1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

היי שאלה- האם יכול להיגרם נזק קבוע ומתי זה קורה?

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י ronys, ‏27/12/16.

1. ronys

ronys חבר חדש

לייקים:
    0
    כותרת כמו שהובן מהתוכן של הכותרת אני לא מבין בעולם הפסיכדליה ו"חומרים כימים" יש לי שאלה ישירה שאני אשמח לתשובה בתור ידע כללי. אני שומע מפה ומשם על אנשים שניסו lsd או מולי ונדפק להם הראש או שהיה להם נזק בלתי הפיך... דברים כאלה. האם לקחת lsd או לדוגמה פטריות באמסטרדם יכול לגרום לנזק בלתי הפיך כאשר שוב מדובר על לקיחה בודדת ולא בקביעות? הסתכלתי כאן בפורום אבל הלכתי לאיבוד עם כל המידע פה. אמשח לתושבה חד משמעית ואם אפשר התייחסות מורחבת לפטריות.

2. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    תמיד יש סיכון להידפק מדברים כאלה , אם אתה כבר באמסטרדם תעשן בכיף שלך מה אתה צריך ת'חרא הזה

3. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    בקיצור לא משנה כמה תיקח אפילו 1 יכול להיות שתדפק

4. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אני חסר ניסיון בפסיכדלים ובמקרה עברתי התנסות ראשונית לפני קצת יותר משלושה חודשים של פטריות מקסיקניות באמסטרדם..

אני לא אכתוב עכשיו טריפ ריפורט אלא במועד אחר אם כבר שיהיה מיועד לכך.

מחוסר הניסיון שלי בהשוואה למנוסים אשאל אותך שאלה 1 : למה אתה חושב מלכתחילה לצרוך סם פסיכדלי?

אני יכול לספר לך שבמקרה שלי אני סובל מהפרעות נפשיות ואני פשוט מחפש אלטרנטיבה לטיפולים שמציעים היום. וגם להתפתח יותר מבחינה תודעתית ורוחנית.

אז יש כאלה שמתנסים בגלל כל מיני סיבות ואלה בדרך כלל אנשים שמנסים להתגבר על כל מיני בעיות אישיות ונפשיות כמו דיכאון, חרדות, התמכרות,טראומות וכל מיני סיבות כאלה ואחרות..

יש אנשים שסקרנים לחקור את התודעה שלהם ולקבל נקודות פרספקטיבה לחיים ויש אנשים שסתם עושים את זה בשביל הכיף.

לפי ההיגיון שלי אני לא מבין בכלל איך אנשים מתנסים בחוויות האלה סתם בשביל "כיף".... החומרים האלה יותר מדי עוצמתיים בשביל שייתייחסו אליהם בתור שעשוע אבל זה חלק מהתרבות המערבית הקלוקלת שלנו שמזלזלת בנושאים כאלה ויותר סוגדים לתוכניות ריאליטי,אופרות סבון וכו'. (ראה ערך ההתנסויות הטיפשיות עם סלוויה דיבינורום ביוטיוב).

בכל אופן לגבי ההתנסות שלי יצא לי במקרה להתנסות באמסטרדם בפטריות מקסיקניות ולא בטראפלים של המקסיקנה.. אכלתי 2 וחצי גרם פטריות יבשות(כמות גבוהה/מכובדת יחסית להתחלה) וזאת הייתה חוויה אינטינסיבית ומנטלית בטירוף.. לא ממש וויזואלית ואני אומר תודה על כך כי זה יכל להבהיל אותי יותר ממה שזה גרם לי גם ככה... נקודה חשובה מאוד* היא שהייתי ליד חבר שהרגשתי איתו בנוח גם עזר לי במהלך הטריפ... נקודה קריטית ------- אתה לוקח סם פסיכודלי רק כשאתה מרגיש בנוח ובסביבה תומכת. במיוחד למתחילים.

מאז אותו טריפ אני יכול להגיד שהתגברתי על שתי התמכרויות שהיו לי... אחת התמכרות קלה יחסית והשנייה התמכרות כבדה שאני סוחב אותה שנים. וגם סיגלתי לעצמי הרגל חדש וחיובי בשבילי. כך שאישית נוכחתי בתועלת של החומרים. מה שגורם לי להתכוון להתנסות בהם שוב ובחודשים הקרובים אני הולך להתנסות במשהו אחר תוך כדי ייראה וכבוד לסמים העוצמתיים האלה.

