1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אינדור,טמפרטורה.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Diplomat, ‏17/3/18.

1. Diplomat

Diplomat חבר חדש

לייקים:
    7
    שלום אחים יקרים.
    מהי הטמפרטורה הכי גבוה שיצא לכם לגדל בא? כמובן בלי לגרום לנזקים לצמח.

#1 Diplomat, ‏17/3/18
    נערך לאחרונה ב: ‏17/3/18
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    43 מעלות צלסיוס.

3. Diplomat

Diplomat חבר חדש

לייקים:
    7
    אגרונום, תודה על התשובה.
    המחשבה שלי היא:
    אינדור: תנאי גידול בתוך משהו:חדר, בית, קופסה...... בקרת הקלים.... וכל הנלווה....
    אבל!!!!!
    האאוט דור(בישראל, לא חקרתי) התנאי ממש קשים והטמפרטורה עולה על 30 ולחות גם לא אידאלית

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    בגידול פנים אני לא רואה איך צמח שורד בטמפ' שציינת .

33-34 זה המקס' בגידול פנים לדעתי.. וגם אז הצמח ניזוק במידה מסויימת

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דעתך האישית חסרת כל משקל בסוגיה הזאת. והיא גם לא מעניינת במיוחד לאור העובדה שאתה אדם מהרחוב (בלי לפגוע).
    לצורך העניין מה שמעניין אותנו הן עובדות.

אני בהחלט ראיתי איך הצמח שורד. וכנראה שהוא יכול לשרוד טמפ' אפילו מעט יותר גבוהות.
    אין שום מגבלה פיזיולוגית לצמח כמו קנאביס לשרוד טמפ' כאלה. בדיוק כמו שתתקשה למצוא צמחים עם תגובת עקה (ביטוי גנטי, תקשורת כימית עם הסביבה וכו') לטמפ' שכאלה.

Indica man אוהב/ת את זה.
  6. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    חח זה בסדר .. אני הרחוב .. אני האקדמיה.. אני הניסיון ... אני הכל . מתגאה בזה בעוז נפש !
    וגם אם ראית צמח מסכן וצנום מגיע בשארית כוחותיו לאיזו נקודת סיום .. הטקסט שלך עדיין לא מתייחס למילים "גידול פנים" ... וכן.. וכמו שפותח הפוסט ציין "כמובן בלי לגרום לנזקים בצמח" ...
    ועם בעובדות עסקינן... קנאביס שיגדל ויפרח בטמפ' של 43 מעלות יהיה שווה ערך בערכיו לזה שגדל בטמפ' אידיאלית (אזור ה 30) ? לא !
    תשובתך אינה קשורה לקהל היעד

7. Diplomat

Diplomat חבר חדש

לייקים:
    7
    לא לריב בבקשה.
    Pioneer אתה אומר בכל גידול אאוט
    בארץ לא בריא לצמח??
    למה אני בעצם שואל:
    בגידול הקודם (אינדור) שהוא הראשון שלי היו בעיות של טמפרטורה ולחות. עכשיו אני מתכונן למחזור חדש, ובבדיקות יש לי את אותם הבעיות. 35 מעלות לחות 20. וכמובן יהיה יומן גידול..

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אבל הוא שאל עד איזה טמפרטורה אפשר לגדל את הצמח. ב 43 מעלות צלסיוס אתה עדיין לא תראה שום פגיעה מלבד קצב צימוח איטי יותר.
    תחזור לטמפ' של 30 מעלות צלסיוס ותקבל צמיחה הרבה יותר מהירה.
    ידוע לך פגיעה ביצור החומרים הפעילים? לי לא. ואני בדקתי את זה בסדרי גודל די גדולים ולאורך העונות השונות.

9. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    זו לא כוונתי... אני הרבה פחות מנוסה בגידול חוץ מאשר בגידול פנים אם אני שם את הדברים על ציר הזמן , ולכן התייחסתי לנתון שמדובר בגדול פנים..
    ב 35 מעלות יהיה לך קצת קשה לנהל מחזור תקין . אם כי זה אולי יכול להיות טוב לנסיון .
    עכשיו זו התייחסות לשאלת פותח הפוסט

doralon אוהב/ת את זה.
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא נכון. הוא שאל מה הטמפ' הגבוהה בא יצא לגדל מבלי לגרום נזק.
    והתשובה שלי באה כבר בתשובה הראשונה לשרשור הזה. התשובה שלי היתה שיצא לי לגדל ב 43 מעלות צלסיוס ועדיין לא קרה כלום לצמח.
    עכשיו אני גידלתי בהיקף די גדול של כמה דונמים בטמפרטורות הללו, ככה שכנראה שהמדגם שלי די גדול כדי לקבוע עובדה.

אז כנראה שבכל זאת הוא קיבל תשובה מקצועית ועניינית כבר בתגובה הראשונה.

11. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    נכון.. אם הוא רוצה לגדל כמה דונמים בחוץ...
    אך הוא שאל על גידול פנים... ובטח של כזה בהיקף של אוהל ממוצע שנכנס בחלל של חדר...

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש הבדל? מה ההבדל? ואיך אתה יודע שיש הבדל אם לא יצא לך לדל בשתי הצורות?

אני יכול לענות עלייך שאין הבדל בין גידול חוץ לגידול פנים וזה מזה שגידלתי בשתי הצורות בסדרי גודל משמעותיים.
    אבל אם אתה טוען אחרת אני אשמח לשמוע מה ההבדלים ומה מדדת כדי להגיע למסקנות שהגעת אליהן.

