1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחשבה: עתירה לבגץ על אי שוויון, הפסד כספים ופגיעה בציבור

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י sUP, ‏5/2/14.

1. sUP

sUP חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חבר'ה
    בעקבות כל מה שקורה עם בגץ ותקצוב חרדים (שכידוע מעוגן חזק בחוק כבר הרבה שנים)
    עלה לי רעיון להגיש עתירה לבגץ להתרת גידול 2-3-4 צמחים בבית
    ללא אפשרות למכירה ו\או חלוקת חומר בשביל לנסות להמתיק אולי את כל הנושא

כמה נקודות מרכזיות:
    1. יש תקדימים בכל מערב אירופה על אישור לגידול של מספר בודד של צמחים בבית
    2. כל מה שקורה עכשיו עם וושינגטון וקולורדו וההצהרות של נשיא ארה"ב לגבי זה
    3. אי שוויון - סיגריות, אלכוהול ודברים יותר גרועים נמכרים בחסות החוק ועושים נזקים יותר גדולים
    4. חיסכון אדיר של כספי ציבור על אכיפה, חקירות ועוד כהנה שטויות
    5. זה פאקינג צמח

כל זה בא בעקבות זה שנעצרתי לפני שבוע וחזרתי על הטענות הבאות בחקירתי:
    לא רצחתי
    לא גנבתי
    לא אנסתי
    לא פגעתי באיש
    אני משלם מיסים בזמן
    שירתתי בצבא
    עשיתי את כל חובותי האזרחיות
    אז למה לעזאזל אני לא יכול לשבת בבית ולעשן ג'וינט? למה אני צריך להתעסק עם עבריינים בשביל להשיג את זה?

אם ביטול תקצוב חרדים עבר, לכו תדעו, אולי עם ניסוח מספיק טוב וייצוג נורמלי (ולא כמו כל עצרות הסטלנים למיניהם שלטעמי פוגעים בכל נושא הלגליזציה) זה יכול לעבור.

מה אתם אומרים?

2. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    נשמע משכנע אבל זה אתה נגד הממשלה והכנסת, סיכוי קטן שבכלל הם יקבלו את העתירה

3. sUP

sUP חבר חדש

לייקים:
    0
    זו בדיוק המחשבה שלי - גם נושא החרדים הוא נגד הממשלה והכנסת (הבית היהודי וכל שאר המפלגות האלה)
    אם נגיע לכמה עשרות אלפי חתימות על הדבר הזה, עם עורכי דין בעלי שם שיכולים לעזור וקצת תרומות ..

אני לבד בכלל לא יודע לנסח כזה דבר כי אין לי הבנה משפטית מי יודע כמה
    אבל שוב, זה רעיון ואולי שווה לשקול כזה מהלך

4. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    זה רעיון מצוין
    אבל עתירה לבגץ תעלה לך כמה עשרות אלפים אם לא מאות.. בהתחשב בשכר של עו"ד ועניינים..
    אבל זאת חשיבה רציונאלית ולוגית נכונה, זה יכול להצליח

5. sUP

sUP חבר חדש

לייקים:
    0
    מספיק שכל אחד מאיתנו שם 10 או 20 שקל ואוספים מספיק כסף לכזה מהלך
    אבל אני לא רואה שיש פה בכלל היענות

שלחתי הודעות גם למנהלי העמודים של קנאביס והמשתלה ולא קיבלתי אפילו תגובה

חבל שמה שהם יודעים לעשות זה "ליל הבאנגים" שרק יפגע יותר במודעות לזה
    אחרי זה הורים בטלוויזיה יראו סטלנים שקוראים אחד לשני אחי עם כל מיני משפטים הזויים על שלום ואחווה וזה בטוח לא יעביר את המסר

עם מי צריך לדבר לעזאזל?!

6. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    צר לי להיות זה שמוריד את הרוח מהמפרשים, אבל

בגצ הוא בית משפט לכל דבר. הוא יכול לבחון מדוע חוק מסוים אינו נאכף (למשל - חוק טל לגיוס החרדים על גלגוליו הרבים), להכריז על חוק מסוים כבלתי חוקתי, או לקרוא למחוקק לשנות או לבטל חוק מסוים.

