1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חדש בנושא- נורת לד

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י SWED, ‏11/3/16.

1. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    אהלן ח'ברה
    אני מעוניין להתחיל לגדל בבית מבלי לקרוע את הכיס. בחיפושי מצאתי נורת לד 225 נורות (165 אדומות ו60 כחולות) בהספק 45 וואט במחיר של 40 יורו ( בסביבות ה160 שקל). האם נורה כזאת תספיק לשני עציצים? אין לי כרגע פריטים אחרים אבל התכנון הוא לחלל של כנראה 60*60*100
    תודה מראש

#1 SWED, ‏11/3/16
    נערך לאחרונה ב: ‏11/3/16
  2. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    אתה יכול לתת קישור למנורה שנראה על מה מדובר?

3. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    45 וואט לא מספיק אח יקר
    אולי 2 כאלה יהיה סביר

4. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    לא הגיוני מה שהו רושם 45 ואט 225 נורות?

5. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    vvasili אוהב/ת את זה.
  6. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    הבנתי אז ש45 לא מספיק. מה בדבר המנורה הזאת? http://www.amazon.de/Pflanzenleuchte-Vollspektrum-Wachstum-Pflanze-Licht/dp/B00V5SDZH6/ref=pd_sim_sbs_86_12?ie=UTF8&dpID=41oC8HNxg7L&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=0V871FQ2C3P13DC8SCR5#productDetails 138 וואט. מחיר כמעט כפול אבל אם אתם אומרים שצריך לפחות שתיים אני חוסך פה. שוב בגרמנית, מתנצל
    *חלל גידול של 150 גובה 60 רוחב 50 עומק

7. PsyConect

PsyConect חבר חדש

לייקים:
    1
    אני הייתי אומר לך עזוב חבל על הכסף וגם פחות סיכון תשתול זרעים באיזה חורשה או משהו כזה בחוץ בסמוך לעציצים וזה הכי טוב אם הייתי מצליח להשיג זרעים הייתי כבר שותל את כל הארץ

8. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה על הדאגה אבל למזלי אני גר במדינה שהגידול הוא חוקי אז אין חשש (עצם ההפרדה של הפרחים מהצמח זה לא חוקי אבל שנגיע לגשר הזה נחצה אותו) אז מה אומרים? נורת לד 138w לשני עציצים בחלל של 150*60*50 תתאים?

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    היי,
    יש כמה נתונים שחשוב לקחת בחשבון עם נורות לד ממה שידוע לי:
    1. הספק כללי של גוף התאורה - לרוב מקובל למי שלא רוצה לקחת סיכונים להשתמש בעוצמת תאורה מקבילה לשל נל"ג בהתאם לגודל. כלומר, אם השטח שלך הוא 0.36 מ"ר, ולמ"ר אחד שמים נל"ג של 400-600 וואט, זה אומר שלשטח שלך אתה צריך גוף תאורה של 150-200 וואט. תאורטית תאורת לד אמורה להיות יותר אפקטיבית מנל"ג כלומר אתה אמור להסתדר גם עם בערך 50% מההספק של נל"ג לשטח מקביל, אבל ממה שראיתי אנשים בד"כ מעדיפים לתת יותר אור מפחות מדי.
    2. ספקטרום - טווח האור. נורות לד בניגוד לנל"ג נותנות כל נורה עצמה אור בטווח די מצומצם לעומת נל"ג או נורת מטאל הליד. לכן חשוב לבחור בגוף תאורה שיש בו מגוון של נורות שונות בטווחים השונים. הרבה מוכרים באיביי כותבים full spectrum אבל לא כולם באמת כוללים נורות בכל טווחי התאורה שצריך ויש הבדל ביחס הנורות בצבעים השונים בין גופי תאורה שונים.
    3. עוצמת הנורות עצמן - גופי התאורה מבוססי לד הפשוטים והזולים ביותר מורכבים מלדים יחסית מאד חלשים.למשל הנורה שציינת, 225 נורות ל45 וואט משמע משהו כמו 0.2 וואט לכל נורה בודדת. זו עוצמת אור מאד חלשה. ממה שקראתי מומלץ שעוצמת הנורות תהיה לפחות 3 וואט לנורה. כלומר גוף תאורה של 150 וואט צריך שיכלול בערך 50 נורות, כמו שאמרתי בספקטרום רחב (בד"כ יותר אדום מכחול, פלוס נורה אחת או 2 של uvb). יש לאחרונה גם מגמה של שימוש בנורות לד חזקות של 50-100 וואט לנורה בודדת, שאמורה לתת פול ספקטרום לבדה. למיטב ידיעתי גופי תאורה כאלו הם בעיקר מבניה עצמית אבל יכול להיות שיש כאלו גם לקניה מוכנים, אני לא הכי מעודכן... החיסרון הגדול בנורות מסוג זה זה שאתה נשען על נורה יחידה, כלומר אם קורה לה משהו אז כל הנורה מושבתת בעוד שבגוף תאורה שמבוסס על ריבוי לדים אז אם 1 או 2 נשרפים ההבדל עדיין לא קריטי וגוף התאורה עדיין עובד

SWED ו-vvasili אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!