1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

איך לטוס לחו"ל עם קנאביס רפואי

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏16/4/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,167
  לייקים:
  297
  חולים המטופלים בקנאביס רפואי אינם יודעים האם ולאן מותר או אסור לקחת את התרופה אותה הם מחזיקים ברישיון. מה קורה אם נוסעים למדינה בה הקנאביס אסור? איך מקבלים אישור רשמי לכך ולמה משרד הבריאות מסרב להסביר את הנהלים? בדקנו, והתוצאות לפניכם

  מה עושה מטופל בקנאביס רפואי הרוצה לנסוע לחו"ל עם התרופה שלו, שבמרבית המדינות היא כמובן סם אסור? ומה אם הוא סתם רוצה לנסוע לאילת?

  לשתי השאלות הללו משרד הבריאות מסרב להגיב מזה שנים ארוכות. לא אומרים שכן, אבל גם לא אומרים שלא. אז בדקנו.

  טיסה לאילת
  אלו המעוניינים לנסוע לאילת יכולים לשאת את הקנאביס עימם בצמוד לרישיון. חברת "ישראייר" עמה בדקנו הבהירה שאין כל חיפוש אחר קנאביס בעלייה או בירידה מהמטוס ושבמידה ומדובר בתרופה ברישיון הם יתייחסו אליה ככל תרופה אחרת.

  פניות חוזרות ונשנות למשרד הבריאות לא הניבו תשובה ברורה (ואף שרפו לחלוטין את הקשר עם דוברות המשרד שמסרבות בעקבות הפניות בנושא לספק שירות לכתבי המגזין).

  יש לזכור כמובן שברישיון הקנאביס הרפואי עצמו נכתב כי יש לצרוך את הקנאביס בכתובת הרשומה על הרישיון בלבד, אך הרשויות גמישות בעניין זה.

  טיסה לחו"ל
  אבל מה עושה מטופל בקנאביס רפואי שרוצה לנסוע לחו"ל, בין אם לסוף שבוע בקפריסין או חודש טיול באירופה? כאן העניינים מסתבכים מאחר ומדובר כמובן במעבר בין מדינות עם חוקי סמים שונים וכן מעבר בשדות תעופה המחפשים באופן קבוע אחר "הברחות" קנאביס בלתי חוקי.

  מבדיקה שערכה מערכת המגזין בשיתוף עם מטופלים רפואיים, דווקא היציאה מהארץ עם קנאביס רפואי היא תהליך די פשוט והמדינה עצמה לא שמה רגליים בדרך. הבעיה היא במרבית המדינות האחרות שלא מתירות כניסה עם קנאביס לשטחן, גם לא כאשר מדובר בתרופה קבועה.

  לפניכם תוצאות הבדיקה שערכנו:

  [​IMG]

  לאן מותר לטוס עם קנאביס?
  נתחיל מרשימת המדינות שמתירות כניסה לשטחן עם קנאביס, שלצערנו מסתכמת ב-2 מדינות בלבד. במדינות אלו תוכלו להסתובב עם התרופה בדיוק באותם תנאים כמו בארץ, אך חשוב שלא לעשן את הקנאביס במקומות ציבוריים מדי ולא לעורר בעיות מיותרות.

  הולנד ושווייץ – תרגום רישיון
  ההליך הביורוקרטי הקליל ביותר שנתקלנו בה היה בשגרירויות הולנד ושווייץ, בהן הצעד היחיד שנדרש לאישור כניסה עם קנאביס רפואי הוא תרגום הרישיון(לגרמנית או שוויצרית) על ידי נוטריון.

  לאחר שיש בידכם את הרישיון המתורגם, תוכלו להיכנס לתחומי שווייץ או הולנד עם כל כמות של קנאביס שמותרת ברישיון שלכם. במידה ונתקלתם בבעיה מצד כוחות הביטחון המקומיים, הראו להם את הרישיון המתורגם והם יעזבו אתכם לנפשכם.

  רומניה – תרגום רישיון והצהרה במכס
  יש לתרגם את הרישיון לרומנית ע"י נוטריון, ולקחת את התרופה בתיק גב\צד במהלך הטיסה. כמובן חובה להחזיק את התרופה והרישיון צמודים אליכם בכל עת – בשום פנים ואופן אין לשים את הקנאביס במזוודה באזור הכבודה.

