1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    טוב קצת הגזמתי כנראה, אחרי הכל קראתי את הניסוי הזה לפני הרבה זמן ושכחתי כמה פרטים -
    *הבחור לא סיים לכתוב לגמרי את הניסוי משום מה - מצויין שמה שיש הבדל של כמה גרמים בפרחים, אבל - מדובר בשקילה ישר לאחר הקציר (לפני ייבוש) ואיפה שהוא לקראת הסוף הוא טוען שאולי ההבדל במשקל היה בגלל שלא היה מדובר במשקל יבש, כי לאחר הייבוש לא נראה הבדל ענק בגודל ומשום מה - אין פרסום של המשקל לאחר הייבוש. בכל מקרה לפני הייבוש הוא אומר שהפרח שקיבל מולאסה שקל כמה גרם יותר מההוא שלא קיבל.
    *גם הוא אומר שהמשקל שלו לא אמין ב-100%.
    *ההבדל במשקל הוא לא משמעותי כמו שאמרתי, אבל עדיין יש הבדל (לטובת המולאסה).
    *יש הבדל גם במספר הטריכומים (ואת זה אפשר לראות בבירור בתמונות) - הצמח שקיבל מולאסה נהנה משמיכה יותר גדולה של טריכומים - אפשר לראות עד כמה הם מכסים את העלים בעוד שבצמח השני הם הרבה פחות.
    *יש הבדל גם בבריאות הצמח - הבחור טוען שהוא גרם לשני הצמחים מצב של עודף דשן (באותה מידה), ואפשר לראות שהצמח שקיבל מולאסה כמעט ולא נשרף בכלל, בעוד שהשני יחסית שרוף...
    *עוד הבדל בבריאות הצמח זה שהבחור טוען שהיא עשתה פלאים לאדמה שלו (ובכך איפשרה לצמח להתאושש הרבה יותר מהר מהעודף דשן).

בכל מקרה ניסוי מעניין ונראה כאילו מולאסה, בנוסף ובלי קשר לדשן טובה לצמח.
    את התוצאות (אחרי הקציר) אפשר לראות מעמוד 14
    http://www.rollitup.org/general-marijuana-growing/38933-side-side-molasses-experiment-15.html

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הקונספט עצמו מעניין,

אני לא שולל את הרעיון שהסוכרים עוזרים להגדלת כמות המיקרואורגניזמים בקרקע.
    יותר חיידקים קושרי חנקן -> יותר חנקן לצמח.
    יותר פטריות -> ספיגה של נוטריינטים יותר טובה.

בהחלט ראוי למחקר אמיתי.
    מעניין למה כמעט ואין ספרות מקצועית בנושא...

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    טוב חברים זה נורא מעניין, אבל סלחו להדיוט שביומן גידול שלו אתם מתארחים: מה זה לעזאזל מולסה? איפה קונים את זה (בהנחה שארצה לבצע "ניסוי" משלי...)? בחיים לא נתקלתי בזה בסופרמרקט, ובאינטרנט מצאתי רק מתכונים לעוגיות מולסה... :)

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה תוצר לוואי של תהליך זיקוק הסוכר.
    מאין תמיסת סוכר מאוד מרוכזת, צמיגית, מתוקה ומעט כהה.
    מאוד דומה במרקם לסילאן או דבש.

*מולאסה בויקיפדיה*

#44 אגרונום, ‏26/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏26/1/14
  5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יש להשיג בחנויות טבע

6. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יום 43 להצצה

כולם בשלב זה או אחר של הפריחה. יש הבדלים ניכרים בין צמח לצמח: בעוד אחת התחילה ראשון בפריחה, צימחה כבר שערות לבנות לרוב, צמחה לגובה ו"רזתה" קצת (תמונה)

IMG_20140127_121928.jpg

חברותיה מאחרות יותר

IMG_20140127_122023.jpg

IMG_20140127_122019.jpg

IMG_20140127_122023.jpg

גם הקטנטונת, הנורת'רן בלו, צומחת יפה, כמובן שהיא רחוקה משלב הפריחה - בקושי בת שבועיים. ניתן לראות הבדל ממשי בינה לבין אחיותיה מזן ביג בנג: העלים הרבה יותר כהים וכבר בגילה הצעיר נראה שהיא לא תצמח לגובה כל כך (אמורה להגיע לגובה של 60 ס"מ מקסימום, אחיותיה מהביג בנג כיום בגובה של 45-52 ס"מ).

