1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

אי הפללה? בכל 40 דקות נפתח תיק על שימוש עצמי בקנאביס

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏8/9/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,482
  לייקים:
  301
  נתונים רשמיים חדשים מראים כי מאז כניסתו לתוקף של חוק הקנסות (“אי הפללה באחריות”) נמשכת הפללת צרכני הקנאביס בישראל במלוא המרץ, עד כדי ממוצע של תיק פלילי אחד בגין שימוש עצמי בקנאביס בכל 40 דקות, או כ-1,300 כאלה בחודש.

  מדובר אמנם בירידה של כ-45% לעומת החודשים שלפני כניסת החוק לתוקף, אז היה מדובר בתיק פלילי על שימוש עצמי בקנאביס בכל 20 דקות (כ-2,400 בחודש), אך עדיין הרבה יותר ממה שהיה צפוי להביא חוק שנקרא “אי הפללה” ולכאורה אמור היה לבטל את ההפללה או לצמצם אותה באופן משמעותי בהרבה.

  [​IMG]

  יתרה מזאת, נתונים אלו אינם כוללים אלפי ישראלים נוספים שספגו קנסות כספיים גבוהים ועל מנת להימנע מתיק פלילי נאלצו למעשה להודות בעבירה פלילית ולהירשם במרשם משטרתי נפרד שהוקם במסגרת החוק החדש ונתוניו טרם נחשפו.

  המשטרה עומדת גם היום על סירובה לחשוף את מספר הקנסות שניתנו לצרכני קנאביס וכן את הסכום הכולל שהניבו קנסות אלו, כך שלא ניתן לקבוע שהאכיפה ירדה או אף עלתה. בגין סירוב זה פתח מגזין קנאביס בהליך משפטי נגד המשטרה.

  במקביל, כפי שנחשף בחודש שעבר במגזין קנאביס, נרשמה דווקא עלייה חדה במספר צוי החיפוש שניתנו למשטרה לצורך חיפוש בבתים פרטיים בגין עבירות שימוש עצמי, ובהתאם גם עלייה במספר החיפושים שמבצעים השוטרים.

  על פי הנתונים בשבעה החודשים הראשונים של 2019 קיבלה המשטרה 204 צווי חיפוש בבתים פרטיים בגין עבירת שימוש עצמי בלבד – כלומר צו חיפוש אחד מדי יום. נתון זה אף הוא סותר את הצהרות השר ארדן במעמד אישור ‘חוק הקנסות’, לפיהן המשטרה לא תמקד את האכיפה בחיפוש אחר צרכנים בבתים פרטיים.

  מבחינת תיקי סחר בסמים, 2019 התחילה עם יותר תיקים מהשנה שקדמה לה, אך חלה ירידה משמעותית בין חודש פברואר (1367 תיקים) לחודש אפריל (548 תיקים), ובחודשים מאי-יולי הנתון כבר מקביל לזה של 2018.

  [​IMG]

  בתיקים על החזקה שלא לשימוש עצמי, ועל עבירות גידול וייצור סמים, לא נראו שינויים משמעותיים לפני ואחרי חוק הקנסות.

  [​IMG]
  [​IMG]

  הידיעה אי הפללה? בכל 40 דקות נפתח תיק על שימוש עצמי בקנאביס פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!