1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אם THC נפגם בשמש, איך גידול חוץ אפשרי?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Umus, ‏18/7/16.

1. Umus

Umus קנאביסט

לייקים:
    48
    אהלן חברים
    הבנתי שאסור לתפרחות לבוא במגע ישיר עם קרני שמש כי הן פוגעות בTHC
    איך זה מסתדר עם העובדה שיוצאים פרחים מפוצצים בTHC בגידולי חוץ?

אולי השמש פוגעת רק בתפרחות המנותקות מהצמח?

2. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    שמש ישירה לא מורידה THC ולא פוגעת בצמח. עודף חום יכול לפגוע אבל נראה לי שאתה מתבלבל בין ייבוש לגידול

3. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אני אפתח בזה שאני לא מומוחה גדול.
    למיטב הבנתי אור שמש מפרק את
    ה-Thc ל-thcv ו-cbn שהם בעלי השפעה פסיכואקטיבית נמוכה יותר ותחושה יותר "מעייפת".
    במהלך הגידול הצמח קולט קרינת UV מהשמש, חוקרים מאמינים שזה אחת הסיבות שהצמח מפתח thc .

כל המידע הזה מרפרוף בנושאים דומים בפורום ואני מסטול תחת אז תקנו אותי אם אני טועה

4. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    כל הנושא הזה די לא ידוע.
    אמרו ש-THC מדרדר כימית ל-CBN בחשיפה לשמש.
    אבל לא אמרו מה אחוז ההתדרדרות, ובנוסף לזה. THCA (שזה מה שמצוי בפרחים ובכלל בצמח עצמו). האם הוא מדרדר בשמש?

5. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אני מאמין שלזה התכוונו

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    cooldude1212, אתה הרבה פעמים מגיב בצורה כזו של "זה לא ידוע" או "זה לא קיים". אתה לרוב טועה.
    לך זה לא ידוע ולא מוכר.

לצורך העיניין אם תגדל צמח ותבדוק את כמות ה THC, CBD ו CBN באופן יומיומי אתה תראה גרף שמציג עליה ב THC ו ב CBD עד לרמה מסויימת. משהלב הזה אתה לא תראה ירידה ולא תראה עליה. גם אם תשאיר את הצמח שבוע או שבועיים מעבר למועד הקציר האידאלי.

אתה תראה שיוני במטאבוליטים רק לאחר הקציר ורק לאחר פרק זמן מסויים. בעיקר עליה ב CBN.

7. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אתה באמת יכול להגיד שבוצעו מחקרים מעמיקים על תכולת קנבינואידים? שבדקו כל משתנה ומשתנה?

בוא נדבר ת'כלס, לא.
    יש אלפי זנים שונים של קנאביס. שהתפתחות הקנבינואידים בהם שונה לגמרי וכך גם ההתדרדרות.
    אולי יש השפעה של אזור הגידול על ההתפתחות של הקנבינואידים? אולי מזג האוויר? אולי בכלל הצמחים שמסביב? המערכת הביולוגית? האדמה?

זה כמו שאומרים היום שהקנבינואידים נמצאים בטריכומות. זה נכון לגבי זנים מסוימים אם כי יש כאלו שזה ממש לא נכון לגביהם

יש איזה אלף משתנים. אני בטוח שלא בדקו את כולם ולכן להכריז דברים מסוימים לגבי הצמח זה פשוט לא נכון.

אתה יודע משהו? לאחרונה אני וחבר חקרנו בקטנה את הנושא.
    יש יותר מ-5 גרסאות שונות של THC. חלקם פעילות יותר חלקם פעילות פחות
    ובבדיקות מעבדה אף אחד לא בודק אותם. בודקים נטו D9 THC
    לא את שאר הגרסאות שלו. כנ"ל לגבי עוד קנבינואידים
    לא בודקים את הדברים הקטנים
    ולכן אתה יכול לקבל פרח רפואי שכתוב עליו 1.14% THC ובעצם הוא ימסטל אותך. מאוד אפילו
    או להפך.

כל הצמח הזה נמצא בערפל גמור. ואני אומנם לא איזה כימאי או משהו בסגנון אבל היו לי שיחות מעמיקות עם אנשים שמתעסקים במדע. וזה נכון. אנחנו לא יודעים כמעט כלום על הצמח הזה ביחס למה שאפשר לגלות עליו

ואם נכנס לנושא. האם עשו בדיקות מעבדה לגבי השפעה על קנבינואידים במהלך גידול?
    מה דשן עם יחס של X-X-X עושה לפרופיל הקנבינואידי? מה הסביבה האקלים המערכת הביולוגית החרקים האדמה הגלי קול? מה הורמונים צמחיים (שנמצאים בחלק מהדשנים) עושים?

יש יותר מדי דברים שלא יודעים בנושא הזה, זה מוקדם בשביל להגיד שאנחנו יודעים משהו בכלל על הקנבינואידים בצמח הזה.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא מדבר על מחקרים שפורסמו.
    אני מדבר על מדידות שביצעתי. על כמה עשרות זנים שונים ועל חלק מההכלאות שלהם.

להראות לך גרך ממוצע של כמה מאות זנים אין לי. אבל מהמחקרים הנוכחיים אני יכו להצביע לך על כיוון די אחיד.