אני לא אפרט על הדברים כרגע, אם כבר בעתיד כשיהיה לי כוח וחשק לשבת ולכתוב על הטריפ..

אז לסיכום : תשאל את עצמך למה אתה מחפש את זה/מה אתה צריך את זה

* עוד נקודה קריטית : בעניין הפסיכדלים חשוב להתחיל מכמות קטנה של צריכת אותו החומר... לא להפריז כי מה שתחווה יכול להיות בשבילך Overwhelming יותר מדי להכיל.

תקרא הרבה על הנושא אם זה מעניין.. יש הרבה מידע ביוטיוב ובאתר Erowid.

* ממה שידוע לי ואני כמעט בטוח הסמים האלה לא מפתחים סכיזופרניה אלא אולי באנשים שמלכתחילה יש תסמונות לכך.. רוב האנשים שנדפקים ואני באמת חושב שזה מעטים אלה רק אנשים שצרכו בתדירות גבוהה מדי, במקומות ועם אנשים עם ווייב שלילי. וגם לקיחה של חומרים מזוייפים או באיכות נמוכה מאוד ואנשים שמלכתחילה לא יציבים נפשית.

אחד האתגרים בלקיחת חומרים כאלה(אם שאלת על פטריות) היא שהם ממיסים את תפיסת המציאות שבני האדם רגילים אליהם והורגים להם את האגו.. במילים זה נשמע קל אבל אלה חוויות לא קלות.. כל מה שנשאר בטריפ זה לשחרר ולהבין שממילא אף אחד לא שולט בעניינים כמו שהוא היה רוצה/מפנטז... הפטריות יידאגו ללמד אותך את השיעור הזה מהר :)

מצורף סירטון :

#4 פטריה צבעונית, ‏27/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏27/12/16
  5. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    לא מפתחים סכיזופרניה במקרה הזה , רוב האנשים יש סכיזופרניה כבויה וברגע שצורכים סם כל שהוא היא יכול להתעורר וזה לא הסיבה היחידה שאנשים נדפקים מהסמים האלה . אני יודע את כל זה בגלל שאצל אבא שלי זה התעורר מהסמים , לסיכום תמיד יש סיכון בצריכת חומרים כאלה אני אישית התנסתי בקרטון (Lsd) גרם לי לטיקים מוזרים כאלה ועוד כל מיני דברים מאז לא התקרבתי לזה אבל לא קרה לי שום דבר מיוחד .

6. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    ואל תשכח שהתגובה משתנה מאדם לאדם בשימוש בסם זה ובאופן כללי כל אחד מקבל את זה אחרת

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  7. אבוקדו

אבוקדו חבר חדש

לייקים:
    6
    האמת הסרטון אומר די הרבה, ואני ללא ספק מאמין במה שאומרים שם.
    אין לי עבר פורה של פסיכודליה אבל עברתי כמה טריפים, חלקם היו טובים וחלקם פחות, אתה צריך לדעת למה אתה נכנס ושזה לא סם שבהכרח יעשה לך כיף, וכמו שהוא בונה הוא גם יכול להרוס במידה ואתה לא בא אליו מוכן.
    אני האמת בטריפ האחרון שלי חיפשתי לתקן קצת דברים, אבל זה היה בפסטיבל פה בארץ והאווירה היתה מבחינתי לא טובה, הטריפ היה קשה מאוד, אבל אני עדין חי ונושם. לא אגיד לך שלא נשרטתי שם קצת אבל אני לא מאשים בזה את הסם, נטו את המינון שלקחתי ואת המצב שהייתי שרוי בו, היה יותר נכון לעשות את זה בבית.
    אני מאמין שאותם אנשים שמאבדים את זה בטריפ יאבדו את זה גם מלעשן פייסל חזק של קנאביס.
    אני לא נגד סמים אבל צריכה להיות מודעות של מה אתם עושים, לפחות מודעות מינימלית.
    רק אושר

8. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    ברור שכל דבר צריך לעשות במינון נכון תוך כדי שמירה על אורח חיים יציב מאוזן .
    אבל אם תעשן פייסל חזק של הקנאביס המקסימום שיקרה לך זה צימאון רעב הזיות פרנויה ועוד כל מיני דברים כשאחרי שאתה הולך לישון יום למחרת הם נעלמים .
    ואם מעשנים קנאביס על בסיס קבוע זה גם לא טוב בכלל זה מפתח תלות בחומר , וגורם לחומר מוטיבציה .
    כל הדברים האלה לא משתווים בכלל ללקיחת lsd וכדומה שגם אם לקחת אחד יכול להיגרם לך נזק בלי הפיך .

