1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אסיד

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י ACAB, ‏13/10/14.

1. ACAB

ACAB חבר חדש

לייקים:
    0

#1 ACAB, ‏13/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏11/12/14
  2. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    מומלץ להעביר לפורום פסיכדליה...
    1. לקנות ערכת בדיקה לחומר. (reagent)
    2. יש ויש כמו בכל דבר. וכמו בכל דבר רוב החומר שמופץ באופן המוני ולא במעגלים חברתיים של מביני עניין נוטה להיות פחות איכותי ופחות חזק.
    3. יש שיגידו לך שכן. אני חושב שטריפ ראשון חייב להיות בבית, צריך מיטה זמינה ומקום מוכר ומואר. אנשים לא מנוסים יכולים בקלות להיכנס לחרדה מקולות היער בלילה, חרק יכול לעלות עליו והוא יהיה בסרט שהוא עקץ אותו. בעיני, רעיון רע מאוד לחסרי ניסיון ובעיקר לאנשי הפעמים הראשונות.
    4. אם הוא מחליט להיות ביער, אור אור אור. שיביא פנסים גדולים ושיוודא שיש לו בטריות. אם הוא יכול להביא איזה מקור למוזיקה זה גם כן מעולה. מוזיקה היא אלמנט חשוב מאוד בטריפ והיא יכולה להציל מרגעים קשים. (ולהתגבר על קולות הצרצרים שיכולים להוות מטרד גם בלי לקחת שום דבר). אם באים עם רכב אז כיסאות נוחים באים בטוב ממש, אם לא אז סתם מחצלת או שמיכה. אבל נוחות היא דבר מאוד חשוב.
    5. בהחלט יכולה להיות גם השפעה הפוכה. הייתי ממליץ לאנשים בעלי בעיות נפשיות להימנע בכל הכוח מאסיד כי הוא מעצים את הכל. את הטוב, הרע, היפה והמכוער.
    6. קשה להגיד, מה שבטוח הוא שאסיד אינו פיתרון קסם. אבל אנשים מגיבים כל כך שונה לחומר הזה שיכול להיות שכן באותה מידה שיכול להיות שלא.
    7. אז הוא מתכוון לקחת אחד שלם בניגוד להמלצת הדילר? לא נשמע חכם במיוחד. בכללי הייתי אומר להתחיל באחד שלם אבל הדילר כנראה יודע יותר טוב משנינו.

טיפים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע: לא לעשות ביער בלילה. לשים טיימר מרגע הלקיחה שהוא יוכל לראות כמה זמן עבר. לוודאות שיש לפחות יום חופש אחד אחרי הלילה של הטריפ. לא לעשות ביער בלילה. לשמור קצת ירוק לזמן שבו האסיד יורד, החזרה למציאות נעשית בהדרגתיות ויותר זורמת כך לדעתי. להביא זנקס או וליום במקרה שיש טריפ רע\חרדות קיצוניים. לא לעשות ביער בלילה.

עריכה:
    נ.ב.
    לא לעשות ביער בלילה.

#2 God, ‏13/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏13/10/14
  3. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    דלקות ביער בלילה זה למנוסים בלבד, זה מסריט. וזה עולם אחר.
    אני במקומו לא הייתי ממליץ בכלל לקחת אסיד אם הוא סובל מדיכאון וכל היוצא בזה.
    אבל אם כן, שיקשיב לgod. אלוהים תמיד יודע מה נכון ומה לא.

4. boo

boo חבר חדש

לייקים:
    0
    אז אני יתחיל בדבר הכי חשוב בשנים האחרונות מופצים בארץ קרטונים בטעם מר זה לא אסיד ! אסיד אמור להיות חסר טעם ריח וצבע בערך כמו מים.. אם הקרטון בטעם מר (או בטעם כלשהו) לא מומלץ אני מדבר פה מניסיון !
    חשוב להיות באווירה טובה עם חברים טובים ועדיף גם שיהיה מישהו מנוסה (לא חובה)
    היער הוא מקום מעולה להתנסות אבל לא בלילה ...
    ושוב אני חוזר ואומר אל תיגע בקרטונים מרים ! זה פשוט חוויה רעה וקשה !
    אם זאת פעם ראשונה אתם יכולים לוותר על העישון ולהתמקד באסיד..
    והכי חשוב תהנו ! :)