לגבי THC בטריכומות. פה בכלל אין שאלה, THC נמצא רק בטריכומות כמו שכמעט כל מטאבוליט שניוני על כל צמח על פני הפלנטה נאגר באיברים חיצוניים.

מה זה 5 גרסאות שונות של THC? אתה מדבר על 5 מולקולות שונות שדומות ל THC? אין לי בעיה להיכנס איתך לדיון מעמיק בנושא הסםציפי הזה. יש לי ידע נרחב בכימיה אורגנית ובביוכימיה של הצמח.

בבקשה אל תגיד לי מה בודקים או לא בודקים במעבדה שכזו. עד שאתה באופן אישי לא עבדת עם המכשור הרלוונטי GC-MS ו HPLC אני לא באמת חושב שאפשר לקחת את דבריך ברצינות. אני כן מכיר את המכשירים האלה ואני יודע להגד לך שברגע שיש לך סטנדרט של החומר שאתה מבקש למצוא לא תהיה בעיה לחפש אותו.

גם עשו ניסויים לגבי דשנים והשפעותייהם על קנבינואידים בצמח. אלה דווקא נושאים שכן פורסמו בכנסים רלוונטים בישראל ע"י החברות המסחריות.
    הנקודה העיקרית שאני יכול להעביר לך היא שזרחן רק מזיק לצמח בשלבי הפריחה המאוחרים. מינוני הזרחן המקובלים (PK 13-14) כלל לא מתאימים לצמח.

אסור לשווק דשנים המכילים הורמונים צמחיים בצורה מסחרית. זה שאתה קונה מוצר כזה או אחר שמצויין עליו דבר כזה או אחר בהחלט לא רלוונטי.
    מה שכן, יש הורמונים צמחיים שנבדקו השפעותייהם בהגמעה. יש אאנלוג אחד שכן יכול לתרום לצמח (כנראה).

אני בהחלט מסכים איתך שלא הכל ידוע. אבל זה לא מקנה לך את הזכות לבוא להגיד דברים לא נכונים לכאן ולכאן.
    אני מציע לך באופן אישי לא לטעון טענות כאלה ואחרות אם לא בדקת אותן לעומק. כי לרוב אתה מקשקש קישקושים שמצאת באינטרנט ולא במקומות אמינים כמו מאמרים מדעיים, כנסים וכו'.

מקווה שלהבא תעשה קצת יותר שיעורי בית לפני שאתה טוען כזה דבר או אחר.

9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מה זה 5 גרסאות שונות של THC?
    D9 זה העיקרי שכולם מתייחסים אליו כ.."THC"
    עכשיו איזה עוד גרסאות דומות ל-THC יש? שבקושי נחקרו?
    D8 (זה דווקא מאלה שנחקרו יותר)
    THC-C4
    THC-C1
    D7 THC
    עכשיו יש גם סוגים שונים של THCA שאף אחד לא בדק בכלל מתי הם מתאדים או משתנים כימית. סיכוי סביר שאנחנו שואפים אותם גם בג'וינט.

האמת היא שיש עוד כמה סוגים של THC. אבל אין להם אפילו שם מקוצר והם בכלל לא נחקרו רק שמעו על קיומם.
    אף אחד לא בדק פסיכואקטיביות של כל אלו. מלבד D8,D9
    אף אחד לא בדק מה ההשפעות המשולבות שלהם ביחד.

אותו דבר גם CBD ו-CBN, יש להם המון מולקולות כמעט זהות להם אבל שונות. שאף אחד לא באמת בדק
    איך אפשר לטעון שכל ה-THC נמצא בטריכומות? זה נכון ברוב המקרים. אני מניח שאתה מתעשיית הקנאביס הרפואי אז אתה בטח מכיר את המקרה.
    פרחי קנאביס בצבע חום, אפס טריכומות, השפעה אינטנסיבית.
    אז זה העניין, כנראה שבפרחים האלה רוב הקנבינואידים נמצאים בפנים.
    והאמת היא? שעשיתי בדיקות מעבדה של תכולת קנבינואידים. פרח ממש מכוער אבל סטלה עילאית.
    הפלא ופלא, כמות ה-THC לא מרשימה במיוחד.
    וזה בגלל שהמעבדות יודעות לנטר D8 ו-D9. ולא שאר החומרים שככל הנראה אחראים לחלק מההשפעה.
    וכל מה שנכתוב פה לגבי THC נכון לגבי CBN ו-CBD. ובכלל קנבינואידים אחרים יש לכל אחד בערך 5-6 גרסאות שונות.
    לגבי החלק האחרון של לא לקשקש שטויות. תראה את רוב הידע שלי בנושא בגידול צברתי מהאינטרנט.
    כל השאר צברתי מחבר של אבא שלי, מתעסק בתחום המדע.
    פוגש אותו בערך פעמיים בשבוע ומקבל הסברים, וביומ-יום שולח לו שאלות במייל והוא מחזיר לי תשובה.
    תאמין לי שזה בן אדם שהייתם רוצים ללכת לשמוע ממנו דברים, קשור לתעשיית הקנאביס רפואי (בעיקר הבדיקות מעבדה למינהם)

10. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    בצמח טרי יש רק קצת THC. בעיקר יש thca עם פחות השפעה.
    רק שריפה או חימום הופכים את thca ל THC

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נכון, צודק.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!