1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון כמה שאלות + תמונה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י מושיקו33, ‏5/2/16.

1. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    1. 20160205_112232.jpg 20160205_112255.jpg 20160205_112232.jpg 20160205_112255.jpg שלום לכולם :)
    לפני 12 ימים סיימתי הנבטה והעברתי לכוס של קפה..
    כמה שאלות..
    1. הבוקר ראיתי שהתחילו לצאת שורשים מהתחתית
    להעביר ישר לבית המיועד (ל15 ליטר) או שאפשר להעביר למשהו יותר קטן בנתיים ? (אני פשוט יגזור את הכוס ככה השורשים לא יחשפו לאור בכל מקרה)
    2. איך היא נראת ? הגודל סביר ל12 ימים ?
    3. קיבלתי את הזרע מחבר שקנה בחנות רצינית בברצלונה ככה שהצמח נקבה כמעט בטוח אבל הוא לא זוכר איזה סוג.. אחרי הרבה חפירה בפורומים ואחרי שראיתי המון גידולים נראה לי שזה או וויט ווידו או הינדו קוש מה דעתכם ?
    4. בהמשך לשאלה שלוש אין לי מושג אם היא אוטומט או לא איך אני יכול לדעת ?

#1 מושיקו33, ‏5/2/16
    נערך לאחרונה ב: ‏5/2/16
  2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אהלן אחי
    1. יופי זה סימן שהשורש מתפתח יפה ועוד מעט אפשר להעביר לעציץ גדול יותר
    2.נראית טוב לדעתי גם בגודל וגם בצבע...העלים קצת דלילים כאלה אבל אולי זה קשור לזן.
    3.אף אחד חוץ מהחבר הסטלן שלך לא יכול לענות לך על זה.
    4.קצת מתקשר לסעיף 1 כי אם היא אוטומט אז ישר לעציץ הסופי (15L)

באיזה תאורה אתה משתמש? גודל החלל? מצע גידול? דישון?

מושיקו33 אוהב/ת את זה.
  3. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה היו לי בעיות בימים הראשונים בגלל הקור וחוסר שמש יכול להיות שזה מסביר את ההתפתחות האיטית/עלים דלילים
    לגבי המצע האדמה ממשתלה אדמה עם דישון מתפרק לחצי שנה
    כרגע לא מדשן קראתי בכמה מקומות שרק מהשבוע השלישי.. שווה להתחיל דישון כבר ? לא נראה שחסר משהו לצמח אבל אולי הוא יגדל יותר מהר ?
    לגבי תאורה החלטתי מסוף שבוע שעבר שאני יעביר אותו לגידול האווטדור מלא כשיתחיל להיות מזג אוויר יותר טוב ושהצמח יתחיל להיות חזק יותר
    בנתיים הוא 10 שעות בערך בשמש ועוד 8-10 שעות בארון תחת מנורה ירוקה (כמו שיש בגינות נוי)
    מקווה שכבר לקראת סוף שבוע הבא יעביר אותו לאווטדור מלא

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראה טוב, להעביר לעציץ גדול.
    תיזהר עם המעבר בין חוץ לפנים בעונה הזאת, בחוץ יש מעט מידי שעות שמש ככה שאם אתה משאיר את הצמח בחוץ ללא תוספת תאורה יש סיכוי שהוא יתחיל לפרוח.

מושיקו33 אוהב/ת את זה.
  5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    חחחח אח שלי עשית סלט אחד גדול :)
    *דבר ראשון עכשיו זה לא הזמן לאווטדור.
    *עד שיגיע הזמן לאווטדור הצמח שלך כבר יסיים לפרוח אם הוא אוטומט.
    *והכי חשוב. התאורה שלך כרגע היא בגדר משטר פריחה כי הוא 10 שעות בשמש ועוד 8-10 בחושך כי האור הירוק הזה הוא כמו חושך בשבילו. אז עזוב שחסרות לךבין 4 ל6 שעות ביום(חחחחח) הוא עדין יתחיל לפרוח ויסים עוד לפני שיגיע הזמן של האווטדור (מרץ)

מושיקו33 אוהב/ת את זה.
  6. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    חחחחח דווקא ראיתי בכמה מקומות שבשבועיים שלוש הראשונים האור הירוק הזה מספיק..
    אם היה חסר לצמח אור הוא היה מראה סימנים לא ?! דווקא נראה לי בסדר עדיף להחליף לנורת פלורסנט ספירלה ?
    לגבי השעות שמש אני מקפיד שברגע שכבר אין שמש על הצמח הוא חוזר למנורה..
    אגרונום איך הוא נראה לך ? לדעתך התאורה לא מספיקה ?
    ולגבי דישון מתי כדאי להתחיל ?
    ולגבי הזן אני פשוט יחכה ויראה ? אם הוא אוטומט הוא כבר מתחיל פריחה עוד שבוע וקצת ?! הגיוני ?

7. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80

1. תעביר ישר ל15 ליטר. תעשה את זה בזהירות.
    2. הגודל שלה בסדר.
    3. אתה לא תוכל לדעת איזה זן הוא. מה שכן, בהמשך הגידול אתה תוכל לדעת אם זאת אינדיקה או סאטיבה או הייבריד.
    4. אם תשנה את שעות האור ל12/12 והוא לא יתחיל להפריח סביר להניח שזה אוטומט.