5. ACAB

ACAB חבר חדש

לייקים:
    0

#5 ACAB, ‏14/10/14
  6. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    לגבי היער, זה קשור לעובדה שאסיד פועל כמו שהוא פועל ולא לגמרי לבן אדם עצמו. (כמובן שאם מישהו חרדתי זה יעצים כל דבר רע, זה לא אומר שאדם שאינו חרדתי לא יחווה חרדה. פשוט תהיה לו פחות נטייה לכך והחרדה כנראה תהיה פחות עוצמתית).
    אין אדם ללא חוש פחד. אם אין לו ניסיון באסיד והוא יראה חיוך מלא שיניים מחודדות מנצנץ אליו מהחשכה, הוא הולך לפחד וזה לא משנה אם ביומיום הוא אוכל אנשים בזמן שהוא רואה סרטי אימה. אסיד מעצים את כל הרגשות שבמצב רגיל הוא היה מדחיק בלי לשים לב אפילו. הוא משנה את כל המצב התודעתי, אז הוא לא יכול (לפחות לא באופן מוחלט) להסיק מסקנות על הטריפ דרך ההתמודדות היום יומית שלו עם דברים שונים.

התוכנית נשמעת מעולה. הוא יכול גם לעשן ירוק בזמן הטריפ, זה ממש כיף. פשוט מומלץ להשאיר קצת לירידה.

7. Juicy

Juicy חבר חדש

לייקים:
    0
    מקווה שה"חבר" עדיין לא אכל -
    אסיד זה לא כדור קסם לפתרון בעיות נפשיות, גם כשניסו את זה בטיפול פסיכיאטרי עדיין היה שם רופא שניווט (או ניסה לפחות) את זה למקומות טובים.
    1א. ממש לא מומלץ למי שסובל מדכאון ונטייה להתאבדויות לקחת אסיד!!! אבל ממש לא מומלץ!!! גם אם הטריפ יהיה סבבה אחרי זה, (ייתכן מאד שלא) זה רק יעצים כל מיני תחושות ורגשות לא טובות שעוברות על ה"חבר" הדכאוני ביום יום.
    1ב. אגב , מי שסובל מדכאון קשה עם נטייה להתאבדויות ובמיוחד שהוא עדיין ילד בן 17, כן י-ל-ד בן 17 ,מומלץ לו להפסיק לעשן גראס ושיתרכז בדברים אחרים בחיים.
    2. ה"חבר" עדיין צעיר - אחרי שיטפל בעצמו נפשית פיזית ויתבגר קצת , נגיד עוד 5-7 שנים אז שיחשוב על אסיד שוב...

8. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    הייתי ממליץ לחבר שלך להתרחק מסמים פסיכדלים לפחות עד אחרי הצבא.

9. ACAB

ACAB חבר חדש

לייקים:
    0

#9 ACAB, ‏15/10/14
  10. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    "אני כבר לא ישן בלילות כמה שנים" אי אפשר לא לישון במשך כמה שנים... אני מאמין שכעבור שתיים שלוש שבועות מתים.

