1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אזהרה מעדות אישית

הנושא בפורום 'LSD-25' פורסם ע"י jet112, ‏9/10/17.

1. jet112

jet112 חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום רב לחברי הפורום, הרגשתי אחריות אישית להזהיר אנשים שחושבים על לעשות אסיד ומעבר, וזה מניסיון של 5 שנים עם סמים שונים. אני יודע שיש הרבה קולות ללכת להתנסות ולחוות אבל חבל שזה יבוא בחשבון על אלו שבאים להזהיר, ולפי דעתי זה משהו שחשוב לדעת.

קודם כול המניע שלי לכתוב את הפוסט הזה נובע מהרבה דברים ושטיות שאנשים כותבים כאן ובפורומים אחרים, ובכלל באינטרנט בכללי. אני יתייחס לכול נקודה אחד אחד ואני יפרט את ההסברים שלי מתוך מחקר מעמיק שעשיתי בנושא וחוויות אישיות. ואני בא בהצהרה דווקא שלווה ולא רוצה להפחיד או להרתיע אף אחד.

אז דבר ראשון זה שאנשים אומרים שסמים זה קטאליסט (זאת אומרת ממריץ) לזירוז בעיות נפשיות שהיו בעבר. וזה נכון באופן חלקי. אבל ההסבר הזה מאוד עמום ומשונה. אין כזה דבר מחלת נפש שעשויה להתפרץ, בנאדם עם בעיות נפשיות או בסיכון מסוים להתפרצות לפחות יתעייץ עם חברים,משפחה או מישהו עם המערכת וכמעט תמיד יהיה רקורד רפואי לגביו. לפי דעתי כול בנאדם בסיכון לממש מחלת נפש, תלוי כמה סטרס יש לו בחיים ובאיזה שלב הוא נמצא, אני פשוט לא מוכן לקחת את הטענה שזה מעלה או מציף טראומות מהעבר והסמים זה רק טריגר.
    וזה בדיוק חוזר לויכוח על הגנטיקה וההיסטוריה המשפחתית. זה נכון שיש מוטציה גנטית או גן מסוים שמגביר את הסיכון למחלת נפש, אבל זה לא אומר שאם אין לך את הגן הזה אתה ב0 סיכון. ההבדל הוא משהו כמו שמונים אחוז לעשרים אחוז מבנאדם בריא לחולה. יש מחקרים שמעידים על קשר בין כימיה מסוימת במוח לבין מחלות נפש. והקשר הוא מאוד חזק במקרה הזה ויש קונצנזוס בין כול הרופאים בעולם לגבי זה, וסמים פסיכואקטיביים גורמים לחיוון ולשיבוש הנירוטרנסימטרים האלו. ממולץ לראות הרצאות בנושא ולא לרוץ אחרי המאמינים בסם.
    עכשיו בין בנאדם שעשה סמים 20 שנה ולא קרה לו לבין אדם שעישן ג'וינט ונדפק יש הבדל גדול. אבל לצערי אין דרך למדוד את ההבדל הזה, אז זה אומר שכולם עומדים בסכנה מסוימת.

יש גם כאלו שאומרים שמחלות נפש זה בכלל לא קיים, והכול המצאה של חברות התרופות ותעמולה מאורגנת, יש כאלו שאומרים שקנאביס מרפא מלא בעיות או את כול הבעיות וזה ממש בולשיט. התרופות שעוזרות למגר מחלות נפשיות עברו מחקרים מאוד מקיפים תחת רגולציות מאוד מחמירות. ומריחואנה בהחלט לא פותרת כול בעיה. הכי מגוחך זה אלו שטוענים שסמים עוזרים לאנשים עם בעיות נפשיות שזה לפי דעתי חוסר ידע בתחום. סמים שעוזרים לבעיות נפשיות נצרכים באופן מאוד מבוקר עם מינונים מאוד מבוקרים, אסור לטפל בבעיות רפואיות רציניות עם סמים בלי שמישהו יודע על כך

בין לבין, אני חושב שיש הרבה תעמולה לגדל,למכור,לעשן ולעשות סמים ואין מבוגר אחראי כאן. אני מודע לכול האפקטים החיובים וגם כול האפקטים השלילים. רק רוצה להזהיר משימוש מופרז וליברלי בכול סם. וגם לא לשדל או להכריח את חברים שלכם להשתמש בסמים, אם הם אומרים לא, אז לא.
    מקווה שהבהרתי כמה נקודות ושיהיה לכולם חג סוכות בריא ושמח.

#1 jet112, ‏9/10/17
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/17
    Randomdude101 אוהב/ת את זה.
  2. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    יש צדק בדברייך, אין לי ספק.
    ושכל אדם כרוחו יעשה.
    אבל אין ספק שסט אנד סטינג כן עוזר למניעה של טריפים רעים או להתפרצויות כלשהן(כמובן שלא במאה אחוז) :)
    תודה על המידע.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!