IMG_20140127_122105.jpg

לאחר מצוקה שנגרמה ככל הנראה מהשקיית יתר ודשן מקולקל, הם בשלושה ימי יובש. בדקתי היום את האדמה לעומק והיא מרגישה די יבשה, אולי טיפ טיפה לחלוחית בעומק רב (עד כמה שאני מגיע עם האצבע). נראה לי שאמשיך את מדיניות היובש עד הלילה, בס"ה 3.5 ימים של יובש, ואשקה.

כמות הפרחים (הקטנטנים, עדיין) שאני רואה שיוצאת היא מכובדת למדי. מקווה שהכל יהיה בסדר והם יפרחו ויתפסו נפח. לפי הספר, יש לי עוד כשלושה שבועות עד לקציר, אבל ה"ספר" לא תמיד מדייק :)

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אגרונום מה לעזאזל קורה לצמחים שלו ?
    הוא לא משקה יותר מידי, לא פחות מידי,
    הלחות בסדר,
    הטמפ' בסדר
    אז מה הבעיה - למה הם נראים כאלה לפלפים ?

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ההבדלים בין הצמחים השונים יכולים להיות מוסברים ע"י גנטיקה שונה.
    אני מאמין שהצמחים מגיעים מזרע ולא מיחור.

הנורת'רן בלו נראית מצויין!
    סה"כ, שאר הצמחים נראים בסדר גמור.אולי קצת יבשים.
    גוזון,
    אתה רואה מים מחלחלים מלמטה כאשר אתה משקה?
    אם לא, אולי אתה צריך לתת עוד קצת מים בכל השקיה.

9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אני רואה מים מחלחלים, חופשי.

בכל מקרה, אשקה הערב לאחר ששמתי קומפוסט.

אגב, כמי שעוקב אחריהם מקרוב כמה פעמים ביום, הם באמת היו קצת שמוטים ו"לפלפים" (חכה חכה woogs, הם עוד יהיו ערסים אחו-שחטוטה) אבל הם במגמת שיפור בימים האחרונים.

אולי זה הדשן המקולקל, אוסיף לעדכן.

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ואגב, לגבי הלחות - אין לי מושג :) אני יכול רק לנחש מה הלחות...

11. eVGA

eVGA חבר חדש

לייקים:
    0
    הזמנתי גם לפני יומיים את הביג בנג,אני בהחלט הולך לגנוב לך הרבה עצות מהפוסט הזה,תודה רבה על ההשקעה :)
    מחכה לעדכונים :)

12. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    בהצלחה רבה לך evga

בחרתי את הזן הזה כי הוא בין הזנים הכי סלחניים וקלים לגידול, עד כה למרות המרורים שהאכלתי אותו הוא עולה כפורח :)

13. eVGA

eVGA חבר חדש

לייקים:
    0
    כנ"ל לגביי, וגם כי לפי מה שראיתי הוא בעל אחוז thc גבוה יחסית לחבריו וגם בסה"כ זמן הגידול קצר, מחכה בקוצר רוח לראות את הקציר שלך! ;)

14. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יום 47 להצצה

והיום בפינתנו: הפריחה בעיצומה, וגם: אוצר בעלים הצהובים

כל ארבעת העציצים נמצאים בשלב זה או אחר של פריחה מוקדמת. לאחר הרפתקאות עם עודף השקייה ועם דשן מקולקל נראה שכולם התאוששו, נראים טוב (בעיני, היה מי שכינה אותם "לפלפים"...) והריח - גן עדן...

IMG_20140201_112015.jpg

העציץ השמאלי חיצוני נראה כאילו בשלב המתקדם יותר מבין הארבעה, והוציא שערות לבנות לרוב

IMG_20140201_112027.jpg

העציץ השמאלי פנימי מתחיל להיות בעייתי. בימים האחרונים הוא פתאום תפס גובה מטורף, והוא רק בשלב המאוד ראשוני של הפריחה - השערות עוד לא הפכו ללבנות. בעוד שני העציצים הימניים הגיעו לגובה של 45 ס"מ והשמאלי חיצוני קצת יותר מ-50, הוא כבר צמח לגובה של 65 ס"מ, וגורם לי להרים את המנורה כל יומיים בערך. אין לי בעייה להרים את המנורה אבל העניין הוא שאני חושש שהצמחים הנותרים יתרחקו מדי מהאור ויתמתחו מדי בניסיון להתקרב יותר לאור. ניסיתי לשחק בהטיית המנורה וכדומה - אבל זה לא נותן פיזור אור אופטימילי. תמונה

IMG_20140201_112037.jpg

אני מתחיל לחשוב שאולי לא תהיה לי ברירה אלא לקשור אותו, לפחות את החלק העליון של הקוליסה, כדי להעניק תאורה שווה לכל העציצים. דעתכם?

