יקבל בוסט ותתחיל לראות צמיחה .
    כל זה יכול לעלות גג 200 שקל .
    ככל שהצמח מתקדם בשלבים , תוסיף לו כל פעם משהו אחר , אם זה מאוורר גדול יותר ואם זה מד טמפרטורה , ובשלב מסויים אם תרצה יבול איכותי תצטרך גם לשפר את התאורה .

4. lloa

lloa חבר חדש

לייקים:
    1
    האור הצהוב לא תורם לך בכלום , הוא מתאים לשלב הפריחה תקרא על ספקטרום .
    ועזוב אותך אחי אני גם חשבתי כמוך ובסוף הבנתי שזה לא ילך ...
    85W לא יעזור לך בכלום , ובמיוחד שאתה לא ממקסם את האור עם איזשהו סוג של רפלקטור .
    תראה סרטונים ביוטיוב של GROW WITH CFL .
    בהצלחה

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    האור הצהוב (או אדום יותתר נכון) הוא התורם העיקרי להתפתחות הצמח. כל תהליך הפוטוסינטזה נשען על האור האדום (בסביבות 660 ננומטר). ומה האור הלבן (כחול) עושה? הוא קצת תורם למיחה צפופה יותר של הצמח. זה הכל.

לסיכום, הרבה אור, בעיקר צהוב!

יוסף חיים אוהב/ת את זה.
  6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    חבר כמו שכתבו לך אתה לא חייב להשקיע מליונים אבל אם לא תשקיע השקעה מינימלית, סביר להניח שתבזבז המון זמן על צמח שייתן תוצאות עלובות.
    לגבי הטיפים שנכתבו לך למעלה - אני משתמש ב6 נורות cfl של 30 וואט, 4 צהובות ושתיים לבן קר. סה"כ סביב 120₪. חשוב לחבר אותן לרפלקטור - אני חושב שקרטון פחות נוח כי ייתכופף מהמשקל, אבל חתיכת דיקט תעשה עבודה טובה. לחלל שלך שיותר קטן משלי נראה לי ש4 נורות של 30 וואט יספיקו בהחלט, אגרונום ממליץ ללכת רק על צהוב, אז 4 צהובות - 80₪ בערך
    לגבי הנייר כסף - ממה שאני יודע לא מומלץ כי הוא לא מחזיר אור באופן מיטבי. יש פתרון טוב יותר וזול יותר - תאסוף עטיפות של חטיפים שמבפנים צבע כסף מבריק - העטיפות הללו עשויים ממיילר שהוא החומר המומלץ ביותר מבחינת החזר אור. תנקה, תגזור, תדביק בסלוטייפ ותצפה איתן את הרפלקטור (הדיקט) ואני ממליץ גם שתצפה את כל חלל הגידול מבפנים.
    מבחינת איוורור - צריך איוורור, לצמח קטן שגדל על פלורסנטים מספיק בד"כ איוורור פסיבי כומר פתח לכניסת אוויר בחלק התחתון של הארון ופתח ליציאת אוויר בחלק העליון של הארון. אם הגידול יימשך לימים חמים יותר כדאי להוסיף וונטה ביציאת האוויר. סביב 100₪.
    תצטרך טיימר לויסות הדלקת התאורה - שעון שבת פשוט יספיק, החל מ25₪.
    מאוורר קטן לפיזור אוויר בארון - סביב 50₪.
    מבחינת דשנים - אפשר לקנות דשנים יקרים של ביו ביז ואפשר להשתמש בדשנים תחליפיים שגם הם לא רעים. למשל בצמיחה אפשר להשתמש בדשן "לצמחי בית ומרפסת" או משהו כזה של אקוגן באריזה כחולה, ולפריחה בדשן גרניום של פלאוור. שניהם מאד זולים. אגרונום העיר את תשומת ליבי שבדשנים זולים כאלו הרבה פעמים אין מגנזיום אבל אפשר לקנות בכל בית מרקחת מלח אנגלי בכמה שקלים ולהוסיף קצת בכל השקיה.
    בקיצור בהשקעה של 200-300₪ כולל דשנים תשדרג את ארון הגידול שלך בכמה וכמה רמות. לדעתי זה שווה את ההשקעה. תחשוב שהשקעה כזו יכולה לעשות לך את ההבדל בין יבול של 10-15 גרם ליבול של 100-150 גרם, בגידול נכון. לדעתי בחישובי עלות תועלת זה שווה את ההשקעה.
    אגב בגידול שלי תחת cfl אכן ראיתי שבחודש וחצי הראשונים הצמח גדל מאד לאט - ובדיעבד גיליתי שזה אכן היה עקב טמפרטורה נמוכה מדי בארון. המליצו לי כאן לשמור על טמפרטורה בין 24 ל30 מעלות בארון, ומאז שאני מקפיד על כך הצמח הכפיל את קצב הגדילה שלו

Mr.nice אוהב/ת את זה.
  7. lloa

lloa חבר חדש

לייקים:
    1
    כל הזמן אמרו לי שאור צהוב הוא לפריחה ולבן לצמיחה .
    לא ידעתי את זה ,זאת אומרת שצריך אור צהוב גם בשלב הצמיחה?

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    צריך אור "צהוב" כל הזמן.
    הסיבה לאור "לבן" בצמיחה הוא כדי לשמור על פרקים קצרים יחסית.

9. lloa

lloa חבר חדש

לייקים:
    1
    אייי אה זאת הסיבה שהעלים גדלו כלכך צפוף .
    אתמול הכנסתי לפריחה כאשר אני משתמש ב2 נורות לבנות ואחת צהובה (אני רוצה לוודא שמדובר בנקבה לפני שאני רוכש נורות צהובות)
    בסדר ככה?
    לפני הפריחה הורדתי 60 אחוז מהעלים (נשרפו מהנימיקס) וישר הכנסתי לפריחה , הייתי צריך לתת לו זמן התאוששות לפני?

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה מודע לעובדה שאחרי כניסה לפריחה אין דרך חזרה לצמיחה וגטטיבית?
    אני נגד כניסה לפריחה כשהצמח אינו בריא.

11. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בפריחה נותנים דשן פריחה שעשיר יותר בפוספט (זרחן) שלו הצמח זקוק יותר בפריחה. יחס הnpk צריך להיות גבוה יותר בp בדשן פריחה.
    לדעתי הצמח שלך עדיין קצת קטן להכנס לפריחה... כמובן לבחירתך ומבין שקשה לחכות, אבל ככל שהצמח ייכנס לפריחה גדול יותר ובריא יותר כך היבול הסופי יהיה גדול יותר, ככה שההמתנה משתלמת..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!