13. מתןליקי

מתןליקי חבר חדש

לייקים:
    0
    אם כבר שניכם פה . יש לי כמה שאלות ..

1) האם מפזר אדים קרים יעזור לי כרגע עם הקיץ ? 60 על 60
    2) יש לי מנורה של 250w.. היא תספיק לשני עציצים ? ואם כדאי להוסיף כמה נורות קטנות לשיפור ?
    3) באיזה מים להשקות?
    4) אין לי שם ונטה באוהל להכנסת אויר.. האם זה נחוץ כלכך ?ולהוסיף עוד מאוור קטן יזיק?
    תודה לעוזרים ! אני כבר רוצה לשתול אותו מחר אז רוצה כמה שפחות לטעות

14. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    1) מפזר אדים קרים יסייע בהורדה של כ 2-3 מעלות לכל היותר (תלוי גם במפמטרים של אוורור נכון).
    2) משער לעצמי שמדובר hps , היא מתאימה לתא השטח שבו אתה מגדל , כמות הצמחים פחות רלוונטית
    3) תלוי במצע בו אתה מגדל, אדמה = ברז .
    4) תדאג לשמור על חור כניסה פסיבי (עם שרשורי, שלא יכנס אור) , לא יזיק עוד מאוורר קטן .

בהצלחה

מתןליקי אוהב/ת את זה.
  15. מתןליקי

מתןליקי חבר חדש

לייקים:
    0

תודה גבר כבר פעלתי במקרה לבד ויצא כמו שאמרת ..כן יש לי 250 hps של חברת oscam ויש לי תחושה שעבדו עליי כי הוא אמר לי שזה לכל השלבים והאור רק צהוב ..
    זאת הפעם הראשונה שלי ושמתי כמה זרעים שהיו לי מפעם לא יודע מה איכותם והמין שלהם..
    הכנסתי אותם לאוהל בכוסות חד פעמיים ובאחד בבקבוק כולם גדלו בערך 5 סנטימטר אחרי 4 ימים האם כדאי להשאיר אותם או להעביר לעציץ גדול יותר ?
    1) השאלה בעצם איך להעביר לעציץ גדול בלי שימותו?(ואם יש טעם בכלל כי הזרעים לא היו נראים וואו חוץ מאחד)
    2) השטח שלי הוא 60 על 60.. המוכר אמר שאי אפשר לגדל יותר מעציץ אחד הוא טועה?
    3) מתי להעביר ומתי אדע את סוג המין?
    4) אני כרגע רוצה להזמין מנורות מהאיבי לחיזוק התאורה אין בזה משהו מזיק כן?
    5) ואם צריך לדשן בכל פעם שאני משקה?

סורי על החפירה אני רוצה שזה יצליח פשוט תודה גבר.

16. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    אין מצב שהצמח ישרוד ב43 מעלות! אני לא יודעת מה הנסיון שלך אגרונום ואיפה מצאת מקום שיש בו 43 מעלות בחוץ לאורך זמן.
    אולי התבלבלה לך המקלדת והתכוונת ל34:)

17. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    לא עבדו עליך... אכן יש נורות המתאימות לכל אורך מחזור הגידול
    1. להניח את היד על המצע כאשר הגבעול נמצא בין אצבעותיך.. עכשיו להפוך בעדינות את הכוס ולעסות/לשחק על מנת שהאדמה תשתחרר במכה אחת.. כמו כן יש להכין מבעוד מועד את העציץ העתידי על מנת שהמעבר יהיה מיידי.
    2. הוא טועה, אפשר יותר כך אנחנו נקבל צמחים יותר קטנים אך בהרבה פחות זמן... ההתייחסות היא יותר לתא השטח .
    3. תלוי מה יהיה גודלם של הפרטים .. אך הייתי אומר שבערך לשבוע הרביעי של הצימוח, את מין הצמח תדע רק כאשר תעבור למשטר פריחה.
    4. חראם על הכסף..
    5. לא בכל פעם .. צריך לתרגל משטר דישון ולהבין מה יותר טוב בשביל הצמח.. בגדול.. שתי השקיות דישון ולאחר מכן השקייה רק עם מים.

בהצלחה

גם לי קשה להאמין .. וגם אם במקרה ויש מן האמת בדבר .. מה יעשה פותח הפוסט עם המידע הזה ?
    הרי שאל הבחור על גידול פנים.. ושם... שום צמח קנאביס לא ישרוד בטמפ' האלו

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה אין מצב שהצמח יצליח להסתדר בקלות מאוד בטמפ' כאלה?
    הרי אם נסתכל על כל עולם הצומח (300 אלף מינים) אנחנו לא נמצא צמחים שמגיבים בסטרס לטמפ' נמוכות מ 40-45 מעלות צלסיוס. וגם אלה, צמחים "רגישים" לחום.

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עובדה. הצמח מצליח להתמודד עם טמפ' כאלה.
    חוץ, פנים, הידרופוניקה או גידול במצע שאינו מנותק. הצמח מסתדר בסדר גמור. סביר גם שלא יקרה לצמח כלום גם ב 45-50 מעלות צלסיוס.
    רק צריך לדאוג להשקות מספיק.

white_shark אוהב/ת את זה.
  20. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אז אתה רוצה לאמר בעצם שלטמפ' הנ"ל אין השפעה על קצב הפוטוסינטזה?? או על תהליכים פיזיולוגים כלשהם בצמח בזמן הצימוח או הפריחה...
    גם אם אתה חושב שהצמח (קנאביס) ישרוד , הוא בטוח רחוק שנות אור מהאופטימום שלו

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!