1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחשבות על אייואסקה

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י MJ420, ‏4/11/16.

1. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    אהלן שלום לכולם.
    אני חדש פה ויצא לי לקרוא קצת פוסטים, והתרשמתי מאוד שיש פה בפורום את האנשים הכי טובים בארץ הקטנה שלנו.
    אני רוצה לשתף אתכם במחשבות שלי.
    יש לציין שמעולם לא התנסיתי בסמים פסיכוטיים, הדבר היחידי שאני מעשן הוא קנאביס מדי כמה פעמים בשבוע.
    יש לי בעיה עם עצמי שגיליתי על עצמי כשהתחלתי לצרוך קנאביס.
    כידוע כל סם פותח צ׳אקרות ומרחיב מודעות לכן הקנאביס עשה לי את הדבר הזה.
    שמתי לב שאני בנאדם מאוד שקט וממש לא תקשורתי ואי אפשר לנהל איתי שיחה לזמן ממושך, מעבר לזה כל פעם שאני נמצא בסיטואציה חברתית עם אנשים חדשים אני נכנס למצבי לחץ וחרדה.
    זה נובע מהשקט שלי, השקט הזה מביך אותי וגורם לי להיכנס למצב שאני רוצה להיות לבד ושלא יהיה אף אחד מסביבי עד שתעבור לי ההרגשה הזאת.
    זה קורה כל הזמן בסיטואציות האלה ולכן אני מעדיף להיות לבד ולא לצאת אל העולם ולהכיר אנשים חדשים.
    המצב הזה בעייתי כי הרי אני חושב שמה שעושה אותנו שמחים ומאושרים היא תקשורת טובה ומעגלים חברתיים.
    ומכיוון שאני לא מצליח לתפקד במצבים האלה אני נמנע ממפגשים כאלה ונשאר במעגלים הקטנים שלי.
    כך יוצא מצב שאני רוב הזמן לא שמח בחיים ואפילו די עצוב.
    לטווח הארוך הבדידות והדיכאון מביאים אותי לחשוב שאין שום דבר טוב עלי אדמות, ושאין לי מקום בעולם הזה ולמה הביאו אותי לעולם כזה עצוב בודד ומסריח.
    לפעמים אני חושב לסיים את הסיפור שלי בעולם.
    כי הרי אין פה שום דבר טוב בשבילי.
    מצב זה הביא אותי לחשוב על אייואסקה שאולי היא תהיה זאת שתפתור לי את הבעיה הזאת.
    איוואסקה מרחיבה מודעות ואני חושב שאולי זה יכול להיות הדבר האמיתי שיגרום לי להרגיש טוב בחברת אנשים חדשים וינטרל את המצבי לחץ וחרדה שאני נכנס אליהם.
    אך עם זאת יש את הפחדים מהתנסות באייואסקה שהיא חוויה לא קלה בפני עצמה, ואפשר לעשות שינוי פנימי מקצה לקצה.
    אם יש מישהו שמזדהה או שעבר חווית שינוי דומה, יותר מאשמח לשמוע על החוויות שלכם ועל התובנות שלכם לגבי מה שכתבתי פה.
    תודה ואחלה סופ״ש :)

#1 MJ420, ‏4/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏4/11/16
    TallDude97 אוהב/ת את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה צריך למצוא שאמן.
    בלי קשר לאיווסקה או לא. אתה צריך מדריך רוחני באופן כללי.

יחזקאל אוהב/ת את זה.
  3. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    אם אחליט לעשות את זה אז אני רוצה לעשות את הטקס באמזונס בפרו.

ולמה אתה אומר שבאופן כללי אני צריך ?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה לא נשמע טוב.
    אתה צריך לדבר עם איש מקצוע.