העציץ הימני פנימי מתחיל להוציא פרחים ממש יפים

IMG_20140201_113907.jpg

הוא היה העציץ שהגבעול שלו נשבר ושוקם בצעירותו, ואני חושב שבגלל זה הוא הנמוך יותר מהחבורה (45 ס"מ). אבל הוא תופס נפח יפה מאוד, וכאמור - מוציא פרחים יפים.

האוצר בעלים הצהובים: בשבועות האחרונים אספתי ויבשתי את כל העלים הצהובים שגזמתי, וגם מעט עלים גדולים שהסתירו אור. לא מדובר בכמות היסטרית של עלים, למען האמת כמות קטנה מאוד, אבל החלטתי, לכבוד השבת, לנסות לעשות מהם שמן מריחואנה - מקסימום אפסיד 15 שקל עלות בקבוק גז מצתים. אז לקחתי את הבקבוק הכי קטן שמצאתי (מיני קוקה קולה) מילאתי אותו בגזם לאחר שנטחן במעבד מזון, סתמתי עם נייר פילטר של קפה - ודחפתי גז. יצא (כצפוי) מאוד מאוד מעט, אבל בדיוק מספיק ל-5-6 סיגריות לשבת :) זה היה מעין ניסוי לקראת הפקת כמות גדולה יותר של שמן אחרי הקציר, וגם, אודה על האמת, הסתקרנתי קצת כמו ילד מההליך הזה עם גז המצתים והחימום - כמו בניסויים המדעיים (המעניינים) שהיינו עושים בבית הספר :) אני עדיין מחפש דרך להפוך את זה לנוזלי יותר (דיון בפורום מגדלים מתחילים) אבל גם כך, מהמעט מאוד שיצא אשתי הלכה לישון עם חיוך על השפתיים - מה צריך יותר מזה?

#54 גוזון, ‏1/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏1/2/14
    Jeronimo ו-אקמן אוהבים את זה.
  15. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    גוזון, יוצא לי כל שבת לעבור על ההתחדשות שלך בצמיחה/פריחה. שמח בשמחתך ובשמחת אישתך :)
    איזה כיף!

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמחים נראים טוב.

זאת בעיה לפעמים לגדל כמה זנים תחת מנורה אחת.
    חלקם מתארכים יותא מאחרים וקשה לכוון את האור בצורה אופטימלית.

לקחת יחורים?

זה יעזור לך להימנע מהבדלי גודל בגידול הבא.

בהצלחה!

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום כל ארבעת העציצים מאותו זן - ביג בנג אוטומטי. מדובר בזרעים לא ביחורים. לא לקחתי יחורים כי
    א. אני לא. ממש מבין בזה
    ב. הבנתי מהפורום שבכל מקרה יחורים מזנים אוטומטים זה לא מוצלח במיוחד
    ג. למה לטרוח עם כל העניין של היחורים אם אפשר פשוט לקנות עוד זרעים?
    כאמור, ארבעת העציצים הם מארבעה זרעים של אותו זן שיצאו מאותה שקית. כנראה שיש הבדלים גנטיים ביניהם למרות שהם מאותו זן. כל אחד מתנהג אחרת והצמח ה"בעייתי" התחיל לתפוס גובה רק בימים האחרונים, לפני זה הוא היה באותו גובה כמו השאר. אז מה אתה אומר - לקשור אותו או להמשיך להגביה את המנורה? כי עושה רושם שהוא רוצה לצמוח עוד...

18. הענק הירוק

הענק הירוק חבר חדש

לייקים:
    0
    יומן גידול מדהים אני לומד כאן הרבה בקרוב אולי גם אני יתחיל לגדל :)
    שיהיה המון המון בהצלחה !!

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גוזון,

כן, אתה צודק. יש כנראה הבדלים גנטיים בין הצמחים למרות שהם אותו זן.
    בכל מקרה, לא ניתן (או בעייתי) לעשות יחורים מזנים אוטומטים.

היתרון ביחורים הוא לשמור את הגנטיקה האהובה עלייך ללא צורך להזמין זרעים כל הזמן.

אני לא חושב שמאוחר מידי בשביל לקשור אותו.

שיהיה בהצלחה הם נראים מעולה!

20. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0
    גוזון מגיע לך כל הכבוד - הצמחים מרשימים ביותר!!!

תמשיך לעדכן :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!