בנוגע לפקודת חוק הסמים ועניין הקנאביס: אי אפשר לטעון שהחוק הזה הוא בלתי חוקי בעליל. על כל מדינה שמתירה קנאביס יש כרגע עשר אחרות שלא. רוב הסיכויים שבגצ לא יחשוב שצריך לבטל או לשנות את החוק הזה, וגם אם כן - הוא מקסימום יכול להמליץ לחברי הכנסת לבטל את החוק או לחוקק חוק חדש, מה שמשאיר אותנו בדיוק היכן שאנו נמצאים כרגע - מנסים ליצור לובי אצל חברי הכנסת לעניין הקנאביס, ולמי שלא שם לב - יש לובי כזה בחודשים האחרונים והתקשורת עוזרת כמיטב יכולתה.

כשמדברים לא על לגליזציה מלאה אלא רק על אי הפללה של צרכנים לשימוש עצמי (כאן יש כבר ארצות רבות באירופה שעושות זאת, במידה זו או אחרת) זה נראה עם יותר סיכוי, מה גם שיש חוו"ד של היועמ"ש הקודם בנושא - שמשום מה לא ממש מבוצעת.

חוקים ושינויים לא מגיעים לרוב מהבגצ, אלא מהציבור. מה אפשר לעשות? אם כל מי שמעשן היה מצביע ל"עלה ירוק" או משהו דומה היו למפלגה הזו כ-20 מנדטים. אבל זה לא קורה. לעזאזל, אם כל מי שלחץ על "משתתף" בדפי הארוע של פעילויות למען הלגליזציה היה באמת מגיע, זה גם היה נראה אחרת. בפועל פחות מ-20 אחוז מגיעים. ואני לא מאשים אנשים. זה עדיין נחשב טאבו, ואנשים עדיין מפחדים להיחשף.

אבל אני אופטימי, כי אני רואה את ניצני השינוי. מדברים על זה. זה הפך לאחד הנושאים החמים על סדר היום. יש פעילות גרילה כמו של דף המשתלה ובנק הזרעים שמוציאות מהארון אלפי צרכנים, רובם מזוהים בפייסבוק ולא מפחדים. היתה הפגנה שפעם היו מגיעים אליה 200 איש והשנה הגיעו יותר מאלף. יש חברי כנסת שלא מפחדים להירתם למאבק. בעיקר, יש את הפריחה הגדולה עם המריחואנה הרפואית. פתאום אנשים שהיו רחוקים שנות אור משימוש במריחואנה רואים שהשד לא רק שלא נורא, אלא אפילו עוזר ומרפא. יש את השינוי בעולם, החל מלגליזציה בעוד ועוד מדינות וכלה באמירה חשובה מאוד (למרות שהיא פושרת) של אובמה בעניין הקנאביס.

זה יקרה גם פה. כנראה, עוד בימי חיינו. השאלה היא איך מזרזים את זה, ובגצ הוא לא התשובה, אלא אם כן משתמשים בבגצ אך ורק כדי להשיג הד תקשורתי (אני לא פוסל, אגב).

צריך לחשוב על משהו גדול, משהו חכם, משהו שלא נעשה עד כה. אני הצעתי בדיון באשכול אחר לעשות קמפיין גדול. בטלוויזיה והכל. לא להתקיף את רשויות החוק או את הפוליטיקאים, אלא רק להראות לקהל את האיוולת שבהמשך המצב הקיים. זה יעלה כסף, הרבה כסף. לפחות מיליון שקל. אני לא בטוח שאפשר לאסוף סכום כזה באתרים למימון פרוייקטים באינטרנט, אבל אם כן - אני אהיה התורם הראשון, ומתחייב להביא את משרד הפרסום שיעשה זאת בהתנדבות, את מתכנן המדיה שיעשה זאת בהתנדבות, ולשכנע לפחות חמישה מהחברים שלי במועדון המנכ"לים להכניס אצלם את הפרסומת. אני מוכן לעבוד בזה, חינם.

אם חצי מהמעשנים בארץ היו מוכנים לשים על הדבר הזה עלות של חצי גרם (50 שקל), זה יגיע למיליונים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!