  לאחר הנחיתה יש לגשת מיד לפקיד המכס כדי להציג בפניו את הרישיון המתורגם ולהצהיר בפניו על התרופה. כמו כן חשוב שהמינון שהבאתם איתכם יתאים לתקופת השהייה, כלומר לא ניתן להגיע לחופשה של שבוע עם מינוןשלפי האישור יכול להספיק לחודש.

  בריטניה וצ'כיה – תרגום רישיון ומסמכים מגבים
  החוק בנוגע לנושא בבריטניה ובצ'כיה (לא רק פראג) קובע כי הכניסה עם קנאביס רפואי מותרת, אך היא למעשה תלויה בשיקול דעתם של אנשי הביטחון במעבר הגבול.

  יש לתרגם את הרישיון לאנגלית / צ'כית ע"י נוטריון, וכן לתרגם כל מסמך נוסף מהרופא המטפל שיכול לגבות את הצורך בתרופה. על פי הבדיקה שערכנו, הביקורת במעבר הגבול אינה פשוטה, אך במרבית המקרים ניתן להיכנס לשתי המדינות עם התרופה.

  חשוב לזכור לקחת את התרופה בתיק גב/צד במהלך הטיסה, וכמובן חובהלהחזיק את התרופה והרישיון צמודים אליכם בכל עת – בשום פנים ואופן אין לשים את הקנאביס במזוודה באזור הכבודה.

  לא בדיוק – אבל בערך
  מרבית המדינות המפותחות בעולם נמצאות היום בסטטוס כזה או אחר של התנגדות לצמח, עם הכרה בתועלת הרפואית שלו. לכן, בכל מקרה ייתכן כי יאשרו לכם ולכן כדאי לברר.

  שוודיה – ביורוקרטיה בהילוך גבוה
  הקנאביס נמצא בראש רשימת הסמים המסוכנים בשוודיה, ולכן הבאתו כתרופה דורשת ביורוקרטיה יחסית מסובכת אותה יש להתחיל לפחות חודשיים מראש, במטרה לקבל את התשובה בזמן רלוונטי.

  הפנייה אותה תעבירו במייל לשגרירות צריכה לכלול העתק מתורגם לאנגלית של הרישיון, וכן 3 מסמכים חשובים – כולם צריכים להיות חתומים על ידי הרופא המטפל: המלצה מפורטת אודות ההתוויה, מכתב נוסף שמאשר כי המטופל לוקח את התרופה לשימוש עצמי בטיול, וכן דף מידע אודות התרופה עצמה וריכוזי החומרים הפעילים הקיימים בה.

  [​IMG]
  שבדיה – הרבה ביורוקרטיה, אבל יש סיכוי

  במייל עצמו יש לכלול את כל הפרטים האישיים, תאריך ההגעה וזמני השהייה, וכן התחייבות לכמות התרופה המדויקת שאתם מביאים. לאחר שסיימתם יש להעביר את המייל לכתובת Catarina.Ekenas@mpa.se עם העתק נוסף לכתובת Karolina.Rosell@mpa.se

  ספרד – בירור אישי בטלפון
  בדומה לרומניה, עד לפני שנתיים ניתן היה להיכנס לספרד עם התרופה (במינון לפי תקופת השהייה) לאחר תרגום הרישיון לספרדית אצל נוטריון, אך כעת לא ממהרים לאשר בקשות כניסה שכאלו.

  כדי לבדוק את אפשרותכם להיכנס עם התרופה, יש לערוך בירור אישי עם השגרירות בטלפון 037697900 ולאחר מכן לפעול לפי ההנחיות שיימסרו לכם

  אוסטרליה – רק שמנים עם תעודת יצרן
  חוקי המכס באוסטרליה מונעים כניסה של פרחים וצמחים מכל סוג שהוא, ולכן למעשה לא תוכלו להכניס את הפרחים שלכם תחת שום סוג של אישור. עם זאת, קיימת אפשרות כלשהי להיכנס לתחומי המדינה עם שמנים ומוצרי קנאביס ארוזים.