מושיקו33 אוהב/ת את זה.
  8. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    לגבי התאורה עדיף להחליף לפלורסנט סיפרלה לבן ? (כשהו לא בשמש)

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אחינו צא רגע מהנחה שזה צמח רגיל. אם תבלבל לו את שעות התאורה ותיתן לו לא מספיק אור הוא ייכנס לפריחה מוקדם מדי וחבל. תכניס אותו לתאורה עם כמה פלורסנטים cfl שנותנים ביחד בערך 100 וואט, מחוברים לשעון שבת שכרגע על 18:6 שעות אור ביחס לחושך. פלוס פתח כניסה ויציאה של אוויר מהארון ולהתחלה אתה מסודר. אם הוא אוטומטי אז אחרי 3-4 שבועות תראה סימנים ראשונים של פריחה גם במשטר האור של 18:6. אם אחרי גג 5 שבועות אין שום סימן לפריחה מבלי ששינית משטר תאורה, אז הוא צמח לא אוטומטי. ואז תגדל לגודל שאתה רוצה ותכניס למשטר תאורה של 12:12 אור מול חושך מתי שאתה רוצה שייכנס לפריחה.
    לדעתי גם אם אוטומטי וגם אם לא שווה להעביר ישירות לעציץ הסופי, לא כל כך מומלץ לטלטל צמח מעציץ לעציץ. חשוב לתת לאדמה להתייבש בין ההשקיות ובהתחלה לשים לב שלא לחה מדי כדי לתת למערכת השורשים להתפתח. בשבועיים שלושה הראשונים זה יכול לצאת גם השקיה פעם בשבוע כשזה תחת פלורסנטים עד שמתייבש בין השקיות, עד שהצמח מפתח מערכת שורשים טובה ומתחיל לשתות יותר ביעילות. זה לדעתי חשוב במיוחד אם ייתברר שזה צמח אוטומט, כי צמח אוטומט כאמור ייכנס לפריחה מתי שהוא בוחר, ואם עד אז לא התפתחה מערכת שורשים יפה הוא ייצא קטן. לפחות זה מה שקרה לי פעמיים.
    לדעתי אגב נראה בסדר גמור לגיל של 12 יום. צמח יפה וחמוד. מאיך שהוא נראה בשלב הזה אין שמץ של סיכוי שמישהו יוכל לנחש איזה זן הוא כרגע. עוד כמה שבועות אולי אבל כרגע לפני שאפילו פיתח סט עלים מלא ראשון, ממש אין מצב. תהנה!

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אחינו צא רגע מהנחה שזה צמח רגיל. אם תבלבל לו את שעות התאורה ותיתן לו לא מספיק אור הוא ייכנס לפריחה מוקדם מדי וחבל. תכניס אותו לתאורה עם כמה פלורסנטים cfl שנותנים ביחד בערך 100 וואט, מחוברים לשעון שבת שכרגע על 18:6 שעות אור ביחס לחושך. פלוס פתח כניסה ויציאה של אוויר מהארון ולהתחלה אתה מסודר. אם הוא אוטומטי אז אחרי 3-4 שבועות תראה סימנים ראשונים של פריחה גם במשטר האור של 18:6. אם אחרי גג 5 שבועות אין שום סימן לפריחה מבלי ששינית משטר תאורה, אז הוא צמח לא אוטומטי. ואז תגדל לגודל שאתה רוצה ותכניס למשטר תאורה של 12:12 אור מול חושך מתי שאתה רוצה שייכנס לפריחה.
    לדעתי גם אם אוטומטי וגם אם לא שווה להעביר ישירות לעציץ הסופי, לא כל כך מומלץ לטלטל צמח מעציץ לעציץ. חשוב לתת לאדמה להתייבש בין ההשקיות ובהתחלה לשים לב שלא לחה מדי כדי לתת למערכת השורשים להתפתח. בשבועיים שלושה הראשונים זה יכול לצאת גם השקיה פעם בשבוע כשזה תחת פלורסנטים עד שמתייבש בין השקיות, עד שהצמח מפתח מערכת שורשים טובה ומתחיל לשתות יותר ביעילות. זה לדעתי חשוב במיוחד אם ייתברר שזה צמח אוטומט, כי צמח אוטומט כאמור ייכנס לפריחה מתי שהוא בוחר, ואם עד אז לא התפתחה מערכת שורשים יפה הוא ייצא קטן. לפחות זה מה שקרה לי פעמיים.
    לגעתי אגב נראה בסדר גמור לגיל של 12 יום. צמח יפה וחמוד. מאיך שהוא נראה בשלב הזה אין שמץ של סיכוי שמישהו יוכל לנחש איזה זן הוא כרגע. עוד כמה שבועות אולי אבל כרגע לפני שאפילו פיתח סט עלים מלא ראשון, ממש אין מצב. תהנה!

11. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    העברתי אותה אתמול לעציץ יותר גדול של ליטר..(גזרתי את הכוס ככה שהשורשים לא נפגעו)
    אבל מאז שהשקתי ביום שישי העלים התחילו להתקפל וגם החדשים שגודלים גודלים ללמטה..
    יש למישהו מושג למה ?
    יכול להיות שהשקתי יותר מדי ? האמת שיכלתי לחכות עוד עם ההשקיה האדמה עוד הייתה לחה..
    יכול להיות שהצמח בסטרס ? למרות שהוא ממשיך לגדול..
    והעלה הראשון הצהיב הבנתי שזה קורה.. זה בסדר ?! 20160208_110400_001.jpg

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראה סביר, למרות ש 1 ליטר זה עציץ ממש פצפון.

13. מושיקו33

מושיקו33 חבר חדש

לייקים:
    0
    עד יום חמישי.. מתחיל להיות מזג אוויר יותר טוב לקראת סוף שבוע אז הוא יעבור ל15 ליטר אווטדור מלא..
    לגבי השאלות ששאלתי ?
    הוא קצת האט בצמיחה לדעתי..

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראה\נשמע בסדר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!