9. 2 pac

2 pac קנאביסט

לייקים:
    15
    איי ריסט מיי קייס

10. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    ידוע שקנאביס מעורר פסיכוזות יותר מ-LSD למען האמת תועדו רק 3 מקרים שבהם בני אדם פתחו סכיזופרניה בעקבות שימוש ב-LSD וגם את זה קשה להוכיח. יש מלא אולי שמקבלים פסיכוזה זמנית בעקבות שימוש ב-LSD אבל זה גם קורה על קנאביס והרבה יותר, מעבר לזה יש מחקים שטוענים שלקנאביס יכולות השפעה לעורר סכיזופרניה. ד"ר יששכר הרמן שהוא לא דוגל גדול של סמים תמיד רושם שקנאביס עדיף מאלכוהול אבל שקנאביס מעורר יותר פסיכוזות מ-LSD.

זה לתשומת לבכם. כמובן שצריך לעשות הכל במידה. אל תשכחו שאנשים שאוכלים סיבוב על LSD לרוב מעשנים קנאביס תחת השימוש.

11. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אני עדיין מאמין ש"נזק בלתי הפיך" זה תוצאה של אנשים לא יציבים נפשית, אנשים לא זהירים שלוקחים כמויות גדולות של הסם במקומות ועם אנשים חרא, אנשים שלוקחים בתדירות גבוהה מדי וזה גם נראה לי נדיר יחסית. לפעמים טריפים רעים יכולים להיות דווקא השיעורים הכי טובים שאפשר לקבל...

עוד נושא אם כבר שצריך לפתוח עליו אשכול משלו זה שבעבר היו שמאנים, שהיו צוללים לאותם מימדים עמוקים של הטריפים ועולמות התודעה השונים והיו חוזרים אחר כך עם ידע והיו מטפלים ומדריכים את האנשים שהיו רוצים להתנסות בסביבה מודרכת ותומכת..כמו לגבי האיווסקה בפרו והפטריות במקסיקו.

משמע, הפסיכדלים צריכים עוד להיחקר המון ויש להם מקום לשימוש של בני אדם כמו שהשתמשו בהם אלפי שנים (לא לגליזציה שלהם ולא לתת לכל אחד שחפץ בהם) אבל נקווה בעתיד שיהיו מרכזים מיוחדים שיש שם שאמנים מיומנים או מטפלים כאלה ואחרים שעוזרים לאנשים שרוצים לחוות טריפים בשביל מטרה כזו או אחרת.. צריך להשתמש בחומרים האלה בחוכמה וכבוד, לא בסתם עוד מסיבה סתמית.

12. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    #12 פטריה צבעונית, ‏29/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏29/12/16
  13. אבוקדו

אבוקדו חבר חדש

לייקים:
    6
    אני עדין דבק בעמדה שלי, אני אישית מכיר כמה אנשים שלא משנה איזה סם הם יצרכו, אם זה עישון או פסיכודליה הם פשוט לא יצליחו להתמודד עם זה, כמו שאמרת, אם תעשן הרבה יקרה לך פרנויה וכאלה, לא כולם מצליחים להתמודד עם זה, יש אנשים שמודעים לזה שהם לא יכולים לצרוך סמים, וטוב שכך. אני היום האמת לא מסוגל לעשן חצי מהכמות שהייתי מעשן לפני שנתיים, זה עושה לי פשוט רע, לעומת זה שאני לא יענה בשלילה כשמישהו יציע לי חצי קרטון...

14. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    לא מומלץ נקודה
    אם שווה לך לקחת את הסיכון שאחוז אחד ממאה יכול לקרות לך משהו לא טוב אז קח
    לי יש חבר שלקח נסע ולא חזר עד היום.גבר עם יכולות של בנאדם שאני לא מכיר אצל הרבה אנשים
    היום הוא שבר כלי לא מתפקד אחרי כמה נסיונות התאבדות כדורים בלי סוף
    וכל זה בגלל סקרנות שעלתה לו ביוקר.היום כבר אין LSD טהור כל הLSD זה ממש לא זה
    קח את זה בחשבון

15. ronys

ronys חבר חדש

לייקים:
    0
    ואם אני מדבר על הפטריות באמסטרדם שמוכרים שם חוקי ואני מגיע בגישה טובה זה יכול ליצור משהו תמידי?

16. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    באמת שאני לא יודע להגיד לך משהו על פטריות
    גם על LSD אני לא יודע לא לקחתי אף פעם מהפחד
    אבל ראיתי וההיתי עם אנשים שלקחו הרבה מהדברים האלה ולא עינין אותי במיוחד וראיתי וגם שמעתי על חברים שדברים טובים לא קרו להם מהחרא הזה
    כמובן כל זה היה בשנות השמונים שאז עוד היה LSD אמיתי. היום הכל חומרים שהם ממש לא LSD
    שמור על עצמך תיהיה זהיר אני לא ממליץ לא שווה את הסיכון. אבל שוב כל אחד והסקרנות שלו
    בהצלחה בכל מה שתבחר לעשות

17. אבוקדו

אבוקדו חבר חדש

לייקים:
    6
    חבר, אם אתה לא יודע לא ניסית אז למה אתה מגיב? לא מנסה לבוא ברע אבל בגלל שאתה לא יודע ולא ניסית אתה לא אמור לתת עצות כאלה לאנשים, יש לזה פונטציאל מדהים שיכול לבנות אותצך ויכול גם להרוס אותך. אל תגיד שדברים טובים לא יצאו מזה אם אתה לא יודע מכלל מה זה.
    ההודעה אומנם נשמעת עצבנית ותוקפנית, זה לא משהו אישי כמובן, אבל אתה פשוט מדבר שטויות.

18. עידו חדד

עידו חדד חבר חדש

לייקים:
    18
    במצב של האסיד היום הוא צודק. זה כמו לקחת נייס גאי ולהשוות אותו היידרו איכותי.
    אם כבר להידלק, אז לברר טוב טוב לפני מה שמים בפה.

19. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    שאני שומע שמישהו רוצה להתנסות בlsd זה מוציא אותי מדעתי כי אני לא מבין למה צריך את זה
    לא צריך להשתמש בlsd בכדי לדעת למה זה יכול להוביל. אני נתתי את דעתי גם בגלל שיש לי חבר כמו שכתבתי שנסע ולא חזר וגם שבגילי המופלג ראיתי ושמעתי סיפורים על הרבה אנשים שנסעו ונשארו במקום שהם נסעו עליו אז על תבוא ותגיד לי לא להגיב אם אני לא יודע. אני כן יודע והרבה על החרא הזה
    כל אחד יכול לעשות כרצונו אבל אם אני מצליח לשכנע ילד אחד שיש עליו השפעה חברתית לא לעשות את השטות הזו שאחוז אחד ממאה יכול לדפוק לו את החיים אני עשיתי את שלי
    ואני חולק עליך בגדול שזה שטויות

20. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אהלן דוד גו, אני רוצה לברר מסקרנות כל מיני פרטים.

החבר שלך שנדפק לטענתך, כשהוא השתמש באל אס די כיצד הוא השתמש בו?

הוא קרא על החומר לפני שהוא צרך אותו? איפה הוא צרך אותו? עם מי הוא צרך אותו?הוא צרך אותו לבד? או עם סתם אנשים חראות או אנשים שלא קרובים אליו? איך הוא הרגיש כשהוא צרך אותו? מה המינון של החומר שהוא לקח? האם הוא לקח 50-100 מיקרוגרם או שהוא לקח 300 מיקרוגרם ומעלה? אולי אפילו תחקור עוד על החבר שלך? האם מישהו מהמשפחה שלו יש לו עבר נפשי וסובל מהפרעות/מחלות נפשיות?

ובקשר לאל אס די עצמו אנא תאמר- מה אתה יודע על סמים פסיכדליים או אל אס די בפרט? למה משתמשים בהם בכלל-- סתם בשביל בידור אתה חושב? בשביל "להידלק" במסיבות טבע? לראות דברים מגניבים כמו דרקונים ונחשים? האם אלה סמים שנועדו בשביל לספק בידור נטו כמו אלכוהול וניקוטין?

מה אתה יודע על הסיבות שאנשים מתנסים בהם?

אבוקדו אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!