  [​IMG]
  אוסטרליה – שלחו תעודת יצרן (אם תצליחו להשיג) של התרופה בדואר רגיל, וחכו לטוב

  הבעיה העיקרית שהוצגה בפנינו היא דרישה לקבל מיצרן התרופה תעודת ייצור של המוצר, אותה יש לשלוח לאחר מכן לאוסטרליה בדואר רגיל, וכל זאת רק לצורך בירור אודות המוצר הספציפי שאתם רוצים להביא. אם הבירור אושר, אתם רשאים להגיע עם הכמות שתימסר לכם בטלפון.

  יוון – בקשה חריגה למשטרת הגבולות
  החוק היבש ביוון אוסר על הכנסת קנאביס לשטח המדינה, אך מאחר ובתוך המדינה קיימת מערכת מצומצמת של מטופלי קנאביס רפואי, ניתן למצוא פרצות בחוק ולקבל היתר חריג ממשטרת הגבולות.

  את הבקשה יש להגיש בכתב לשגרירות, לפחות 3 חודשים לפני הטיסה המתוכננת. יש לזכור כי מדובר בסיכוי די קטן ובכלל לא בטוח שמישהו יחזור אליכם עם תשובה.

  אורוגוואי – בחינה אישית לפי מייל
  החקיקה באורוגוואי אמנם אינה מתירה כניסה עם כל סוג של סם לשטחי המדינה, אך מטופלי קנאביס רפואי יכולים לבצע בירור אישי ולקבל אישור חריג למהלך החופשה.

  [​IMG]
  אורוגוואי – גרם בדולר, אבל כמעט ולא ניתן להיכנס עם קנאביס

  כדי להתחיל את התהליך, יש לשלוח במייל את הבקשה (כולל הסבר מלא ומפורט על המחלה), ולצרף גם צילום של הרישיון ומספר טלפון ליצירת קשר – לכתובת consulado@endmuruguay.co.il

  ארה"ב – בחינה אישית לפי מייל
  באופן דומה לאורוגוואי (רק ללא מענה טלפוני), גם בארה"ב תוכלו לבקש מהשגרירות לבחון את המקרה – יש לשלוח מייל עם פירוט הבקשה וצילום של הרישיון שלכם לכתובת AMCTelAviv@state.gov

  צרפת, גרמניה וצ'כיה – מענה פרונטלי בלבד
  בשגרירויות של המדינות הללו לא ניתן היה לקבל מענה מרחוק בשום צורה, ולכן נדרש מכם להגיע לבירור באופן אישי.

  [​IMG]
  צרפת, גרמניה וצ'כיה – בירור אישי ופורנטלי בלבד, סיכוי נמוך להצלחה

  לבירור מומלץ להביא רישיון מתורגם על ידי נוטריון (תרגום לגרמנית תקף גם בשוויץ), אך לא בטוח שתיענו בחיוב, תלוי בעיקר בחומרת המצב הרפואי.

  איטליה – בודקים בימים אלו
  בימים אלו בודקת מטופלת בקנאביס רפואי האם ניתן לקבל. פרטים בפורום.

  איפה קנאביס אסור לחלוטין?
  באוסטריה, דנמרק, יפן ותאילנד קיים איסור מוחלט על הכנסת קנאביס לתחומי המדינה, עבירה שדינה מאסר של מספר שנים לכל הפחות.

  אין שום אפשרות להגיע עם תרופה למדינות הללו, ולא קיימת בהן פרוצדורה מיוחדת או דרכים עקלקלות אפילו בשביל חולים סופניים. בקיצור, לא לכאן תטוסו עם התרופה שלכם.
   
 2. BlackGhost

  BlackGhost קנאביסט על

  הצטרף:
  ‏8/1/15
  הודעות:
  1,117
  לייקים:
  187
  נראה לי לא רעיון טוב להיכנס לארה"ב עם חומר. זה עדיין לא חוקי ברמה הפדרלית וה TSA בשדות התעופה - גוף פדרלי.
   
 3. Enpo.ip

  Enpo.ip קנאביסט

  הצטרף:
  ‏25/9/14
  הודעות:
  877
  לייקים:
  176
  @Admin מה קורה אם רוצים לחזור לארץ ונשאר מהתרופה?
   
 4. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,167
  לייקים:
  297
  אם יצאת עם אישור מסודר דרך השגרירות אתה יכול לחזור עם המוצר בחזרה באריזתו המקורית, לא אמורה להיות בעיה. מה גם שכשאתה נוחת אתה כבר בשטח ישראל והרישיון המקומי בתוקף.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!