1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איך יודעים אם הזרע נקבי

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Asan24, ‏23/8/16.

1. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    שאלה שחשבתי עליה. כשמפריחים נקבה, איך הספקי זרעים יודעים איזה זרע זכר ואיזה נקבה?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה אלי מתכוון איך מייצרים זרעים נקביים?
    לוקחים נקבה, גורמים לה להוציא אבריא מין זכריים באמצעים כימים וגורמים להפריה עצמית.

3. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    כן התכוונתי לאיך מייצרים.
    בגלל שזאת הפריה עצמית אז בעצם אין סיכוי שייווצרו זרעים עם גנים זכריים?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משהו כזה.

Asan24 אוהב/ת את זה.
  5. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    ההיגיון אומר שאם אין זכר באיזור אז הנקבה תהיה זכר - תפרה את עצמה ותוציא רק נקבות כי אין זכרים באיזור ... כמה שיותר נקבות

Asan24 אוהב/ת את זה.
  6. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    @אגרונום , אולי תוכל להרחיב למה מי כסף יגרמו ליצירת זרעים עם סיכוי של 90% (משהו כזה?) להיות נקביים?

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בקצרה,
    כעיקרון לקנאביס אין כרומוזמי מין, אלה רק אתר מאוד קטן שקובע את המיניות.
    לנקבות אין את האתר הזה, ככה שכנכליא אותה עם עצמה היא תיתן זרעין ללא האתר.

#7 אגרונום, ‏23/8/16
    נערך לאחרונה ב: ‏26/8/16
    newbudder אוהב/ת את זה.
  8. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    זרעי פמינייזד שהם הכלאות עצמיות נחשבים הרבה, הרבה פחות איכותיים מזרעי פמינייזד שהם הכלאות של נקבה ברוורס (עם פרחים זכריים, ע"י סטרס, ע"י מי כסף, על ידי STS) עם נקבה אחרת.

אחוזי הנקבות בזרעי פמינייזד הם לא 90% אלא 99.9-99.99%. אם לא סופרים הרמי.

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סליחה, אבל מה זה "הכלאה של נקבה ברוורס"?
    אני מודה שאני לא מכיר את המושג הזה.

10. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    הכלאה של צמח נקבי שאולץ להוציא פרחים זכריים

11. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    יש להם קטגוריות שונות באתרי המכירה?

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פונזי אני שם לב שבהרבה פעמים שקיימת אצלך בילבול מאוד גדול במושגים. בין אם זה נובע מחוסר הניסיון המיצועי שלך, או בין אם לא הצלחת לתרגם לעצמך את המושגים הלא נכונים בעולם הקנאביס.

כאשר יש בידינו שני יחורים מאותו צמח נקבי, ואנו יוצרים הפריה בין שניהם ע"י אילוץ של אחד מהם להוציא אברי מין זכריים אזי מדובר על תהליך של הכלאה עצמית.

13. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    נכון. לא עושים את זה - הזרעים נחשבים פחותים אם הם הכלאה עצמית.
    מכליאים נקבה ברוורס עם נקבה אחרת ליצירת F1 Feminized, שזה רוב השוק היום.

14. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    רגע, אז.. אתה טוען שהם פחות איכותיים ועושים הכלאה ברוורס (נניח שזה המונח הנכון סמנטית) אבל רשמת שהכלאה ברוורס זה כשהופכים אותו להרמי. אז לא כלכך הבנתי את ההבדל. האם הכוונה שהזרעים הפחות איכותיים הם כאלו שנוצרו מהפריה של נקבה והרמי? והאם האלטרנטיבה האידיאלית היא פשוט הפריה עצמית, כלומר, הרמי?

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בוא נתעלם לרגע ממה שפונזי אמר.
    ברגע שמכליאים נקבה עם עצמה מקבלים זרעים נקביים.
    עם עצמה אומר שאם ניקח יחור ממנה ונהפוך אותה לזכר עדיין יהיה הכלאה עצמית.

16. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    כן, זה מובן לי. שאלתי בנוגע לטענה על איכות הזרעים. :)

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שני המקרים אותה "איכות".

newbudder אוהב/ת את זה.
  18. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    באנגלית המושג הוא Reversed Female, שמוציאה Female Pollen. אין לי מושג מה המושגים בעברית.
    הצמח פרקטית הרמי, אבל רמת הנטיה להרמי לא חייבת להיות גבוה במיוחד (והרבה, כולל אותי, מאמינים שיש לבדוק היטב מאוד את הנטיה של הצמח להרמי לפני שמוציאים ממנו אבקנים נקביים) ככה שאני לא יודע כמה אפשר לקרוא לצמח הרמי.
    שעושים הכלאה, בין אם לזרעי פמינייזד או רגילים, יש עדיפות מאוד משמעותית להשתמש ב2 קאטים שונים = לא ייחורים מאותו צמח.
    הכלאה של צמח עם עצמו (בעזרת 2 ייחורים מאותו קאט) נקרא S1, קיצור של Selfed 1. הצמחים שיצאו מזרעי S1 לא יציבים, חלשים מהותית מהאמא, ומאוד לא אחידים.
    הכלאה של זן עם זן אחר נקרא F1, שם קוד לדור הראשון לאחר הכלאה של 2 זנים שונים, והצמחים שיצאו הם היברידיים ויחסית יציבים עם פוטנציאל טוב לאון כלאיים גבוה (הטרוזיס).
    הכלאה של 2 קאטים מאותו זן מקדם את מספר הF ב1, למשל הכלאה של 2 צמחי F4 מאותו זן יתנו זרעי F5, ובמקרה הזה הזרעים הם Inbreed והתוצאה בעיקר תלויה בכישורי הסלקציה של הברידר. ככל שמספר הF גבוה יותר הזרעים אמורים להיות אחידים יותר, כאשר זרעים מעבר לF6-7-8 (תלוי בזן) סובלים הרבה פעמים מתופעת Inbreed incline (כמו רד-נקים בארה"ב).
    הכלאה של זן היברידי (Fx) עם אחד מההורים של ההכלאה נקרא Bx, או Backcross וגם הוא ממוספר כמו ההיברידים. כמעט כל זני הBx בשוק הם Bx1. הצמחים שיוצאים מהכלאה כזו מאוד, מאוד לא יציבים.

מבחינת ערך שוק F1 שווים הכי הרבה, אחריהם Fים אחרים (F4+ עולים יותר מF2 שעולים יותר מF3) ובסוף למטה יש את הS1 או Bx1. ערך השוק מייצג את קלות הגידול, היבול ואיכות המוצר הסופי של הזרעים.

לייצור זרעים זנים יציבים (F גבוה) הכי איכותיים, אחריהם F1 ואם אין ברירה אז S1 או Bx1 ולהתכונן לסלקציות ענקיות.

*קאט = צמחים בעלי מטען גנטי דומה, יכולים לבוא מאותו צמח אם, מייחור שלה או מצמח האם שלה
    *טכנית אין הבדל מהותי בין הנקבות שמתקבלות מזרעים רגילים או זרעי פמינייזד. פרקטית יש היום בשוק המון יצרני זרעים שמשתמשים ב2 קאטים מפורסמים ליצור זרעים, מוציאים אבקנים נקביים מאחד מהקאטים ומאביקים את השני. התוצאה של הכלאה של 2 קאטים מפורסמים אולי נשמעת טוב, אבל היא כוללת מעט מאוד סקלציות על ידי יצרן הזרעים ונדיר שהתוצאה משתווה לעבודה של ברידר שבחר צמחים שיתאימו אחד לשני וגם טרח לבדוק את הזרעים כמו שצריך. אני עובד כמעט ורק עם זרעים רגילים בשביל להמנע מהתופעה הזו.

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פונזי, אתה חייב להפסיק לשטוף את הפורום במושגים שהומצאו ע"י אי אילו אנשים חסרי רקע בסיסי בגנטיקה.
    S1? אבקה נקבית?

אני עשיתי בעצמי הכלאות כאלה ואחרות בקנאביס ועשיתי סלקציות באמצעות כלים כדוגמת PCR.

המטרה של מושגים היא כדי שכולם יוכלו לדבר האותה שפה. לי זה נראה כמו בליל רנדומאלי של הכלאות ללא שום מטרה.
    קאט לדוגמה הינו יחור.
    ברידר = מטפח.

20. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    היום בעולם הקנאביס ברידרים הם לא אנשים עם רקע בגנטיקה, וזה עדיין כמעט כל הזרעים שיש בשוק.

איפה אפשר לקנות את הזרעים שיצרת?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!