אתה מחזיק יותר מדי מאסיד לדעתי, במיוחד בכמויות של פעמים ראשונות. גם אם אסיד עוזר לדיכאון זה לא קורה בבת אחת בפעם אחת, אלו יותר שינויים בתת מודע שמקוננים אצלך ופועלים פעילות מאוד איטית והדרגתית.
    גם אם הייתה לך חווית אסיד עוצמתית שהבנת בה דברים שהיו חשובים לך לפתור עם עצמך זה לא אומר שאתה מתעורר יום אחר כך והבעיות האלה נעלמות. להפך, אז השלב הקשה באמת מתחיל! אסיד הוא מדריך, אבל הרגליים שצועדות בדרך המודרכת הן שלך.
    אסיד נוטה לעמת אותך עם האמת, הוא לא מבטיח לך שהכל טוב והכל יהיה טוב. אחרי שהוא מציב בפניך מראה רק אתה נשאר לבד להתמודד איתה. ומה אם לא תאהב מה שתראה? מה אם מה שתבין מהטריפ יהיה שאתה בדיכאון בצדק ושאין טעם לחיים?
    כמו שכתבתי כבר בפוסט הזה, אסיד מעצים את כל מה שכבר קיים אצלך. זאת אומרת שאם יש לך נטיות אובדניות חזקות הוא יכול ממש לרסק לך את הנשמה ברמה כזאת שיכול להיות שבאמת תתאבד. אמנם מטריפ רע לא יוצאים בוודאות עם שריטה אבל אפשר גם לא לצאת בכלל! אלו מקרים נדירים מאוד מאוד וכמו שתשים לב כנראה שלא שמעת בחייך סיפור בחדשות על מי שהוא שלקח אסיד והתאבד אבל זה בהחלט יכול לקרות. אם אין לך בעיות נפשיות הסיכוי שתתאבד שואף לאפס, אם יש לך בעיות נפשיות אז הסיכוי מתחיל לעלות.
    עם המציאות שהאסיד מציג בפנינו קשה להתמודד כי יש בה אלמנט גס מאוד של כנות, אדם חלש שגם ככה קשה לו להתמודד עם העולם ורואה אותו כמכוער (ואולי גם את עצמו כנפש מכוערת) יהיה לו קשה להתמודד פי עשרות מונים בלי ההתניות שהושתלו בתודעה שלו במשך חייו. לכולנו יש השגות מסויימות בנוגע למציאות שדרכם אנו מפרשים את כל מה שאנו נפגשים בו בחיינו, כמו מעיין משקפיים. לחלק מהאנשים המשקפיים ורודות, לחלק הן שחורות. כנראה שלרובנו הן איפשהו בין לבין. אסיד לוקח ממך את המשקפיים ונותן לך לראות את כל הגוונים הקיימים במלוא הדרם (או לחילופין במלוא שפלותם). אם המשקפיים שלך הן הסכר שגורם לכך שלא תשקע בדיכאון עמוק אפילו יותר, אסיד הולך לרסק לך את הסכר הזה. (אותו דבר אם המשקפיים הן אלו אשר גורמות לך לראות את המציאות כשחורה יותר ממה שהיא באמת. שוב, זה פועל לשני הכיוונים).
    מעבר לכל זה, חשוב שלא תתייחס לאסיד כקלף האחרון שלך כי הוא הולך לאכזב אותך ברמות קשות. הוא הרבה יותר מורכב ופתלתל כדאי לחשוב עליו כ"תרופה" למשהו וגם אם הוא עוזר זה תהליך שקשה לשים עליו את האצבע ולהגיד "הנה! זה האסיד עשה!". הייתי ממליץ לך לפנות לעזרה מקצועית ולקבל כדורים שמיועדים לטיפול בדיכאון.

הסתייגות: כל מה שרשמתי הוא דעתי האישית ונובע מהניסיון האישי שלי בפסיכדלים בכללי ובאסיד בפרט. כמובן שיש כאלו שלא הולכים להסכים איתי ויש לקחת כל מה שכתבתי בערבון מוגבל ולא כתורה מסיני.

#10 God, ‏15/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏15/10/14
  11. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    אל תתעסק במשהו שאתה לא מכיר. בטח שהוא אחד המיצויים הפסיכודליים החזקים ביותר.
    בנוגע לניסיון באסיד, זה מאוד אינדיבידואלי, אבל אני חושב שכדאי לך להחשף לעולם הזה בשלב יותר מאוחר בחיים שלך.

