1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איזון חומציות ושאר ירקות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י רונזו, ‏3/4/14.

1. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    התלבטתי בשאלה הגדולה לגבי איזון חומציות במים.
    אני יודע שהדעה הרווחת כאן בפורום, בעיקר אצל המקצוענים היא שאין צורך לאזן מים, וכי הנזק שיכול להגרם מאיזון לא נכון גדול מהתועלת שבאיזון.
    אבל, בפורומים אחרים, הדעה נחרצת שאיזון המים הוא אחד התהליכים החשובים בתהליך הגידול.
    אז, החלטתי שאני רוצה לבדוק בעצמי, המחזור הנוכחי גם ככה ניסיוני , ואין לי צורך ביבול רב, כך שאני לא מסכן יותר מידי.

בקיצור, רכשתי מד ph דיגיטלי ( אין מה להתקשקש עם ניירות לקמוס, טווח המדידה לא שווה כלום) ומאזני חומציות, וניגשתי לעבודה.
    הדבר הראשון שגיליתי הוא שמי הברז הם בסביבות 7.5, עם שינויים של 0.2 לכל כיוון בטווח זמן של שבועיים.
    הדבר השני הוא שאחרי הוספת הדשנים על פי הטבלא ( עובד עם מערכת שישה דשנים של גרו-טק ), החומציות יורדת ( עולה בעצם) ל6.2
    זה בטח משתנה קצת לפי מינון הדשנים השונים, אבל נראה לי שבגרו טק חשבו על זה, ודאגו שרמת החומציות תשאר קבועה בערך.
    הטווח המומלץ לחומציות בשלב הפריחה הוא 6 עד 6.5, כך שבעצם, הוספת הדשן למים מורידה את ה ph לטווח היעיל, ומכאן שכל ההרפתקה היתה מיותרת.....

אני מעלה את הנושא כי אני בטוח שיש עוד מגדלים מתחילים כמוני אשר קוראים במקומות אחרים על האיזון, ומתלבטים האם כדאי להשקיע את הכסף והזמן בזה, אז אני מקווה שזה עוזר לכם.
    כיוון שאני אוהב לבדוק ולהתנסות בעצמי, מבחינתי היה שווה את ההשקעה, למדתי, והיום אני מצדד בעמדת אגרונום והמקצוענים האחרים פה, החומציות חשובה מאוד בגידול, אך חברות הדשנים גם כן יודעות משהו על הנושא כנראה, ודואגות לנו אולי גם בלי שידענו.

השלב הבא הוא רמת מוליכות, נראה אם זה שווה משהו, והאם ניתן לתת לצמח יותר אוכל זמין . אני אכנס לזה בשבועות הקרובים.
    ודרך אגב, מישהו מעוניין לקנות מד ph כמעט חדש בן שבועיים?
    חחחחחחחח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!