1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

השקייה אוטומטית

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י arrazi, ‏10/7/16.

1. arrazi

arrazi חבר חדש

לייקים:
    5
    אהלן.
    אני נוסע ל5-6 ימים ויש לי צמח בשבוע הרביעי לפריחה.
    בדקתי פה על ההמלצות להשקייה אוטומטית. השיטה של מיכל מים מוגבה וטפטפת נראית לי הכי מתאימה וטובה. השאלה שנשארת זה קצב ההשקייה. אני משקה היום ליטר אחד עם דשנים כל יומיים. משיחה עם מוכר בחנות מומחית הוא אמר שחייבים מכשיר ויסות אחרת הקצב יהיה הרבה יותר גבוה ואז הצמח יכול להיחנק.
    הוא מציע מכשיר וערכה בסביבות 300 שקל.
    מה אתם אומרים?
    יש דרך לבנות משהו ביתי ללא עלות חוץ מטפטפת וצינור?
    תודה!

2. שייקה

שייקה קנאביסט

לייקים:
    11
    מצטרף לשאלה :)

3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    בטח שאפשר

מה שאתה צריך זה מיכל גדול לאחסן את המים , משאבת מים וצינור שמגיע לעציץ מהצינור אתה מוציא טפטפת כדי להחליש את הזרם

עכשיו אתה מודד עם סטופר כמה ליטר הוא מוציא בדקה

לא מוציא מספיק תוסיף טפטפת מוציא יותר מידי תמחץ את הצינור קצת שיצטמצם זה לא מדע טילים ועדיף יותר מאשר פחות

מה שכן תצטרך להשקות בכל יום ואז תוכל להשתמש בשעון שבת

אחי , לא ראיתי את הצמח שלך אבל ליטר ביומיים בשבוע רביעי לפריחה? נשמע מעט מידי

מה גודל העציץ 6 וחצי ליטר?

4. arrazi

arrazi חבר חדש

לייקים:
    5
    תודה על המענה :)
    אז אני בעצם צריך משאבה, צינור וטפטפת. אוקי...
    לגבי הצמח צירפתי תמונה...

קבצים מצורפים:

דודה אוהב/ת את זה.
  5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    מאגר מים עם משאבה טבולה שמחוברת לטיימר, הויסות יהיה בעזרת הטיימר והטפטפות.
    אין צורך למדוד דקה כי יש טפטפות בויסותים שונים, קח לדוגמא טפטפת של 2ל/ש (ליטר שעה)
    תחבר אותה לטיימר שידלק לרבע שעה ביום וקיבלת חצי ליטר השקיה ביום לעציץ, רוצה ליטר שלם? תעבוד עם טפטפות של 4ל/ש. אני ממליץ לעבוד תמיד עם שתי נקודות טפטוף שיחלקו יותר טוב את המים במצע.
    ככה אני משקה כבר תקופה בלי קשר לחירום או משהו כזה ועובד לי מעולה.

רק קח בחשבון שלא עם כל דשן נוזלי אתה יכול לעבוד בצורה הזאת.

Moshe Edri אוהב/ת את זה.
  6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    הוא נראה טוב ,אבל אני מאמין שעוד ליטר בכל השקייה תיתן לו בוסט של גדילה, תנסה ותראה כשתחזור מהנסיעה הוא יהיה הרבה יותר בשרני

אתה עושה איסוף נקז ?

תנסה פעם אחת לשים מיכל איסוף כלשהו מתחת לעציץ לראות כמה מים יוצאים מתחתית העציץ, זאת אינדיקציה מעולה לכמה צריך להשקות ולמקצועיים גם כמה לדשן

שמתי לב שאתה מוריד את העלים , הייתי ממליץ לך לחתוך את האצבעות של העלים במקום להוריד אותם לגמרי ובכלל הייתי מציע לך להניח לעלים עד הקציר הוא כבר ממש קירח, העלים זה אספקת הסוכר של הצמח תחשוב שככל שהוא מתקדם יותר בפריחה ככה הוא זקוק ליותר סוכר ואתה במקום לעזור לו פוגע לו באספקה הקיימת

בנוגע למדידת הכמות מים בדקה , נכון לא חובה למדוד זה ממש לא קריטי עוד 100 מ"ל לפה או לשם אבל אל תחשוב שאם יש לך משאבה של 2 ליטר בשעה הצמח יקבל 2 ליטר, יש הרבה מאוד משתנים שמשפיעים על קצב הזרם החל מקוטר הצינור גובה מיכל המים גובה העציץ מיקום המשאבה במיכל וכולי וכולי....

arrazi אוהב/ת את זה.
  7. arrazi

arrazi חבר חדש

לייקים:
    5
    תודה רבה!

שני דברים להוסיף:

1) אני משקה ליטר ומשהו כל פעם עד שהמים נוזלים מתחתית העציץ. רואים בבירור שהמים נוזלים... צריך יותר בכל זאת? העציץ הוא 8 ליטר..

2) קראתי המלצה לדלל עלים כי הם מפריעים לצמח מלטמה ובאמצע לקבל מספיק אור. אני משאיר עלים כמובן ומנסה לשמור על איזון בין מספר עלים לכמות אור רצויה שתחדור למטה. עניין הסוכר חדש לי ותודה שאתה מסביר לי את זה. אני אפסיק לדלל עלים ונראה...

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    1.זה שיוצאים מים למטה זה לא אומר שהוא קיבל מספיק מים , אתה צריך שלפחות 10% מכמות המים שהשקת תצא החוצה כדי לדעת שהוא קיבל מספיק

שים איזה קופסת פלסטיק או קערה מתחת לעציץ בזמן ההשקייה רק כדי לקבל אינדיקציה פעם אחת אתה לא חייב למדוד בכל פעם

תשמע 8 ליטר אתה גם יכול להגיע למצב של 4 ליטר כל יומיים

2. יש את האיזון אתה צודק , פשוט בגידולי חוץ זה פחות רלוונטי השמש מגיעה לכל הצמח בניגוד למנורת גידול

arrazi אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!