12. ACAB

ACAB חבר חדש

לייקים:
    0

#12 ACAB, ‏15/10/14
  13. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    מסכים עם כל מילה.
    אסיד זה תהליך.. ארוך, ומורכב..
    זה לא שתוכל פעם אחת אסיד ופתאום תבין מה הולך איתך.
    אחרי הפעם הראשונה שלך אתה תהיה במצב כזה של "ואו מה לעזאזל הולך פה" ולא בקטע של הסתכלות עצמית והבנה.
    זה משהו שבונים עם הזמן והניסיון בפסיכדלים, ועם הבגרות האישית שלך.
    אני אכלתי אסיד בגיל מאוד צעיר, ואם הייתי יכול הייתי דוחה את ההתנסויות האלה כמה שנים מאוחר יותר.
    אסיד מוציא מהתת מודע את כל הדברים הקשים שעברת שהדחקת באותו רגע כי לא היית חזק מספיק בשביל להתמודד איתם.
    אני לא מכיר אותך ולא יכול להגיד לך אם אתה בוגר מספיק בשביל להתמודד עם השריטות שלך, אבל אני לא מכיר הרבה ילדים בני 17 שכן.

#13 ganjaboll, ‏15/10/14
  14. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156

אני אישית מסכים מאוד עם המילים של god
    אתה בחור צעיר ובדיוק בגיל שלך היה ניתן לתאר את המצב הנפשי שלי ירוד מינוס
    בצבא המצב הנפשי שלי היה קשה ביותר וסבלתי רבות בתקופה זו וגם אותה עברתי
    לדעתי התחלתי להנות מהחיים בגיל 22+ שנה אחרי הצבא ( כיום אני 25 ) כיום אני מגדיר את עצמי כבעל אושר רב, נראה לי רב משל הסביבה אבל ברור שיש רגעים של דיכאון ובעיקר בלילה, הלילה הוא אפל ונוטה להיות מדכא יותר.

התרופה הכי טובה שאני יכול להמליץ לך בגילך היא להיות מוקף בחברים כמה שיותר זמן במהלך היום, לעשות לפחות 4 פעמים בשבוע פעילות אירובית של 40 דקות עד שעה. לאכול מסודר ( פנה לדיאטנית שתעשה עבורך תפריט בעל כל המרכיבים שצריך אדם - וויטמינים, פחמימות, חלבונים, שומנים ) התועלת תהיה גבוה מכל אסיד שתיקח בחיים שלך, אומנם זה יקח זמן אבל זה יגיע, כעבור 3 חודשים תרגיש הרבה יותר טוב ללא שום ספק.

לגבי אסיד גם במידה ויפתח לך אכבר של טריפ טוב והוא יהיה הכי טוב בעולם שתצא ממנו אתה חוזר להיות אתה, אתה יכול לקחת איתך דברים שחווית בטריפ אבל זה לא אומר שתפיק מהטריפ משהו... אני בפעם הראשונה שלקחתי אסיד ( חצי קרטון ואחרי חצי שעה עוד חצי קרטון - זה היה בגיל 18 וחצי ) בכלל לא הרגשתי אותו חשבתי שעבדו עלי.

ואז מה תעשה אם לא תרגיש? תיקח עוד אחד? זה מעגל שאתה יכול להיסחף אליו ואז לאבד כיוון.

תנסה קודם ללכת על הטבעי ביותר. חכה עוד שנה, תעבוד על הגוף והבריאות שלך, תעבוד על סביבת החברים שאיתך. תמצא בחורה ( אני יודע שבגיל שלך הרבה פעמים אחד הדברים שמוביל לדיכאון הוא המחסור בזוגיות אבל זה יגיע עם הגיל ).

בכל מקרה תסתכל גם בדברים הרעים והמחשבות המדכאות על חצי הכוס המלאה אתה תלמד לשים לב שלכל דבר רע בחיים מעברו השני יש את החצי השני של הכוס!

חג שמח

#14 kingstar, ‏15/10/14
  15. ACAB

ACAB חבר חדש

לייקים:
    0

#15 ACAB, ‏17/10/14
  16. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    קח תזמן חביבי, יש לך את כל החיים לפניך.
    תקשיב לאנשים שכבר עשו את הטעויות האלה. אל תמהר להיכנס לעולם שיתן לך רק יותר שאלות מתשובות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!