1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מריפואנה לבעיות מעי-רגיש/רגיז

הנושא בפורום 'קנאביס רפואי - כללי' פורסם ע"י gulash, ‏3/8/14.

1. gulash

gulash חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום,
    אני בן 30 וכבר כ-5 שנים סובל מהתקפים של מעי רגיז
    הסימפטומים: שילשולים, עצירויות (לעיתים משולבים - נוראי!), גזים, רגישות לסוגי אוכל רנדומלים
    איבוד משקל (כ500 גרם בשבוע, מזל שהתחלתי ממשקל גבוה, פעם הייתי שמן)
    חוסר תאבון (לא כל כך בא לאכול כשיודעים מה יבוא אחר כך)
    פגיעה בחיים, בשינה, כאבים נוראים בהתקפים ספורדים שאי אפשר לקשר למאכלים ספציפיים.

עברתי סדרת בדיקות
    צואה, דם, גסטרוסקופיה, אנדוסקופיה ולא הצליחו להגיד לי דבר זולת "יש לך מעי רגיז, אולי אתה עצבני"

אז זהו שאני באמת עצבני.
    לא מאובחן צליאק, לא מאובחן קוליטיס, לא מאובחן קרוהן.

ניסיתי סיבים וכל מני וודו אבל כלום לא עוזר
    בלית ברירה משלם על חומר מפוקפק מהרחוב שנותן בדרך כלל מזור אם יש מזל, לכמה שעות טובות, אבל עושה בכיס חור שכבר אי אפשר לסבול.
    לא יודע מה יותר חשוב, הכסף או הבריאות אבל מה שבטוח בלי הבריאות לא אוכל להביא כסף לבית. מלכוד 22.

מבקש עזרה בלמצוא גסטרולוג שיוכל לעזור לי, או כל הכוונה אחרת, מוכן כמובן לנסות כל תרופה שיתנו לי אבל מאוד חסר אמונה (ניסיתי קולוטל - רק הזיק לי יותר)

בבקשה עזרו לי!

2. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    כמוני כמוך, כבר שנים ,מאמצע הצבא אני סובל ממעי רגיז.
    שנים של בדיקות, שנים של סבל , ועשרות ניסיונות טיפולים, שינויים תזונתיים, וכל הבדיקות והטיפולים שעברת ולא עברת, לא עזרו.
    אני מעשן במשך כל השנים האלה. והאמת? קנאביס לא תמיד עוזר. סאטיבות בכלל כמעט ולא עוזרות למעי רגיז, (לפעמים יש כמה יוצאים מן הכלל). אבל אינדיקות כשהם טובות, זה מתנה משמיים.

הגעתי למסקנה אחת.
    אם אתה מתרגל לעשן קנאביס כשיש לך מעי רגיז, אתה חייב לעשן כל הזמן!!! ואז הכל סבבה, פחות או יותר, יש רגעים של נפילות פה ושם.
    אבל, כשלא תעשן, או מספיק שתעשן פחות ממה שאתה רגיל, או זן קצת חלש, כל התסמינים יחזרו. ובגדול!

על בשרי הבנתי לאחר שנים שמעי רגיז (בהחנה שבכל הבדיקות האפשריות לא ראו שום דבר אחר) זו בעיה שכולה מתחילה בראש שלנו.
    כשאנחנו רגועים, וכשיש תקופות טובות מאוד בחיים, אנחנו כאילו שוכחים לרגעים שיש לנו בעיה בכלל, אבל כשיש קצת לחץ/עצבים/חרדה - הכל מתחיל לבעבע בפנים.

מדיטציה, פסיכולוג, חבר אמיתי לשתף אותו במחשבות הכי עמוקות שלך.
    הדברים האלה יכולים לרפא 70-80% מבעיית המעי הרגיז.
    ככל שנהיה יותר רגועים , ובאמת עם שלווה פנימית הבעיה תיעלם לה.
    ה-כ-ל בראש. מצד אחד זה מבאס לשמוע. אבל מצד שני , חייבים להפנים שהכוח תמון בנו והמוח שלנו הוא זה שגורם לבעיות הללו.

בנוסף יש חשיבות גדולה למאכלים אליהם הגוף שלך יותר רגיש/אלרגי.
    נסה לעושת דיאטת אלימינציה או להתייעץ עם דיאטנית, אפילו כזאת של קופת החולים.
    ולגביי סיבים תזונתיים, דבר שמשחק תפקיד חשוב אצל אנשים עם מעי רגיז - נסה לאזן בין צריכת הסיבים לשאר האוכל היותר מוצק. ככה שלא יהיו לא שלשולים ולא עצירויות (כן, אני יודע שזה מצחיק הפשטות בה אני רושם את זה, אבל זה אפשרי).

הלוואי ותצליח להשיג אישור (לצערנו זה לא פשוט כשעל פי הרופאים - "אין לך שום דבר") . בריאות איתנה חבר!

3. gulash

gulash חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה שלקחת זמן להגיב לי באופן מפורט
    אני מסכים עם 100% ממה שאמרת.

אם אני מבין ממך נכון, אין אף אחד בארץ שקיבל אישור על מעי רגיז?

4. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    לא שיצא לי לשמוע לפחות. שוב בגלל שמבחינת הרפואה המודרנית מעי רגיז זה בעיה בראש ולא בגוף ..חוץ מציפרלקסים ושאר ירקות שמחלקים כמו מסטיקים, לא יצא לי לשמוע על חולה מעי רגיז שקיבל רק בעקבות המעי הרגיז.
    מקבלים על דלקות מעיים כמו קרוהן וקוליטיס כיבית שבהם אכן הוכח מחקרית שקנאביס מוריד את עוצמת וגודל הדלקת.

עד שיחול שינוי..
    הייתי ממליץ על מדיטציה טראנסנדנטלית.
    תחקור , תראה אם אתה מתחבר, זה מעורר פלאים.

5. חןחן

חןחן חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום יש לי מעי רגיז שמתבטא בכאבים כרונים יום יומיים.. וקראתי שמריחואנה יכולה לעזור. אז עישנתי עם חליטת מרווה והרגשתי יותר כאבים.. למה? אמרו לי שהיא מריחואנה טובה... יש סוג ספציפי שאני צריכה לעשן? אולי אני צריכה ערבוב אחר ולא החליטה או חליטה אחרת? האם אפשר לצרוך את המריחואנה בדרך אחרת ולא עישון שתהיה השפעה? מה אתה ממליץ? תודה רבה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!