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  5. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    תשמע בנאדם, אני קורא את ההודעה שלך ואני מרגיש כאילו זה אני שכתב אותה.
    אני מבין לחלוטין מה אתה עובר ומזדהה איתך. גם לי יש את אותה הימנעות מאותם מצבים ומה שהכי מעצבן זה שאני יודע שיש לי את היכולות אבל אני לא מביא אותם לידי ביטוי ואני נכנס ללחץ ותיסכולים. אז קודם כל דע שאתה לא לבד זה תמיד טוב :) לא?!
    אני הקדים ואומר שחזרתי מדרום אמריקה לא מזמן ושם צרכתי את האיואסקה מספר פעמים, בחווה שאמן בברזיל שבה חייתי במשך חודשיים.
    יש לי המון להגיד על אותן חוויות ומה שהן נתנו לי על מה שרכשתי ועל כמה שכל טקס וטקס היה מיוחד בפני עצמו ופתח לי עולמות חדשים ורחבים שללא התרופת פלא הזאת לא הייתה לי שום אפשרות להגיע אליהם.
    אני יכול לשתף אותך על סמך החוויות האישות שלי ותראה את זה כשיתוף וטיפים אישיים ולא כהכללה, כל אחד עובר חוויה שונה ואינדיבידואלית.
    זה מעין צלילה לתת מודע שלך. מה שקורה בעצם במהלך הritual זה שאתה יכול לעצום את עינייך (לא לשיון, רק לעצום) ולראות את כל מה שקורה אצלך בתודעה דרך תמונות בהירות, ציבעוניות, חזיונות שהן אפשר להגיד חלומות יפים שלך עצמך ואתה רואה ומבין כל פרט בבירור, ומצד שני גם את הפחדים שלך שלעיתים עולים וצצים בתודעה שהם הסיוטים שלך. דמיין שאתה יכול לראות לפרטי פרטים את מה שקורה אצלך בזמן שאתה יושן, את החלומות היפים וגם את הסיוטים. עכשיו חשוב להגיד, שלראות את הפחדים שלך משמע חלומות רעים, נשמע מאוד מפחיד ומלחיץ. אני לא אומר שזה לא. אבל ברגע שאתה מבין עם עצמך שכל מה שקורה הוא בסהכ פרי דמיונך אתה נרגע מאוד כי אתה מבין שזה לא באמת קורה. המטרה שלי מלכתחילה הייתה להתעמק בפחדים שלי ולצלול לתוכם על מנת שאני אוכל להבין מה המקור שלהם וכתוצאה מכך להתמודד איתם בדרך כזו שאוכל למנף את עצמי דרכם ושלא יורידו אותי, פחדים שלעיתים אני יודע שאין לי באמת שליטה עליהם, כאלו שרכשתי במהלך ילדותי כתוצאה מטראומות חוזרות ונשנות. אני מאמין שעל מנת לגדול ולצמוח אנחנו צריכים להכיר בפחדים ולתעל אותם למקום נכון, התרבות שבה אנו חיים מלמד אותנו שאנחנו צריכים להסתיר אותם ולהחביא אותם, זה לא אפשרי להחביא כי הם צצים מהתת מודע במצבי לחץ שהם הטריגרים לפחדים.(וכל אדם והמקרה שלו)
    אם נחזור לחוויה האישית שלי אז אכן עלו אצלי פחדים רבים במהלך הטקסים, וזה היה מלחיץ, אבל תמיד שנראה שהיה נראה לי שהגיע השלב שזה יותר מידי, נזכרתי בטיפ שחברי הברזילאי "פליפה" אמר לי לפני ששתיתי בפעם הראשונה, שלו יש נסיון של 12 שנה: "אל תילחם עם מה שקורה, תן לזה לקרות" (let it be). וזה שיחרר אצלי את הבהלה שלא איפשרה לי להתעמק ולבצע מעין דיאלוג כנה וחופשי עם הפחדים שלי. וברגע שהייתי מסוגל לזה, זרמה לתוכי ים של תבונה מאורת ונקיה שגרמה לי להרגיש אני צומח וקיבלתי תובנות אמיתיות וחזקות לגבי כל תחומי החיים שלי.
    אז תשמע ידידי, כמו שכבר כתבתי אלו החוויות האישות שלי ואני לא מומחה, אבל על סמך החוויות שלי ועל סמך שעברתי אותן בחווה שאמנית (אם אתה לא מכיר את המושג תוכל לעשות גוגלינג) שהקונספט של המקום עצמו זה לעזור לאנשים לרפות את עצמם אני בוודאות יכול להגיד לך שזה עוזר, והכי חשוב זה לעבור את התהליך במקום שיודע מה הוא עושה. בסביבה מבינה ותומכת. ולא עם כל מיני חאפרים שרוצים שמנצלים לצערי רק למטרות של כסף.
    אני מקווה שעזרתי לך, אחלה סופש!

6. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36

תוכל לפרט קצת על אופי הטקס והחווה?
    כמה אנשים משתתפים בטקס?איזה הכנה עשיתם?האם אתה ממליץ על החווה הזאת?האם הרגשתה שהשמאנים יודעים מה הם עושים?
    מכיר פשוט הרבה חברות שעושות את זה בקבוצות גדולות של עשרות אנשים תחת השפעה,זה פשוט לא נשמע טוב.

7. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    היי תודה על התגובה !
    קראתי את מה שכתבת .
    אמרת שאתה מזדהה עם ההרגשה שיש לי עכשיו, שזה משהו שהייתי מרגיש לפני הטקס.
    תוכל בבקשה לפרט איך היית מרגיש לפני ואיך הטקס עצמו עזר לך להרגיש אחרי.
    אם תוכל לתת דוגמאות בבקשה זה יהיה הכי טוב.
    תודה !

8. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    תראה אם נהיה מדוייקם, ההגדרה הנכונה היא קהילה-חווה רוחנית.
    זה בעיקר עובר מפה לאוזן.
    האנשים שעוברים את הטקס לא באים רק לטקס אלא לתוכנית יותר רחבה מכך של שלושה חודשים שבמהלכם אתה גר בחווה וחי עם האנשים שאתה תעשה איתם את הטקסים שמתקיימים בתוך ה3 חודשים האלו בתקופות שונות.
    בסיבובות ה30-40 איש משתתפים.
    עושים הכנה של תזונה נכונה,צימחונית, אסור לשתות אלכוהול שלושה ימים לפני כן.

TurboWin אוהב/ת את זה.
  9. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    העצה הכי טובה שאני לתת לך זה, קום תצא ותחקור!
    אם אתה רוצה שדברים ישתנו בחיים שלך אתה חייב לצאת ולהתחיל לחקור מהי הדרך הכי נכונה להגיע לפתרון שלך כי אם לא תעשה הוא לא יגיע מעצמו.
    אני עונה לך ככה ממקום טוב, כי על פי סמך השאלות שלך אני מבין שאתה מבקש לקבל מידע של איך הרגשתי ואילו בדיוק מחשבות ורגשות היו לי לפני ואחרי. אבל מה שאני יענה לך זה לא משנה. כי במידה ואתה תגיע לסיטואציה אתה תחווה את אותם מצבים אבל החוויה הסובייקטיבית שלך תהיה שונה לגמרי. ורק ככה אתה תוכל לחקור את עצמך באמת.
    יש אינספור דוגמאות שמה שעברתי במהלך הטקס האירו לי את הדברים בחיי שאני צריך לשנות ולעבוד עליהם, אבל הם לא השתנו מיד אחרי הטקס, הם התשנו כי עבדתי אליהם באמת. וזה תהליך. יום אחרי יום. דברים לוקחים זמן, וזה בסדר ולגיטמי. הכי חשוב שתהיה מחוייב לעצמך. תאמין בעצמך, אני מאמין בך. כי אם לא הייתי מחחפש ורוצה באמת לא הייתה כותב פה ומתעניין ומבקש עזרה, וזה מעולה!

10. Dread Pirate Roberts

Dread Pirate Roberts קנאביסט

לייקים:
    42
    מה שיש לך נקרא חרדה חברתית !
    ואין דבר כזה תרופת פלא שתעזור לך
    מה שאתה צריך זה לעבוד אם הפחדים שלך, ותנסה לדבר עם איש מקצוע

Eff אוהב/ת את זה.
  11. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    איש מקצוע כמו פסיכולוג ?
    ניסיתי כבר קואוצ׳ר וגם מטפל בשיטת nlp, לא היה שם משהו אמיתי מעבר לזה שכל מה שהם רצו זה את הכסף שלי.

מ

12. Dread Pirate Roberts

Dread Pirate Roberts קנאביסט

לייקים:
    42
    תאמת אחי אני גם מזלזל בשיטה המודרנית( כדורים) ורק לא מזמן ראיתי פסיכולוג שרשמה לי גדורים נגד דיכאון וחרדה ותאמת לא נראה לי שאני יקח אותם אחרי שקראתי את תופעות הלוואי אני גם יוסיף שהרגשתי שהיה לה סוג של אינטרס לרשום לי אותם.
    גם אני חקרתי את הנושא ואני די רוצה לנסות איווסקה,ממה שחקרתי הבנתי דבר אחד אין דבר כזה תרופת פלא,אכן אנשים אומרים שזה פותח להם את העיניים ושזה בסך הכל כלי.
    גם יצא לי לדבר אם בחור שיש לו פוסט טראומה הוא גם אמר לעדיף לא לקחת כדורים ודווקא אמר ששיחות אם פסיכולוג מאוד עזרו לו .
    בקיצור אני יגיד לך דבר אחד צריך:יש עליות ויש ירידות אבל אתה חייב לצאת ולעשות דברים שמדליקים אצלך את החרדה ואם הזמן אתה תראה שינוי.
    הכי קל זה לוותר אבל על החיים שווה להילחם!

בהצלחה

13. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    אין סיכוי שאני לוקח כדורים.
    אייואסקה יותר מושך אותי אבל אני מפחד מהתוצאה.
    לעניין, מעולם לא הייתי אצל פסיכולוג וגם מעולם לא הובחנתי כסובל מדיכאון או חרדה.
    לא בדקתי את העניין לעומק.
    החברים אומרים שאני בסדר אבל אני חושב שאני לא.
    יש לציין שאני בן 28 ועושה ספורט ונראה מצויין.

14. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    האם לדעתך זה טוב לעבור את הטקס/ים בנוכחות כל כך הרבה אנשים?
    או שעדיף לעבור את הטקס בנוכחות מצומצת של שאמנים/מטפלים ומטופלים בודדים?

15. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אז ככה - לדעתי האישית כדאי לך להתייעץ עם איש מקצוע קודם כל.
    פסיכולוג, מורה רוחני כלשהו..מה שעושה לך טוב.
    על הכל אפשר להתגבר.

למיטב ידיעתי, מה שיש לך מוגדר ומוכר בשם חרדה חברתית. מצב די נפוץ. גם אני הייתי במצב דומה לך.
    אתה צריך להגיע לשורש הבעיה. למה אתה ככה? למה אתה לא מסתכל על הצד היפה של העולם? חשבת על לקחת חופשה ארוכה בחו"ל ולנסות שם להתחבר אל אנשים?

להתייעץ עם בן משפחה קרוב?

החיים יפים אחי, אפשר להתגבר על הכל. תמיד תסתכל על חצי הכוס המלאה - אתה חי. אתה נושם, אתה קיים.
    אין לך מחלה סופנית.
    בדידות זה קשה - מי כמוני יודע.
    אבל במקום לחפש שסם ירפא את זה - תנסה קודם כל לעשות את זה בעצמך, תוציא לך מהתודעה את האייואסקה לבינתיים. כי במצב נפשי לא נעים - אתה עלול לחוות מסע לא נעים.

זה הכל מתחיל בביטחון העצמי - ובהערכה והדימוי העצמי שלך. אתה לא אפס, והעולם לא מסריח. אתה תותח והעולם יפה - זאת הגישה שתוביל אותך לחיים חברתיים טובים.

אני אתן לך עצה, לא בטוח שהיא תקפה לגבייך. אבל לגבי רבים אחרים כן.
    לך תלמד אומנויות לחימה - אייקידו, קארטה, קונג-פו. דברים בסגנון.
    לא משהו שטחי מדי - משהו שילמד אותך להעריך את עצמך ואת שלמות העולם בדרך אובייקטיבית ולא רוחנית.
    תתחיל עם מאמן פרטי. שיעור פרטי, תסביר לו שאתה לא יכול להיכנס לקבוצה - הוא יתחיל איתך תהליך של שילוב.
    תאמין לי שמאמן כמו שצריך ידע לדחוף אותך מהשפל - ישר לפסגה. הוא יעודד אותך, יחזק אותך, החרדה שלך תיעלם. אתה תכנס לקבוצה גדולה ותכיר חברים ואנשים שתלמד מהם לכל החיים.

lolipop22 אוהב/ת את זה.
  16. עידו חדד

עידו חדד חבר חדש

לייקים:
    18
    גבר..מזדהה איתך - אבל רוצה להגיד לך שכל סם שתחפוץ לקחת בשביל לשפר בעיה כזאת או אחרת הוא תירוץ מוחלט לכך שאתה מפחד להתמודד עם המצב כמו שהוא. הסם הוא בסך הכל כלי...ולפעמים הוא יכול לעשות נזק ולא תועלת, במיוחד לאור העובדה שרוב הסמים אינם חוקיים ואינם מפוקחים. מציע לך לנסות להתמודד עם המצב כמו שהוא ולנסות לצמוח משם, ואם כבר החלטת על "שיטת" טיפול אז אייואסקה זה כלי טוב מכייון שהוא מבוצע תחת הדרכה.

17. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    זו שאלה מאוד חשובה, כי הדינמיקה של הקבוצה מאוד משפיעה.
    וזה תלוי בכמה דברים, בשאמנים,באנשים ובך.
    אז לדעתי הכי טוב לעבור את הטקס במקום שבאמת באמת מרגיש לך נוח, ולא להתפתות לעשות טקס גם אם יש קול בתוכך שאומר שאתה מאוד רוצה לעשות גם אם אתה מרגיש לא בנוח בכלל.
    אני פגשתי אנשים במהלך המסע שלי בדרום אמריקה שהיו כל כך להוטים לעשות שגם שהלכנו לבדוק מקומות כאלה ואחרים אני ידעתי כבר בדקות הראשונות שזה לא זה והם כן רצו לעשות.
    אין מקום שאתה תרגיש במאה אחוז נוח, כי אחרי הכול זה מקום חדש לך, אנשים חדשים ובכלל סיטואציה לא שיגרתית כאשר אתה יודע שאתה הולך לשתות צמח עם בעל כוחות חזקים, אבל צריך להרגיש את המקום, להתסכל מסביב לרקאות איפה הולך להיות הטקס, לשאול את השאלות שנראות לך מבלי להרגיש לא נעים ולראות איך המאחרים עונים לך. האם זה לשביעות רצונך? האם התשובות מספקות? והאם הם נותנים לך הרגשה של הם יודעים מה הם עושים?
    לפי הנסיון שלי יש המון טקסים והמון מקומות וכל מקום שונה,מתנהל בצורה אחרת כך שכל מקום לגופו.
    אבל הרעיון הכללי זה שאם אתה מרגיש טוב ויש משהו שאומר לך וואלה אלה אנשים טובים אז אתה יכול יום יומיים לפני להכיר גם את האנשים שמשתתפים, ולהכיר את השאמנים ולהסתכל סביב.
    אז אם יש תחושה של חיבור טוב עם המקום, עם השאמנים,עם האנשים ואתה רואה שזה מקום רציני אזה השאלה של האם זה טוב לעשות בנוכחות של הרבה אנשים פחות חשובה, חשובה עדין אבל פחות.
    אני אתן לך דוגמא, אני מכיר איזה "דת" מוסיימת בברזיל, שעורכים טקסים כל שבועיים של האיואסקה, אנשים ברזילאים מכל רחבי ברזיל מגיעים שהם חלק מהדת הזאת. הדת נקראת (UDV בקיצור), תוכל לקרוא בגוגל, ולעיתים בכל טקס משתתפים 100 איש. והם דת של 50-60 שנה והם יודעים מה הם עושים עם הצמח הזה, והטקסים עוברים בצורה עוצמיתית כי כל בנאדם שמשתתף יודע למה הוא מגיע ויודע מה הוא רוצה ויודע מה הרעיון של החיבור הקבוצתי הזה, האנרגיה הקולקטיבית של כולם משפיעה ועוזרת אחד לשני.
    זה הרעיון בגדול.
    אם כל הפרמטרים האלו לא מתחברים למכלול אחד כנראה שעדיף לעשות טקס באופן מצומצם יותר של אנשים ושאמנים.
    בכל מקרה, הנושא הזה מצריך המון אומץ מיקוד וסבלנות..בסוף אתה צריך לקפוץ למים העמוקים וללמוד מהי הדרך הנכונה לשחות בדרכך, אם תהיה במקום שמבין מה הוא עושה ויכירו אותך טיפה לפני כן, הם יעזרו ויכוונו אותך אף יותר.
    בהצלחה!

TurboWin אוהב/ת את זה.
  18. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    תודה ידידי על התשובה המפורטת,עזרתה מאוד.

lolipop22 אוהב/ת את זה.
  19. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    אני לא מציעה לך לקפוץ פנימה לפסיכאדלים* (לא פסיכוטיים)
    כי זה יכול לעשות לעיתים יותר גרוע(וכן, אני מודעת לכך שפסיכאדלים הם מעולים ומרפאים לרוב)
    אני מציעה לך לדבר עם איש מקצוע מומלץ או פשוט עם בן אדם "נקי" שלא מכיר אותך כל כך. תפתח את כל מה שעל הלב שלך, לך לאיזה פרדס/יער ותצעק ותוציא הכל. :)
    כשתרגיש שאתה באמת, אבל באמת מוכן לחוויה שתשנה לך את החיים(ותסמוך עליי, הפסיכאדלים משנים אותך), תלך על זה ותתחיל בעדין(פטריות למשל או זני קנאביס מאוד חזקים).
    בהצלחה!

20. MJ420

MJ420 חבר חדש

לייקים:
    2
    כל מי שיצא לי לדבר איתו על הבעיות שלי בין עם זה אנשים זרים או חברים אמרו שאנן לי בעיות וזה הכל בראש שלי.
    אני לא מסכים איתם, חד משמעית.
    לאיזה זני קנאביס את מתכוונת ?
    מה ההבדל בין פסיכאדליים ? לפסיכוטיים ?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!